Craftinsure Nationwide Series

Nationwide 2 - Mumbles Yacht Club

Competitor List

 
SailNo Fleet Helm Club Age Sex Notes
2 Red Jonty Freeman Newhaven & Seaford U F  
02 Red Georgia Mitchell Telford U F  
3 White George Bell Castle Cove U M  
4 Yellow Susanna Edwards Carsington U F  
10 White Rheanna Pavey Stour U F  
12 Red Catharine Verity Budworth U F  
13 Blue Sam Webb Restronguet U M  
17 White Lynn Billowes Bristol Corithian Y F  
21 Blue Emma Mackley Grafham Y F  
23 Yellow Harry Houlding Fowey Gallants U M  
26 Red Jon Sleight Cotswold U F  
27 White Andrew Bridgman Blithfield U M  
33 Red James Dugdale Norfolk Broads Y F  
35 Blue Stephanie Wicken Wilsonian U F  
36 Yellow Isabel Dawkes Tamworth U F  
38 Red David King Penarth U M 1st Event
39 Red Samuel Luen-English Neyland U M  
40 Red Anna Ackroyd Norfolk Broads Y F  
44 Blue Stu Dando Cadiff Bay U F  
52 Blue Ben Wallis Spinnaker U M  
55 Yellow Mike Wood Draycote Water U M  
56 Blue James Wilson Rollesby Broad U M  
62 Red Andrew Brown Budworth U M  
66 White Stephen Muller Upper Tamar Lake U M 1st Event
68 Red Mark Billowes Bristol Corinthian U M  
70 Yellow Alice Milnes Ripon U F  
74 White Finn Caiger-Smith Wimbledon Park U M  
78 Yellow Emma Palmer Dalgety Bay U F  
80 Blue Jonathan Olin Budworth U M  
85 Yellow Joanna Lucas Avon U F  
87 Yellow Hugh Brayshaw Hollowell U F  
88 Red Matt Rivers Leigh-On-Sea U M  
90 Blue Elliot Mills SCYC U M  
92 Blue Eilish Thomas     F  
100 Blue Emma Durham Emsworth Slipper U F  
101 Blue Tom Piggott Shotwick Lake U M  
102 White Andrew Salt Chelmarsh Y F  
103 Blue Max Yoward Emsworth Slipper U M  
108 White Jojo Jones NBYC A F  
109 Blue Graham Rivers Leigh-On-Sea U M  
118 Yellow Nicholas Adams Rickmansorth U M  
122 Red Shona Ross Loch Morlich U F  
124 White Joseph Wellerd Crawley Mariners A M  
125 Red Ewan Airlie St Mary's Loch Y F  
127 Red Katharine Muller Upper Tamar Lake U F 1st Event
129 Blue George Spedding Queen Mary U M  
135 White Rebecca Dawkes Tamworth U F  
136 Blue Jessica Dawkes Tamworth Y F  
139 Yellow Harriet Morris Elton U F  
141 Red Cameron Scott Chew Valley Lake U M  
143 Yellow Lewis Kneale Chester U M  
144 Yellow Matthew Hall Spinnaker U M  
147 Blue Ngaire Strawbridge Newport/Neyland/Fishguard Y F  
149 Red Stephen Beckett Solva Rowing & Watersports U M  
152 Blue Jamie Crook Cardiff Bay U M  
153 Red Ellie Cumpsty Chew Valley U F  
156 Blue Douglas Lloyd Haynes New Quay U F  
157 White Alex Leonard Sheffield Viking U M  
159 White Tom Francis Sidmouth Y M  
161 Yellow Ben Crossdale Ogston U M  
165 Yellow Sarah Butterfield Spinnaker U F  
168 White Lucy Jackson Elton U F  
173 Blue Ian Cook Chew Valley Lake U M  
181 Yellow Fergus Barnham Snettisham Beach U M  
182 White Fi Lucas Avon A F  
187 Blue Edward Sharrock Priory U M  
188 Red Josh Banyard Plymouth Youth U M  
195 Red Jessica Williams        
196 Red Alison Wearing Tamworth U F  
198 Blue Simon Bennett Norfolk Broads U M  
201 White Sam Knight Sutton Coldfield Y M  
207 Red Claire Carruthers Chew Valley Y F  
208 Blue Andrew Dawson Winsford Flash U M  
212 Yellow Anna Piggott Shotwick Lake U F  
213 Yellow Sam Watson   U M  
214 Red Cameron Jones NBYC U F  
215 Yellow Charlotte Cooper Plymouth Youth U F  
216 White Christopher Williams Carsington U M  
220 White Louise Symons Bowmoor Y F  
221 Yellow Jonathon Behan Avon U M  
222 Yellow Will Glover Rotherham U M  
223 Yellow Ben Mackley Grafham U M  
226 Blue Oliver Wright Rotherham U M  
232 Blue Michael King Emsworth Slipper U F  
241 White Iain Millar Bristol Corinthian U M  
242 Red Cathy Brassington Grafham Water A F  
244 Yellow Ben Chrystall Dell Quay U M  
248 Yellow Paul Sharrock Priory A M  
250 White Tom Richardson Hastings U M  
252 Blue Charlie Haslam Chew Valley Lake U M  
257 Red Matt Thomas Papercourt U M  
258 Red Adam Millington Redesmere U M  
259 Red Michael Matthews Sunderland U M  
260 Blue Grace Fell     F  
261 Yellow Ben Murell Denholme U F  
262 White Julia Beck Papercourt U F  
264 White Thomas Weake Bosham U F  
266 Yellow Matthew Johnson Grafham Water Y M  
268 White Rhiannon Massey Grafham Water U F  
270 Red Hannah T Thomas Papercourt U F  
271 Yellow Catrin Drake Port Dinorwic U F  
272 White Conor Keohane Tenby & Neyland U M 1st Event
275 Yellow Hannah Wilcock Budworth Y F  
276 Blue Laurence Greenough Plymouth Youth U M  
277 Red Benjamin Pritchard Mumbles U F  
278 White Richard Cumpsty Chew Valley U M  
280 Blue Phil Mccoy Emswoth Slipper U M  
283 Yellow Katie Tomsett Spinnaker U F  
284 Yellow Harry Bradley Queen Mary U    
287 Blue Thomas Jowett Llandudno U F  
288 Blue Marina Brassington Grafham Water   F  
291 Red Alexander Alcock Hunts U M  
293 Red Emily Jackson Elton U F  
298 Red Flora Stewart Solway Kippford U F  
299 Blue Michael Beckett Solva Rowing & Watersports U M  
301 White Ben Hodges Emsworth Slipper U M  
304 Red Catherine Lloyd Bowmoor U F  
308 Blue Georgina Muncaster Grafham Water Y F  
313 Red Peter Grassick Papercourt Y M  
315 Yellow Quinn Mcgrath Neyland U M  
320 White Ellen Clancy Cotswold U F  
321 Red Sam Pickering Chase U M  
324 Red Matthew West Castle Cove Y M  
325 Blue Adam James Sutton Bingham Y M  
326 Yellow Thomas Weekes Maidenhead U M  
328 White Heledd Brown Teifi   F  
334 Yellow Jon Hand NHEB U M  
337 Red Christopher Woods Ogston U M  
340 Blue Anna Hampson Pilkington Y F  
341 White Tom Cornthwaite Elton U M  
342 Red Sarah Yeates Leigh & Lowton U F  
343 Yellow Thomas Steavenson Tynemouth U M  
347 White Anna Gorzkowska Loch Venachar U F  
349 Yellow Harry Wright Leigh On Sea U M  
350 Yellow Edward Roberts NHEB U M  
351 Blue Alex Gillespie Dovey Y M  
352 White Freddie Connor Bexhill U M  
358 Blue Lorenzo Chiavarini Tarbert & Craignish U M  
359 White Billy Miness Emsworth Slipper U M  
360 Blue Ben Allen-Gdanitz Plymouth Youth U F  
361 Red Alex Benbow Spinnaker U M  
362 White Peter Newbery Earlswood U M  
367 Blue Nathan Ackroyd Norfolk Broads Y M  
370 White Robin Elsey Restronguet U F  
373 Red Becca Cox Pilkington Y F  
375 White Josh Mclynn Wimbledon Park U M  
376 White Kieran Wood Emsworth Slipper U M  
377 White Daisy Wylam Bosham Y F  
380 Yellow Edward Le Gassick Wilsonians U M  
382 Blue Isabel Quicke Spinnaker U F  
385 Yellow Jonathan Hewat Medway U M  
392 White Adam Underwood Cotswold U M  
393 Blue Jack Hopkins Delph U M  
396 White Joe Hanson Redesmere Y M  
397 Red Elliot Hanson Redesmere U M  
400 Yellow Dan Bigsby NHEB U M  
504 Yellow Felicity Foulds Norfolk Broads Y F  
505 Red Laura Barnes Leigh & Lowton U F  
508 Red Benjamin Knight Norfolk Broads U M  
510 Yellow Harrison Reid Castle Cove Weymouth U M  
513 White James Hall Spinnaker U M  
514 Yellow Tom Sully Thornbury U F  
517 Yellow Hackney Michael North Lincs U M  
519 White Steve Boxall NHEB A M  
520 White Eleanor Sharrock Priory U F  
522 Red Conor Noyes CBYC U M  
525 Yellow Jamie Rutherford Ripon U F  
526 Red Alex Hall Stewartby U M  
527 White James Steckelmacher Cam U F  
528 White Andrew Rose Chew Valley Lake U M  
537 Blue Patrick Morgan     M  
540 Red Briony Mai Evans Dovey Y F  
544 Blue Tom Bucktrout Grafham Water U M  
547 White Matthew Duffield Chelmarsh U M  
555 Yellow Benjamin Ballard Clevedon U M  
558 Blue Hannah Tilley Cardiff Bay U F  
560 Blue Charlie Runcorn Wimbledon Park U M  
566 White Andrew Price Leigh & Lowton U M 1st Event
567 White Hazel Ballard Clevedon U F  
572 Red Ellie Meopham Solva U F 1st Event
580 Blue George Meredith Rutland U M  



Sailwave Scoring Software 1.95 Build 1
www.sailwave.com