event burgee venue burgee

2013-2014 Australian Laser Open Championship

McCrae Yacht Club

Laser & Laser 4.7 Competitor List

 
SailNo HelmName Boat Class District Division
158860 Matthias Houvenagel bob Laser VIC
179407 David Robinson Goliath Laser VIC
180218 Craig Ruffin iYacht Laser SA
181726 Peter Ross Nemo Uno Laser VIC
191625 Brady Lowe Professor Sid Laser QLD
191630 George Andrysik mostly harmless Laser VIC
192650 Gavin Dagley Laser VIC
193390 Mark Spearman Prime Time Laser WA Y
194950 Ryan Stoddart Random Traveller Laser QLD
197538 Colin Cheng Shiok La Laser Other
201506 Thomas Vincent Shadow Laser VIC Y
201542 Luke Elliott Swiifto Laser WA Y
202595 Marcus Whitley Free Bird Laser NSW & ACT Y
202601 Joel Newman chillaxin Laser NSW & ACT Y
202664 Sean Homan Laser SA
202810 Ben Walkemeyer Laser WA Y
202863 Jeremy O'Connell Laser VIC
203759 Mitchell Kennedy Kenno Magic Laser QLD
203770 Matthew Wearn The Kennel Laser WA
203784 Luke Hookings Where's Wally Laser SA
17 Oscar Mitton Pineapple express 4.7 SA Y
153177 Indiabeau Laborie Velocity 4.7 QLD Y
158837 Simone Wood Please Turn Over 4.7 QLD W & Y
161235 Jackson Knoop Parasite 4.7 SA Y
163896 Jamie Torpelund Please Explain 4.7 QLD Y
167021 Jordan Makin Unsinkable II 4.7 NSW & ACT Y
175974 Hamish Wiltshire Karagane 4.7 Other Y
176904 John Gordon Mystic reptile 4.7 SA Y
179392 Scott Singleton-Turner Red Goes Fast 4.7 NSW & ACT Y
181705 Cameron Gise 4.7 QLD Y
186637 Annie Eastgate LA MER 4.7 QLD W & Y
188590 Charlotte Alexander Locomotion 4.7 NSW & ACT W & Y
188959 Vincent Fuller Hey Jack 4.7 SA Y
191649 Carissa Bridge Stay Classy 4.7 QLD W & Y
192640 Sarah Philip 4.7 VIC W & Y
193018 Wills Nuske Swell 4.7 VIC Y
193108 Elliot Young Devocean 4.7 WA Y
193156 Melissa Hitchen-Haw Mystically Fast 4.7 VIC W & Y
193420 Hannah Ranger 4.7 NSW & ACT W & Y
197282 Angus Calvert Rapid Fire 4.7 TAS Y
197283 Hamish Fleetwood 4.7 VIC Y
198117 Louis Chapman 4.7 VIC Y
199245 Liam Edleston 4.7 VIC Y
199249 Matilda Hiscock 4.7 VIC W & Y
199250 Oscar Manson Cepat 4.7 VIC Y
201507 Daisy Laing whoopsa daisy 4.7 VIC W & Y
202600 Ryan Moreton Voom 4.7 TAS Y
202648 Lachlan Dare Mar Mostro 4.7 VIC Y
202708 Tom O'Brien wet n wild 4.7 VIC Y
202731 Andrew Henderson Helsinki 4.7 WA Y
202732 Jack Graves O2one 4.7 VIC Y
202734 Vasco Anfang Tabasco 4.7 WA Y
202747 Brody Riley Spindrift 4.7 VIC Y
202785 Jonathan Pang 4.7 WA Y
202796 Laura Thomson Blonde Ambition 4.7 VIC W & Y
202829 Ryan Cherry Tide In Knots 4.7 VIC Y
202851 Elizabeth Hodgman St Lucy 4.7 NSW & ACT W & Y
202863 Finn Hartnett Mr Finntastic 4.7 VIC Y
202869 Noah Taylor Noahs Arc 4.7 NSW & ACT Y
202925 Eleonore Rich 4.7 VIC W
203215 Flinders Apsitis-Lynch Endless Flight 4.7 QLD Y
204568 Zoe Thomson Seafolly 4.7 Other W & Y
206014 William Fox Ozone 4.7 VIC Y
206015 Kate Dunwoody Kit Kat 4.7 VIC W & Y
206020 Jack Lewis Black Jack 4.7 VIC Y
206021 Blake Selley Aquagasm 4.7 NSW & ACT Y
206042 Charlotte Llewelyn Living Doll 4.7 VIC W & Y
206043 Tyrone Gowans Tyrone's Tub 4.7 VIC Y

http://www.mccraeyc.com.au
admin@mccraeyc.com.au

http://www.viclaser.yachtingaustralia.com.au/?ID=63937

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com