event burgee venue burgee

2013-2014 Australian Laser Open Championship

McCrae Yacht Club

Laser & Laser 4.7 Practice

4.7 Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Entries: 48, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo HelmName Boat Class District Division Nett
1st 17 Oscar Mitton Pineapple express 4.7 SA Y 0.0
1st 153177 Indiabeau Laborie Velocity 4.7 QLD Y 0.0
1st 158837 Simone Wood Please Turn Over 4.7 QLD W & Y 0.0
1st 161235 Jackson Knoop Parasite 4.7 SA Y 0.0
1st 163896 Jamie Torpelund Please Explain 4.7 QLD Y 0.0
1st 167021 Jordan Makin Unsinkable II 4.7 NSW & ACT Y 0.0
1st 175974 Hamish Wiltshire Karagane 4.7 Other Y 0.0
1st 176904 John Gordon Mystic reptile 4.7 SA Y 0.0
1st 179392 Scott Singleton-Turner Red Goes Fast 4.7 NSW & ACT Y 0.0
1st 181705 Cameron Gise   4.7 QLD Y 0.0
1st 186637 Annie Eastgate LA MER 4.7 QLD W & Y 0.0
1st 188590 Charlotte Alexander Locomotion 4.7 NSW & ACT W & Y 0.0
1st 188959 Vincent Fuller Hey Jack 4.7 SA Y 0.0
1st 191649 Carissa Bridge Stay Classy 4.7 QLD W & Y 0.0
1st 192640 Sarah Philip   4.7 VIC W & Y 0.0
1st 193018 Wills Nuske Swell 4.7 VIC Y 0.0
1st 193108 Elliot Young Devocean 4.7 WA Y 0.0
1st 193156 Melissa Hitchen-Haw Mystically Fast 4.7 VIC W & Y 0.0
1st 193420 Hannah Ranger   4.7 NSW & ACT W & Y 0.0
1st 197282 Angus Calvert Rapid Fire 4.7 TAS Y 0.0
1st 197283 Hamish Fleetwood   4.7 VIC Y 0.0
1st 198117 Louis Chapman   4.7 VIC Y 0.0
1st 199245 Liam Edleston   4.7 VIC Y 0.0
1st 199249 Matilda Hiscock   4.7 VIC W & Y 0.0
1st 199250 Oscar Manson Cepat 4.7 VIC Y 0.0
1st 201507 Daisy Laing whoopsa daisy 4.7 VIC W & Y 0.0
1st 202600 Ryan Moreton Voom 4.7 TAS Y 0.0
1st 202648 Lachlan Dare Mar Mostro 4.7 VIC Y 0.0
1st 202708 Tom O'Brien wet n wild 4.7 VIC Y 0.0
1st 202731 Andrew Henderson Helsinki 4.7 WA Y 0.0
1st 202732 Jack Graves O2one 4.7 VIC Y 0.0
1st 202734 Vasco Anfang Tabasco 4.7 WA Y 0.0
1st 202747 Brody Riley Spindrift 4.7 VIC Y 0.0
1st 202785 Jonathan Pang   4.7 WA Y 0.0
1st 202796 Laura Thomson Blonde Ambition 4.7 VIC W & Y 0.0
1st 202829 Ryan Cherry Tide In Knots 4.7 VIC Y 0.0
1st 202851 Elizabeth Hodgman St Lucy 4.7 NSW & ACT W & Y 0.0
1st 202863 Finn Hartnett Mr Finntastic 4.7 VIC Y 0.0
1st 202869 Noah Taylor Noahs Arc 4.7 NSW & ACT Y 0.0
1st 204568 Zoe Thomson Seafolly 4.7 Other W & Y 0.0
1st 206014 William Fox Ozone 4.7 VIC Y 0.0
1st 206015 Kate Dunwoody Kit Kat 4.7 VIC W & Y 0.0
1st 206020 Jack Lewis Black Jack 4.7 VIC Y 0.0
1st 206021 Blake Selley Aquagasm 4.7 NSW & ACT Y 0.0
1st 206042 Charlotte Llewelyn Living Doll 4.7 VIC W & Y 0.0
1st 206043 Tyrone Gowans Tyrone's Tub 4.7 VIC Y 0.0
1st 203215 Flinders Apsitis-Lynch Endless Flight 4.7 QLD Y 0.0
1st 202925 Eleonore Rich   4.7 VIC W 0.0

Laser Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Entries: 20, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo HelmName Boat Class District Division Nett
1st 203759 Mitchell Kennedy Kenno Magic Laser QLD   0.0
1st 203770 Matthew Wearn The Kennel Laser WA   0.0
1st 203784 Luke Hookings Where's Wally Laser SA   0.0
1st 193390 Mark Spearman Prime Time Laser WA Y 0.0
1st 201506 Thomas Vincent Shadow Laser VIC Y 0.0
1st 201542 Luke Elliott Swiifto Laser WA Y 0.0
1st 202595 Marcus Whitley Free Bird Laser NSW & ACT Y 0.0
1st 202601 Joel Newman chillaxin Laser NSW & ACT Y 0.0
1st 202810 Ben Walkemeyer   Laser WA Y 0.0
1st 158860 Matthias Houvenagel bob Laser VIC   0.0
1st 179407 David Robinson Goliath Laser VIC   0.0
1st 180218 Craig Ruffin iYacht Laser SA   0.0
1st 181726 Peter Ross Nemo Uno Laser VIC   0.0
1st 191625 Brady Lowe Professor Sid Laser QLD   0.0
1st 191630 George Andrysik mostly harmless Laser VIC   0.0
1st 192650 Gavin Dagley   Laser VIC   0.0
1st 194950 Ryan Stoddart Random Traveller Laser QLD   0.0
1st 197538 Colin Cheng Shiok La Laser Other   0.0
1st 202664 Sean Homan   Laser SA   0.0
1st 202863 Jeremy O'Connell   Laser VIC   0.0

http://www.mccraeyc.com.au
admin@mccraeyc.com.au

http://www.viclaser.yachtingaustralia.com.au/?ID=63937

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com