venue burgee

29er European Championship 2019

CIRCOLO VELA ARCO

event burgee
AUS | AUT | BEL | CZE | DEN | ESP | FIN | FRA | GBR | GER | HKG | HUN | IRL | ISV | ITA | MLT | NED | NOR | POL | RUS | SUI | SWE | USA
NATION RESULTS - last update was on 25/08/19 at 17:55
   Class Fleet Crew Rank
AUS
2867
Bronze Seisia Mair
Lisa Rausch
113
   Class Fleet Crew Rank
AUT
2488
Silver Roman Egger
Paul Kropfitsch
74
AUT  
2308
Bronze Maximilian Heidkamp
Paul Ebenbichler
102
AUT  
2257
Bronze Simon Meister
Valentin Unger
129
   Class Fleet Crew Rank
BEL
1495
Emerald Simon Ferson
Tijs Ferson
181
   Class Fleet Crew Rank
CZE
2279
Silver Jaraslav Cermak
Petr Kostal
71
CZE  
1188
Bronze Adam Ott
David Muzikar
108
CZE  
2286
Bronze Anna JustovÓ
Petr Tupy
125
CZE  
2283
Bronze Michal Krsicka
Lukas Krsicka
132
CZE  
2287
Emerald Simon Jureška
Matej Jureška
172
CZE  
778
Emerald Anna Milerova
Jan Pokorny
176
CZE  
2277
Emerald Marketa Bauerova
Vanda Paigerova
200
CZE  
2285
Emerald Lucy Kosatova
Lukas Kosata
206
   Class Fleet Crew Rank
DEN
14
Gold Jens-Christian Dehn-Toftehoj
Mads Fuglbjerg
6
DEN  
2842
Gold Mads Poder
Victor Ladefoged
11
DEN  
2825
Gold Malthe Ebdrup
Peter Joos
14
DEN  
2421
Gold Frederik Fomsgaard
Marcus Langagergaard
37
DEN  
2312
Bronze Katrine Schmidt
Sarah
131
   Class Fleet Crew Rank
ESP
19
Gold Yoel Hernadez
Paula Barrio Garcia
32
ESP  
2702
Gold Alicia Fras
Maria Gonzalez Gracia
49
ESP  
22
Silver Quicorras Urios Salinas
Filippo Binetti Pozzi
53
ESP  
1622
Silver Suana Hurtado Gutierrez
Carlota Garcia
84
ESP  
2112
Bronze Pablo Fernandez Martinez
Noah Deprest
144
ESP  
2746
Emerald Sara Momplet Baixauli
Isabel Momplet Baixauli
187
   Class Fleet Crew Rank
FIN
4
Gold Ville Korhonen
Edvard Bremer
8
   Class Fleet Crew Rank
FRA
1
Gold Aristide Girou
Noah Chauvin
12
FRA  
2876
Gold Malo Kennish
Anatole Martin
15
FRA  
2704
Gold Pol Jacquin
Loic Tissier
20
FRA  
2232
Gold Tangi Le Goff
Youenn Bertin
22
FRA  
2804
Gold Juliette Berthier
Marie Devoize
47
FRA  
2637
Silver Gaetan De Kat
Thomas Lepere
88
FRA  
2509
Silver Raphael Thoisy
Tristan Berthier
90
FRA  
2361
Silver Chloe Revil
Nell Castilla
94
FRA  
2276
Bronze Manon Pennaneach
Anna Remey
146
FRA  
1568
Emerald Leo Jean Touffet
Gwen Guenin
190
   Class Fleet Crew Rank
GBR
2900
Gold Ewan Wilson
Finley Armstrong
1
GBR  
2347
Gold Freya Black
James Grummet
2
GBR  
2433
Gold Oliver Evans
Will Jarman
9
GBR  
2816
Gold Henry Jameson
Louis Johnson
10
GBR  
2929
Gold Tom Storey
Pierce Harris
33
GBR  
2235
Gold William Pank
Sebastion Gotto
35
GBR  
2742
Gold Rupert Jameson
James Hall
43
GBR  
2788
Silver Freddie Peters
Toby Atherton
51
GBR  
2826
Silver Ewan Luke
Zac Blomeley
55
GBR  
2507
Silver Athena Vogiatzi
Maddie Wylie
57
GBR  
2898
Silver Aled Llewellyn-Jones
Benjamin Willett
59
GBR  
2661
Silver Monique Vennis-Ozanne
John Mather
63
GBR  
2733
Silver Alex Ratsey
Ollie Hawkins
69
GBR  
2811
Silver Hannah Bristow
Millie Alridge
76
GBR  
2332
Silver Luke GRIBBIN
Toby Cope
78
GBR  
834
Silver Ethan Gerrell
Ben Bradley
82
GBR  
2848
Silver Callum Bell
Ben Ibbotson
96
GBR  
2915
Bronze Oliver Fellows
Will Adler Adler
103
GBR  
2378
Bronze Rob Richardson
Ewan Gribbin
105
GBR  
2478
Bronze Fergus Fox
Sam Kneale
109
GBR  
2882
Bronze Hannah Roberts-Straw
Jessica Nelson
110
GBR  
2241
Bronze Ben Hutton-Penman
Nathan Clark
111
GBR  
2029
Bronze Nick Walters
Joe Bradley
112
GBR  
2695
Bronze Flo Peters
Freddy Wood
120
GBR  
2304
Bronze Emma James
Eva Becker
121
GBR  
2329
Bronze Maxi Tustain
Harry Fox
127
GBR  
2849
Bronze Annie Hammett
Jessica Jobson
128
GBR  
2879
Bronze Ishbel Zurmond
Archie Stokes
130
GBR  
2514
Bronze Ben Batchelor
Lucy Hewitson
134
GBR  
2903
Bronze India Page-Wood
Sam Dickinson
138
GBR  
2694
Bronze Charlotte Gordon
Anna Rowe
140
GBR  
2222
Bronze Robin Stein
Sam Brackley
147
GBR  
2340
Bronze Sophie Dennis
Emma Wells
148
GBR  
2905
Bronze Elodie Edwards
Hannah Morris
149
GBR  
2664
Emerald Eleanor Poole
Freya Cumpsty
159
GBR  
2539
Emerald Tom Cochrane
Nathan Gribbin
165
GBR  
2028
Emerald Josie Meredith
Tamsin Hills
167
GBR  
2937
Emerald Sonia Evans
Lizzie Cattermole
168
GBR  
2477
Emerald Delfina Sesto-Cosby
Blythe Berry
169
GBR  
2337
Emerald Julia Barnes
Tom Barnes
175
GBR  
2327
Emerald Alice Senior
Dani Middleton
178
GBR  
2231
Emerald George Vincent
Matty Choen
182
GBR  
2721
Emerald Dilly Ala
Issy Spurway
188
GBR  
2118
Emerald Oliver Smoult
Tiegan Pearce
194
GBR  
2479
Emerald Liam Schiess
Tim Hartnell
196
GBR  
2494
Emerald Leon Stein
Joseph Dormer
202
GBR  
1153
Emerald Tilly Gregson
Maisie Bristow
207
GBR  
2627
Emerald Barry Simmonds
Imogen Asquith
210
   Class Fleet Crew Rank
GER
11
Gold Jonas Schupp
Moritz Hagenmeyer
7
GER  
2894
Gold Felix Neszvecsko
Maximilian Koerner
17
GER  
2845
Gold Finn Walter
Marcus Borlinghaus
19
GER  
2819
Gold Florian Steurer
Moritz Fiebig
21
GER  
2801
Gold Valentin Mueller
Ole Ulrich
30
GER  
20
Gold Christoph Winkelhausen
Rickmer Lenk
34
GER  
2875
Gold Moritz Dorau
Riko Rockenbauch
36
GER  
2812
Gold Elena Krupp
Clara Borlinghaus
41
GER  
2504
Gold Laila Mobius
Emelie Hesse
45
GER  
2797
Silver Philipp Wrobel
Julian Haunschild
52
GER  
2536
Silver Maxime Brevart
Titus Schildhauer
58
GER  
2931
Silver Katharina Schwachhofer
Elena Stoltze
73
GER  
2419
Silver Jakob Voltmer
Paul Opolony
80
GER  
2932
Silver Lukas Kleinow
Hakon Hertwig
83
GER  
2105
Bronze Marc Handschug
Bastian Herrmann
116
GER  
2940
Bronze Elisa Groener
Carolina Bergmann
139
GER  
2897
Bronze Anne Hubner
Carlotta Holzle
152
GER  
2315
Bronze Sarah Springer
Paula Becker
153
GER  
2818
Emerald Luna von Weidenbach
Elias Lober
183
GER  
2515
Emerald Moritz Ostermeier
Moritz Giesselmann
185
GER  
903
Emerald Nicolas Kutter
Florentin Muchenberger
186
GER  
1909
Emerald Doemoek Moritz
Klas Eva
193
GER  
1032
Emerald Elena Kirchhoff
Hannah Huth
195
GER  
2518
Emerald Leopold Bornschlegl
Larissa Pascher
197
GER  
2167
Emerald Linus Hassold
Alex Poschel
198
   Class Fleet Crew Rank
HKG
2457
Bronze Karrie Clark
Penelope Martin
154
   Class Fleet Crew Rank
HUN
8
Gold Matey Jeney
Arthur De Jonghe
28
HUN  
2768
Gold Levente Laszlofy
Daniel Nyari
42
HUN  
2764
Silver David Ralovich
Maxim Szigeti
66
HUN  
2767
Silver Botond Nagy
Boldizsar Buza
98
HUN  
2763
Bronze Samuel Zolnai
Barna Aranyi
101
HUN  
2766
Bronze Kis-Szolgyemi Luca
Hanga Ugron
142
HUN  
2771
Emerald Fodor ┼kos
Seres Daniel
158
HUN  
2773
Emerald Botond Meszely
Kis Kapin Karoly
171
HUN  
2770
Emerald Balazs Zeteny
Csak Mate
199
   Class Fleet Crew Rank
IRL
9
Gold Harry Twomey
Harry Durcan
31
IRL  
2872
Gold Charlie Cullen
Ben Hogan
40
IRL  
2891
Silver Adam Hyland
Marcus O Leary
56
IRL  
2822
Silver Leah Rickard
Shane Fabian Riera
64
IRL  
16
Silver Lola Kohl
Johnny Durcan
75
IRL  
2341
Silver Dawson Kohl
Sophie Crosbie
91
IRL  
2873
Silver Rian McDonnel Geraghty
Nathan van Steenberge
93
IRL  
2871
Silver Emily Riordan
Max Goodbody
97
IRL  
2890
Emerald Elysia O Leary
Henry Start
173
   Class Fleet Crew Rank
ISV
2563
Gold Atlee Kohl
Chris Bateman
24
ISV  
2918
Silver üMilo Miller
Steven Hardee
62
   Class Fleet Crew Rank
ITA
2815
Gold Zeno Biagio Santini
Marco Misseroni
4
ITA  
2835
Gold Filippo Cestari
Giovanni Sandrini
13
ITA  
12
Gold Gaia Bergonzini
Leonardo Toscano
29
ITA  
2799
Gold Marco Corrado
Matteo Catalano
38
ITA  
2622
Gold Marco Gradoni
Tommaso Ciaglia
48
ITA  
2798
Silver Veronica Hoffer
Sofia Leoni
61
ITA  
2322
Silver Niccolo De Frenza
Nicolo' Sbiroli
65
ITA  
2831
Silver Sofia Giunchiglia
Marta Giunchiglia
70
ITA  
2609
Silver Lorenzo Pandini
Leone Tuci
72
ITA  
2706
Silver Sofia Colledan
Alberto Cieno
79
ITA  
2606
Silver Filippo Gaiotto
Edoardo Conti
85
ITA  
2722
Silver Gaia Falco
Roberta Rosolino
89
ITA  
2640
Silver Diletta Polverini
Eleonora Di Silvio
92
ITA  
2607
Silver Angela Tritto
Emanuele Zampieri
95
ITA  
1358
Silver Tea Faoro
Federica Perbellini
99
ITA  
2387
Silver Agata Scalmazzi
Giulia Vezzoli
100
ITA  
1341
Bronze Cecilia Zancan
Isabella D'Ambrosa
114
ITA  
2608
Bronze Alfonso Palumbo
Domenico Armando Palumbo
117
ITA  
2832
Bronze Leopoldo Sirolli
Gianmarco Mascia
122
ITA  
2724
Bronze Filippo Amonti
Dario Saveriano
123
ITA  
696
Bronze Gregorio D'Elia
Tiberio D'Elia
124
ITA  
1856
Emerald Tommaso Giano Zullo
Leonida Zullo
156
ITA  
2271
Emerald Michele Semeraro
Carlo Nicastro
157
ITA  
2626
Emerald Francesca Cogotzi
Stefano Cogotzi
160
ITA  
2170
Emerald Flavio Rossetti
Pierpaolo Zaccaria
161
ITA  
2639
Emerald Alessandro Baldussi
Martino Carli
162
ITA  
2834
Emerald Luca Agrestini
Luigi Ferruggia
163
ITA  
2400
Emerald Marco Perotti
Gabriele Villa
164
ITA  
2838
Emerald Piero Branca
Matilde Branca
166
ITA  
2184
Emerald Pietro Caminiti
Gabriele Boccacci
177
ITA  
1658
Emerald Seneca Veronelli
Alessandro Veronelli
184
ITA  
1204
Emerald Alfredo Salerno
Maurizio Cacace
201
ITA  
1206
Emerald Matteo Buccirossi
Giorgio Di Iorio
203
ITA  
2630
Emerald Jean Severine Giovine
Giorgio Mattiuzzo
205
ITA  
1207
Emerald Giorgio Vigevani
Maelis Ragnotti
209
   Class Fleet Crew Rank
MLT
2958
Gold Richard Schultheis
Jack Honey
23
MLT  
2948
Silver Antonia Schultheis
Victoria Schultheis
67
   Class Fleet Crew Rank
NED
23
Gold Dolf Hendriksen
Wiebrand De Vos
16
NED  
2896
Gold Robbert Huisman
Gijs Zuidema
25
NED  
2274
Bronze Mees Beerda
Jorn Swart
107
NED  
2847
Bronze Marlies Schouten
Maud Lodewijk
133
NED  
2615
Bronze Lilly Hofman
Rik Dieperink
141
NED  
2617
Bronze Bart Dieperink
Frank Boer
145
NED  
2349
Bronze Fianne van den Brule
Sterre van Wegen
151
NED  
2178
Emerald Itte Klimp
Siet Klimp
174
NED  
2728
Emerald Olaf Ganzevles
Isis Lodewijk
179
NED  
1380
Emerald Liselotte Beemster
Arthur Nankman
180
NED  
2113
Emerald Hilbrand Rustema
Rick van de Luur
189
   Class Fleet Crew Rank
NOR
7
Gold Mathias Berthet
Alexander Franks Penty
3
NOR  
2881
Gold Markus Berthet
Emile Forslund
44
NOR  
2663
Silver Amalie Wang
Jeppe Nilsen
68
NOR  
2497
Bronze Julie Sverdrup
Vilde Pollen
119
   Class Fleet Crew Rank
POL
2352
Silver Gustaw Micinski
Pigmej Gwozdz
77
POL  
2794
Silver Marceli Mierzwicki
Franciszek Borys
81
POL  
2795
Silver Slawek Kapalka
Golomp Golebiowski
86
POL  
2356
Silver Stanislaw Radojewski
Alex Slusarczyk
87
POL  
2357
Bronze Antoni Sopata
Patryk Rozak
118
POL  
2426
Bronze Magdalena Chyla
Oliwia Jekiel
137
POL  
2425
Bronze Aleksandra Wirzinkiewicz
Zuzanna Mroz
143
POL  
2351
Bronze Karolina Zurek
Agata Wilczewska
150
   Class Fleet Crew Rank
RUS
2719
Gold Dmitrii Lazdin
Nikita Kanafev
18
RUS  
2610
Gold Ilya Chuprina
Rodion Brovin
50
RUS  
2720
Bronze Victoria Liksanova
Polina Pereshivkina
115
RUS  
2523
Bronze Maksim Bondar
Danila Rerikh
136
   Class Fleet Crew Rank
SUI
2266
Bronze Yoann Senften
Yoann Stettler
104
SUI  
1179
Bronze Kaifun Shen
Benoit Leuenberger
126
SUI  
2621
Bronze Giuliano Zennaro
Haro Mateo
135
SUI  
154
Emerald Luca Bertschy
Gabriel Bonetti
170
SUI  
2101
Emerald Linus Rigling
Yael Schollenberger
191
SUI  
1273
Emerald Brent Verhoest
Robbe Verhoest
192
SUI  
2102
Emerald Alexander Ott
Antoine Bize
204
SUI  
704
Emerald Anaelle Pattusch
Manon Pattusch
208
   Class Fleet Crew Rank
SWE
2923
Gold Marius Westerlind
Olle Aronsson
5
SWE  
2527
Gold Alice Moss
Carl Horfelt
26
SWE  
2820
Gold Oscar Andersson
Carl-Johan Leuckfeld
39
SWE  
2922
Gold Julia Henriksson
Caroline Pettersson
46
SWE  
2805
Silver Martina Carlsson
Amanda Ljunggren
60
SWE  
2904
Bronze Felicia Fernstrom
Rebecca Flohr
106
SWE  
2793
Bronze Theo Westerlind
Carl White
155
   Class Fleet Crew Rank
USA
2
Gold Stephan Baker
Ripley Shelley
27
USA  
1423
Silver Conrad Miller
Grant Gridley
54

http://www.circolovelaarco.it/
info@circolovelaarco.com

https://www.29ereuropeans.org/

Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com