venue burgee

29er Euro Cup 2021
OFFICIAL RESULTS

Overall results from 9 scheduled regattas

event burgee

Results are PROVISIONAL as of 11:42 on July 16, 2021

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 62, Scoring system: Appendix A
Rank Nat SailNo Division U17 HelmName HelmSex CrewName CrewSex Total Nett R1 CZE
3rd & 4th July
R2 NED
4th & 5th Sep
R3 GER
4th to 12th Sep
R4 IRL
11th & 12th Sep
R5 DEN
18th & 19th Sep
R6 FRA
24th to 26th Sep
R7 HUN
30th sep tp 3rd Oct
R8 ESP
16th to 19th Oct
R9 ITA
Grand Final
23rd to 26th Oct
1
GER
2971     Carl Krause   Max Georgi   1.0 1.0 1.0                
2
GER
2798 Mixed   Jule Ernst   Louisa Schmidt F 2.0 2.0 2.0                
3
HUN
2759     Tóth Attila   Borda Levente   3.0 3.0 3.0                
4
CZE
787     Tibor Nevelöš   Adam Nevelöš   4.0 4.0 4.0                
5
HUN
2763     Sámuel Zolnai   Barna Aranyi   5.0 5.0 5.0                
6
GER
2911 Female   Louisa Müller F Felizia Fiebig F 6.0 6.0 6.0                
7
HUN
11     Mór Csekovszky   Benedek Farkas   7.0 7.0 7.0                
8
GER
2917 Female   Lena Deike F Ida Bachschmid F 8.0 8.0 8.0                
9
CZE
3089     LukᚠDadák   DanVišcor   9.0 9.0 9.0                
10
CZE
3086     Michal Krsicka   Luká Krsicka   10.0 10.0 10.0                
11
GER
2253 Mixed   Merz Sophie F Koch Svenja   11.0 11.0 11.0                
12
GER
2939     Amal Zschech   Gregory Soltau   12.0 12.0 12.0                
13
HUN
2766     Luca Kis-Szölgyémi   Hanga Ugron   13.0 13.0 13.0                
14
NED
1120 Mixed   Esther de Jong F Rolf de Jong   14.0 14.0 14.0                
15
HUN
2761 Mixed   Boróka Lacza   Emília Juhász F 15.0 15.0 15.0                
16
HUN
2762     Kovács Herbert   Lange Péter   16.0 16.0 16.0                
17
GER
3009     Franz Krause   Oswin Stybel   17.0 17.0 17.0                
18
HUN
2767     Zaránd Lacza   Bercel Kovalik-Deák   18.0 18.0 18.0                
19
CZE
3099     Vojtech Cibulka   Petr Tupý   19.0 19.0 19.0                
20
GER
2419 Female   Mathilda Schäfer F Lisa Mönig F 20.0 20.0 20.0                
21
GER
2818 Female   Luna von Weidenbach F Zoe Coers F 21.0 21.0 21.0                
22
GER
3133     Lian Baumann   Leander Baumann   22.0 22.0 22.0                
23
GER
2616     Bastian Weber   Moritz Aigner   23.0 23.0 23.0                
24
GER
2503     Liam Fink   Jannes Korn   24.0 24.0 24.0                
25
GER
3160 Mixed   Victoria Egger F Patrick Egger   25.0 25.0 25.0                
26
GER
2823     Nando Reisner   Leo Gradel   26.0 26.0 26.0                
27
GER
2895     Gauger Jakob   Zwirn Jakob   27.0 27.0 27.0                
28
GER
2801     Kelm Matteo   Erik Schwarte   28.0 28.0 28.0                
29
HUN
2758     Lange Richárd   Schneider Bruno   29.0 29.0 29.0                
30
GER
2892     Bruno Czylwik   Fynn Bilke   30.0 30.0 30.0                
31
SVK
2533     Oliver Krivosudský   Ladislav Stolárik   31.0 31.0 31.0                
32
GER
2730     Miron Fiedler   Max Fiedler   32.0 32.0 32.0                
33
HUN
2764 Female   Borbála Badar F Flora Stolik F 33.0 33.0 33.0                
34
SVK
1973     Viktor Mika   Oliver Lichvár   34.0 34.0 34.0                
35
GER
902     Vasily Mitrofanov   Maximilian Radelt   35.0 35.0 35.0                
36
GER
2323     Rausch Jannik   Schubach Jakob   36.0 36.0 36.0                
37
SVK
2201 Female   Barbora Kocanová F Barbora Bartánusová F 37.0 37.0 37.0                
38
SVK
2363     Alex Brestovský   Ján Zimáni   38.0 38.0 38.0                
39
AUT
3060     Roman Egger   Kropfitsch   39.0 39.0 39.0                
39
GER
1903 Female   Wiese Eva F Lepa Paula F 39.0 39.0 39.0                
39
GER
3010 Mixed   Sophie Schneider F Finn Meichle   39.0 39.0 39.0                
42
CZE
1662     TadeᚠTkadlec   Alexander Miškov   500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
CZE
2281     MatyᚠDymák   Ladislav Cechura   500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
HUN
2769     Áron Marosi   Domonkos Bárány   500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
CZE
2278     Matej Iljuchin   TobiᚠDvorák   500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
CZE
1155     Jan Sušil   Alexander Nahodil   500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
CZE
2285 Female   Sára Svobodová F Katerina Muchová F 500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
GER
2307     Hoelzle Jonas   Huebsch Richard   500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
HUN
2768     Panka Biró   Lilla Fodor   500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
CZE
2284     LukᚠWehrenberg   TobiᚠKraus   500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
GER
2480 Female   Malena Thamm F Johanna Hoelzle F 500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
CZE
2283     Ondrej Baštár   Jan Juha   500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
CZE
2287     Šimon Jurecka   Matej Jurecka   500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
CZE
2279 Mixed   Bára Koštálová   Anna Koštálová F 500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
CZE
12279 Mixed   Nela Višcorová   Katerina Šlechtická F 500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
CZE
2277 Female   Markéta Bauerová F Magdaléna Holá F 500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
HUN
2770     Zétény BalázsNo   Csak BalászNo   500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
HUN
2756     Oliviér Pais-Hank   Károly Kis-Kapin   500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
CZE
778 Mixed   Anna Milerová F Jan Pokorný   500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
CZE
2286 Mixed   Jakub Dobrý   Barbora Šabatová F 500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
CZE
2282 Female   Lucie Košatová F Veronika Cibulková F 500.0 500.0 DNC[500.0]                
42
HUN
2495     Buda Borbás   Szabolcs Izsák   500.0 500.0 DNC[500.0]                

The official version of the results where a competitor who is not a member of the International 29er Class Association is scored DNC for each event in which they participated without being a member of the International 29er Class Association.



Sailwave Scoring Software 2.29.3
www.sailwave.com