Adelaide Sailing Club 2018-19 - Club Event

Adelaide Sailing Club

Results are final as of 14:20 on December 10, 2018

Contents

Div 1 Cat Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
1st Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 1.0 3.0 1.0 3.0 5.0 13.0 13.0
2nd Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 2.0 2.0 8.0 2.0 3.0 17.0 17.0
3rd Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 6.0 8.0 2.0 1.0 2.0 19.0 19.0
4th Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 4.0 4.0 3.0 7.0 4.0 22.0 22.0
5th Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 7.0 7.0 4.0 5.0 1.0 24.0 24.0
6th Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 5.0 6.0 5.0 4.0 6.0 26.0 26.0
7th Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 3.0 1.0 7.0 11.0 DNC 11.0 DNC 33.0 33.0
8th Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 9.0 5.0 6.0 8.0 7.0 35.0 35.0
9th Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 8.0 9.0 9.0 6.0 8.0 40.0 40.0
10th Div 1 Cat Nacra 17 158 Touch Sensitive Simon Jackson - UF Andrew Beck - UF   62.5 11.0 DNC 11.0 DNF 10.0 11.0 DNC 11.0 DNC 54.0 54.0

Div 2 Cat Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
1st Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 4.0 1.0 1.0 1.0 2.0 9.0 9.0
2nd Div 2 Cat Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 2.0 7.0 DNC 7.0 DNC 2.0 1.0 19.0 19.0
3rd Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 7.0 DNF 3.0 3.0 3.0 4.0 20.0 20.0
4th Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 1.0 7.0 DNC 7.0 DNC 4.0 3.0 22.0 22.0
5th Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 5.0 2.0 2.0 7.0 DNC 7.0 DNC 23.0 23.0
6th Div 2 Cat Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 3.0 7.0 DNC 7.0 DNC 5.0 5.0 27.0 27.0

Finn Fleet

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: VY, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
1st Finn Finn 243 Moby Neville Wild       1.0 1.0   1.0 2.0 5.0 5.0
2nd Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       4.0 4.0   8.0 DNF 1.0 17.0 17.0
3rd Finn Finn 11 Mintie Nick Paterson       3.0 5.0   6.0 3.0 17.0 17.0
4th Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       2.0 6.0   4.0 9.0 DNC 21.0 21.0
5th Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       5.0 2.0   5.0 9.0 DNC 21.0 21.0
6th Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       9.0 DNC 3.0   2.0 9.0 DNC 23.0 23.0
7th Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       9.0 DNC 7.0   3.0 4.0 23.0 23.0
8th Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       6.0 9.0 DNC   9.0 DNC 9.0 DNC 33.0 33.0

Paper Tiger Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: VY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
1st Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       2.0 DNF         2.0 2.0
2nd Paper Tiger Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       4.0 DNC         4.0 4.0
2nd Paper Tiger Paper Tiger 3012 Water Rat II Mike Willis       4.0 DNC         4.0 4.0

Sabre Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: VY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
1st Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       1.0 1.0 2.0     4.0 4.0
2nd Sabre Sabre 2028 Simba Mark Stockhausen       3.0 2.0 1.0     6.0 6.0
3rd Sabre Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       2.0 4.0 3.0     9.0 9.0
4th Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       4.0 3.0 4.0     11.0 11.0
5th Sabre Sabre 2088 Indulgence Mike Collins       6.0 DNF 7.0 DNC 7.0 DNC     20.0 20.0
6th Sabre Sabre 1044 Stan David Ketteridge       7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC     21.0 21.0

OK Dinghy Fleet

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: VY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
1st OK Dinghy OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1.0 1.0   1.0 1.0 4.0 4.0
2nd OK Dinghy OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       4.0 DNC 2.0   2.0 2.0 10.0 10.0
3rd OK Dinghy OK Dinghy 702 Time is Tight Peter Collins       3.0 DNF 4.0 DNC   4.0 DNC 4.0 DNC 15.0 15.0

Laser Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: VY, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
1st Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       3.0 9.0 DNC   1.0   13.0 13.0
2nd Laser Laser 177101 Mask Scott Marshall       1.0 9.0 DNC   9.0 DNC   19.0 19.0
2nd Laser Laser 176904 Repeat Offender Duncan Lock       9.0 DNC 1.0   9.0 DNC   19.0 19.0
4th Laser Laser 193012 Inshallah Mitchell Lowe       2.0 9.0 DNC   9.0 DNC   20.0 20.0
5th Laser Laser 202742 Embecand John Sykes       9.0 DNC 3.0 DNF   9.0 DNC   21.0 21.0
6th Laser Laser 180037 Shaman Juha Vanhakartano       5.0 DNF 9.0 DNC   9.0 DNC   23.0 23.0
7th Laser Laser 190034 Uliltacker Julian Bennett - UF       9.0 DNC 9.0 DNC   9.0 DNC   27.0 27.0
7th Laser Laser 193133 Mairead Steve Sampson       9.0 DNC 9.0 DNC   9.0 DNC   27.0 27.0

Laser Radial Fleet

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: VY, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
1st Laser Radial Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       8.0 DNC 2.0   1.0 1.0 12.0 12.0
2nd Laser Radial Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       2.0 DNF 1.0   8.0 DNC 8.0 DNC 19.0 19.0
3rd Laser Radial Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       8.0 DNC 3.0   8.0 DNC 8.0 DNC 27.0 27.0
4th Laser Radial Laser Radial 203784 Destination Unknown Josh Hinks       8.0 DNC 8.0 DNC   8.0 DNC 8.0 DNC 32.0 32.0
4th Laser Radial Laser Radial 202742 Embecand John Sykes       8.0 DNC 8.0 DNC   8.0 DNC 8.0 DNC 32.0 32.0
4th Laser Radial Laser Radial 177101 Mask Scott Marshal       8.0 DNC 8.0 DNC   8.0 DNC 8.0 DNC 32.0 32.0
4th Laser Radial Laser Radial 201526 Knot a Clew Alex Newman       8.0 DNC 8.0 DNC   8.0 DNC 8.0 DNC 32.0 32.0

Sharpie Fleet

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: VY, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
1st Sharpie Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   4.0 3.0   3.0 1.0 11.0 11.0
2nd Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   9.0 DNF 2.0   1.0 2.0 14.0 14.0
3rd Sharpie Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   3.0 4.0   4.0 3.0 14.0 14.0
4th Sharpie Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   2.0 13.0 DNC   2.0 4.0 21.0 21.0
5th Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   5.0 5.0   6.0 6.0 22.0 22.0
6th Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   1.0 1.0   13.0 DNC 13.0 DNC 28.0 28.0
7th Sharpie Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   13.0 DNC 13.0 DNC   5.0 5.0 36.0 36.0
8th Sharpie Sharpie 726 Moby Dick Harry Mitton Jake Wilson Josh Hinks   9.0 DNF 6.0   13.0 DNC 13.0 DNC 41.0 41.0
9th Sharpie Sharpie 881 Nest of Vipers Lauren Threadgold Mark Witter Brendan Shepperd   13.0 DNC 8.0 DNF   13.0 DNC 13.0 DNC 47.0 47.0
10th Sharpie Sharpie 917 Cellosicaphobia Anthony Mitton Jess Mitton David Shanks   9.0 DNF 13.0 DNC   13.0 DNC 13.0 DNC 48.0 48.0
11th Sharpie Sharpie 511 Midnight Oil Emma Derby Grace Stokes Chris McQuitty - UF   13.0 DNC 13.0 DNC   13.0 DNC 13.0 DNC 52.0 52.0
11th Sharpie Sharpie 934 Side Show Bob Luke Stephens David Snoad Matt Hansen   13.0 DNC 13.0 DNC   13.0 DNC 13.0 DNC 52.0 52.0

Optimist Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
1st Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 2.0 2.0 1.0 1.0 7.0 7.0
2nd Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2.0 12.0 DNC 12.0 DNC 2.0 2.0 30.0 30.0
3rd Optimist Optimist 1632 Squid Connor O'Brien       12.0 DNC 1.0 1.0 12.0 DNC 12.0 DNC 38.0 38.0
4th Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       4.0 DNF 3.0 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 43.0 43.0
5th Optimist Optimist 3661 Ambition Cailin Went       12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 60.0 60.0
5th Optimist Optimist 1394 Tiger Lilly Chelsea Dredge       12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 60.0 60.0
5th Optimist Optimist 747 Rocket Rat Rhys Thomas       12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 60.0 60.0
5th Optimist Optimist 1688 Master Mixer Angus McDonald       12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 60.0 60.0
5th Optimist Optimist 1242 Zac Attack Jake Miller       12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 60.0 60.0
5th Optimist Optimist 739 No Off Switch Katlyn Roe       12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 60.0 60.0
5th Optimist Optimist 1442 Ripple Alex Georgopoulos       12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 60.0 60.0

Laser 4.7 Fleet

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: VY, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
1st Laser 4.7 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       2.0 DNF 1.0   1.0 1.0 5.0 5.0
2nd Laser 4.7 Laser 4.7 207825 The Bullet John Napier       6.0 DNC 6.0 DNC   6.0 DNC 6.0 DNC 24.0 24.0
2nd Laser 4.7 Laser 4.7 1350 Oblivin Ian Irwan       6.0 DNC 6.0 DNC   6.0 DNC 6.0 DNC 24.0 24.0
2nd Laser 4.7 Laser 4.7 176904 Repeat Offender Lachlan Roe       6.0 DNC 6.0 DNC   6.0 DNC 6.0 DNC 24.0 24.0
2nd Laser 4.7 Laser 4.7 197279 Ten8cious Nate Brown       6.0 DNC 6.0 DNC   6.0 DNC 6.0 DNC 24.0 24.0

Intl 14 Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: VY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
1st Intl 14 Int 14 658 Beached Az Jason Dixon Pat Agar - UF               0.0 0.0
1st Intl 14 Int 14 655 Monkey Wrench Brec Mitton                 0.0 0.0
1st Intl 14 Int 14 630 Windjammer Christian Wangel Christian Knott - UF               0.0 0.0

Intl Cadet Fleet

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: VY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
1st Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1.0 1.0       2.0 2.0
2nd Intl Cadet Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     2.0 2.0       4.0 4.0
3rd Intl Cadet Int Cadet 4690 Sailmaker Amber Brock-Fabel Samuel Shepperd     3.0 3.0       6.0 6.0
4th Intl Cadet Int Cadet 9927 Squid Connor O'Brien Angus McDonald     5.0 DNC 5.0 DNC       10.0 10.0

R 5-CH1 - Div 1 Cat Fleet - 3/11/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 13:55:00
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 15:07:09 1:12:09 1:51:00 1.0
2 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 15:14:48 1:19:48 2:02:46 2.0
3 Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 15:23:43 1:28:43 2:12:25 3.0
4 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 15:22:40 1:27:40 2:14:52 4.0
5 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 15:23:14 1:28:14 2:15:45 5.0
6 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 15:35:20 1:40:20 2:21:19 6.0
7 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 15:28:36 1:33:36 2:24:00 7.0
8 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 15:40:09 1:45:09 2:27:04 8.0
9 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 15:41:02 1:46:02 2:43:08 9.0

R 8-CH2 - Div 1 Cat Fleet - 17/11/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1435
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 15:11:32 0:36:32 0:54:32 1.0
2 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 15:12:59 0:37:59 0:58:26 2.0
3 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 15:13:07 0:38:07 0:58:38 3.0
4 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 15:14:04 0:39:04 1:00:06 4.0
5 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 15:14:21 0:39:21 1:00:32 5.0
6 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 15:15:11 0:40:11 1:01:49 6.0
7 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 15:15:21 0:40:21 1:02:05 7.0
8 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 15:20:58 0:45:58 1:04:45 8.0
9 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 15:21:26 0:46:26 1:04:57 9.0
10 Div 1 Cat Nacra 17 158 Touch Sensitive Simon Jackson - UF Andrew Beck - UF   62.5   DNF   11.0

R 9-CH3 - Div 1 Cat Fleet - 17/11/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1531
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 16:02:16 0:31:16 0:48:06 1.0
2 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 16:05:50 0:34:50 0:49:04 2.0
3 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 16:02:59 0:31:59 0:49:12 3.0
4 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 16:03:09 0:32:09 0:49:28 4.0
5 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 16:04:17 0:33:17 0:51:12 5.0
6 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 16:04:41 0:33:41 0:51:49 6.0
7 Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 16:05:45 0:34:45 0:51:52 7.0
8 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 16:05:02 0:34:02 0:52:22 8.0
9 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 16:10:02 0:39:02 0:54:36 9.0
10 Div 1 Cat Nacra 17 158 Touch Sensitive Simon Jackson - UF Andrew Beck - UF   62.5 16:05:19 0:34:19 0:54:54 10.0

R 11-CH4 - Div 1 Cat Fleet - 8/12/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1430
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 14:54:54 0:24:54 0:35:04 1.0
2 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 14:53:09 0:23:09 0:35:37 2.0
3 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 14:53:39 0:23:39 0:36:23 3.0
4 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 14:54:44 0:24:44 0:38:03 4.0
5 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 14:55:34 0:25:34 0:39:20 5.0
6 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 14:58:27 0:28:27 0:39:47 6.0
7 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 14:56:09 0:26:09 0:40:14 7.0
8 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 14:57:32 0:27:32 0:42:22 8.0

R 12-CH5 - Div 1 Cat Fleet - 8/12/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1525
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 15:34:18 0:09:18 0:14:18 1.0
2 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 15:35:27 0:10:27 0:14:43 2.0
3 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 15:34:52 0:09:52 0:15:11 3.0
4 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 15:35:00 0:10:00 0:15:23 4.0
5 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 15:35:36 0:10:36 0:16:18 5.0
6 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 15:37:04 0:12:04 0:18:34 6.0
7 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 15:47:02 0:22:02 0:33:54 7.0
8 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 15:55:16 0:30:16 0:42:20 8.0

R 5-CH1 - Div 2 Cat Fleet - 3/11/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:00:00
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 15:37:21 1:37:21 1:49:23 1.0
2 Div 2 Cat Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 15:37:30 1:37:30 1:49:33 2.0
3 Div 2 Cat Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 15:37:47 1:37:47 1:51:07 3.0
4 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 15:32:26 1:32:26 1:57:00 4.0
5 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 15:31:37 1:31:37 1:58:59 5.0
6 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79   DNF   7.0

R 8-CH2 - Div 2 Cat Fleet - 17/11/18

Start: 1440, Finishes: Finish time, Time: 1440
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 15:14:50 0:34:50 0:44:06 1.0
2 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 15:14:21 0:34:21 0:44:37 2.0
3 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 15:19:21 0:39:21 0:49:49 3.0

R 9-CH3 - Div 2 Cat Fleet - 17/11/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 1526
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 15:52:55 0:26:55 0:34:04 1.0
2 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 15:56:12 0:30:12 0:39:13 2.0
3 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 160350 0:37:50 0:47:53 3.0

R 11-CH4 - Div 2 Cat Fleet - 8/12/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 1435
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 15:03:48 0:28:48 0:36:27 1.0
2 Div 2 Cat Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 15:11:18 0:36:18 0:40:47 2.0
3 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 15:07:38 0:32:38 0:41:18 3.0
4 Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 15:11:48 0:36:48 0:41:21 4.0
5 Div 2 Cat Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 15:13:38 0:38:38 0:43:54 5.0

R 12-CH5 - Div 2 Cat Fleet - 8/12/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 1520
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Div 2 Cat Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 15:48:37 0:28:37 0:32:09 1.0
2 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 15:46:07 0:26:07 0:33:04 2.0
3 Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 15:52:00 0:32:00 0:35:57 3.0
4 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 15:49:13 0:29:13 0:36:59 4.0
5 Div 2 Cat Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 15:54:20 0:34:20 0:39:01 5.0

R 5-CH1 - Finn Fleet - 3/11/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       1 1.0
2 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       2 2.0
3 Finn Finn 11 Mintie Nick Paterson       3 3.0
4 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       4 4.0
5 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       5 5.0
6 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       6 6.0

R 8-CH2 - Finn Fleet - 17/11/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       1 1.0
2 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       2 2.0
3 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       3 3.0
4 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       4 4.0
5 Finn Finn 11 Mintie Nick Paterson       5 5.0
6 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       6 6.0
7 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       7 7.0

R 9-CH3 - Finn Fleet - 17/11/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Finn Fleet - 8/12/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       1 1.0
2 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       2 2.0
3 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       3 3.0
4 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       4 4.0
5 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       5 5.0
6 Finn Finn 11 Mintie Nick Paterson       6 6.0
7 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       DNF 8.0

R 12-CH5 - Finn Fleet - 8/12/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       1 1.0
2 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       2 2.0
3 Finn Finn 11 Mintie Nick Paterson       3 3.0
4 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       4 4.0

R 5-CH1 - Paper Tiger Fleet - 3/11/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       DNF 2.0

R 8-CH2 - Paper Tiger Fleet - 17/11/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 9-CH3 - Paper Tiger Fleet - 17/11/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Paper Tiger Fleet - 8/12/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 12-CH5 - Paper Tiger Fleet - 8/12/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 5-CH1 - Sabre Fleet - 3/11/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       1 1.0
2 Sabre Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       2 2.0
3 Sabre Sabre 2028 Simba Mark Stockhausen       3 3.0
4 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       4 4.0
5 Sabre Sabre 2088 Indulgence Mike Collins       DNF 6.0

R 8-CH2 - Sabre Fleet - 17/11/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       1 1.0
2 Sabre Sabre 2028 Simba Mark Stockhausen       2 2.0
3 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       3 3.0
4 Sabre Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       4 4.0

R 9-CH3 - Sabre Fleet - 17/11/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sabre Sabre 2028 Simba Mark Stockhausen       1 1.0
2 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       2 2.0
3 Sabre Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       3 3.0
4 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       4 4.0

R 11-CH4 - Sabre Fleet - 8/12/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 12-CH5 - Sabre Fleet - 8/12/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 5-CH1 - OK Dinghy Fleet - 3/11/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 OK Dinghy OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1 1.0
2 OK Dinghy OK Dinghy 702 Time is Tight Peter Collins       DNF 3.0

R 8-CH2 - OK Dinghy Fleet - 17/11/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 OK Dinghy OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1 1.0
2 OK Dinghy OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       2 2.0

R 9-CH3 - OK Dinghy Fleet - 17/11/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - OK Dinghy Fleet - 8/12/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 OK Dinghy OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1 1.0
2 OK Dinghy OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       2 2.0

R 12-CH5 - OK Dinghy Fleet - 8/12/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 OK Dinghy OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1 1.0
2 OK Dinghy OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       2 2.0

R 5-CH1 - Laser Fleet - 3/11/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Laser 177101 Mask Scott Marshall       1 1.0
2 Laser Laser 193012 Inshallah Mitchell Lowe       2 2.0
3 Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       3 3.0
4 Laser Laser 180037 Shaman Juha Vanhakartano       DNF 5.0

R 8-CH2 - Laser Fleet - 17/11/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Laser 176904 Repeat Offender Duncan Lock       1 1.0
2 Laser Laser 202742 Embecand John Sykes       DNF 3.0

R 9-CH3 - Laser Fleet - 17/11/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Laser Fleet - 8/12/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       1 1.0

R 12-CH5 - Laser Fleet - 8/12/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 5-CH1 - Laser Radial Fleet - 3/11/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       DNF 2.0

R 8-CH2 - Laser Radial Fleet - 17/11/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       1 1.0
2 Laser Radial Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       2 2.0
3 Laser Radial Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       3 3.0

R 9-CH3 - Laser Radial Fleet - 17/11/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Laser Radial Fleet - 8/12/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       1 1.0

R 12-CH5 - Laser Radial Fleet - 8/12/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       1 1.0

R 5-CH1 - Sharpie Fleet - 3/11/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   1 1.0
2 Sharpie Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   2 2.0
3 Sharpie Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   3 3.0
4 Sharpie Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   4 4.0
5 Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   5 5.0
6 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   DNF 9.0
6 Sharpie Sharpie 726 Moby Dick Harry Mitton Jake Wilson Josh Hinks   DNF 9.0
6 Sharpie Sharpie 917 Cellosicaphobia Anthony Mitton Jess Mitton David Shanks   DNF 9.0

R 8-CH2 - Sharpie Fleet - 17/11/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   1 1.0
2 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   2 2.0
3 Sharpie Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   3 3.0
4 Sharpie Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   4 4.0
5 Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   5 5.0
6 Sharpie Sharpie 726 Moby Dick Harry Mitton Jake Wilson Josh Hinks   6 6.0
7 Sharpie Sharpie 881 Nest of Vipers Lauren Threadgold Mark Witter Brendan Shepperd   DNF 8.0

R 9-CH3 - Sharpie Fleet - 17/11/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Sharpie Fleet - 8/12/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   1 1.0
2 Sharpie Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   2 2.0
3 Sharpie Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   3 3.0
4 Sharpie Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   4 4.0
5 Sharpie Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   5 5.0
6 Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   6 6.0

R 12-CH5 - Sharpie Fleet - 8/12/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   1 1.0
2 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   2 2.0
3 Sharpie Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   3 3.0
4 Sharpie Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   4 4.0
5 Sharpie Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   5 5.0
6 Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   6 6.0

R 5-CH1 - Optimist Fleet - 3/11/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1 1.0
2 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2 2.0
3 Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       DNF 4.0

R 8-CH2 - Optimist Fleet - 17/11/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Optimist Optimist 1632 Squid Connor O'Brien       1 1.0
2 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       2 2.0
3 Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       3 3.0

R 9-CH3 - Optimist Fleet - 17/11/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Optimist Optimist 1632 Squid Connor O'Brien       1 1.0
2 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       2 2.0

R 11-CH4 - Optimist Fleet - 8/12/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1 1.0
2 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2 2.0

R 12-CH5 - Optimist Fleet - 8/12/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1 1.0
2 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2 2.0

R 5-CH1 - Laser 4.7 Fleet - 3/11/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       DNF 2.0

R 8-CH2 - Laser 4.7 Fleet - 17/11/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1 1.0

R 9-CH3 - Laser 4.7 Fleet - 17/11/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Laser 4.7 Fleet - 8/12/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1 1.0

R 12-CH5 - Laser 4.7 Fleet - 8/12/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1 1.0

R 5-CH1 - Intl 14 Fleet - 3/11/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 8-CH2 - Intl 14 Fleet - 17/11/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 9-CH3 - Intl 14 Fleet - 17/11/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Intl 14 Fleet - 8/12/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 12-CH5 - Intl 14 Fleet - 8/12/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 5-CH1 - Intl Cadet Fleet - 3/11/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1 1.0
2 Intl Cadet Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     2 2.0
3 Intl Cadet Int Cadet 4690 Sailmaker Amber Brock-Fabel Samuel Shepperd     3 3.0

R 8-CH2 - Intl Cadet Fleet - 17/11/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1 1.0
2 Intl Cadet Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     2 2.0
3 Intl Cadet Int Cadet 4690 Sailmaker Amber Brock-Fabel Samuel Shepperd     3 3.0

R 9-CH3 - Intl Cadet Fleet - 17/11/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Intl Cadet Fleet - 8/12/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 12-CH5 - Intl Cadet Fleet - 8/12/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Position Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points



Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com