Adelaide Sailing Club 2018-19 - Club Event

Adelaide Sailing Club

Results are final as of 12:24 on December 12, 2018

Contents

Div 1 Cat Fleet

Sailed: 11, Discards: 3, To count: 8, Rating system: VY, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 1
20/10/18  
R 2
20/10/18  
R 3
27/10/18  
R 4
27/10/18  
R 5-CH1
3/11/18  
R 6
10/11/18  
R 7
10/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 10
24/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
1st Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 (6.0) 4.0 3.0 3.0 (6.0) 1.0 1.0 (8.0) 2.0   1.0 1.0 36.0 16.0
2nd Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 1.0 1.0 4.0 4.0 1.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 3.0 1.0   3.0 (5.0) 47.0 18.0
3rd C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 4.0 (12.0 DNC) 5.0 (6.0) 2.0 2.0 3.0 2.0 (8.0)   2.0 3.0 49.0 23.0
4th Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 5.0 3.0 1.0 2.0 3.0 4.0 6.0 1.0 (7.0)   (12.0 DNC) (12.0 DNC) 56.0 25.0
5th F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 3.0 5.0 (6.0) 1.0 (7.0) 3.0 2.0 (7.0) 4.0   5.0 2.0 45.0 25.0
6th F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 2.0 2.0 2.0 5.0 4.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 4.0 3.0   (7.0) 4.0 57.0 26.0
7th F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) (7.0) 7.0 5.0 6.0 5.0 6.0 5.0   4.0 6.0 75.0 44.0
8th Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 (12.0 DNC) (12.0 DNC) (11.0 DNF) 9.0 DNF 8.0 5.0 4.0 9.0 9.0   6.0 8.0 93.0 58.0
9th F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 9.0 (12.0 DNC) 9.0 12.0 DNC 12.0 DNC 5.0 6.0   8.0 7.0 104.0 68.0
10th Nacra 17 158 Touch Sensitive Simon Jackson - UF Andrew Beck - UF   62.5 7.0 6.0 8.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 11.0 DNF 10.0   12.0 DNC 12.0 DNC 114.0 78.0
11th Div 1 Cats 00           (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC   12.0 DNC 12.0 DNC 132.0 96.0

Div 2 Cat Fleet

Sailed: 12, Discards: 3, To count: 9, Rating system: VY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 1
20/10/18  
R 2
20/10/18  
R 3
27/10/18  
R 4
27/10/18  
R 5-CH1
3/11/18  
R 6
10/11/18  
R 7
10/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 10
24/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
  Div 2 Cats 00                                      
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
1st Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 5.0 1.0 4.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (7.0 DNC) 1.0 2.0 38.0 17.0
2nd Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 1.0 1.0 (4.0) (6.0 DNF) (7.0 DNF) 2.0 2.0 3.0 3.0 2.0 3.0 4.0 38.0 21.0
3rd Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 2.0 3.0 1.0 (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 1.0 4.0 3.0 56.0 35.0
4th Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 1.0 2.0 2.0 (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 2.0 1.0 57.0 36.0
5th Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 3.0 4.0 5.0 (7.0 DNC) 7.0 DNC 2.0 2.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 65.0 44.0
6th Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 6.0 (7.0 DNC) 3.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 5.0 5.0 75.0 54.0

Finn Fleet

Sailed: 11, Discards: 3, To count: 8, Rating system: VY, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 1
20/10/18  
R 2
20/10/18  
R 3
27/10/18  
R 4
27/10/18  
R 5-CH1
3/11/18  
R 6
10/11/18  
R 7
10/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 10
24/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
1st Finn 243 Moby Neville Wild       1.0 (3.0) 1.0 3.0 1.0 (5.0) (5.0) 1.0   1.0 1.0 2.0 24.0 11.0
2nd Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       3.0 1.0 3.0 2.0 (4.0) 2.0 1.0 4.0   (9.0 DNC) (8.0 DNF) 1.0 38.0 17.0
3rd Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       2.0 2.0 2.0 1.0 (5.0) 3.0 4.0 2.0   2.0 (5.0) (9.0 DNC) 37.0 18.0
4th Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       4.0 (5.0) 5.0 5.0 2.0 1.0 2.0 (6.0)   3.0 4.0 (9.0 DNC) 46.0 26.0
5th Finn 31 Oz2 John Jenkins       (9.0 OCS) 4.0 4.0 6.0 (9.0 DNC) 4.0 3.0 3.0   5.0 2.0 (9.0 DNC) 58.0 31.0
6th Finn 73 Shifty Christopher Juttner       6.0 7.0 (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) 6.0 6.0 7.0   4.0 3.0 4.0 70.0 43.0
7th Finn 11 Mintie Nick Paterson       5.0 6.0 6.0 4.0 3.0 7.0 7.0 5.0   (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) 70.0 43.0
8th Finn 250 Amity Andrew Forbes       7.0 8.0 7.0 7.0 6.0 8.0 (9.0 DNC) (9.0 DNC)   (9.0 DNC) 6.0 3.0 79.0 52.0

Paper Tiger Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 1
20/10/18  
R 2
20/10/18  
R 3
27/10/18  
R 4
27/10/18  
R 5-CH1
3/11/18  
R 6
10/11/18  
R 7
10/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 10
24/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
  Visitor _                                      
1st Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       2.0 1.0 1.0 1.0 4.0 DNC               9.0 9.0
2nd Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       3.0 3.0 2.0 2.0 2.0 DNF               12.0 12.0
3rd Paper Tiger 3012 Water Rat II Mike Willis       1.0 2.0 4.0 DNF 4.0 DNF 4.0 DNC               15.0 15.0

Sabre Fleet

Sailed: 10, Discards: 2, To count: 8, Rating system: VY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 1
20/10/18  
R 2
20/10/18  
R 3
27/10/18  
R 4
27/10/18  
R 5-CH1
3/11/18  
R 6
10/11/18  
R 7
10/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 10
24/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
1st Sabre 1983 Black Jack John Inns       1.0 (2.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (2.0) 1.0     12.0 8.0
2nd Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       (7.0 DNC) (7.0 DNC) 2.0 2.0 4.0 3.0 3.0 3.0 4.0 7.0 DNC     42.0 28.0
3rd Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 2.0 2.0 2.0 4.0 3.0 2.0     43.0 29.0
4th Sabre 2028 Simba Mark Stockhausen       (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 3.0 7.0 DNC 7.0 DNC 2.0 1.0 7.0 DNC     55.0 41.0
5th Sabre 1044 Stan David Ketteridge       2.0 1.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC     59.0 45.0
6th Sabre 2088 Indulgence Mike Collins       (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 6.0 DNF 4.0 4.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC     63.0 49.0

OK Dinghy Fleet

Sailed: 8, Discards: 2, To count: 6, Rating system: VY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 1
20/10/18  
R 2
20/10/18  
R 3
27/10/18  
R 4
27/10/18  
R 5-CH1
3/11/18  
R 6
10/11/18  
R 7
10/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 10
24/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
1st OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams           (1.0) (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0     1.0 1.0 8.0 6.0
2nd OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge           (4.0 DNC) (4.0 DNC) 4.0 DNC 2.0 2.0 2.0     2.0 2.0 22.0 14.0
3rd OK Dinghy 702 Time is Tight Peter Collins           2.0 2.0 3.0 DNF (4.0 DNC) (4.0 DNC) 4.0 DNC     4.0 DNC 4.0 DNC 27.0 19.0

Laser Fleet

Sailed: 9, Discards: 2, To count: 7, Rating system: VY, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 1
20/10/18  
R 2
20/10/18  
R 3
27/10/18  
R 4
27/10/18  
R 5-CH1
3/11/18  
R 6
10/11/18  
R 7
10/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 10
24/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
1st Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       2.0 3.0 1.0 2.0 3.0 (9.0 DNC)   (9.0 DNC)   1.0 1.0   31.0 13.0
2nd Laser 176904 Repeat Offender Duncan Lock       1.0 1.0 5.0 (9.0 DNC) (9.0 DNC) 9.0 DNC   1.0   2.0 9.0 DNC   46.0 28.0
3rd Laser 202742 Embecand John Sykes       3.0 2.0 2.0 3.0 (9.0 DNC) (9.0 DNC)   3.0 DNF   9.0 DNC 9.0 DNC   49.0 31.0
4th Laser 177101 Mask Scott Marshall       (9.0 DNC) (9.0 DNC) 3.0 1.0 1.0 1.0   9.0 DNC   9.0 DNC 9.0 DNC   51.0 33.0
5th Laser 193012 Inshallah Mitchell Lowe       (9.0 DNC) (9.0 DNC) 4.0 4.0 2.0 9.0 DNC   9.0 DNC   9.0 DNC 9.0 DNC   64.0 46.0
6th Laser 180037 Shaman Juha Vanhakartano       (9.0 DNC) (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 5.0 DNF 9.0 DNC   9.0 DNC   9.0 DNC 9.0 DNC   77.0 59.0
7th Laser 190034 Uliltacker Julian Bennett - UF       (9.0 DNC) (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC   9.0 DNC   9.0 DNC 9.0 DNC   81.0 63.0
7th Laser 193133 Mairead Steve Sampson       (9.0 DNC) (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC   9.0 DNC   9.0 DNC 9.0 DNC   81.0 63.0

Laser Radial Fleet

Sailed: 11, Discards: 3, To count: 8, Rating system: VY, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 1
20/10/18  
R 2
20/10/18  
R 3
27/10/18  
R 4
27/10/18  
R 5-CH1
3/11/18  
R 6
10/11/18  
R 7
10/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 10
24/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
1st Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       1.0 1.0 1.0 1.0 2.0 DNF 1.0 1.0 1.0   (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 33.0 9.0
2nd Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       (8.0 DNC) (8.0 DNC) 2.0 2.0 (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 2.0   2.0 1.0 1.0 50.0 26.0
3rd Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       (8.0 DNC) (8.0 DNC) 3.0 3.0 (8.0 DNC) 3.0 2.0 3.0   1.0 8.0 DNC 8.0 DNC 55.0 31.0
4th Laser Radial 177101 Mask Scott Marshal       (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 2.0 8.0 DNC 8.0 DNC   8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 82.0 58.0
5th Laser Radial 202742 Embecand John Sykes       (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC   8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 88.0 64.0
5th Laser Radial 203784 Destination Unknown Josh Hinks       (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC   8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 88.0 64.0
5th Laser Radial 201526 Knot a Clew Alex Newman       (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC   8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 88.0 64.0

Sharpie Fleet

Sailed: 11, Discards: 3, To count: 8, Rating system: VY, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 1
20/10/18  
R 2
20/10/18  
R 3
27/10/18  
R 4
27/10/18  
R 5-CH1
3/11/18  
R 6
10/11/18  
R 7
10/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 10
24/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
1st Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   1.0 1.0 (5.0) 1.0 4.0 (5.0) 4.0 3.0   (13.0 DNC) 3.0 1.0 41.0 18.0
2nd Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   2.0 (6.0) 3.0 (6.0) (9.0 DNF) 2.0 2.0 2.0   4.0 1.0 2.0 39.0 18.0
3rd Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   (7.0 OCS) 2.0 2.0 3.0 1.0 3.0 6.0 1.0   1.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 52.0 19.0
4th Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   4.0 3.0 (6.0) (5.0) 3.0 (6.0) 1.0 4.0   2.0 4.0 3.0 41.0 24.0
5th Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   (5.0) 4.0 4.0 4.0 2.0 4.0 (5.0) (13.0 DNC)   3.0 2.0 4.0 50.0 27.0
6th Sharpie 934 Side Show Bob Luke Stephens David Snoad Matt Hansen   3.0 5.0 1.0 2.0 (13.0 DNC) 1.0 3.0 (13.0 DNC)   (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 80.0 41.0
7th Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 5.0 9.0 8.0 5.0   13.0 DNC 6.0 6.0 104.0 65.0
8th Sharpie 881 Nest of Vipers Lauren Threadgold Mark Witter Brendan Shepperd   (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 7.0 7.0 8.0 DNF   5.0 13.0 DNC 13.0 DNC 118.0 79.0
9th Sharpie 726 Moby Dick Harry Mitton Jake Wilson Josh Hinks   (13.0 DNC) (13.0 DNC) 7.0 (13.0 DNC) 9.0 DNF 13.0 DNC 13.0 DNC 6.0   13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 126.0 87.0
10th Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC   13.0 DNC 5.0 5.0 127.0 88.0
11th Sharpie 917 Cellosicaphobia Anthony Mitton Jess Mitton David Shanks   (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 9.0 DNF 8.0 9.0 13.0 DNC   13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 130.0 91.0
12th Sharpie 511 Midnight Oil Emma Derby Grace Stokes Chris McQuitty - UF   (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC   13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 143.0 104.0

Optimist Fleet

Sailed: 8, Discards: 2, To count: 6, Rating system: VY, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 1
20/10/18  
R 2
20/10/18  
R 3
27/10/18  
R 4
27/10/18  
R 5-CH1
3/11/18  
R 6
10/11/18  
R 7
10/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 10
24/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
1st Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young           1.0 (2.0) 1.0 (2.0)   2.0 2.0   1.0 1.0 12.0 8.0
2nd Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson           2.0 1.0 2.0 4.0   (12.0 DNC) (12.0 DNC)   2.0 2.0 37.0 13.0
3rd Optimist 1632 Squid Connor O'Brien           (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 1.0   1.0 1.0   12.0 DNC 12.0 DNC 63.0 39.0
4th Optimist 1286 Phoenix Euan Bates           3.0 (12.0 DNC) 4.0 DNF 6.0   3.0 (12.0 DNC)   12.0 DNC 12.0 DNC 64.0 40.0
5th Optimist 1394 Tiger Lilly Chelsea Dredge           (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 3.0   12.0 DNC 12.0 DNC   12.0 DNC 12.0 DNC 87.0 63.0
6th Optimist 1242 Zac Attack Jake Miller           (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 5.0   12.0 DNC 12.0 DNC   12.0 DNC 12.0 DNC 89.0 65.0
7th Optimist 1442 Ripple Alex Georgopoulos           (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 7.0   12.0 DNC 12.0 DNC   12.0 DNC 12.0 DNC 91.0 67.0
8th Optimist 1688 Master Mixer Angus McDonald           (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC   12.0 DNC 12.0 DNC   12.0 DNC 12.0 DNC 96.0 72.0
8th Optimist 739 No Off Switch Katlyn Roe           (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC   12.0 DNC 12.0 DNC   12.0 DNC 12.0 DNC 96.0 72.0
8th Optimist 3661 Ambition Cailin Went           (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC   12.0 DNC 12.0 DNC   12.0 DNC 12.0 DNC 96.0 72.0
8th Optimist 747 Rocket Rat Rhys Thomas           (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC   12.0 DNC 12.0 DNC   12.0 DNC 12.0 DNC 96.0 72.0

Laser 4.7 Fleet

Sailed: 10, Discards: 2, To count: 8, Rating system: VY, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 1
20/10/18  
R 2
20/10/18  
R 3
27/10/18  
R 4
27/10/18  
R 5-CH1
3/11/18  
R 6
10/11/18  
R 7
10/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 10
24/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
1st Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1.0 1.0 1.0 1.0 (2.0 DNF) 1.0 (3.0) 1.0     1.0 1.0 13.0 8.0
2nd Laser 4.7 197279 Ten8cious Nate Brown       (6.0 DNC) (6.0 DNC) 2.0 6.0 DNC 6.0 DNC 3.0 1.0 6.0 DNC     6.0 DNC 6.0 DNC 48.0 36.0
3rd Laser 4.7 176904 Repeat Offender Lachlan Roe       (6.0 DNC) (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 2.0 2.0 6.0 DNC     6.0 DNC 6.0 DNC 52.0 40.0
4th Laser 4.7 1350 Oblivin Ian Irwan       (6.0 DNC) (6.0 DNC) 3.0 2.0 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC     6.0 DNC 6.0 DNC 53.0 41.0
5th Laser 4.7 207825 The Bullet John Napier       (6.0 DNC) (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC     6.0 DNC 6.0 DNC 60.0 48.0

Intl 14 Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: VY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 1
20/10/18  
R 2
20/10/18  
R 3
27/10/18  
R 4
27/10/18  
R 5-CH1
3/11/18  
R 6
10/11/18  
R 7
10/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 10
24/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
1st Int 14 655 Monkey Wrench Brec Mitton           1.0                   1.0 1.0
2nd Int 14 630 Windjammer Christian Wangel Christian Knott - UF         4.0 DNC                   4.0 4.0
2nd Int 14 658 Beached Az Jason Dixon Pat Agar - UF         4.0 DNC                   4.0 4.0

Intl Cadet Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S R 1
20/10/18  
R 2
20/10/18  
R 3
27/10/18  
R 4
27/10/18  
R 5-CH1
3/11/18  
R 6
10/11/18  
R 7
10/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 10
24/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
Total Nett
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
  Visitor _                                      
1st Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0     1.0         6.0 5.0
2nd Int Cadet 9927 Squid Connor O'Brien Angus McDonald     2.0 2.0 2.0 (5.0 DNC) 5.0 DNC     5.0 DNC         21.0 16.0
3rd Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 2.0     2.0         24.0 19.0
4th Int Cadet 4690 Sailmaker Amber Brock-Fabel Samuel Shepperd     (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 3.0     3.0         26.0 21.0

R 1 - Div 1 Cat Fleet - 20/10/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 13:55:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 14:22:54 0:27:54 0:42:55 1.0
2 F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 14:24:15 0:29:15 0:45:00 2.0
3 F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 14:24:35 0:29:35 0:45:31 3.0
4 C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 14:24:39 0:29:39 0:45:37 4.0
5 Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 14:25:45 0:30:45 0:45:54 5.0
6 Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 14:28:50 0:33:50 0:47:39 6.0
7 Nacra 17 158 Touch Sensitive Simon Jackson - UF Andrew Beck - UF   62.5 14:26:00 0:31:00 0:49:36 7.0

R 2 - Div 1 Cat Fleet - 20/10/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:38:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 15:17:13 0:39:13 1:00:20 1.0
2 F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 15:17:23 0:39:23 1:00:35 2.0
3 Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 15:19:18 0:41:18 1:01:39 3.0
4 Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 15:22:21 0:44:21 1:02:28 4.0
5 F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 15:18:37 0:40:37 1:02:29 5.0
6 Nacra 17 158 Touch Sensitive Simon Jackson - UF Andrew Beck - UF   62.5 15:18:36 0:40:36 1:04:58 6.0

R 3 - Div 1 Cat Fleet - 27/10/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 13:55:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 14:31:17 0:36:17 0:54:09 1.0
2 F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 14:30:27 0:35:27 0:54:32 2.0
3 Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 14:34:27 0:39:27 0:55:34 3.0
4 Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 14:31:37 0:36:37 0:56:20 4.0
5 C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 14:31:42 0:36:42 0:56:28 5.0
6 F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 14:32:23 0:37:23 0:57:31 6.0
7 F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 14:32:35 0:37:35 0:57:49 7.0
8 Nacra 17 158 Touch Sensitive Simon Jackson - UF Andrew Beck - UF   62.5 14:33:52 0:38:52 1:02:11 8.0
9 F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 14:37:15 0:42:15 1:05:00 9.0
10 Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5   DNF   11.0

R 4 - Div 1 Cat Fleet - 27/10/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:44:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 15:22:15 0:38:15 0:58:51 1.0
2 Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 15:23:28 0:39:28 0:58:54 2.0
3 Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 15:26:15 0:42:15 0:59:30 3.0
4 Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 15:22:43 0:38:43 0:59:34 4.0
5 F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 15:23:05 0:39:05 1:00:08 5.0
6 C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 15:24:56 0:40:56 1:02:58 6.0
7 F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 15:25:44 0:41:44 1:04:12 7.0
8 Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5   DNF   9.0

R 5-CH1 - Div 1 Cat Fleet - 3/11/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 13:55:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 15:07:09 1:12:09 1:51:00 1.0
2 C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 15:14:48 1:19:48 2:02:46 2.0
3 Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 15:23:43 1:28:43 2:12:25 3.0
4 F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 15:22:40 1:27:40 2:14:52 4.0
5 F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 15:23:14 1:28:14 2:15:45 5.0
6 Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 15:35:20 1:40:20 2:21:19 6.0
7 F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 15:28:36 1:33:36 2:24:00 7.0
8 Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 15:40:09 1:45:09 2:27:04 8.0
9 F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 15:41:02 1:46:02 2:43:08 9.0

R 6 - Div 1 Cat Fleet - 10/11/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 13:55:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 14:41:40 0:46:40 1:05:44 1.0
2 C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 14:38:57 0:43:57 1:07:37 2.0
3 F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 14:39:40 0:44:40 1:08:43 3.0
4 Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 14:43:17 0:48:17 1:12:04 4.0
5 Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 14:51:34 0:56:34 1:19:07 5.0
6 F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 14:47:30 0:52:30 1:20:46 6.0

R 7 - Div 1 Cat Fleet - 10/11/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:52:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 15:37:29 0:45:29 1:04:04 1.0
2 F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 15:34:39 0:42:39 1:05:37 2.0
3 C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 15:35:44 0:43:44 1:07:17 3.0
4 Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 15:40:52 0:48:52 1:08:21 4.0
5 F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 15:39:22 0:47:22 1:12:52 5.0
6 Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 15:41:42 0:49:42 1:14:11 6.0

R 8-CH2 - Div 1 Cat Fleet - 17/11/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1435
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 15:11:32 0:36:32 0:54:32 1.0
2 C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 15:12:59 0:37:59 0:58:26 2.0
3 Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 15:13:07 0:38:07 0:58:38 3.0
4 F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 15:14:04 0:39:04 1:00:06 4.0
5 F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 15:14:21 0:39:21 1:00:32 5.0
6 F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 15:15:11 0:40:11 1:01:49 6.0
7 F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 15:15:21 0:40:21 1:02:05 7.0
8 Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 15:20:58 0:45:58 1:04:45 8.0
9 Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 15:21:26 0:46:26 1:04:57 9.0
10 Nacra 17 158 Touch Sensitive Simon Jackson - UF Andrew Beck - UF   62.5   DNF   11.0

R 9-CH3 - Div 1 Cat Fleet - 17/11/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1531
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 16:02:16 0:31:16 0:48:06 1.0
2 Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 16:05:50 0:34:50 0:49:04 2.0
3 F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 16:02:59 0:31:59 0:49:12 3.0
4 F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 16:03:09 0:32:09 0:49:28 4.0
5 F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 16:04:17 0:33:17 0:51:12 5.0
6 F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 16:04:41 0:33:41 0:51:49 6.0
7 Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 16:05:45 0:34:45 0:51:52 7.0
8 C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 16:05:02 0:34:02 0:52:22 8.0
9 Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 16:10:02 0:39:02 0:54:36 9.0
10 Nacra 17 158 Touch Sensitive Simon Jackson - UF Andrew Beck - UF   62.5 16:05:19 0:34:19 0:54:54 10.0

R 10 - Div 1 Cat Fleet - 24/11/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 13:50:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Div 1 Cat Fleet - 8/12/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1430
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 14:54:54 0:24:54 0:35:04 1.0
2 C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 14:53:09 0:23:09 0:35:37 2.0
3 Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 14:53:39 0:23:39 0:36:23 3.0
4 F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 14:54:44 0:24:44 0:38:03 4.0
5 F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 14:55:34 0:25:34 0:39:20 5.0
6 Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 14:58:27 0:28:27 0:39:47 6.0
7 F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 14:56:09 0:26:09 0:40:14 7.0
8 F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 14:57:32 0:27:32 0:42:22 8.0

R 12-CH5 - Div 1 Cat Fleet - 8/12/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 15:10:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 15:35:27 0:25:27 0:35:51 1.0
2 F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 15:34:18 0:24:18 0:37:23 2.0
3 C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 15:34:52 0:24:52 0:38:15 3.0
4 F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 15:35:00 0:25:00 0:38:28 4.0
5 Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 15:35:36 0:25:36 0:39:23 5.0
6 F 18 422 Southern x Peter Lewis Linseay Glaetzer - UF   65.0 15:37:04 0:27:04 0:41:38 6.0
7 F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 15:47:02 0:37:02 0:56:58 7.0
8 Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 15:55:16 0:45:16 1:03:19 8.0

R 1 - Div 2 Cat Fleet - 20/10/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:00:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 14:29:21 0:29:21 0:37:09 1.0

R 2 - Div 2 Cat Fleet - 20/10/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:50:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 15:25:25 0:35:25 0:44:50 1.0

R 3 - Div 2 Cat Fleet - 27/10/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:00:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 14:32:52 0:32:52 0:36:56 1.0
2 Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 14:34:48 0:34:48 0:39:06 2.0
3 Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 14:31:15 0:31:15 0:40:35 3.0
4 Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 14:32:13 0:32:13 0:40:47 4.0
5 Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 14:35:00 0:35:00 0:44:18 5.0
6 Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 14:47:42 0:47:42 0:54:12 6.0

R 4 - Div 2 Cat Fleet - 27/10/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:49:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 15:18:07 0:29:07 0:36:51 1.0
2 Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 15:22:37 0:33:37 0:37:46 2.0
3 Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 15:25:57 0:36:57 0:41:31 3.0
4 Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 15:21:05 0:32:05 0:41:40 4.0
5 Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79   DNF   6.0

R 5-CH1 - Div 2 Cat Fleet - 3/11/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:00:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 15:37:21 1:37:21 1:49:23 1.0
2 Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 15:37:30 1:37:30 1:49:33 2.0
3 Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 15:37:47 1:37:47 1:51:07 3.0
4 Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 15:32:26 1:32:26 1:57:00 4.0
5 Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 15:31:37 1:31:37 1:58:59 5.0
6 Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79   DNF   7.0

R 6 - Div 2 Cat Fleet - 10/11/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:00:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 14:42:20 0:42:20 0:53:35 1.0
2 Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 14:44:41 0:44:41 0:56:34 2.0

R 7 - Div 2 Cat Fleet - 10/11/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:47:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 15:28:40 0:41:40 0:52:45 1.0
2 Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 15:32:17 0:45:17 0:57:19 2.0

R 8-CH2 - Div 2 Cat Fleet - 17/11/18

Start: 1440, Finishes: Finish time, Time: 1440
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 15:14:50 0:34:50 0:44:06 1.0
2 Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 15:14:21 0:34:21 0:44:37 2.0
3 Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 15:19:21 0:39:21 0:49:49 3.0

R 9-CH3 - Div 2 Cat Fleet - 17/11/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 1526
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 15:52:55 0:26:55 0:34:04 1.0
2 Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 15:56:12 0:30:12 0:39:13 2.0
3 Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 160350 0:37:50 0:47:53 3.0

R 10 - Div 2 Cat Fleet - 24/11/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 1446
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 15:49:46 1:03:46 1:11:39 1.0
2 Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 15:59:24 1:13:24 1:32:55 2.0

R 11-CH4 - Div 2 Cat Fleet - 8/12/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 1435
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 15:03:48 0:28:48 0:36:27 1.0
2 Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 15:11:18 0:36:18 0:40:47 2.0
3 Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 15:07:38 0:32:38 0:41:18 3.0
4 Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 15:11:48 0:36:48 0:41:21 4.0
5 Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 15:13:38 0:38:38 0:43:54 5.0

R 12-CH5 - Div 2 Cat Fleet - 8/12/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 15:20:00
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Finish Elapsed Corrected Points
1 Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 15:48:37 0:28:37 0:32:09 1.0
2 Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 15:46:07 0:26:07 0:33:04 2.0
3 Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 15:52:00 0:32:00 0:35:57 3.0
4 Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Michelle Tucker   79 15:49:13 0:29:13 0:36:59 4.0
5 Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 15:54:20 0:34:20 0:39:01 5.0

R 1 - Finn Fleet - 20/10/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn 243 Moby Neville Wild       1 1.0
2 Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       2 2.0
3 Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       3 3.0
4 Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       4 4.0
5 Finn 11 Mintie Nick Paterson       5 5.0
6 Finn 73 Shifty Christopher Juttner       6 6.0
7 Finn 250 Amity Andrew Forbes       7 7.0
8 Finn 31 Oz2 John Jenkins       OCS 9.0

R 2 - Finn Fleet - 20/10/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       1 1.0
2 Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       2 2.0
3 Finn 243 Moby Neville Wild       3 3.0
4 Finn 31 Oz2 John Jenkins       4 4.0
5 Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       5 5.0
6 Finn 11 Mintie Nick Paterson       6 6.0
7 Finn 73 Shifty Christopher Juttner       7 7.0
8 Finn 250 Amity Andrew Forbes       8 8.0

R 3 - Finn Fleet - 27/10/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn 243 Moby Neville Wild       1 1.0
2 Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       2 2.0
3 Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       3 3.0
4 Finn 31 Oz2 John Jenkins       4 4.0
5 Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       5 5.0
6 Finn 11 Mintie Nick Paterson       6 6.0
7 Finn 250 Amity Andrew Forbes       7 7.0

R 4 - Finn Fleet - 27/10/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       1 1.0
2 Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       2 2.0
3 Finn 243 Moby Neville Wild       3 3.0
4 Finn 11 Mintie Nick Paterson       4 4.0
5 Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       5 5.0
6 Finn 31 Oz2 John Jenkins       6 6.0
7 Finn 250 Amity Andrew Forbes       7 7.0

R 5-CH1 - Finn Fleet - 3/11/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn 243 Moby Neville Wild       1 1.0
2 Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       2 2.0
3 Finn 11 Mintie Nick Paterson       3 3.0
4 Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       4 4.0
5 Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       5 5.0
6 Finn 250 Amity Andrew Forbes       6 6.0

R 6 - Finn Fleet - 10/11/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       1 1.0
2 Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       2 2.0
3 Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       3 3.0
4 Finn 31 Oz2 John Jenkins       4 4.0
5 Finn 243 Moby Neville Wild       5 5.0
6 Finn 73 Shifty Christopher Juttner       6 6.0
7 Finn 11 Mintie Nick Paterson       7 7.0
8 Finn 250 Amity Andrew Forbes       8 8.0

R 7 - Finn Fleet - 10/11/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       1 1.0
2 Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       2 2.0
3 Finn 31 Oz2 John Jenkins       3 3.0
4 Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       4 4.0
5 Finn 243 Moby Neville Wild       5 5.0
6 Finn 73 Shifty Christopher Juttner       6 6.0
7 Finn 11 Mintie Nick Paterson       7 7.0

R 8-CH2 - Finn Fleet - 17/11/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn 243 Moby Neville Wild       1 1.0
2 Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       2 2.0
3 Finn 31 Oz2 John Jenkins       3 3.0
4 Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       4 4.0
5 Finn 11 Mintie Nick Paterson       5 5.0
6 Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       6 6.0
7 Finn 73 Shifty Christopher Juttner       7 7.0

R 9-CH3 - Finn Fleet - 17/11/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 10 - Finn Fleet - 24/11/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn 243 Moby Neville Wild       1 1.0
2 Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       2 2.0
3 Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       3 3.0
4 Finn 73 Shifty Christopher Juttner       4 4.0
5 Finn 31 Oz2 John Jenkins       5 5.0

R 11-CH4 - Finn Fleet - 8/12/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn 243 Moby Neville Wild       1 1.0
2 Finn 31 Oz2 John Jenkins       2 2.0
3 Finn 73 Shifty Christopher Juttner       3 3.0
4 Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       4 4.0
5 Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       5 5.0
6 Finn 250 Amity Andrew Forbes       6 6.0
7 Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       DNF 8.0

R 12-CH5 - Finn Fleet - 8/12/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       1 1.0
2 Finn 243 Moby Neville Wild       2 2.0
3 Finn 250 Amity Andrew Forbes       3 3.0
4 Finn 73 Shifty Christopher Juttner       4 4.0

R 1 - Paper Tiger Fleet - 20/10/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Paper Tiger 3012 Water Rat II Mike Willis       1 1.0
2 Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       2 2.0
3 Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       3 3.0

R 2 - Paper Tiger Fleet - 20/10/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       1 1.0
2 Paper Tiger 3012 Water Rat II Mike Willis       2 2.0
3 Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       3 3.0

R 3 - Paper Tiger Fleet - 27/10/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       1 1.0
2 Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       2 2.0
3 Paper Tiger 3012 Water Rat II Mike Willis       DNF 4.0

R 4 - Paper Tiger Fleet - 27/10/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       1 1.0
2 Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       2 2.0
3 Paper Tiger 3012 Water Rat II Mike Willis       DNF 4.0

R 5-CH1 - Paper Tiger Fleet - 3/11/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       DNF 2.0

R 6 - Paper Tiger Fleet - 10/11/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 7 - Paper Tiger Fleet - 10/11/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 8-CH2 - Paper Tiger Fleet - 17/11/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 9-CH3 - Paper Tiger Fleet - 17/11/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 10 - Paper Tiger Fleet - 24/11/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Paper Tiger Fleet - 8/12/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 12-CH5 - Paper Tiger Fleet - 8/12/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 1 - Sabre Fleet - 20/10/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sabre 1983 Black Jack John Inns       1 1.0
2 Sabre 1044 Stan David Ketteridge       2 2.0

R 2 - Sabre Fleet - 20/10/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sabre 1044 Stan David Ketteridge       1 1.0
2 Sabre 1983 Black Jack John Inns       2 2.0

R 3 - Sabre Fleet - 27/10/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sabre 1983 Black Jack John Inns       1 1.0
2 Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       2 2.0

R 4 - Sabre Fleet - 27/10/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sabre 1983 Black Jack John Inns       1 1.0
2 Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       2 2.0

R 5-CH1 - Sabre Fleet - 3/11/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sabre 1983 Black Jack John Inns       1 1.0
2 Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       2 2.0
3 Sabre 2028 Simba Mark Stockhausen       3 3.0
4 Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       4 4.0
5 Sabre 2088 Indulgence Mike Collins       DNF 6.0

R 6 - Sabre Fleet - 10/11/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sabre 1983 Black Jack John Inns       1 1.0
2 Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       2 2.0
3 Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       3 3.0
4 Sabre 2088 Indulgence Mike Collins       4 4.0

R 7 - Sabre Fleet - 10/11/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sabre 1983 Black Jack John Inns       1 1.0
2 Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       2 2.0
3 Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       3 3.0
4 Sabre 2088 Indulgence Mike Collins       4 4.0

R 8-CH2 - Sabre Fleet - 17/11/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sabre 1983 Black Jack John Inns       1 1.0
2 Sabre 2028 Simba Mark Stockhausen       2 2.0
3 Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       3 3.0
4 Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       4 4.0

R 9-CH3 - Sabre Fleet - 17/11/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sabre 2028 Simba Mark Stockhausen       1 1.0
2 Sabre 1983 Black Jack John Inns       2 2.0
3 Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       3 3.0
4 Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       4 4.0

R 10 - Sabre Fleet - 24/11/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sabre 1983 Black Jack John Inns       1 1.0
2 Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       2 2.0

R 11-CH4 - Sabre Fleet - 8/12/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 12-CH5 - Sabre Fleet - 8/12/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 1 - OK Dinghy Fleet - 20/10/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 2 - OK Dinghy Fleet - 20/10/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 3 - OK Dinghy Fleet - 27/10/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1 1.0
2 OK Dinghy 702 Time is Tight Peter Collins       2 2.0

R 4 - OK Dinghy Fleet - 27/10/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1 1.0
2 OK Dinghy 702 Time is Tight Peter Collins       2 2.0

R 5-CH1 - OK Dinghy Fleet - 3/11/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1 1.0
2 OK Dinghy 702 Time is Tight Peter Collins       DNF 3.0

R 6 - OK Dinghy Fleet - 10/11/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1 1.0
2 OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       2 2.0

R 7 - OK Dinghy Fleet - 10/11/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1 1.0
2 OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       2 2.0

R 8-CH2 - OK Dinghy Fleet - 17/11/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1 1.0
2 OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       2 2.0

R 9-CH3 - OK Dinghy Fleet - 17/11/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 10 - OK Dinghy Fleet - 24/11/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - OK Dinghy Fleet - 8/12/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1 1.0
2 OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       2 2.0

R 12-CH5 - OK Dinghy Fleet - 8/12/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1 1.0
2 OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       2 2.0

R 1 - Laser Fleet - 20/10/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 176904 Repeat Offender Duncan Lock       1 1.0
2 Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       2 2.0
3 Laser 202742 Embecand John Sykes       3 3.0

R 2 - Laser Fleet - 20/10/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 176904 Repeat Offender Duncan Lock       1 1.0
2 Laser 202742 Embecand John Sykes       2 2.0
3 Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       3 3.0

R 3 - Laser Fleet - 27/10/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       1 1.0
2 Laser 202742 Embecand John Sykes       2 2.0
3 Laser 177101 Mask Scott Marshall       3 3.0
4 Laser 193012 Inshallah Mitchell Lowe       4 4.0
5 Laser 176904 Repeat Offender Duncan Lock       5 5.0

R 4 - Laser Fleet - 27/10/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 177101 Mask Scott Marshall       1 1.0
2 Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       2 2.0
3 Laser 202742 Embecand John Sykes       3 3.0
4 Laser 193012 Inshallah Mitchell Lowe       4 4.0

R 5-CH1 - Laser Fleet - 3/11/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 177101 Mask Scott Marshall       1 1.0
2 Laser 193012 Inshallah Mitchell Lowe       2 2.0
3 Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       3 3.0
4 Laser 180037 Shaman Juha Vanhakartano       DNF 5.0

R 6 - Laser Fleet - 10/11/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 177101 Mask Scott Marshall       1 1.0

R 7 - Laser Fleet - 10/11/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 8-CH2 - Laser Fleet - 17/11/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 176904 Repeat Offender Duncan Lock       1 1.0
2 Laser 202742 Embecand John Sykes       DNF 3.0

R 9-CH3 - Laser Fleet - 17/11/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 10 - Laser Fleet - 24/11/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       1 1.0
2 Laser 176904 Repeat Offender Duncan Lock       2 2.0

R 11-CH4 - Laser Fleet - 8/12/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       1 1.0

R 12-CH5 - Laser Fleet - 8/12/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 1 - Laser Radial Fleet - 20/10/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       1 1.0

R 2 - Laser Radial Fleet - 20/10/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       1 1.0

R 3 - Laser Radial Fleet - 27/10/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       1 1.0
2 Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       2 2.0
3 Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       3 3.0

R 4 - Laser Radial Fleet - 27/10/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       1 1.0
2 Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       2 2.0
3 Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       3 3.0

R 5-CH1 - Laser Radial Fleet - 3/11/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       DNF 2.0

R 6 - Laser Radial Fleet - 10/11/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       1 1.0
2 Laser Radial 177101 Mask Scott Marshal       2 2.0
3 Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       3 3.0

R 7 - Laser Radial Fleet - 10/11/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       1 1.0
2 Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       2 2.0

R 8-CH2 - Laser Radial Fleet - 17/11/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       1 1.0
2 Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       2 2.0
3 Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       3 3.0

R 9-CH3 - Laser Radial Fleet - 17/11/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 10 - Laser Radial Fleet - 24/11/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       1 1.0
2 Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       2 2.0

R 11-CH4 - Laser Radial Fleet - 8/12/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       1 1.0

R 12-CH5 - Laser Radial Fleet - 8/12/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       1 1.0

R 1 - Sharpie Fleet - 20/10/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   1 1.0
2 Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   2 2.0
3 Sharpie 934 Side Show Bob Luke Stephens David Snoad Matt Hansen   3 3.0
4 Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   4 4.0
5 Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   5 5.0
6 Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   OCS 7.0

R 2 - Sharpie Fleet - 20/10/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   1 1.0
2 Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   2 2.0
3 Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   3 3.0
4 Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   4 4.0
5 Sharpie 934 Side Show Bob Luke Stephens David Snoad Matt Hansen   5 5.0
6 Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   6 6.0

R 3 - Sharpie Fleet - 27/10/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie 934 Side Show Bob Luke Stephens David Snoad Matt Hansen   1 1.0
2 Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   2 2.0
3 Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   3 3.0
4 Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   4 4.0
5 Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   5 5.0
6 Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   6 6.0
7 Sharpie 726 Moby Dick Harry Mitton Jake Wilson Josh Hinks   7 7.0

R 4 - Sharpie Fleet - 27/10/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   1 1.0
2 Sharpie 934 Side Show Bob Luke Stephens David Snoad Matt Hansen   2 2.0
3 Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   3 3.0
4 Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   4 4.0
5 Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   5 5.0
6 Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   6 6.0

R 5-CH1 - Sharpie Fleet - 3/11/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   1 1.0
2 Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   2 2.0
3 Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   3 3.0
4 Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   4 4.0
5 Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   5 5.0
6 Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   DNF 9.0
6 Sharpie 726 Moby Dick Harry Mitton Jake Wilson Josh Hinks   DNF 9.0
6 Sharpie 917 Cellosicaphobia Anthony Mitton Jess Mitton David Shanks   DNF 9.0

R 6 - Sharpie Fleet - 10/11/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie 934 Side Show Bob Luke Stephens David Snoad Matt Hansen   1 1.0
2 Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   2 2.0
3 Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   3 3.0
4 Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   4 4.0
5 Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   5 5.0
6 Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   6 6.0
7 Sharpie 881 Nest of Vipers Lauren Threadgold Mark Witter Brendan Shepperd   7 7.0
8 Sharpie 917 Cellosicaphobia Anthony Mitton Jess Mitton David Shanks   8 8.0
9 Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   9 9.0

R 7 - Sharpie Fleet - 10/11/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   1 1.0
2 Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   2 2.0
3 Sharpie 934 Side Show Bob Luke Stephens David Snoad Matt Hansen   3 3.0
4 Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   4 4.0
5 Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   5 5.0
6 Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   6 6.0
7 Sharpie 881 Nest of Vipers Lauren Threadgold Mark Witter Brendan Shepperd   7 7.0
8 Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   8 8.0
9 Sharpie 917 Cellosicaphobia Anthony Mitton Jess Mitton David Shanks   9 9.0

R 8-CH2 - Sharpie Fleet - 17/11/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   1 1.0
2 Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   2 2.0
3 Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   3 3.0
4 Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   4 4.0
5 Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   5 5.0
6 Sharpie 726 Moby Dick Harry Mitton Jake Wilson Josh Hinks   6 6.0
7 Sharpie 881 Nest of Vipers Lauren Threadgold Mark Witter Brendan Shepperd   DNF 8.0

R 9-CH3 - Sharpie Fleet - 17/11/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 10 - Sharpie Fleet - 24/11/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   1 1.0
2 Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   2 2.0
3 Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   3 3.0
4 Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   4 4.0
5 Sharpie 881 Nest of Vipers Lauren Threadgold Mark Witter Brendan Shepperd   5 5.0

R 11-CH4 - Sharpie Fleet - 8/12/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   1 1.0
2 Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   2 2.0
3 Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   3 3.0
4 Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   4 4.0
5 Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   5 5.0
6 Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   6 6.0

R 12-CH5 - Sharpie Fleet - 8/12/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   1 1.0
2 Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   2 2.0
3 Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   3 3.0
4 Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   4 4.0
5 Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   5 5.0
6 Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   6 6.0

R 1 - Optimist Fleet - 20/10/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 2 - Optimist Fleet - 20/10/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 3 - Optimist Fleet - 27/10/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1 1.0
2 Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2 2.0
3 Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       3 3.0

R 4 - Optimist Fleet - 27/10/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       1 1.0
2 Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       2 2.0

R 5-CH1 - Optimist Fleet - 3/11/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1 1.0
2 Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2 2.0
3 Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       DNF 4.0

R 6 - Optimist Fleet - 10/11/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Optimist 1632 Squid Connor O'Brien       1 1.0
2 Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       2 2.0
3 Optimist 1394 Tiger Lilly Chelsea Dredge       3 3.0
4 Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       4 4.0
5 Optimist 1242 Zac Attack Jake Miller       5 5.0
6 Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       6 6.0
7 Optimist 1442 Ripple Alex Georgopoulos       7 7.0

R 7 - Optimist Fleet - 10/11/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 8-CH2 - Optimist Fleet - 17/11/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Optimist 1632 Squid Connor O'Brien       1 1.0
2 Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       2 2.0
3 Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       3 3.0

R 9-CH3 - Optimist Fleet - 17/11/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Optimist 1632 Squid Connor O'Brien       1 1.0
2 Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       2 2.0

R 10 - Optimist Fleet - 24/11/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Optimist Fleet - 8/12/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1 1.0
2 Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2 2.0

R 12-CH5 - Optimist Fleet - 8/12/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1 1.0
2 Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2 2.0

R 1 - Laser 4.7 Fleet - 20/10/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1 1.0

R 2 - Laser 4.7 Fleet - 20/10/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1 1.0

R 3 - Laser 4.7 Fleet - 27/10/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1 1.0
2 Laser 4.7 197279 Ten8cious Nate Brown       2 2.0
3 Laser 4.7 1350 Oblivin Ian Irwan       3 3.0

R 4 - Laser 4.7 Fleet - 27/10/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1 1.0
2 Laser 4.7 1350 Oblivin Ian Irwan       2 2.0

R 5-CH1 - Laser 4.7 Fleet - 3/11/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       DNF 2.0

R 6 - Laser 4.7 Fleet - 10/11/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1 1.0
2 Laser 4.7 176904 Repeat Offender Lachlan Roe       2 2.0
3 Laser 4.7 197279 Ten8cious Nate Brown       3 3.0

R 7 - Laser 4.7 Fleet - 10/11/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 197279 Ten8cious Nate Brown       1 1.0
2 Laser 4.7 176904 Repeat Offender Lachlan Roe       2 2.0
3 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       3 3.0

R 8-CH2 - Laser 4.7 Fleet - 17/11/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1 1.0

R 9-CH3 - Laser 4.7 Fleet - 17/11/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 10 - Laser 4.7 Fleet - 24/11/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Laser 4.7 Fleet - 8/12/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1 1.0

R 12-CH5 - Laser 4.7 Fleet - 8/12/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1 1.0

R 1 - Intl 14 Fleet - 20/10/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 2 - Intl 14 Fleet - 20/10/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 3 - Intl 14 Fleet - 27/10/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Int 14 655 Monkey Wrench Brec Mitton       1 1.0

R 4 - Intl 14 Fleet - 27/10/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 5-CH1 - Intl 14 Fleet - 3/11/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 6 - Intl 14 Fleet - 10/11/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 7 - Intl 14 Fleet - 10/11/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 8-CH2 - Intl 14 Fleet - 17/11/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 9-CH3 - Intl 14 Fleet - 17/11/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 10 - Intl 14 Fleet - 24/11/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Intl 14 Fleet - 8/12/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 12-CH5 - Intl 14 Fleet - 8/12/18

Start: Start 5, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 1 - Intl Cadet Fleet - 20/10/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1 1.0
2 Int Cadet 9927 Squid Connor O'Brien Angus McDonald     2 2.0

R 2 - Intl Cadet Fleet - 20/10/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1 1.0
2 Int Cadet 9927 Squid Connor O'Brien Angus McDonald     2 2.0

R 3 - Intl Cadet Fleet - 27/10/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1 1.0
2 Int Cadet 9927 Squid Connor O'Brien Angus McDonald     2 2.0

R 4 - Intl Cadet Fleet - 27/10/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1 1.0

R 5-CH1 - Intl Cadet Fleet - 3/11/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1 1.0
2 Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     2 2.0
3 Int Cadet 4690 Sailmaker Amber Brock-Fabel Samuel Shepperd     3 3.0

R 6 - Intl Cadet Fleet - 10/11/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 7 - Intl Cadet Fleet - 10/11/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 8-CH2 - Intl Cadet Fleet - 17/11/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points
1 Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1 1.0
2 Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     2 2.0
3 Int Cadet 4690 Sailmaker Amber Brock-Fabel Samuel Shepperd     3 3.0

R 9-CH3 - Intl Cadet Fleet - 17/11/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 10 - Intl Cadet Fleet - 24/11/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 11-CH4 - Intl Cadet Fleet - 8/12/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points

R 12-CH5 - Intl Cadet Fleet - 8/12/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Place Points



Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com