venue burgee

Used Sailwave Scoring Software 2.26.2
www.sailwave.com

Adelaide Sailing Club 2018-19 - Club Event

Adelaide Sailing Club

Results are final as of 18:38 on March 16, 2019

Contents

Div 1 Cat Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 8.0 8.0 2.0 2.0 1.0 1.0 2.0
2nd Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 13.0 13.0 1.0 4.0 3.0 2.0 3.0
3rd Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 16.0 16.0 6.0 1.0 5.0 3.0 1.0
4th Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 21.0 21.0 4.0 5.0 4.0 4.0 4.0
5th Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 22.5 22.5 3.0 3.0 2.0 7.5 7.0
6th Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 33.0 33.0 10.0 DNC 6.0 6.0 6.0 5.0
7th Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 36.0 36.0 5.0 10.0 DNC 10.0 DNC 5.0 6.0
8th Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 36.5 36.5 7.0 7.0 7.0 7.5 8.0
9th Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 47.0 47.0 8.0 10.0 DNC 10.0 DNC 9.0 10.0 DNF

Div 2 Cat Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 10.0 10.0 1.0 1.0 1.0 4.0 3.0
2nd Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 10.0 10.0 2.0 2.0 2.0 2.0 2.0
3rd Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 24.0 24.0 4.0 9.0 DNC 9.0 DNC 1.0 1.0
4th Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 24.0 24.0 9.0 DNC 4.0 4.0 3.0 4.0
5th Div 2 Cat Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 33.0 33.0 9.0 DNC 3.0 3.0 9.0 DNC 9.0 DNC
6th Div 2 Cat Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 39.0 39.0 3.0 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC
7th Div 2 Cat Mosquito 1761 Jelly Legs Justin Bissi Kalahni Bissi   79 45.0 45.0 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC
7th Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp     82.5 45.0 45.0 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC

Finn Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Finn Finn 243 Moby Neville Wild       13.0 13.0 3.0 1.0 3.0 4.0 2.0
2nd Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       14.0 14.0 6.0 3.0 2.0 2.0 1.0
3rd Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       17.0 17.0 2.0 6.0 4.0 1.0 4.0
4th Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       18.0 18.0 5.0 4.0 1.0 5.0 3.0
5th Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       32.0 32.0 1.0 2.0 9.0 RET 10.0 DNC 10.0 DNC
6th Finn Finn 11 Sea Red Nick Paterson       32.0 32.0 4.0 10.0 DNC 10.0 DNC 3.0 5.0
7th Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       36.0 36.0 7.0 5.0 9.0 RET 8.0 7.0
8th Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       36.0 36.0 8.0 8.0 5.0 7.0 8.0
9th Finn Finn 211 Mintie Darren McPherson       38.0 38.0 10.0 DNC 7.0 9.0 RET 6.0 6.0

Sabre Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       6.0 6.0 1.0 1.0 1.0 1.0 2.0
2nd Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       16.0 16.0 4.0 2.0 2.0 4.0 4.0
3rd Sabre Sabre 1044 Stan David Ketteridge       20.0 20.0 2.0 7.0 DNC 7.0 DNC 3.0 1.0
4th Sabre Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       26.0 26.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 2.0 3.0
5th Sabre Sabre 2088 Indulgence Mike Collins       31.0 31.0 3.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC
6th Sabre Sabre 2028 Simba Mark Stockhausen       35.0 35.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC

Paper Tiger Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       7.0 7.0 1.0 2.0 2.0 1.0 1.0
2nd Paper Tiger Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       8.0 8.0 2.0 1.0 1.0 2.0 2.0
3rd Paper Tiger Paper Tiger 3012 Water Rat II Mike Willis       20.0 20.0 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC

OK Dinghy Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: VY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett
1st OK Dinghy OK Dinghy 702 Time is Tight Peter Collins       0.0 0.0
1st OK Dinghy OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       0.0 0.0
1st OK Dinghy OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       0.0 0.0

Laser Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Laser Laser 177101 Mask Scott Marshall       11.0 11.0 7.0 DNC 1.0 1.0 1.0 1.0
2nd Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       15.0 15.0 7.0 DNC 2.0 2.0 2.0 2.0
3rd Laser Laser 202742 Embecand John Sykes       21.0 21.0 1.0 3.0 3.0 7.0 DNC 7.0 DNC
4th Laser Laser 193012 Inshallah Mitchell Lowe       30.0 30.0 2.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC
5th Laser Laser 176904 Repeat Offender Duncan Lock       32.0 32.0 4.0 RET 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC
6th Laser Laser 180037 Shaman Juha Vanhakartano       35.0 35.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC

Laser Radial Fleet

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: VY, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Laser Radial Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       18.0 18.0 8.0 DNC 8.0 DNC 1.0 1.0
2nd Laser Radial Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       25.0 25.0 8.0 DNC 1.0 8.0 DNC 8.0 DNC
2nd Laser Radial Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       25.0 25.0 1.0 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC
4th Laser Radial Laser Radial 202742 Embecand John Sykes       32.0 32.0 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC
4th Laser Radial Laser Radial 177101 Mask Scott Marshal       32.0 32.0 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC
4th Laser Radial Laser Radial 203784 Destination Unknown Josh Hinks       32.0 32.0 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC
4th Laser Radial Laser Radial 201526 Knot a Clew Alex Newman       32.0 32.0 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC

Sharpie Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   9.0 9.0 1.0 1.0 1.0 4.0 2.0
2nd Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   9.0 9.0 2.0 2.0 3.0 1.0 1.0
3rd Sharpie Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   38.0 38.0 3.0 13.0 DNC 13.0 DNC 5.0 4.0
4th Sharpie Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   44.0 44.0 13.0 DNC 3.0 2.0 13.0 DNC 13.0 DNC
5th Sharpie Sharpie 917 Cellosicaphobia Anthony Mitton Jess Mitton David Shanks   45.0 45.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 3.0 3.0
6th Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   47.0 47.0 13.0 DNC 4.0 4.0 13.0 DNC 13.0 DNC
7th Sharpie Sharpie 881 Nest of Vipers Lauren Threadgold Mark Witter Brendan Shepperd   54.0 54.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 2.0 13.0 DNC
8th Sharpie Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   65.0 65.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC
8th Sharpie Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   65.0 65.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC
8th Sharpie Sharpie 934 Side Show Bob Luke Stephens David Snoad Matt Hansen   65.0 65.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC
8th Sharpie Sharpie 511 Midnight Oil Emma Derby Grace Stokes Chris McQuitty - UF   65.0 65.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC
8th Sharpie Sharpie 726 Moby Dick Harry Mitton Jake Wilson Josh Hinks   65.0 65.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC

Optimist Fleet

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 13, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       5.0 5.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0
2nd Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       24.0 24.0 14.0 DNC 2.0 2.0 4.0 2.0
3rd Optimist Optimist 00 Barbra Ed Bates       27.0 27.0 14.0 DNC 4.0 3.0 3.0 3.0
4th Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       30.0 30.0 14.0 DNC 3.0 5.0 DNF 2.0 6.0 DNF
5th Optimist Optimist 1344 Blown Away Mila Bronzin       53.0 53.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 5.0 6.0 DNF
6th Optimist Optimist 747 Rocket Rat Rhys Thomas       58.0 58.0 2.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
7th Optimist Optimist 1242 Zac Attack Jake Miller       70.0 70.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
7th Optimist Optimist 739 No Off Switch Kaitlyn Roe       70.0 70.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
7th Optimist Optimist 1688 Master Mixer Angus McDonald       70.0 70.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
7th Optimist Optimist 3661 Ambition Cailin Went       70.0 70.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
7th Optimist Optimist 1394 Tiger Lilly Chelsea Dredge       70.0 70.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
7th Optimist Optimist 1632 Squid Connor O'Brien       70.0 70.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
7th Optimist Optimist 1442 Ripple Alex Georgopoulos       70.0 70.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC

Intl 14 Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: VY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 18-CH7
23/02/19  
1st Intl 14 Int 14 658 Beached Az Jason Dixon       1.0 1.0 1.0
2nd Intl 14 Int 14 655 Monkey Wrench Brec Mitton       4.0 4.0 4.0 DNC
2nd Intl 14 Int 14 630 Windjammer Christian Wangel       4.0 4.0 4.0 DNC

Intl Cadet Fleet

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: VY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     4.0 4.0 1.0 1.0 1.0 1.0
2nd Intl Cadet Int Cadet 9927 Squid Connor O'Brien Angus McDonald     11.0 11.0 2.0 5.0 DNC 2.0 2.0
3rd Intl Cadet Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     15.0 15.0 4.0 RET 5.0 DNC 3.0 3.0
4th Intl Cadet Int Cadet 4690 Sailmaker Amber Brock-Fabel Samuel Shepperd     20.0 20.0 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC

Laser 4.7 Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: VY, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett
1st Laser 4.7 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       0.0 0.0
1st Laser 4.7 Laser 4.7 207825 The Bullet John Napier       0.0 0.0
1st Laser 4.7 Laser 4.7 197279 Ten8cious Nate Brown       0.0 0.0
1st Laser 4.7 Laser 4.7 1350 Oblivin Ian Irwan       0.0 0.0
1st Laser 4.7 Laser 4.7 176904 Repeat Offender Lachlan Roe       0.0 0.0

R 15-CH6 - Div 1 Cat Fleet - 02/02/19

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:00:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 1.0 14:46:40 0:46:40 1:11:48
2 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 2.0 14:48:20 0:48:20 1:14:22
3 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 3.0 14:53:13 0:53:13 1:14:57
4 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 4.0 14:49:04 0:49:04 1:15:29
5 Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 5.0 14:51:27 0:51:27 1:16:47
6 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 6.0 14:51:05 0:51:05 1:18:35
7 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 7.0 14:54:49 0:54:49 1:24:20
8 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 8.0 15:04:48 1:04:48 1:30:38

R 18-CH7 - Div 1 Cat Fleet - 23/02/19

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 13:55:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 1.0 14:35:40 0:40:40 1:02:34
2 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 2.0 14:36:05 0:41:05 1:03:12
3 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 3.0 14:40:26 0:45:26 1:03:59
4 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 4.0 14:37:11 0:42:11 1:04:54
5 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 5.0 14:37:16 0:42:16 1:05:02
6 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 6.0 14:37:42 0:42:42 1:05:42
7 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 7.0 14:40:09 0:45:09 1:09:28

R 19-CH8 - Div 1 Cat Fleet - 23/02/19

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:50:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 1.0 15:24:37 0:34:37 0:53:15
2 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 2.0 15:33:20 0:43:20 1:01:02
3 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 3.0 15:30:15 0:40:15 1:01:55
4 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 4.0 15:30:16 0:40:16 1:01:57
5 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 5.0 15:30:46 0:40:46 1:02:43
6 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 6.0 15:31:09 0:41:09 1:03:18
7 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 7.0 15:33:48 0:43:48 1:07:23

R 22-CH9 - Div 1 Cat Fleet - 16/03/19

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 13:50:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 1.0 14:27:18 0:37:18 0:57:23
2 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 2.0 14:27:24 0:37:24 0:57:32
3 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 3.0 14:27:35 0:37:35 0:57:49
4 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 4.0 14:27:55 0:37:55 0:58:20
5 Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 5.0 14:29:28 0:39:28 0:58:54
6 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 6.0 14:29:16 0:39:16 1:00:25
7 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 7.5 14:34:20 0:44:20 1:02:26
7 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 7.5 14:30:35 0:40:35 1:02:26
9 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 9.0 14:37:11 0:47:11 1:05:59

R 23-CH10 - Div 1 Cat Fleet - 16/03/19

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:41:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 1.0 15:26:38 0:45:38 1:10:12
2 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 2.0 15:26:43 0:45:43 1:10:20
3 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 3.0 15:27:16 0:46:16 1:11:11
4 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 4.0 15:27:58 0:46:58 1:12:15
5 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 5.0 15:29:30 0:48:30 1:14:37
6 Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 6.0 15:31:03 0:50:03 1:14:42
7 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 7.0 15:34:22 0:53:22 1:15:10
8 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 8.0 15:30:16 0:49:16 1:15:48
9 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 10.0   DNF  

R 15-CH6 - Div 2 Cat Fleet - 02/02/19

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:05:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 1.0 14:44:04 0:39:04 0:50:44
2 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 2.0 14:46:50 0:41:50 0:52:57
3 Div 2 Cat Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 3.0 14:55:16 0:50:16 0:57:07
4 Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 4.0 14:56:26 0:51:26 0:57:47

R 18-CH7 - Div 2 Cat Fleet - 23/02/19

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:00:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 1.0 14:35:00 0:35:00 0:45:27
2 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 2.0 14:36:29 0:36:29 0:46:11
3 Div 2 Cat Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 3.0 14:44:34 0:44:34 0:50:04
4 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 4.0 14:40:39 0:40:39 0:51:27

R 19-CH8 - Div 2 Cat Fleet - 23/02/19

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:56:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 1.0 15:28:02 0:32:02 0:41:36
2 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 2.0 15:29:20 0:33:20 0:42:12
3 Div 2 Cat Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 3.0 15:34:52 0:38:52 0:43:40
4 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 4.0 15:31:52 0:35:52 0:45:24

R 22-CH9 - Div 2 Cat Fleet - 16/03/19

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 13:55:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 1.0 14:33:14 0:38:14 0:42:58
2 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 2.0 14:30:05 0:35:05 0:44:25
3 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 3.0 14:30:31 0:35:31 0:44:57
4 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 4.0 14:30:15 0:35:15 0:45:47

R 23-CH10 - Div 2 Cat Fleet - 16/03/19

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:46:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 1.0 15:32:24 0:46:24 0:52:08
2 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 2.0 15:27:46 0:41:46 0:52:52
3 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 3.0 15:27:56 0:41:56 0:54:28
4 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 4.0 15:29:24 0:43:24 0:54:56

R 15-CH6 - Finn Fleet - 02/02/19

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       1.0 1
2 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       2.0 2
3 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       3.0 3
4 Finn Finn 11 Sea Red Nick Paterson       4.0 4
5 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       5.0 5
6 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       6.0 6
7 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       7.0 7
8 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       8.0 8

R 18-CH7 - Finn Fleet - 23/02/19

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       1.0 1
2 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       2.0 2
3 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       3.0 3
4 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       4.0 4
5 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       5.0 5
6 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       6.0 6
7 Finn Finn 211 Mintie Darren McPherson       7.0 7
8 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       8.0 8

R 19-CH8 - Finn Fleet - 23/02/19

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       1.0 1
2 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       2.0 2
3 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       3.0 3
4 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       4.0 4
5 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       5.0 5
6 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       9.0 RET
6 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       9.0 RET
6 Finn Finn 211 Mintie Darren McPherson       9.0 RET

R 22-CH9 - Finn Fleet - 16/03/19

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       1.0 1
2 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       2.0 2
3 Finn Finn 11 Sea Red Nick Paterson       3.0 3
4 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       4.0 4
5 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       5.0 5
6 Finn Finn 211 Mintie Darren McPherson       6.0 6
7 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       7.0 7
8 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       8.0 8

R 23-CH10 - Finn Fleet - 16/03/19

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       1.0 1
2 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       2.0 2
3 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       3.0 3
4 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       4.0 4
5 Finn Finn 11 Sea Red Nick Paterson       5.0 5
6 Finn Finn 211 Mintie Darren McPherson       6.0 6
7 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       7.0 7
8 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       8.0 8

R 15-CH6 - Sabre Fleet - 02/02/19

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       1.0 1
2 Sabre Sabre 1044 Stan David Ketteridge       2.0 2
3 Sabre Sabre 2088 Indulgence Mike Collins       3.0 3
4 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       4.0 4

R 18-CH7 - Sabre Fleet - 23/02/19

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       1.0 1
2 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       2.0 2

R 19-CH8 - Sabre Fleet - 23/02/19

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       1.0 1
2 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       2.0 2

R 22-CH9 - Sabre Fleet - 16/03/19

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       1.0 1
2 Sabre Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       2.0 2
3 Sabre Sabre 1044 Stan David Ketteridge       3.0 3
4 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       4.0 4

R 23-CH10 - Sabre Fleet - 16/03/19

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sabre Sabre 1044 Stan David Ketteridge       1.0 1
2 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       2.0 2
3 Sabre Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       3.0 3
4 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       4.0 4

R 15-CH6 - Paper Tiger Fleet - 02/02/19

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       1.0 1
2 Paper Tiger Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       2.0 2

R 18-CH7 - Paper Tiger Fleet - 23/02/19

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Paper Tiger Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       1.0 1
2 Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       2.0 2

R 19-CH8 - Paper Tiger Fleet - 23/02/19

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Paper Tiger Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       1.0 1
2 Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       2.0 2

R 22-CH9 - Paper Tiger Fleet - 16/03/19

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       1.0 1
2 Paper Tiger Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       2.0 2

R 23-CH10 - Paper Tiger Fleet - 16/03/19

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       1.0 1
2 Paper Tiger Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       2.0 2

R 15-CH6 - Laser Fleet - 02/02/19

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Laser 202742 Embecand John Sykes       1.0 1
2 Laser Laser 193012 Inshallah Mitchell Lowe       2.0 2
3 Laser Laser 176904 Repeat Offender Duncan Lock       4.0 RET

R 18-CH7 - Laser Fleet - 23/02/19

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Laser 177101 Mask Scott Marshall       1.0 1
2 Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       2.0 2
3 Laser Laser 202742 Embecand John Sykes       3.0 3

R 19-CH8 - Laser Fleet - 23/02/19

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Laser 177101 Mask Scott Marshall       1.0 1
2 Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       2.0 2
3 Laser Laser 202742 Embecand John Sykes       3.0 3

R 22-CH9 - Laser Fleet - 16/03/19

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Laser 177101 Mask Scott Marshall       1.0 1
2 Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       2.0 2

R 23-CH10 - Laser Fleet - 16/03/19

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Laser 177101 Mask Scott Marshall       1.0 1
2 Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       2.0 2

R 15-CH6 - Laser Radial Fleet - 02/02/19

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Radial Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       1.0 1

R 18-CH7 - Laser Radial Fleet - 23/02/19

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Radial Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       1.0 1

R 22-CH9 - Laser Radial Fleet - 16/03/19

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Radial Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       1.0 1

R 23-CH10 - Laser Radial Fleet - 16/03/19

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Radial Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       1.0 1

R 15-CH6 - Sharpie Fleet - 02/02/19

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   3.0 3

R 18-CH7 - Sharpie Fleet - 23/02/19

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   3.0 3
4 Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   4.0 4

R 19-CH8 - Sharpie Fleet - 23/02/19

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   3.0 3
4 Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   4.0 4

R 22-CH9 - Sharpie Fleet - 16/03/19

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 881 Nest of Vipers Lauren Threadgold Mark Witter Brendan Shepperd   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 917 Cellosicaphobia Anthony Mitton Jess Mitton David Shanks   3.0 3
4 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   4.0 4
5 Sharpie Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   5.0 5

R 23-CH10 - Sharpie Fleet - 16/03/19

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 917 Cellosicaphobia Anthony Mitton Jess Mitton David Shanks   3.0 3
4 Sharpie Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   4.0 4

R 15-CH6 - Optimist Fleet - 02/02/19

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 1
2 Optimist Optimist 747 Rocket Rat Rhys Thomas       2.0 2

R 18-CH7 - Optimist Fleet - 23/02/19

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 1
2 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2.0 2
3 Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       3.0 3
4 Optimist Optimist 00 Barbra Ed Bates       4.0 4

R 19-CH8 - Optimist Fleet - 23/02/19

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 1
2 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2.0 2
3 Optimist Optimist 00 Barbra Ed Bates       3.0 3
4 Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       5.0 DNF

R 22-CH9 - Optimist Fleet - 16/03/19

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 1
2 Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       2.0 2
3 Optimist Optimist 00 Barbra Ed Bates       3.0 3
4 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       4.0 4
5 Optimist Optimist 1344 Blown Away Mila Bronzin       5.0 5

R 23-CH10 - Optimist Fleet - 16/03/19

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 1
2 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2.0 2
3 Optimist Optimist 00 Barbra Ed Bates       3.0 3
4 Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       6.0 DNF
4 Optimist Optimist 1344 Blown Away Mila Bronzin       6.0 DNF

R 18-CH7 - Intl 14 Fleet - 23/02/19

Start: Start 5, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Intl 14 Int 14 658 Beached Az Jason Dixon       1.0 1

R 15-CH6 - Intl Cadet Fleet - 02/02/19

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1.0 1
2 Intl Cadet Int Cadet 9927 Squid Connor O'Brien Angus McDonald     2.0 2
3 Intl Cadet Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     4.0 RET

R 18-CH7 - Intl Cadet Fleet - 23/02/19

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1.0 1

R 22-CH9 - Intl Cadet Fleet - 16/03/19

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1.0 1
2 Intl Cadet Int Cadet 9927 Squid Connor O'Brien Angus McDonald     2.0 2
3 Intl Cadet Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     3.0 3

R 23-CH10 - Intl Cadet Fleet - 16/03/19

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1.0 1
2 Intl Cadet Int Cadet 9927 Squid Connor O'Brien Angus McDonald     2.0 2
3 Intl Cadet Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     3.0 3



Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com