venue burgee

Used Sailwave Scoring Software 2.26.2
www.sailwave.com

Adelaide Sailing Club 2018-19 - Club Event

Adelaide Sailing Club

Results are final as of 13:35 on March 20, 2019

Contents

Div 1 Cat Fleet

Sailed: 10, Discards: 2, To count: 8, Rating system: VY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 21.0 13.0 1.0 (3.0) 1.0 3.0 (5.0) 2.0 2.0 1.0 1.0 2.0
2nd Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 30.0 18.0 2.0 2.0 (8.0) 2.0 3.0 1.0 (4.0) 3.0 2.0 3.0
3rd Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 40.5 25.0 6.0 (8.0) 2.0 1.0 1.0 3.0 3.0 2.0 (7.5) 7.0
4th Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 38.0 25.0 4.0 4.0 3.0 (7.0) 4.0 (6.0) 1.0 5.0 3.0 1.0
5th Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 46.0 32.0 (7.0) (7.0) 4.0 5.0 2.0 4.0 5.0 4.0 4.0 4.0
6th Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 59.0 43.0 5.0 (6.0) 5.0 4.0 6.0 (10.0 DNC) 6.0 6.0 6.0 5.0
7th Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 67.0 47.0 3.0 1.0 7.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 5.0 10.0 DNC 10.0 DNC 5.0 6.0
8th Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 71.5 54.5 (9.0) 5.0 6.0 (8.0) 7.0 7.0 7.0 7.0 7.5 8.0
9th Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 87.0 67.0 8.0 9.0 9.0 6.0 8.0 8.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 9.0 10.0 DNF

Div 2 Cat Fleet

Sailed: 10, Discards: 2, To count: 8, Rating system: VY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 19.0 13.0 (4.0) 1.0 1.0 1.0 (2.0) 2.0 2.0 2.0 2.0 2.0
2nd Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 33.0 19.0 5.0 2.0 2.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 4.0 3.0
3rd Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 42.0 28.0 1.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 4.0 3.0 4.0 7.0 DNC 7.0 DNC 1.0 1.0
4th Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 42.0 28.0 (7.0 DNF) 3.0 3.0 3.0 4.0 (7.0 DNC) 4.0 4.0 3.0 4.0
5th Div 2 Cat Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 46.0 32.0 2.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 2.0 1.0 7.0 DNC 3.0 3.0 7.0 DNC 7.0 DNC
6th Div 2 Cat Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 58.0 44.0 3.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 5.0 5.0 3.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC

Finn Fleet

Sailed: 10, Discards: 2, To count: 8, Rating system: VY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Finn Finn 243 Moby Neville Wild       21.0 14.0 1.0 1.0 (3.0) 1.0 2.0 3.0 1.0 3.0 (4.0) 2.0
2nd Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       37.0 21.0 5.0 2.0 1.0 5.0 (10.0 DNC) (6.0) 3.0 2.0 2.0 1.0
3rd Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       42.0 26.0 2.0 (6.0) 2.0 4.0 (10.0 DNC) 5.0 4.0 1.0 5.0 3.0
4th Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       48.0 28.0 (10.0 DNC) 3.0 6.0 2.0 (10.0 DNC) 2.0 6.0 4.0 1.0 4.0
5th Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       53.0 33.0 4.0 4.0 4.0 8.0 DNF 1.0 1.0 2.0 9.0 RET (10.0 DNC) (10.0 DNC)
6th Finn Finn 11 Sea Red Nick Paterson       65.0 45.0 3.0 5.0 5.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 4.0 10.0 DNC 10.0 DNC 3.0 5.0
7th Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       67.0 48.0 (10.0 DNC) 7.0 7.0 3.0 4.0 7.0 5.0 (9.0 RET) 8.0 7.0
8th Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       69.0 51.0 6.0 (10.0 DNC) (8.0) 6.0 3.0 8.0 8.0 5.0 7.0 8.0
9th Finn Finn 211 Mintie Darren McPherson       88.0 68.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 7.0 9.0 RET 6.0 6.0

Sabre Fleet

Sailed: 8, Discards: 2, To count: 6, Rating system: VY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       10.0 6.0 1.0 1.0 (2.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 (2.0)
2nd Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       27.0 19.0 (4.0) 3.0 (4.0) 4.0 2.0 2.0 4.0 4.0
3rd Sabre Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       35.0 21.0 2.0 4.0 3.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 2.0 3.0
4th Sabre Sabre 2028 Simba Mark Stockhausen       41.0 27.0 3.0 2.0 1.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC
4th Sabre Sabre 1044 Stan David Ketteridge       41.0 27.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 2.0 7.0 DNC 7.0 DNC 3.0 1.0
6th Sabre Sabre 2088 Indulgence Mike Collins       51.0 37.0 6.0 DNF (7.0 DNC) (7.0 DNC) 3.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC

Paper Tiger Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 5-CH1
3/11/18  
R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       9.0 7.0 (2.0 DNF) 1.0 2.0 2.0 1.0 1.0
2nd Paper Tiger Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       12.0 8.0 (4.0 DNC) 2.0 1.0 1.0 2.0 2.0
3rd Paper Tiger Paper Tiger 3012 Water Rat II Mike Willis       24.0 20.0 (4.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC

OK Dinghy Fleet

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: VY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
1st OK Dinghy OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       4.0 4.0 1.0 1.0 1.0 1.0
2nd OK Dinghy OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       10.0 10.0 4.0 DNC 2.0 2.0 2.0
3rd OK Dinghy OK Dinghy 702 Time is Tight Peter Collins       15.0 15.0 3.0 DNF 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC

Laser Fleet

Sailed: 8, Discards: 2, To count: 6, Rating system: VY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Laser Laser 177101 Mask Scott Marshall       26.0 12.0 1.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 1.0 1.0 1.0 1.0
2nd Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       26.0 12.0 3.0 (7.0 DNC) 1.0 (7.0 DNC) 2.0 2.0 2.0 2.0
3rd Laser Laser 202742 Embecand John Sykes       38.0 24.0 (7.0 DNC) 3.0 DNF (7.0 DNC) 1.0 3.0 3.0 7.0 DNC 7.0 DNC
4th Laser Laser 193012 Inshallah Mitchell Lowe       46.0 32.0 2.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 2.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC
5th Laser Laser 176904 Repeat Offender Duncan Lock       47.0 33.0 (7.0 DNC) 1.0 (7.0 DNC) 4.0 RET 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC
6th Laser Laser 180037 Shaman Juha Vanhakartano       54.0 40.0 5.0 DNF (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC

Laser Radial Fleet

Sailed: 8, Discards: 2, To count: 6, Rating system: VY, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Laser Radial Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       30.0 14.0 (8.0 DNC) 2.0 1.0 1.0 (8.0 DNC) 8.0 DNC 1.0 1.0
2nd Laser Radial Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       44.0 28.0 2.0 DNF 1.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 1.0 8.0 DNC 8.0 DNC
3rd Laser Radial Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       52.0 36.0 (8.0 DNC) 3.0 (8.0 DNC) 8.0 DNC 1.0 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC
4th Laser Radial Laser Radial 202742 Embecand John Sykes       64.0 48.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC
4th Laser Radial Laser Radial 177101 Mask Scott Marshal       64.0 48.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC
4th Laser Radial Laser Radial 203784 Destination Unknown Josh Hinks       64.0 48.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC
4th Laser Radial Laser Radial 201526 Knot a Clew Alex Newman       64.0 48.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC

Sharpie Fleet

Sailed: 9, Discards: 2, To count: 7, Rating system: VY, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   23.0 10.0 (9.0 DNF) 2.0 1.0 2.0 1.0 1.0 1.0 (4.0) 2.0
2nd Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   37.0 11.0 1.0 1.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 2.0 2.0 3.0 1.0 1.0
3rd Sharpie Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   65.0 39.0 2.0 (13.0 DNC) 2.0 4.0 (13.0 DNC) 3.0 2.0 13.0 DNC 13.0 DNC
4th Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   69.0 43.0 5.0 5.0 6.0 6.0 (13.0 DNC) 4.0 4.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC
5th Sharpie Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   74.0 48.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 5.0 5.0 3.0 13.0 DNC 13.0 DNC 5.0 4.0
6th Sharpie Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   76.0 50.0 4.0 3.0 3.0 1.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC
7th Sharpie Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   79.0 53.0 3.0 4.0 4.0 3.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC
8th Sharpie Sharpie 917 Cellosicaphobia Anthony Mitton Jess Mitton David Shanks   93.0 67.0 9.0 DNF (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 3.0 3.0
9th Sharpie Sharpie 881 Nest of Vipers Lauren Threadgold Mark Witter Brendan Shepperd   101.0 75.0 (13.0 DNC) 8.0 DNF (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 2.0 13.0 DNC
10th Sharpie Sharpie 726 Moby Dick Harry Mitton Jake Wilson Josh Hinks   106.0 80.0 9.0 DNF 6.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC
11th Sharpie Sharpie 511 Midnight Oil Emma Derby Grace Stokes Chris McQuitty - UF   117.0 91.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC
11th Sharpie Sharpie 934 Side Show Bob Luke Stephens David Snoad Matt Hansen   117.0 91.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC

Optimist Fleet

Sailed: 10, Discards: 2, To count: 8, Rating system: VY, Entries: 13, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 9-CH3
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 19-CH8
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       12.0 8.0 1.0 (2.0) (2.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0
2nd Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       58.0 30.0 2.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 2.0 2.0 14.0 DNC 2.0 2.0 4.0 2.0
3rd Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       79.0 51.0 4.0 DNF 3.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 3.0 5.0 DNF 2.0 6.0 DNF
4th Optimist Optimist 00 Barbra Ed Bates       97.0 69.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 4.0 3.0 3.0 3.0
5th Optimist Optimist 1632 Squid Connor O'Brien       114.0 86.0 (14.0 DNC) 1.0 1.0 (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
6th Optimist Optimist 1344 Blown Away Mila Bronzin       123.0 95.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 5.0 6.0 DNF
7th Optimist Optimist 747 Rocket Rat Rhys Thomas       128.0 100.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 2.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
8th Optimist Optimist 1242 Zac Attack Jake Miller       140.0 112.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
8th Optimist Optimist 739 No Off Switch Kaitlyn Roe       140.0 112.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
8th Optimist Optimist 1688 Master Mixer Angus McDonald       140.0 112.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
8th Optimist Optimist 3661 Ambition Cailin Went       140.0 112.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
8th Optimist Optimist 1394 Tiger Lilly Chelsea Dredge       140.0 112.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC
8th Optimist Optimist 1442 Ripple Alex Georgopoulos       140.0 112.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC

Intl Cadet Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 15-CH6
02/02/19  
R 18-CH7
23/02/19  
R 22-CH9
16/03/19  
R 23-CH10
16/03/19  
1st Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     6.0 5.0 (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0
2nd Intl Cadet Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     19.0 14.0 2.0 2.0 4.0 RET (5.0 DNC) 3.0 3.0
3rd Intl Cadet Int Cadet 9927 Squid Connor O'Brien Angus McDonald     21.0 16.0 (5.0 DNC) 5.0 DNC 2.0 5.0 DNC 2.0 2.0
4th Intl Cadet Int Cadet 4690 Sailmaker Amber Brock-Fabel Samuel Shepperd     26.0 21.0 3.0 3.0 (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC

Laser 4.7 Fleet

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: VY, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Total Nett R 5-CH1
3/11/18  
R 8-CH2
17/11/18  
R 11-CH4
8/12/18  
R 12-CH5
8/12/18  
1st Laser 4.7 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       5.0 5.0 2.0 DNF 1.0 1.0 1.0
2nd Laser 4.7 Laser 4.7 207825 The Bullet John Napier       24.0 24.0 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC
2nd Laser 4.7 Laser 4.7 197279 Ten8cious Nate Brown       24.0 24.0 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC
2nd Laser 4.7 Laser 4.7 1350 Oblivin Ian Irwan       24.0 24.0 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC
2nd Laser 4.7 Laser 4.7 176904 Repeat Offender Lachlan Roe       24.0 24.0 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC

R 5-CH1 - Div 1 Cat Fleet - 3/11/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 13:55:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 1.0 15:07:09 1:12:09 1:51:00
2 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 2.0 15:14:48 1:19:48 2:02:46
3 Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 3.0 15:23:43 1:28:43 2:12:25
4 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 4.0 15:22:40 1:27:40 2:14:52
5 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 5.0 15:23:14 1:28:14 2:15:45
6 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 6.0 15:35:20 1:40:20 2:21:19
7 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 7.0 15:28:36 1:33:36 2:24:00
8 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 8.0 15:40:09 1:45:09 2:27:04
9 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 9.0 15:41:02 1:46:02 2:43:08

R 8-CH2 - Div 1 Cat Fleet - 17/11/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:35:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 1.0 15:11:32 0:36:32 0:54:32
2 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 2.0 15:12:59 0:37:59 0:58:26
3 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 3.0 15:13:07 0:38:07 0:58:38
4 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 4.0 15:14:04 0:39:04 1:00:06
5 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 5.0 15:14:21 0:39:21 1:00:32
6 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 6.0 15:15:11 0:40:11 1:01:49
7 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 7.0 15:15:21 0:40:21 1:02:05
8 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 8.0 15:20:58 0:45:58 1:04:45
9 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 9.0 15:21:26 0:46:26 1:04:57

R 9-CH3 - Div 1 Cat Fleet - 17/11/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 15:31:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 1.0 16:02:16 0:31:16 0:48:06
2 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 2.0 16:05:50 0:34:50 0:49:04
3 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 3.0 16:02:59 0:31:59 0:49:12
4 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 4.0 16:03:09 0:32:09 0:49:28
5 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 5.0 16:04:17 0:33:17 0:51:12
6 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 6.0 16:04:41 0:33:41 0:51:49
7 Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 7.0 16:05:45 0:34:45 0:51:52
8 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 8.0 16:05:02 0:34:02 0:52:22
9 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 9.0 16:10:02 0:39:02 0:54:36

R 11-CH4 - Div 1 Cat Fleet - 8/12/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:30:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 1.0 14:54:54 0:24:54 0:35:04
2 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 2.0 14:53:09 0:23:09 0:35:37
3 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 3.0 14:53:39 0:23:39 0:36:23
4 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 4.0 14:54:44 0:24:44 0:38:03
5 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 5.0 14:55:34 0:25:34 0:39:20
6 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 6.0 14:58:27 0:28:27 0:39:47
7 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 7.0 14:56:09 0:26:09 0:40:14
8 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 8.0 14:57:32 0:27:32 0:42:22

R 12-CH5 - Div 1 Cat Fleet - 8/12/18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 15:10:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 1.0 15:35:27 0:25:27 0:35:51
2 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 2.0 15:34:18 0:24:18 0:37:23
3 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 3.0 15:34:52 0:24:52 0:38:15
4 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 4.0 15:35:00 0:25:00 0:38:28
5 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 5.0 15:35:36 0:25:36 0:39:23
6 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 6.0 15:37:04 0:27:04 0:41:38
7 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 7.0 15:47:02 0:37:02 0:56:58
8 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 8.0 15:55:16 0:45:16 1:03:19

R 15-CH6 - Div 1 Cat Fleet - 02/02/19

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:00:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 1.0 14:46:40 0:46:40 1:11:48
2 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 2.0 14:48:20 0:48:20 1:14:22
3 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 3.0 14:53:13 0:53:13 1:14:57
4 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 4.0 14:49:04 0:49:04 1:15:29
5 Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 5.0 14:51:27 0:51:27 1:16:47
6 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 6.0 14:51:05 0:51:05 1:18:35
7 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 7.0 14:54:49 0:54:49 1:24:20
8 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 8.0 15:04:48 1:04:48 1:30:38

R 18-CH7 - Div 1 Cat Fleet - 23/02/19

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 13:55:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 1.0 14:35:40 0:40:40 1:02:34
2 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 2.0 14:36:05 0:41:05 1:03:12
3 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 3.0 14:40:26 0:45:26 1:03:59
4 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 4.0 14:37:11 0:42:11 1:04:54
5 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 5.0 14:37:16 0:42:16 1:05:02
6 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 6.0 14:37:42 0:42:42 1:05:42
7 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 7.0 14:40:09 0:45:09 1:09:28

R 19-CH8 - Div 1 Cat Fleet - 23/02/19

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:50:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 1.0 15:24:37 0:34:37 0:53:15
2 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 2.0 15:33:20 0:43:20 1:01:02
3 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 3.0 15:30:15 0:40:15 1:01:55
4 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 4.0 15:30:16 0:40:16 1:01:57
5 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 5.0 15:30:46 0:40:46 1:02:43
6 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 6.0 15:31:09 0:41:09 1:03:18
7 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 7.0 15:33:48 0:43:48 1:07:23

R 22-CH9 - Div 1 Cat Fleet - 16/03/19

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 13:50:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 1.0 14:27:18 0:37:18 0:57:23
2 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 2.0 14:27:24 0:37:24 0:57:32
3 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 3.0 14:27:35 0:37:35 0:57:49
4 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 4.0 14:27:55 0:37:55 0:58:20
5 Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 5.0 14:29:28 0:39:28 0:58:54
6 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 6.0 14:29:16 0:39:16 1:00:25
7 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 7.5 14:34:20 0:44:20 1:02:26
7 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 7.5 14:30:35 0:40:35 1:02:26
9 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 9.0 14:37:11 0:47:11 1:05:59

R 23-CH10 - Div 1 Cat Fleet - 16/03/19

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:41:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 1 Cat F 18 1903 Kinda Sporty Steve Kroon Matthew Chatterton   65.0 1.0 15:26:38 0:45:38 1:10:12
2 Div 1 Cat Windrush 507 Nemo Simon Hallsworth Ben Clark   65.0 2.0 15:26:43 0:45:43 1:10:20
3 Div 1 Cat C 2 303 Glass Case Of Emotion Simon Bath Cameron Bath   65.0 3.0 15:27:16 0:46:16 1:11:11
4 Div 1 Cat F 18 1713 Bay Tram John Wright Mark Folland   65.0 4.0 15:27:58 0:46:58 1:12:15
5 Div 1 Cat F 18 422 Southern x Peter Lewis     65.0 5.0 15:29:30 0:48:30 1:14:37
6 Div 1 Cat Hobie Tiger 2602 Horizonal Recreation Danny James Craig Dredge   67 6.0 15:31:03 0:50:03 1:14:42
7 Div 1 Cat Nacra 5.8 1633 Ten Tenths Michael Vaughan Francis Vaughan   71.0 7.0 15:34:22 0:53:22 1:15:10
8 Div 1 Cat F 18 1918 Willy Flipit Peter Yates Ronnie Lane   65.0 8.0 15:30:16 0:49:16 1:15:48
9 Div 1 Cat Nacra 5.8 1626 Cold Fusion Ray Oermann Craig Loveday   71.5 10.0   DNF  

R 5-CH1 - Div 2 Cat Fleet - 3/11/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:00:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 1.0 15:37:21 1:37:21 1:49:23
2 Div 2 Cat Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 2.0 15:37:30 1:37:30 1:49:33
3 Div 2 Cat Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 3.0 15:37:47 1:37:47 1:51:07
4 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 4.0 15:32:26 1:32:26 1:57:00
5 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 5.0 15:31:37 1:31:37 1:58:59
6 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 7.0   DNF  

R 8-CH2 - Div 2 Cat Fleet - 17/11/18

Start: 1440, Finishes: Finish time, Time: 14:40:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 1.0 15:14:50 0:34:50 0:44:06
2 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 2.0 15:14:21 0:34:21 0:44:37
3 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 3.0 15:19:21 0:39:21 0:49:49

R 9-CH3 - Div 2 Cat Fleet - 17/11/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 15:26:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 1.0 15:52:55 0:26:55 0:34:04
2 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 2.0 15:56:12 0:30:12 0:39:13
3 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 3.0 160350 0:37:50 0:47:53

R 11-CH4 - Div 2 Cat Fleet - 8/12/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:35:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 1.0 15:03:48 0:28:48 0:36:27
2 Div 2 Cat Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 2.0 15:11:18 0:36:18 0:40:47
3 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 3.0 15:07:38 0:32:38 0:41:18
4 Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 4.0 15:11:48 0:36:48 0:41:21
5 Div 2 Cat Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 5.0 15:13:38 0:38:38 0:43:54

R 12-CH5 - Div 2 Cat Fleet - 8/12/18

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 15:20:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 1.0 15:48:37 0:28:37 0:32:09
2 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 2.0 15:46:07 0:26:07 0:33:04
3 Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 3.0 15:52:00 0:32:00 0:35:57
4 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 4.0 15:49:13 0:29:13 0:36:59
5 Div 2 Cat Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 5.0 15:54:20 0:34:20 0:39:01

R 15-CH6 - Div 2 Cat Fleet - 02/02/19

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:05:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 1.0 14:44:04 0:39:04 0:50:44
2 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 2.0 14:46:50 0:41:50 0:52:57
3 Div 2 Cat Weta 924 Kat Rat III Glynn Thomas     88 3.0 14:55:16 0:50:16 0:57:07
4 Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 4.0 14:56:26 0:51:26 0:57:47

R 18-CH7 - Div 2 Cat Fleet - 23/02/19

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:00:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 1.0 14:35:00 0:35:00 0:45:27
2 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 2.0 14:36:29 0:36:29 0:46:11
3 Div 2 Cat Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 3.0 14:44:34 0:44:34 0:50:04
4 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 4.0 14:40:39 0:40:39 0:51:27

R 19-CH8 - Div 2 Cat Fleet - 23/02/19

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:56:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 1.0 15:28:02 0:32:02 0:41:36
2 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 2.0 15:29:20 0:33:20 0:42:12
3 Div 2 Cat Arrow 1671 The Others Paul Fisher     89 3.0 15:34:52 0:38:52 0:43:40
4 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 4.0 15:31:52 0:35:52 0:45:24

R 22-CH9 - Div 2 Cat Fleet - 16/03/19

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 13:55:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 1.0 14:33:14 0:38:14 0:42:58
2 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 2.0 14:30:05 0:35:05 0:44:25
3 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 3.0 14:30:31 0:35:31 0:44:57
4 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 4.0 14:30:15 0:35:15 0:45:47

R 23-CH10 - Div 2 Cat Fleet - 16/03/19

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:46:00
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Finish Elapsed Corrected
1 Div 2 Cat Arrow 1740 Last Hurrah Warwick Graham     89 1.0 15:32:24 0:46:24 0:52:08
2 Div 2 Cat Mosquito 1788 Atreus Warwick Kemp Kalahni Bissi   79 2.0 15:27:46 0:41:46 0:52:52
3 Div 2 Cat Mosquito 1827 AldebaranVI Phillip Pearce     77 3.0 15:27:56 0:41:56 0:54:28
4 Div 2 Cat Mosquito 185 The Ancient Mariner Hubert Tucker Tenley Tucker   79 4.0 15:29:24 0:43:24 0:54:56

R 5-CH1 - Finn Fleet - 3/11/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       1.0 1
2 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       2.0 2
3 Finn Finn 11 Sea Red Nick Paterson       3.0 3
4 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       4.0 4
5 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       5.0 5
6 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       6.0 6

R 8-CH2 - Finn Fleet - 17/11/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       1.0 1
2 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       2.0 2
3 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       3.0 3
4 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       4.0 4
5 Finn Finn 11 Sea Red Nick Paterson       5.0 5
6 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       6.0 6
7 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       7.0 7

R 9-CH3 - Finn Fleet - 17/11/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       1.0 1
2 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       2.0 2
3 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       3.0 3
4 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       4.0 4
5 Finn Finn 11 Sea Red Nick Paterson       5.0 5
6 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       6.0 6
7 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       7.0 7
8 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       8.0 8

R 11-CH4 - Finn Fleet - 8/12/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       1.0 1
2 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       2.0 2
3 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       3.0 3
4 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       4.0 4
5 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       5.0 5
6 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       6.0 6
7 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       8.0 DNF

R 12-CH5 - Finn Fleet - 8/12/18

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       1.0 1
2 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       2.0 2
3 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       3.0 3
4 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       4.0 4

R 15-CH6 - Finn Fleet - 02/02/19

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       1.0 1
2 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       2.0 2
3 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       3.0 3
4 Finn Finn 11 Sea Red Nick Paterson       4.0 4
5 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       5.0 5
6 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       6.0 6
7 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       7.0 7
8 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       8.0 8

R 18-CH7 - Finn Fleet - 23/02/19

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       1.0 1
2 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       2.0 2
3 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       3.0 3
4 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       4.0 4
5 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       5.0 5
6 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       6.0 6
7 Finn Finn 211 Mintie Darren McPherson       7.0 7
8 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       8.0 8

R 19-CH8 - Finn Fleet - 23/02/19

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       1.0 1
2 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       2.0 2
3 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       3.0 3
4 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       4.0 4
5 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       5.0 5
6 Finn Finn 8 Dark Secret Dirk Seret       9.0 RET
6 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       9.0 RET
6 Finn Finn 211 Mintie Darren McPherson       9.0 RET

R 22-CH9 - Finn Fleet - 16/03/19

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       1.0 1
2 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       2.0 2
3 Finn Finn 11 Sea Red Nick Paterson       3.0 3
4 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       4.0 4
5 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       5.0 5
6 Finn Finn 211 Mintie Darren McPherson       6.0 6
7 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       7.0 7
8 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       8.0 8

R 23-CH10 - Finn Fleet - 16/03/19

Start: Start 4, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Finn Finn 294 Room of Mirrors Guy Maegraith       1.0 1
2 Finn Finn 243 Moby Neville Wild       2.0 2
3 Finn Finn 252 Mulga Bill Danny Parkinson       3.0 3
4 Finn Finn 31 Oz2 John Jenkins       4.0 4
5 Finn Finn 11 Sea Red Nick Paterson       5.0 5
6 Finn Finn 211 Mintie Darren McPherson       6.0 6
7 Finn Finn 73 Shifty Christopher Juttner       7.0 7
8 Finn Finn 250 Amity Andrew Forbes       8.0 8

R 5-CH1 - Sabre Fleet - 3/11/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       1.0 1
2 Sabre Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       2.0 2
3 Sabre Sabre 2028 Simba Mark Stockhausen       3.0 3
4 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       4.0 4
5 Sabre Sabre 2088 Indulgence Mike Collins       6.0 DNF

R 8-CH2 - Sabre Fleet - 17/11/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       1.0 1
2 Sabre Sabre 2028 Simba Mark Stockhausen       2.0 2
3 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       3.0 3
4 Sabre Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       4.0 4

R 9-CH3 - Sabre Fleet - 17/11/18

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sabre Sabre 2028 Simba Mark Stockhausen       1.0 1
2 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       2.0 2
3 Sabre Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       3.0 3
4 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       4.0 4

R 15-CH6 - Sabre Fleet - 02/02/19

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       1.0 1
2 Sabre Sabre 1044 Stan David Ketteridge       2.0 2
3 Sabre Sabre 2088 Indulgence Mike Collins       3.0 3
4 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       4.0 4

R 18-CH7 - Sabre Fleet - 23/02/19

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       1.0 1
2 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       2.0 2

R 19-CH8 - Sabre Fleet - 23/02/19

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       1.0 1
2 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       2.0 2

R 22-CH9 - Sabre Fleet - 16/03/19

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       1.0 1
2 Sabre Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       2.0 2
3 Sabre Sabre 1044 Stan David Ketteridge       3.0 3
4 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       4.0 4

R 23-CH10 - Sabre Fleet - 16/03/19

Start: Start 14, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sabre Sabre 1044 Stan David Ketteridge       1.0 1
2 Sabre Sabre 1983 Black Jack John Inns       2.0 2
3 Sabre Sabre 1854 Therapeutic Trevor Brown       3.0 3
4 Sabre Sabre 1817 Escape Route Marcello Bronzin       4.0 4

R 5-CH1 - Paper Tiger Fleet - 3/11/18

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       2.0 DNF

R 15-CH6 - Paper Tiger Fleet - 02/02/19

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       1.0 1
2 Paper Tiger Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       2.0 2

R 18-CH7 - Paper Tiger Fleet - 23/02/19

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Paper Tiger Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       1.0 1
2 Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       2.0 2

R 19-CH8 - Paper Tiger Fleet - 23/02/19

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Paper Tiger Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       1.0 1
2 Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       2.0 2

R 22-CH9 - Paper Tiger Fleet - 16/03/19

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       1.0 1
2 Paper Tiger Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       2.0 2

R 23-CH10 - Paper Tiger Fleet - 16/03/19

Start: Start 13, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Paper Tiger Paper Tiger 2982 Moriarty John Pugh       1.0 1
2 Paper Tiger Paper Tiger 3034 Bad Habits Tony Barker       2.0 2

R 5-CH1 - OK Dinghy Fleet - 3/11/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 OK Dinghy OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1.0 1
2 OK Dinghy OK Dinghy 702 Time is Tight Peter Collins       3.0 DNF

R 8-CH2 - OK Dinghy Fleet - 17/11/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 OK Dinghy OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1.0 1
2 OK Dinghy OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       2.0 2

R 11-CH4 - OK Dinghy Fleet - 8/12/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 OK Dinghy OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1.0 1
2 OK Dinghy OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       2.0 2

R 12-CH5 - OK Dinghy Fleet - 8/12/18

Start: Start 11, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 OK Dinghy OK Dinghy 754 Gunboat Diplomat Brent Williams       1.0 1
2 OK Dinghy OK Dinghy 725 Joan's Respite David Ketteridge       2.0 2

R 5-CH1 - Laser Fleet - 3/11/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Laser 177101 Mask Scott Marshall       1.0 1
2 Laser Laser 193012 Inshallah Mitchell Lowe       2.0 2
3 Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       3.0 3
4 Laser Laser 180037 Shaman Juha Vanhakartano       5.0 DNF

R 8-CH2 - Laser Fleet - 17/11/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Laser 176904 Repeat Offender Duncan Lock       1.0 1
2 Laser Laser 202742 Embecand John Sykes       3.0 DNF

R 11-CH4 - Laser Fleet - 8/12/18

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       1.0 1

R 15-CH6 - Laser Fleet - 02/02/19

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Laser 202742 Embecand John Sykes       1.0 1
2 Laser Laser 193012 Inshallah Mitchell Lowe       2.0 2
3 Laser Laser 176904 Repeat Offender Duncan Lock       4.0 RET

R 18-CH7 - Laser Fleet - 23/02/19

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Laser 177101 Mask Scott Marshall       1.0 1
2 Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       2.0 2
3 Laser Laser 202742 Embecand John Sykes       3.0 3

R 19-CH8 - Laser Fleet - 23/02/19

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Laser 177101 Mask Scott Marshall       1.0 1
2 Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       2.0 2
3 Laser Laser 202742 Embecand John Sykes       3.0 3

R 22-CH9 - Laser Fleet - 16/03/19

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Laser 177101 Mask Scott Marshall       1.0 1
2 Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       2.0 2

R 23-CH10 - Laser Fleet - 16/03/19

Start: Start 7, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Laser 177101 Mask Scott Marshall       1.0 1
2 Laser Laser 202664 Just Breathe Sean Homan       2.0 2

R 5-CH1 - Laser Radial Fleet - 3/11/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Radial Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       2.0 DNF

R 8-CH2 - Laser Radial Fleet - 17/11/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Radial Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       1.0 1
2 Laser Radial Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       2.0 2
3 Laser Radial Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       3.0 3

R 11-CH4 - Laser Radial Fleet - 8/12/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Radial Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       1.0 1

R 12-CH5 - Laser Radial Fleet - 8/12/18

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Radial Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       1.0 1

R 15-CH6 - Laser Radial Fleet - 02/02/19

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Radial Laser Radial 180037 Shaman Juha Vanhakartano       1.0 1

R 18-CH7 - Laser Radial Fleet - 23/02/19

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Radial Laser Radial 202847 Southern Raider John Gordon       1.0 1

R 22-CH9 - Laser Radial Fleet - 16/03/19

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Radial Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       1.0 1

R 23-CH10 - Laser Radial Fleet - 16/03/19

Start: Start 9, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser Radial Laser Radial 197279 Addiction Sammy Homan       1.0 1

R 5-CH1 - Sharpie Fleet - 3/11/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   3.0 3
4 Sharpie Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   4.0 4
5 Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   5.0 5
6 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   9.0 DNF
6 Sharpie Sharpie 917 Cellosicaphobia Anthony Mitton Jess Mitton David Shanks   9.0 DNF
6 Sharpie Sharpie 726 Moby Dick Harry Mitton Jake Wilson Josh Hinks   9.0 DNF

R 8-CH2 - Sharpie Fleet - 17/11/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   3.0 3
4 Sharpie Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   4.0 4
5 Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   5.0 5
6 Sharpie Sharpie 726 Moby Dick Harry Mitton Jake Wilson Josh Hinks   6.0 6
7 Sharpie Sharpie 881 Nest of Vipers Lauren Threadgold Mark Witter Brendan Shepperd   8.0 DNF

R 11-CH4 - Sharpie Fleet - 8/12/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   3.0 3
4 Sharpie Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   4.0 4
5 Sharpie Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   5.0 5
6 Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   6.0 6

R 12-CH5 - Sharpie Fleet - 8/12/18

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 928 Warpig Geoff McCloud Mark Beaumont Sam Flint   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 926 Nude Ryan Kelly Thomas Schnaars - UF Sean Keen   3.0 3
4 Sharpie Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   4.0 4
5 Sharpie Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   5.0 5
6 Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   6.0 6

R 15-CH6 - Sharpie Fleet - 02/02/19

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   3.0 3

R 18-CH7 - Sharpie Fleet - 23/02/19

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   3.0 3
4 Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   4.0 4

R 19-CH8 - Sharpie Fleet - 23/02/19

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 905 Went Management Chris Went Tom Manhood Harry Fisher   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   3.0 3
4 Sharpie Sharpie 817 You're Not My Supervisor Issy Royle Pat Royle Peter Royle   4.0 4

R 22-CH9 - Sharpie Fleet - 16/03/19

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 881 Nest of Vipers Lauren Threadgold Mark Witter Brendan Shepperd   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 917 Cellosicaphobia Anthony Mitton Jess Mitton David Shanks   3.0 3
4 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   4.0 4
5 Sharpie Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   5.0 5

R 23-CH10 - Sharpie Fleet - 16/03/19

Start: Start 15, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Sharpie Sharpie 919 Shaderunner Mark Soulsby Tom Kennedy Tom Alder   1.0 1
2 Sharpie Sharpie 932 Maelstrom Jason Heritage Chris Martin James Hughes   2.0 2
3 Sharpie Sharpie 917 Cellosicaphobia Anthony Mitton Jess Mitton David Shanks   3.0 3
4 Sharpie Sharpie 935 Slave Girl John Weigand Jye Weigand Joe Kelly   4.0 4

R 5-CH1 - Optimist Fleet - 3/11/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 1
2 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2.0 2
3 Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       4.0 DNF

R 8-CH2 - Optimist Fleet - 17/11/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1632 Squid Connor O'Brien       1.0 1
2 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       2.0 2
3 Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       3.0 3

R 9-CH3 - Optimist Fleet - 17/11/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1632 Squid Connor O'Brien       1.0 1
2 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       2.0 2

R 11-CH4 - Optimist Fleet - 8/12/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 1
2 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2.0 2

R 12-CH5 - Optimist Fleet - 8/12/18

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 1
2 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2.0 2

R 15-CH6 - Optimist Fleet - 02/02/19

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 1
2 Optimist Optimist 747 Rocket Rat Rhys Thomas       2.0 2

R 18-CH7 - Optimist Fleet - 23/02/19

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 1
2 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2.0 2
3 Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       3.0 3
4 Optimist Optimist 00 Barbra Ed Bates       4.0 4

R 19-CH8 - Optimist Fleet - 23/02/19

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 1
2 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2.0 2
3 Optimist Optimist 00 Barbra Ed Bates       3.0 3
4 Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       5.0 DNF

R 22-CH9 - Optimist Fleet - 16/03/19

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 1
2 Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       2.0 2
3 Optimist Optimist 00 Barbra Ed Bates       3.0 3
4 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       4.0 4
5 Optimist Optimist 1344 Blown Away Mila Bronzin       5.0 5

R 23-CH10 - Optimist Fleet - 16/03/19

Start: Start 12, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Optimist Optimist 1749 Mad Dog Mitchell Young       1.0 1
2 Optimist Optimist 805 Archimedes Elizabeth Parkinson       2.0 2
3 Optimist Optimist 00 Barbra Ed Bates       3.0 3
4 Optimist Optimist 1286 Phoenix Euan Bates       6.0 DNF
4 Optimist Optimist 1344 Blown Away Mila Bronzin       6.0 DNF

R 5-CH1 - Intl Cadet Fleet - 3/11/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1.0 1
2 Intl Cadet Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     2.0 2
3 Intl Cadet Int Cadet 4690 Sailmaker Amber Brock-Fabel Samuel Shepperd     3.0 3

R 8-CH2 - Intl Cadet Fleet - 17/11/18

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1.0 1
2 Intl Cadet Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     2.0 2
3 Intl Cadet Int Cadet 4690 Sailmaker Amber Brock-Fabel Samuel Shepperd     3.0 3

R 15-CH6 - Intl Cadet Fleet - 02/02/19

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1.0 1
2 Intl Cadet Int Cadet 9927 Squid Connor O'Brien Angus McDonald     2.0 2
3 Intl Cadet Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     4.0 RET

R 18-CH7 - Intl Cadet Fleet - 23/02/19

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1.0 1

R 22-CH9 - Intl Cadet Fleet - 16/03/19

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1.0 1
2 Intl Cadet Int Cadet 9927 Squid Connor O'Brien Angus McDonald     2.0 2
3 Intl Cadet Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     3.0 3

R 23-CH10 - Intl Cadet Fleet - 16/03/19

Start: Start 6, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Intl Cadet Int Cadet 9558 Kaos Thomas Gordon Jake Miller     1.0 1
2 Intl Cadet Int Cadet 9927 Squid Connor O'Brien Angus McDonald     2.0 2
3 Intl Cadet Int Cadet 9697 G-Force Lily Miller Noah Miller     3.0 3

R 5-CH1 - Laser 4.7 Fleet - 3/11/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser 4.7 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       2.0 DNF

R 8-CH2 - Laser 4.7 Fleet - 17/11/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser 4.7 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1.0 1

R 11-CH4 - Laser 4.7 Fleet - 8/12/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser 4.7 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1.0 1

R 12-CH5 - Laser 4.7 Fleet - 8/12/18

Start: Start 8, Finishes: Place
Place Fleet Class Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Crew Name 2 Y/S Points Place
1 Laser 4.7 Laser 4.7 209537 Captain Sunshine Ben Newman       1.0 1



Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com