Australian Optimist Championship 2020-21

Results are provisional as of 15:52 on April 17, 2021

Green Fleet

Sailed: 11, Discards: 1, To count: 10, Rating system: VY, Entries: 22, Scoring system: Appendix A
Place Fleet SailNo Boat Helm Name Gender State Club Total Nett R 1
15/04/2021
R 2
15/04/2021
R 3
15/04/2021
R 4
15/04/2021
R 5
16/04/2021
R 6
16/04/2021
R 7
16/04/2021
R 8
16/04/2021
R 9
17/04/2021
R 10
17/04/2021
R 11
17/04/2021
1st Green 1055 Sculli Sebastian Nottage Male SA BSYC 39.0 29.0 3.0 1.0 1.0 (10.0) 1.0 1.0 1.0 8.0 3.0 1.0 9.0
2nd Green 345 Predator Zach Stephenson Male SA BSYC 48.0 32.0 1.0 2.0 3.0 1.0 2.0 3.0 (16.0) 3.0 2.0 2.0 13.0
3rd Green 1873 Foto Calin Went Male SA ASC 53.0 44.0 6.0 6.0 5.0 3.0 5.0 (9.0) 2.0 2.0 7.0 7.0 1.0
4th Green 1368 BrookSea Josephine Allen Female NSW HHSC 65.0 52.0 10.0 (13.0) 6.0 7.0 4.0 4.0 6.0 1.0 1.0 10.0 3.0
5th Green 1523 Myles ahead... Myles Phillips Male SA BSYC 63.0 52.0 4.0 4.0 10.0 5.0 8.0 2.0 3.0 7.0 4.0 5.0 (11.0)
6th Green 1522 Zub Attack Henry Zub Male SA BSYC 76.0 53.0 (23.0 DNF) 5.0 4.0 2.0 6.0 6.0 5.0 4.0 8.0 6.0 7.0
7th Green 1441 Nerida Marco Turich Male SA BSYC 79.0 65.0 11.0 8.0 2.0 13.0 (14.0) 5.0 7.0 9.0 5.0 3.0 2.0
8th Green 1463 Hurricane George Pilkington Male Tas RYCT 93.0 71.0 5.0 3.0 11.0 8.0 (22.0 OCS) 10.0 11.0 6.0 9.0 4.0 4.0
9th Green 1450 Princess Scrappy Doo Jessica Higgins Female SA BSYC 106.0 87.0 7.0 7.0 13.0 6.0 3.0 17.0 4.0 15.0 (19.0) 9.0 6.0
10th Green 1442 Ripple Cleo Paterson Female SA ASC 113.0 97.0 8.0 10.0 7.0 11.0 10.0 (16.0) 9.0 11.0 6.0 15.0 10.0
11th Green 1632 Pink Penguin Matilda Schulz Female SA LBSC 122.0 99.0 9.0 (23.0 DNS) 9.0 4.0 9.0 12.0 8.0 10.0 16.0 14.0 8.0
12th Green 747 RocketRAT Rhys Thomas Male SA ASC 119.0 101.0 2.0 (18.0) 8.0 9.0 12.0 13.0 10.0 5.0 13.0 17.0 12.0
13th Green 824 Icebreaker Abbey Lodge Female TAS SBSC 133.0 113.0 12.0 11.0 14.0 12.0 7.0 8.0 12.0 17.0 12.0 8.0 (20.0)
14th Green 1440 Havoc Etta Vowles Female NSW HHSC 156.0 137.0 15.0 9.0 15.0 16.0 11.0 (19.0) 15.0 18.0 10.0 12.0 16.0
15th Green 590 The Unit Fife Crawford Male NSW RPA 164.0 142.0 13.0 12.0 12.0 14.0 15.0 15.0 14.0 19.0 15.0 13.0 (22.0)
16th Green 1332 Starlight Zac Hui Male NSW HHSC 168.0 149.0 14.0 16.0 17.0 18.0 13.0 7.0 (19.0) 12.0 18.0 16.0 18.0
17th Green 1375 No Rush Oscar Gaylard Male SA BSC 178.0 157.0 16.0 14.0 (21.0) 15.0 18.0 11.0 17.0 13.0 21.0 11.0 21.0
18th Green 1196 Shape Shifter Luke Schulz Male SA LBSC 191.0 171.0 17.0 15.0 19.0 17.0 16.0 14.0 (20.0) 20.0 20.0 18.0 15.0
19th Green 1285 Foam-O Lucy Cree Female SA LBSC 195.0 172.0 18.0 17.0 16.0 19.0 17.0 20.0 18.0 14.0 14.0 (23.0 DNS) 19.0
20th Green 1872 Coco-nuts Emilie Nolan Female SA ASC 215.0 192.0 (23.0 DNF) 23.0 DNF 20.0 20.0 19.0 21.0 21.0 21.0 11.0 19.0 17.0
21st Green 1451 Fast n Furious Zali Harrison Male NSW RPAYC 219.0 196.0 (23.0 DNF) 23.0 DNF 23.0 DNF 23.0 DNF 20.0 18.0 13.0 16.0 23.0 DNF 23.0 DNS 14.0
22nd Green 805 Archimede Thyrian Matei-Flesch Male SA ASC 224.0 201.0 (23.0 DNF) 23.0 DNF 18.0 23.0 DNF 23.0 DNC 23.0 DNS 23.0 DNS 23.0 DNS 17.0 23.0 DNS 5.0

R 1 - Green Fleet - 15/04/2021 at 11:20:00

Start: Start 3, Finishes: Place
Place Fleet SailNo Boat Helm Name Gender State Club Points Place
1 Green 345 Predator Zach Stephenson Male SA BSYC 1.0 1
2 Green 747 RocketRAT Rhys Thomas Male SA ASC 2.0 2
3 Green 1055 Sculli Sebastian Nottage Male SA BSYC 3.0 3
4 Green 1523 Myles ahead... Myles Phillips Male SA BSYC 4.0 4
5 Green 1463 Hurricane George Pilkington Male Tas RYCT 5.0 5
6 Green 1873 Foto Calin Went Male SA ASC 6.0 6
7 Green 1450 Princess Scrappy Doo Jessica Higgins Female SA BSYC 7.0 7
8 Green 1442 Ripple Cleo Paterson Female SA ASC 8.0 8
9 Green 1632 Pink Penguin Matilda Schulz Female SA LBSC 9.0 9
10 Green 1368 BrookSea Josephine Allen Female NSW HHSC 10.0 10
11 Green 1441 Nerida Marco Turich Male SA BSYC 11.0 11
12 Green 824 Icebreaker Abbey Lodge Female TAS SBSC 12.0 12
13 Green 590 The Unit Fife Crawford Male NSW RPA 13.0 13
14 Green 1332 Starlight Zac Hui Male NSW HHSC 14.0 14
15 Green 1440 Havoc Etta Vowles Female NSW HHSC 15.0 15
16 Green 1375 No Rush Oscar Gaylard Male SA BSC 16.0 16
17 Green 1196 Shape Shifter Luke Schulz Male SA LBSC 17.0 17
18 Green 1285 Foam-O Lucy Cree Female SA LBSC 18.0 18
19 Green 1522 Zub Attack Henry Zub Male SA BSYC 23.0 DNF
19 Green 1872 Coco-nuts Emilie Nolan Female SA ASC 23.0 DNF
19 Green 1451 Fast n Furious Zali Harrison Male NSW RPAYC 23.0 DNF
19 Green 805 Archimede Thyrian Matei-Flesch Male SA ASC 23.0 DNF

R 2 - Green Fleet - 15/04/2021 at 11:20:00

Start: Start 3, Finishes: Place
Place Fleet SailNo Boat Helm Name Gender State Club Points Place
1 Green 1055 Sculli Sebastian Nottage Male SA BSYC 1.0 1
2 Green 345 Predator Zach Stephenson Male SA BSYC 2.0 2
3 Green 1463 Hurricane George Pilkington Male Tas RYCT 3.0 3
4 Green 1523 Myles ahead... Myles Phillips Male SA BSYC 4.0 4
5 Green 1522 Zub Attack Henry Zub Male SA BSYC 5.0 5
6 Green 1873 Foto Calin Went Male SA ASC 6.0 6
7 Green 1450 Princess Scrappy Doo Jessica Higgins Female SA BSYC 7.0 7
8 Green 1441 Nerida Marco Turich Male SA BSYC 8.0 8
9 Green 1440 Havoc Etta Vowles Female NSW HHSC 9.0 9
10 Green 1442 Ripple Cleo Paterson Female SA ASC 10.0 10
11 Green 824 Icebreaker Abbey Lodge Female TAS SBSC 11.0 11
12 Green 590 The Unit Fife Crawford Male NSW RPA 12.0 12
13 Green 1368 BrookSea Josephine Allen Female NSW HHSC 13.0 13
14 Green 1375 No Rush Oscar Gaylard Male SA BSC 14.0 14
15 Green 1196 Shape Shifter Luke Schulz Male SA LBSC 15.0 15
16 Green 1332 Starlight Zac Hui Male NSW HHSC 16.0 16
17 Green 1285 Foam-O Lucy Cree Female SA LBSC 17.0 17
18 Green 747 RocketRAT Rhys Thomas Male SA ASC 18.0 18
19 Green 1632 Pink Penguin Matilda Schulz Female SA LBSC 23.0 DNS
19 Green 1872 Coco-nuts Emilie Nolan Female SA ASC 23.0 DNF
19 Green 1451 Fast n Furious Zali Harrison Male NSW RPAYC 23.0 DNF
19 Green 805 Archimede Thyrian Matei-Flesch Male SA ASC 23.0 DNF

R 3 - Green Fleet - 15/04/2021 at 11:20:00

Start: Start 3, Finishes: Place
Place Fleet SailNo Boat Helm Name Gender State Club Points Place
1 Green 1055 Sculli Sebastian Nottage Male SA BSYC 1.0 1
2 Green 1441 Nerida Marco Turich Male SA BSYC 2.0 2
3 Green 345 Predator Zach Stephenson Male SA BSYC 3.0 3
4 Green 1522 Zub Attack Henry Zub Male SA BSYC 4.0 4
5 Green 1873 Foto Calin Went Male SA ASC 5.0 5
6 Green 1368 BrookSea Josephine Allen Female NSW HHSC 6.0 6
7 Green 1442 Ripple Cleo Paterson Female SA ASC 7.0 7
8 Green 747 RocketRAT Rhys Thomas Male SA ASC 8.0 8
9 Green 1632 Pink Penguin Matilda Schulz Female SA LBSC 9.0 9
10 Green 1523 Myles ahead... Myles Phillips Male SA BSYC 10.0 10
11 Green 1463 Hurricane George Pilkington Male Tas RYCT 11.0 11
12 Green 590 The Unit Fife Crawford Male NSW RPA 12.0 12
13 Green 1450 Princess Scrappy Doo Jessica Higgins Female SA BSYC 13.0 13
14 Green 824 Icebreaker Abbey Lodge Female TAS SBSC 14.0 14
15 Green 1440 Havoc Etta Vowles Female NSW HHSC 15.0 15
16 Green 1285 Foam-O Lucy Cree Female SA LBSC 16.0 16
17 Green 1332 Starlight Zac Hui Male NSW HHSC 17.0 17
18 Green 805 Archimede Thyrian Matei-Flesch Male SA ASC 18.0 18
19 Green 1196 Shape Shifter Luke Schulz Male SA LBSC 19.0 19
20 Green 1872 Coco-nuts Emilie Nolan Female SA ASC 20.0 20
21 Green 1375 No Rush Oscar Gaylard Male SA BSC 21.0 21
22 Green 1451 Fast n Furious Zali Harrison Male NSW RPAYC 23.0 DNF

R 4 - Green Fleet - 15/04/2021 at 11:20:00

Start: Start 3, Finishes: Place
Place Fleet SailNo Boat Helm Name Gender State Club Points Place
1 Green 345 Predator Zach Stephenson Male SA BSYC 1.0 1
2 Green 1522 Zub Attack Henry Zub Male SA BSYC 2.0 2
3 Green 1873 Foto Calin Went Male SA ASC 3.0 3
4 Green 1632 Pink Penguin Matilda Schulz Female SA LBSC 4.0 4
5 Green 1523 Myles ahead... Myles Phillips Male SA BSYC 5.0 5
6 Green 1450 Princess Scrappy Doo Jessica Higgins Female SA BSYC 6.0 6
7 Green 1368 BrookSea Josephine Allen Female NSW HHSC 7.0 7
8 Green 1463 Hurricane George Pilkington Male Tas RYCT 8.0 8
9 Green 747 RocketRAT Rhys Thomas Male SA ASC 9.0 9
10 Green 1055 Sculli Sebastian Nottage Male SA BSYC 10.0 10
11 Green 1442 Ripple Cleo Paterson Female SA ASC 11.0 11
12 Green 824 Icebreaker Abbey Lodge Female TAS SBSC 12.0 12
13 Green 1441 Nerida Marco Turich Male SA BSYC 13.0 13
14 Green 590 The Unit Fife Crawford Male NSW RPA 14.0 14
15 Green 1375 No Rush Oscar Gaylard Male SA BSC 15.0 15
16 Green 1440 Havoc Etta Vowles Female NSW HHSC 16.0 16
17 Green 1196 Shape Shifter Luke Schulz Male SA LBSC 17.0 17
18 Green 1332 Starlight Zac Hui Male NSW HHSC 18.0 18
19 Green 1285 Foam-O Lucy Cree Female SA LBSC 19.0 19
20 Green 1872 Coco-nuts Emilie Nolan Female SA ASC 20.0 20
21 Green 1451 Fast n Furious Zali Harrison Male NSW RPAYC 23.0 DNF
21 Green 805 Archimede Thyrian Matei-Flesch Male SA ASC 23.0 DNF

R 5 - Green Fleet - 16/04/2021 at 11:20:00

Start: Start 3, Finishes: Place
Place Fleet SailNo Boat Helm Name Gender State Club Points Place
1 Green 1055 Sculli Sebastian Nottage Male SA BSYC 1.0 1
2 Green 345 Predator Zach Stephenson Male SA BSYC 2.0 2
3 Green 1450 Princess Scrappy Doo Jessica Higgins Female SA BSYC 3.0 3
4 Green 1368 BrookSea Josephine Allen Female NSW HHSC 4.0 4
5 Green 1873 Foto Calin Went Male SA ASC 5.0 5
6 Green 1522 Zub Attack Henry Zub Male SA BSYC 6.0 6
7 Green 824 Icebreaker Abbey Lodge Female TAS SBSC 7.0 7
8 Green 1523 Myles ahead... Myles Phillips Male SA BSYC 8.0 8
9 Green 1632 Pink Penguin Matilda Schulz Female SA LBSC 9.0 9
10 Green 1442 Ripple Cleo Paterson Female SA ASC 10.0 10
11 Green 1440 Havoc Etta Vowles Female NSW HHSC 11.0 11
12 Green 747 RocketRAT Rhys Thomas Male SA ASC 12.0 12
13 Green 1332 Starlight Zac Hui Male NSW HHSC 13.0 13
14 Green 1441 Nerida Marco Turich Male SA BSYC 14.0 14
15 Green 590 The Unit Fife Crawford Male NSW RPA 15.0 15
16 Green 1196 Shape Shifter Luke Schulz Male SA LBSC 16.0 16
17 Green 1285 Foam-O Lucy Cree Female SA LBSC 17.0 17
18 Green 1375 No Rush Oscar Gaylard Male SA BSC 18.0 18
19 Green 1872 Coco-nuts Emilie Nolan Female SA ASC 19.0 20
20 Green 1451 Fast n Furious Zali Harrison Male NSW RPAYC 20.0 1872
21 Green 1463 Hurricane George Pilkington Male Tas RYCT 22.0 OCS

R 6 - Green Fleet - 16/04/2021 at 12:20:00

Start: Start 3, Finishes: Place
Place Fleet SailNo Boat Helm Name Gender State Club Points Place
1 Green 1055 Sculli Sebastian Nottage Male SA BSYC 1.0 1
2 Green 1523 Myles ahead... Myles Phillips Male SA BSYC 2.0 2
3 Green 345 Predator Zach Stephenson Male SA BSYC 3.0 3
4 Green 1368 BrookSea Josephine Allen Female NSW HHSC 4.0 4
5 Green 1441 Nerida Marco Turich Male SA BSYC 5.0 5
6 Green 1522 Zub Attack Henry Zub Male SA BSYC 6.0 6
7 Green 1332 Starlight Zac Hui Male NSW HHSC 7.0 7
8 Green 824 Icebreaker Abbey Lodge Female TAS SBSC 8.0 8
9 Green 1873 Foto Calin Went Male SA ASC 9.0 9
10 Green 1463 Hurricane George Pilkington Male Tas RYCT 10.0 10
11 Green 1375 No Rush Oscar Gaylard Male SA BSC 11.0 11
12 Green 1632 Pink Penguin Matilda Schulz Female SA LBSC 12.0 12
13 Green 747 RocketRAT Rhys Thomas Male SA ASC 13.0 13
14 Green 1196 Shape Shifter Luke Schulz Male SA LBSC 14.0 14
15 Green 590 The Unit Fife Crawford Male NSW RPA 15.0 15
16 Green 1442 Ripple Cleo Paterson Female SA ASC 16.0 16
17 Green 1450 Princess Scrappy Doo Jessica Higgins Female SA BSYC 17.0 17
18 Green 1451 Fast n Furious Zali Harrison Male NSW RPAYC 18.0 18
19 Green 1440 Havoc Etta Vowles Female NSW HHSC 19.0 19
20 Green 1285 Foam-O Lucy Cree Female SA LBSC 20.0 20
21 Green 1872 Coco-nuts Emilie Nolan Female SA ASC 21.0 21
22 Green 805 Archimede Thyrian Matei-Flesch Male SA ASC 23.0 DNS

R 7 - Green Fleet - 16/04/2021 at 1:20:00

Start: Start 3, Finishes: Place
Place Fleet SailNo Boat Helm Name Gender State Club Points Place
1 Green 1055 Sculli Sebastian Nottage Male SA BSYC 1.0 1
2 Green 1873 Foto Calin Went Male SA ASC 2.0 2
3 Green 1523 Myles ahead... Myles Phillips Male SA BSYC 3.0 3
4 Green 1450 Princess Scrappy Doo Jessica Higgins Female SA BSYC 4.0 4
5 Green 1522 Zub Attack Henry Zub Male SA BSYC 5.0 5
6 Green 1368 BrookSea Josephine Allen Female NSW HHSC 6.0 6
7 Green 1441 Nerida Marco Turich Male SA BSYC 7.0 7
8 Green 1632 Pink Penguin Matilda Schulz Female SA LBSC 8.0 8
9 Green 1442 Ripple Cleo Paterson Female SA ASC 9.0 9
10 Green 747 RocketRAT Rhys Thomas Male SA ASC 10.0 10
11 Green 1463 Hurricane George Pilkington Male Tas RYCT 11.0 11
12 Green 824 Icebreaker Abbey Lodge Female TAS SBSC 12.0 12
13 Green 1451 Fast n Furious Zali Harrison Male NSW RPAYC 13.0 13
14 Green 590 The Unit Fife Crawford Male NSW RPA 14.0 14
15 Green 1440 Havoc Etta Vowles Female NSW HHSC 15.0 15
16 Green 345 Predator Zach Stephenson Male SA BSYC 16.0 16
17 Green 1375 No Rush Oscar Gaylard Male SA BSC 17.0 17
18 Green 1285 Foam-O Lucy Cree Female SA LBSC 18.0 18
19 Green 1332 Starlight Zac Hui Male NSW HHSC 19.0 19
20 Green 1196 Shape Shifter Luke Schulz Male SA LBSC 20.0 20
21 Green 1872 Coco-nuts Emilie Nolan Female SA ASC 21.0 21
22 Green 805 Archimede Thyrian Matei-Flesch Male SA ASC 23.0 DNS

R 8 - Green Fleet - 16/04/2021 at 1:30:00

Start: Start 3, Finishes: Place
Place Fleet SailNo Boat Helm Name Gender State Club Points Place
1 Green 1368 BrookSea Josephine Allen Female NSW HHSC 1.0 1
2 Green 1873 Foto Calin Went Male SA ASC 2.0 2
3 Green 345 Predator Zach Stephenson Male SA BSYC 3.0 3
4 Green 1522 Zub Attack Henry Zub Male SA BSYC 4.0 4
5 Green 747 RocketRAT Rhys Thomas Male SA ASC 5.0 5
6 Green 1463 Hurricane George Pilkington Male Tas RYCT 6.0 6
7 Green 1523 Myles ahead... Myles Phillips Male SA BSYC 7.0 7
8 Green 1055 Sculli Sebastian Nottage Male SA BSYC 8.0 8
9 Green 1441 Nerida Marco Turich Male SA BSYC 9.0 9
10 Green 1632 Pink Penguin Matilda Schulz Female SA LBSC 10.0 10
11 Green 1442 Ripple Cleo Paterson Female SA ASC 11.0 11
12 Green 1332 Starlight Zac Hui Male NSW HHSC 12.0 12
13 Green 1375 No Rush Oscar Gaylard Male SA BSC 13.0 13
14 Green 1285 Foam-O Lucy Cree Female SA LBSC 14.0 14
15 Green 1450 Princess Scrappy Doo Jessica Higgins Female SA BSYC 15.0 15
16 Green 1451 Fast n Furious Zali Harrison Male NSW RPAYC 16.0 16
17 Green 824 Icebreaker Abbey Lodge Female TAS SBSC 17.0 17
18 Green 1440 Havoc Etta Vowles Female NSW HHSC 18.0 18
19 Green 590 The Unit Fife Crawford Male NSW RPA 19.0 19
20 Green 1196 Shape Shifter Luke Schulz Male SA LBSC 20.0 20
21 Green 1872 Coco-nuts Emilie Nolan Female SA ASC 21.0 21
22 Green 805 Archimede Thyrian Matei-Flesch Male SA ASC 23.0 DNS

R 9 - Green Fleet - 17/04/2021 at 11:00:00

Start: Start 3, Finishes: Place
Place Fleet SailNo Boat Helm Name Gender State Club Points Place
1 Green 1368 BrookSea Josephine Allen Female NSW HHSC 1.0 1
2 Green 345 Predator Zach Stephenson Male SA BSYC 2.0 2
3 Green 1055 Sculli Sebastian Nottage Male SA BSYC 3.0 3
4 Green 1523 Myles ahead... Myles Phillips Male SA BSYC 4.0 4
5 Green 1441 Nerida Marco Turich Male SA BSYC 5.0 5
6 Green 1442 Ripple Cleo Paterson Female SA ASC 6.0 6
7 Green 1873 Foto Calin Went Male SA ASC 7.0 7
8 Green 1522 Zub Attack Henry Zub Male SA BSYC 8.0 8
9 Green 1463 Hurricane George Pilkington Male Tas RYCT 9.0 9
10 Green 1440 Havoc Etta Vowles Female NSW HHSC 10.0 10
11 Green 1872 Coco-nuts Emilie Nolan Female SA ASC 11.0 11
12 Green 824 Icebreaker Abbey Lodge Female TAS SBSC 12.0 12
13 Green 747 RocketRAT Rhys Thomas Male SA ASC 13.0 13
14 Green 1285 Foam-O Lucy Cree Female SA LBSC 14.0 14
15 Green 590 The Unit Fife Crawford Male NSW RPA 15.0 15
16 Green 1632 Pink Penguin Matilda Schulz Female SA LBSC 16.0 16
17 Green 805 Archimede Thyrian Matei-Flesch Male SA ASC 17.0 17
18 Green 1332 Starlight Zac Hui Male NSW HHSC 18.0 18
19 Green 1450 Princess Scrappy Doo Jessica Higgins Female SA BSYC 19.0 19
20 Green 1196 Shape Shifter Luke Schulz Male SA LBSC 20.0 20
21 Green 1375 No Rush Oscar Gaylard Male SA BSC 21.0 21
22 Green 1451 Fast n Furious Zali Harrison Male NSW RPAYC 23.0 DNF

R 10 - Green Fleet - 17/04/2021 at 11:00:00

Start: Start 3, Finishes: Place
Place Fleet SailNo Boat Helm Name Gender State Club Points Place
1 Green 1055 Sculli Sebastian Nottage Male SA BSYC 1.0 1
2 Green 345 Predator Zach Stephenson Male SA BSYC 2.0 2
3 Green 1441 Nerida Marco Turich Male SA BSYC 3.0 3
4 Green 1463 Hurricane George Pilkington Male Tas RYCT 4.0 4
5 Green 1523 Myles ahead... Myles Phillips Male SA BSYC 5.0 5
6 Green 1522 Zub Attack Henry Zub Male SA BSYC 6.0 6
7 Green 1873 Foto Calin Went Male SA ASC 7.0 7
8 Green 824 Icebreaker Abbey Lodge Female TAS SBSC 8.0 8
9 Green 1450 Princess Scrappy Doo Jessica Higgins Female SA BSYC 9.0 9
10 Green 1368 BrookSea Josephine Allen Female NSW HHSC 10.0 10
11 Green 1375 No Rush Oscar Gaylard Male SA BSC 11.0 11
12 Green 1440 Havoc Etta Vowles Female NSW HHSC 12.0 12
13 Green 590 The Unit Fife Crawford Male NSW RPA 13.0 13
14 Green 1632 Pink Penguin Matilda Schulz Female SA LBSC 14.0 14
15 Green 1442 Ripple Cleo Paterson Female SA ASC 15.0 15
16 Green 1332 Starlight Zac Hui Male NSW HHSC 16.0 16
17 Green 747 RocketRAT Rhys Thomas Male SA ASC 17.0 17
18 Green 1196 Shape Shifter Luke Schulz Male SA LBSC 18.0 18
19 Green 1872 Coco-nuts Emilie Nolan Female SA ASC 19.0 19
20 Green 1285 Foam-O Lucy Cree Female SA LBSC 23.0 DNS
20 Green 1451 Fast n Furious Zali Harrison Male NSW RPAYC 23.0 DNS
20 Green 805 Archimede Thyrian Matei-Flesch Male SA ASC 23.0 DNS

R 11 - Green Fleet - 17/04/2021 at 1:00:00

Start: Start 3, Finishes: Place
Place Fleet SailNo Boat Helm Name Gender State Club Points Place
1 Green 1873 Foto Calin Went Male SA ASC 1.0 1
2 Green 1441 Nerida Marco Turich Male SA BSYC 2.0 2
3 Green 1368 BrookSea Josephine Allen Female NSW HHSC 3.0 3
4 Green 1463 Hurricane George Pilkington Male Tas RYCT 4.0 4
5 Green 805 Archimede Thyrian Matei-Flesch Male SA ASC 5.0 5
6 Green 1450 Princess Scrappy Doo Jessica Higgins Female SA BSYC 6.0 6
7 Green 1522 Zub Attack Henry Zub Male SA BSYC 7.0 7
8 Green 1632 Pink Penguin Matilda Schulz Female SA LBSC 8.0 8
9 Green 1055 Sculli Sebastian Nottage Male SA BSYC 9.0 9
10 Green 1442 Ripple Cleo Paterson Female SA ASC 10.0 10
11 Green 1523 Myles ahead... Myles Phillips Male SA BSYC 11.0 11
12 Green 747 RocketRAT Rhys Thomas Male SA ASC 12.0 12
13 Green 345 Predator Zach Stephenson Male SA BSYC 13.0 13
14 Green 1451 Fast n Furious Zali Harrison Male NSW RPAYC 14.0 14
15 Green 1196 Shape Shifter Luke Schulz Male SA LBSC 15.0 15
16 Green 1440 Havoc Etta Vowles Female NSW HHSC 16.0 16
17 Green 1872 Coco-nuts Emilie Nolan Female SA ASC 17.0 17
18 Green 1332 Starlight Zac Hui Male NSW HHSC 18.0 18
19 Green 1285 Foam-O Lucy Cree Female SA LBSC 19.0 19
20 Green 824 Icebreaker Abbey Lodge Female TAS SBSC 20.0 20
21 Green 1375 No Rush Oscar Gaylard Male SA BSC 21.0 21
22 Green 590 The Unit Fife Crawford Male NSW RPA 22.0 22



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com