venue burgee

BCYC @ Cheddar Watersports

RS200 April 2024

Results are provisional as of 13:49 on April 13, 2024

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 30, Scoring system: Appendix A
Rank Tally Class SailNo HelmName CrewName Club R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st 25 RS200 1716 Oliver Evans Zoe Nieveen Southampton Uni SC 1.0         1.0 1.0
2nd 8 RS200 1019 James Williams Ruth Kenyon Chew Valley Lake SC 2.0         2.0 2.0
3rd 22 RS200 1667 Owen Bowerman Annabelle Orme HISC 3.0         3.0 3.0
4th 26 RS200 1740 Mark Oakey Jess Oakey Cardiff Bay YC 4.0         4.0 4.0
5th 24 RS200 1699 Douglas Calder Lizzy Galloway RNSA 5.0         5.0 5.0
6th 11 RS200 1289 Cliff Milliner Bec Milliner Cotswold SC 6.0         6.0 6.0
7th 5 RS200 846 Jeremy Stephens Becca Stephens Penzance SC 7.0         7.0 7.0
8th 12 RS200 1340 Ed Harris Beth Mason Chew Valley Lake SC 8.0         8.0 8.0
9th 20 RS200 1621 Henry Hallam Ashley Hill Restronguet SC 9.0         9.0 9.0
10th 6 RS200 861 Duncan Glen Lorna Glen Parkstone YC 10.0         10.0 10.0
11th 23 RS200 1690 Chris Baker William Dartnett BCYC 11.0         11.0 11.0
12th 3 RS200 418 Fred Mainwaring Liz Mainwaring Exe SC 12.0         12.0 12.0
13th 19 RS200 1561 Bryony Spiezia Francesco Spiezia Restronguet 13.0         13.0 13.0
14th 13 RS200 1365 John Teague Naomi Pound BCYC 14.0         14.0 14.0
15th 1 RS200 317 Ralph Singleton Oliver Singleton RYA 15.0         15.0 15.0
16th 4 RS200 594 Kyle Brown Madeline Strugnell Restronguet SC 16.0         16.0 16.0
17th 10 RS200 1184 Caroline Whitehouse Sophie Downing Bartley SC 17.0         17.0 17.0
18th 2 RS200 322 Freya Brown Jess Patterson Restronguet SC 18.0         18.0 18.0
19th 15 RS200 1444 Pete Alvey Mark Eyles Chew Valley Lake SC 19.0         19.0 19.0
20th 18 RS200 1551 Stuart Jones Izzy Cramp Hooe Point SC 20.0         20.0 20.0
21st 16 RS200 1466 David Sweet Anna Mason Chew Valley Lake SC 21.0         21.0 21.0
22nd 14 RS200 1373 Helen Scott Dougal Scott Starcross YC 22.0         22.0 22.0
23rd 21 RS200 1641 William Rhodes Chris Chorlton BCYC 23.0         23.0 23.0
24th 9 RS200 1047 James Nicholls Antigone Bracken Chelmarsh SC 24.0         24.0 24.0
25th 17 RS200 1516 Martyn Stubbs Yvonne Smith Chew Valley Lake SC 25.0         25.0 25.0
26th             31.0 DNC         31.0 31.0
26th             31.0 DNC         31.0 31.0
26th             31.0 DNC         31.0 31.0
26th             31.0 DNC         31.0 31.0
26th 7 RS200 909 James Hobson Amy Hinsliff-Smith Warsash SC/Looe 31.0 DNC         31.0 31.0


www.bcyc.org.uk

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com