Eve Short Nights

BCYC

Evening Short Nights 2023

Overall

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 49, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY SN1 SN2 SN3 SN4 SN 5 SN6 Total Nett
1st fast   SUPERNOVA 1224   Mike Palmer   1077 4.0 (11.0) (5.0) 3.0 3.0 1.0 27.0 11.0
2nd slow   ENTERPRISE 23044   Dave Marsden Sue Clinton 1126 3.0 1.0 (9.0) 5.5 (50.0 DNC) 3.0 71.5 12.5
3rd fast   RS 200 1641   Will Rhodes Chris Cholton 1046 6.0 (50.0 DNC) 6.0 5.5 4.0 (50.0 DNC) 121.5 21.5
4th slow   SOLO 5204   Paul Teague   1142 (10.0) 2.0 10.0 7.0 (11.0) 4.0 44.0 23.0
5th slow   SOLO 4514   Charles Davidson   1142 (30.0 RET) (50.0 DNC) 8.0 9.0 9.0 6.0 112.0 32.0
6th slow   ENTERPRISE 22419   Steve Grace / Adrian / Deb / Jess 1126 (13.0) 3.0 12.0 10.0 (15.0) 8.0 61.0 33.0
7th slow   SOLO 5152   Andrew Thompson   1142 (50.0 DNC) 4.0 4.0 (50.0 DNC) 8.0 23.2 OOD 139.2 39.2
8th fast   LARK 2470   Garry Packer Aiden Hall / Jess Robertson / Stephen Farnie / Adrian H 1065 9.0 (22.0) 11.0 (26.0 DNF) 12.0 12.0 92.0 44.0
9th slow   ENTERPRISE 22892   Andy Mike / Adrian 1126 (23.0) 8.0 15.0 (50.0 DNC) 16.0 11.0 123.0 50.0
10th fast   RS 200 1365   John Teague Naomi 1046 1.0 (50.0 DNC) 1.0 (50.0 DNC) 1.0 50.0 DNC 153.0 53.0
11th slow   ILCA 6 / Laser Radial 1   John Lewis   1150 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 3.0 1.0 2.0 50.0 DNC 156.0 56.0
12th slow   ENTERPRISE 22148   Alan Trevor 1126 14.0 5.0 (50.0 DNC) 26.0 DNF 18.0 (50.0 DNC) 163.0 63.0
13th slow   SOLO 4984   Simon Page   1142 22.0 6.0 21.0 15.0 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 164.0 64.0
14th slow   RS Quba 8   Colin Gray   1260 16.0 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 19.0 22.0 7.0 164.0 64.0
15th slow   RS Quest 1181   Towan Latham Harry Crayford 1110 26.0 14.0 13.0 12.0 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 165.0 65.0
16th slow   Laser Pico 88   Oliver Edwards   1330 17.0 19.0 (50.0 DNC) 18.0 13.0 (50.0 DNC) 167.0 67.0
17th slow   ILCA 7 / Laser 170854   Alan Pryce   1101 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 7.0 4.0 10.0 50.0 DNC 171.0 71.0
18th slow   LIGHTNING 368 226   Graham Birch   1162 (27.0) 16.0 20.0 16.0 23.0 (50.0 DNC) 152.0 75.0
19th fast   RS 200 1690   Chris Jennie 1046 2.0 17.0 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 7.0 50.0 DNC 176.0 76.0
20th slow   ILCA 7 / Laser 72519   Stephen Farnie   1101 (50.0 DNC) 10.0 24.0 DNF 13.0 29.4 OOD (50.0 DNC) 176.4 76.4
21st slow   TOPPER 47310   Finley Kirkby   1365 (28.0) 18.0 (50.0 DNC) 26.0 DNF 24.0 10.0 156.0 78.0
22nd slow   Zest 3   James Newman   1260 (25.0) 20.0 18.0 20.0 21.0 (50.0 DNC) 154.0 79.0
23rd slow   ILCA 7 / Laser 77528   Dave Clinton   1101 11.0 12.0 (50.0 DNC) 11.0 (50.0 DNC) 50.0 DNC 184.0 84.0
24th slow   ENTERPRISE 22360   Dave Bryan 1126 21.0 9.0 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 9.0 189.0 89.0
25th slow   RS Quest 1185   Harvey Scott Charlie Scott 1110 (50.0 DNC) 24.0 DNF 22.0 22.0 25.0 (50.0 DNC) 193.0 93.0
26th slow   SOLO 4574   Ian U   1142 15.0 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 14.0 17.0 50.0 DNC 196.0 96.0
27th slow   ENTERPRISE 22455   Dave Wiggins Debbie 1126 19.0 (50.0 DNC) 14.0 (50.0 DNC) 20.0 50.0 DNC 203.0 103.0
28th fast   RS 300 439   John Teague   965 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 2.0 50.0 DNC 2.0 204.0 104.0
29th fast   RS 200 396   Mark Percival Jack Percival 1046 5.0 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 6.0 50.0 DNC 211.0 111.0
30th slow   ILCA 7 / Laser 142796   Malcolm Williamson   1101 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 8.0 50.0 DNC 5.0 213.0 113.0
31st fast   2000 21920   Lucy Pearce Dan Crayford 1114 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 19.0 21.0 26.0 50.0 DNC 216.0 116.0
32nd slow   SOLO 4114   GaryBrazier   1142 18.0 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 14.0 50.0 DNC 232.0 132.0
33rd slow   EUROPE 304   Chris   1141 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 2.0 50.0 DNC 50.0 DNC 50.0 DNC 252.0 152.0
34th slow   SOLO 5072   Jonathan Coates   1142 12.0 (50.0 DNC) 42.4 OOD (50.0 DNC) 50.0 DNC 50.0 DNC 254.4 154.4
35th slow   Laser Pico 90   Towan Latham   1330 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 50.0 DNC 5.0 50.0 DNC 255.0 155.0
36th slow   ILCA 7 / Laser 1   John Lewis   1101 (50.0 DNC) 7.0 (50.0 DNC) 50.0 DNC 50.0 DNC 50.0 DNC 257.0 157.0
37th fast   RS 400 1277   Graham Tullet Natasha Lister 942 7.0 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 50.0 DNC 50.0 DNC 257.0 157.0
38th fast   RS 300 439   Chris Bishop   965 8.0 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 50.0 DNC 50.0 DNC 258.0 158.0
39th slow   ENTERPRISE 22704   Karl Evans TBA 1126 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 50.0 DNC 50.0 DNC 13.0 263.0 163.0
40th slow   SOLO 4085   Steve Whitby   1142 (50.0 DNC) 13.0 (50.0 DNC) 50.0 DNC 50.0 DNC 50.0 DNC 263.0 163.0
41st fast   RS 200 1443   Charles Richardson Chris Cholton 1046 (50.0 DNC) 15.0 (50.0 DNC) 50.0 DNC 50.0 DNC 50.0 DNC 265.0 165.0
42nd slow   Zest 4   Oliver Trebilcock   1260 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 16.0 50.0 DNC 50.0 DNC 50.0 DNC 266.0 166.0
43rd slow   Laser Pico 90   Chris Baker   1330 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 17.0 50.0 DNC 50.0 DNC 267.0 167.0
44th fast   WAYFARER 163   Charles richardson TBA 1102 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 17.0 50.0 DNC 50.0 DNC 50.0 DNC 267.0 167.0
45th slow   Zest 1   Oliver Edwards   1260 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 50.0 DNC 19.0 50.0 DNC 269.0 169.0
46th slow   ILCA 7 / Laser 139370   Jim O'Conner   1101 20.0 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 50.0 DNC 50.0 DNC 270.0 170.0
47th fast   Laser II 2   TBS TBA 1085 (50.0 DNC) 21.0 (50.0 DNC) 50.0 DNC 50.0 DNC 50.0 DNC 271.0 171.0
48th slow   ILCA 7 / Laser 88673   TBA   1101 24.0 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 50.0 DNC 50.0 DNC 274.0 174.0
49th fast   RS100 8.4 218   Richard Wach   1004 (50.0 DNC) (50.0 DNC) 50.0 DNC 50.0 DNC 27.0 50.0 DNC 277.0 177.0

SN1 - 21 June 23 at 19:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 fast   RS 200 1365   John Teague Naomi 1046 37:37 3 0:35:58 1.0
2 fast   RS 200 1690   Chris Jennie 1046 37:50 3 0:36:10 2.0
3 slow   ENTERPRISE 23044   Dave Marsden Sue Clinton 1126 41:07 3 0:36:31 3.0
4 fast   SUPERNOVA 1224   Mike Palmer   1077 40:03 3 0:37:11 4.0
5 fast   RS 200 396   Mark Percival Jack Percival 1046 39:03 3 0:37:20 5.0
6 fast   RS 200 1641   Will Rhodes Chris Cholton 1046 39:52 3 0:38:07 6.0
7 fast   RS 400 1277   Graham Tullet Natasha Lister 942 36:02 3 0:38:15 7.0
8 fast   RS 300 439   Chris Bishop   965 37:27 3 0:38:48 8.0
9 fast   LARK 2470   Garry Packer Aiden Hall / Jess Robertson / Stephen Farnie / Adrian H 1065 42:30 3 0:39:54 9.0
10 slow   SOLO 5204   Paul Teague   1142 45:54 3 0:40:12 10.0
11 slow   ILCA 7 / Laser 77528   Dave Clinton   1101 44:46 3 0:40:40 11.0
12 slow   SOLO 5072   Jonathan Coates   1142 46:36 3 0:40:48 12.0
13 slow   ENTERPRISE 22419   Steve Grace / Adrian / Deb / Jess 1126 46:26 3 0:41:14 13.0
14 slow   ENTERPRISE 22148   Alan Trevor 1126 47:55 3 0:42:33 14.0
15 slow   SOLO 4574   Ian U   1142 48:47 3 0:42:43 15.0
16 slow   RS Quba 8   Colin Gray   1260 36:03 2 0:42:55 16.0
17 slow   Laser Pico 88   Oliver Edwards   1330 39:20 2 0:44:22 17.0
18 slow   SOLO 4114   GaryBrazier   1142 50:56 3 0:44:36 18.0
19 slow   ENTERPRISE 22455   Dave Wiggins Debbie 1126 50:42 3 0:45:02 19.0
20 slow   ILCA 7 / Laser 139370   Jim O'Conner   1101 49:53 3 0:45:18 20.0
21 slow   ENTERPRISE 22360   Dave Bryan 1126 51:49 3 0:46:01 21.0
22 slow   SOLO 4984   Simon Page   1142 53:03 3 0:46:27 22.0
23 slow   ENTERPRISE 22892   Andy Mike / Adrian 1126 52:28 3 0:46:36 23.0
24 slow   ILCA 7 / Laser 88673   TBA   1101 51:32 3 0:46:48 24.0
25 slow   Zest 3   James Newman   1260 40:22 2 0:48:03 25.0
26 slow   RS Quest 1181   Towan Latham Harry Crayford 1110 36:45 2 0:49:40 26.0
27 slow   LIGHTNING 368 226   Graham Birch   1162 38:35 2 0:49:48 27.0
28 slow   TOPPER 47310   Finley Kirkby   1365 48:30 2 0:53:18 28.0
29 slow   SOLO 4514   Charles Davidson   1142 RET     30.0

SN2 - 28 June 23 at 19:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 slow   ENTERPRISE 23044   Dave Marsden Sue Clinton 1126 34:23 2 0:30:32 1.0
2 slow   SOLO 5204   Paul Teague   1142 36:00 2 0:31:31 2.0
3 slow   ENTERPRISE 22419   Steve Grace / Adrian / Deb / Jess 1126 36:30 2 0:32:25 3.0
4 slow   SOLO 5152   Andrew Thompson   1142 38:30 2 0:33:43 4.0
5 slow   ENTERPRISE 22148   Alan Trevor 1126 39:30 2 0:35:05 5.0
6 slow   SOLO 4984   Simon Page   1142 40:13 2 0:35:13 6.0
7 slow   ILCA 7 / Laser 1   John Lewis   1101 38:52 2 0:35:18 7.0
8 slow   ENTERPRISE 22892   Andy Mike / Adrian 1126 40:21 2 0:35:50 8.0
9 slow   ENTERPRISE 22360   Dave Bryan 1126 40:27 2 0:35:55 9.0
10 slow   ILCA 7 / Laser 72519   Stephen Farnie   1101 39:43 2 0:36:04 10.0
11 fast   SUPERNOVA 1224   Mike Palmer   1077 39:02 2 0:36:15 11.0
12 slow   ILCA 7 / Laser 77528   Dave Clinton   1101 39:56 2 0:36:16 12.0
13 slow   SOLO 4085   Steve Whitby   1142 42:30 2 0:37:13 13.0
14 slow   RS Quest 1181   Towan Latham Harry Crayford 1110 41:38 2 0:37:30 14.0
15 fast   RS 200 1443   Charles Richardson Chris Cholton 1046 40:00 2 0:38:14 15.0
16 slow   LIGHTNING 368 226   Graham Birch   1162 44:59 2 0:38:43 16.0
17 fast   RS 200 1690   Chris Jennie 1046 40:33 2 0:38:46 17.0
18 slow   TOPPER 47310   Finley Kirkby   1365 30:08 1 0:44:09 18.0
19 slow   Laser Pico 88   Oliver Edwards   1330 31:33 1 0:47:27 19.0
20 slow   Zest 3   James Newman   1260 31:10 1 0:49:28 20.0
21 fast   Laser II 2   TBS TBA 1085 31:18 1 0:57:42 21.0
22 fast   LARK 2470   Garry Packer Aiden Hall / Jess Robertson / Stephen Farnie / Adrian H 1065 35:34 1 1:06:48 22.0
23 slow   RS Quest 1185   Harvey Scott Charlie Scott 1110 DNF     24.0

SN3 - 5 July 23 at 19:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 fast   RS 200 1365   John Teague Naomi 1046 49:26 3 0:47:16 1.0
2 slow   EUROPE 304   Chris   1141 56:30 3 0:49:31 2.0
3 slow   ILCA 6 / Laser Radial 1   John Lewis   1150 57:23 3 0:49:54 3.0
4 slow   SOLO 5152   Andrew Thompson   1142 57:01 3 0:49:56 4.0
5 fast   SUPERNOVA 1224   Mike Palmer   1077 54:04 3 0:50:12 5.0
6 fast   RS 200 1641   Will Rhodes Chris Cholton 1046 53:06 3 0:50:46 6.0
7 slow   ILCA 7 / Laser 170854   Alan Pryce   1101 56:48 3 0:51:35 7.0
8 slow   SOLO 4514   Charles Davidson   1142 60:36 3 0:53:04 8.0
9 slow   ENTERPRISE 23044   Dave Marsden Sue Clinton 1126 59:48 3 0:53:07 9.0
10 slow   SOLO 5204   Paul Teague   1142 61:34 3 0:53:55 10.0
11 fast   LARK 2470   Garry Packer Aiden Hall / Jess Robertson / Stephen Farnie / Adrian H 1065 57:48 3 0:54:16 11.0
12 slow   ENTERPRISE 22419   Steve Grace / Adrian / Deb / Jess 1126 63:10 3 0:56:06 12.0
13 slow   RS Quest 1181   Towan Latham Harry Crayford 1110 63:44 3 0:57:25 13.0
14 slow   ENTERPRISE 22455   Dave Wiggins Debbie 1126 64:47 3 0:57:32 14.0
15 slow   ENTERPRISE 22892   Andy Mike / Adrian 1126 67:05 3 0:59:35 15.0
16 slow   Zest 4   Oliver Trebilcock   1260 51:26 2 1:01:14 16.0
17 fast   WAYFARER 163   Charles richardson TBA 1102 69:39 3 1:03:12 17.0
18 slow   Zest 3   James Newman   1260 53:44 2 1:03:58 18.0
19 fast   2000 21920   Lucy Pearce Dan Crayford 1114 72:45 3 1:05:18 19.0
20 slow   LIGHTNING 368 226   Graham Birch   1162 53:26 2 1:08:59 20.0
21 slow   SOLO 4984   Simon Page   1142 52:50 2 1:09:24 21.0
22 slow   RS Quest 1185   Harvey Scott Charlie Scott 1110 85:63 3 1:17:31 22.0
23 slow   ILCA 7 / Laser 72519   Stephen Farnie   1101 DNF     24.0
24 slow   SOLO 5072   Jonathan Coates   1142 OOD     42.4

SN4 - 12 July 23 at 19:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 slow   ILCA 6 / Laser Radial 1   John Lewis   1150 59:24 3 0:51:39 1.0
2 fast   RS 300 439   John Teague   965 50:22 3 0:52:12 2.0
3 fast   SUPERNOVA 1224   Mike Palmer   1077 58:55 3 0:54:42 3.0
4 slow   ILCA 7 / Laser 170854   Alan Pryce   1101 60:48 3 0:55:13 4.0
5 slow   ENTERPRISE 23044   Dave Marsden Sue Clinton 1126 62:50 3 0:55:48 5.5
5 fast   RS 200 1641   Will Rhodes Chris Cholton 1046 58:22 3 0:55:48 5.5
7 slow   SOLO 5204   Paul Teague   1142 64:12 3 0:56:13 7.0
8 slow   ILCA 7 / Laser 142796   Malcolm Williamson   1101 61:55 3 0:56:14 8.0
9 slow   SOLO 4514   Charles Davidson   1142 64:53 3 0:56:49 9.0
10 slow   ENTERPRISE 22419   Steve Grace / Adrian / Deb / Jess 1126 64:40 3 0:57:26 10.0
11 slow   ILCA 7 / Laser 77528   Dave Clinton   1101 63:34 3 0:57:44 11.0
12 slow   RS Quest 1181   Towan Latham Harry Crayford 1110 70:20 3 1:03:22 12.0
13 slow   ILCA 7 / Laser 72519   Stephen Farnie   1101 70:21 3 1:03:54 13.0
14 slow   SOLO 4574   Ian U   1142 51:20 2 1:07:26 14.0
15 slow   SOLO 4984   Simon Page   1142 51:44 2 1:07:57 15.0
16 slow   LIGHTNING 368 226   Graham Birch   1162 55:26 2 1:11:33 16.0
17 slow   Laser Pico 90   Chris Baker   1330 53:04 1 1:59:42 17.0
18 slow   Laser Pico 88   Oliver Edwards   1330 53:06 1 1:59:46 18.0
19 slow   RS Quba 8   Colin Gray   1260 58:12 1 2:18:34 19.0
20 slow   Zest 3   James Newman   1260 58:38 1 2:19:36 20.0
21 fast   2000 21920   Lucy Pearce Dan Crayford 1114 52:22 1 2:21:01 21.0
22 slow   RS Quest 1185   Harvey Scott Charlie Scott 1110 52:40 1 2:22:21 22.0
23 fast   LARK 2470   Garry Packer Aiden Hall / Jess Robertson / Stephen Farnie / Adrian H 1065 DNF     26.0
23 slow   ENTERPRISE 22148   Alan Trevor 1126 DNF     26.0
23 slow   TOPPER 47310   Finley Kirkby   1365 DNF     26.0

SN 5 - 19 July 23 at 19:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 fast   RS 200 1365   John Teague Naomi 1046 49:34 3 0:47:23 1.0
2 slow   ILCA 6 / Laser Radial 1   John Lewis   1150 56:39 3 0:49:16 2.0
3 fast   SUPERNOVA 1224   Mike Palmer   1077 55:14 3 0:51:17 3.0
4 fast   RS 200 1641   Will Rhodes Chris Cholton 1046 54:10 3 0:51:47 4.0
5 slow   Laser Pico 90   Towan Latham   1330 45:58 2 0:51:51 5.0
6 fast   RS 200 396   Mark Percival Jack Percival 1046 54:43 3 0:52:19 6.0
7 fast   RS 200 1690   Chris Jennie 1046 55:31 3 0:53:05 7.0
8 slow   SOLO 5152   Andrew Thompson   1142 60:40 3 0:53:07 8.0
9 slow   SOLO 4514   Charles Davidson   1142 61:02 3 0:53:27 9.0
10 slow   ILCA 7 / Laser 170854   Alan Pryce   1101 59:06 3 0:53:41 10.0
11 slow   SOLO 5204   Paul Teague   1142 61:29 3 0:53:50 11.0
12 fast   LARK 2470   Garry Packer Aiden Hall / Jess Robertson / Stephen Farnie / Adrian H 1065 58:56 3 0:55:20 12.0
13 slow   Laser Pico 88   Oliver Edwards   1330 50:24 2 0:56:51 13.0
14 slow   SOLO 4114   GaryBrazier   1142 66:20 3 0:58:05 14.0
15 slow   ENTERPRISE 22419   Steve Grace / Adrian / Deb / Jess 1126 65:48 3 0:58:26 15.0
16 slow   ENTERPRISE 22892   Andy Mike / Adrian 1126 66:36 3 0:59:09 16.0
17 slow   SOLO 4574   Ian U   1142 67:40 3 0:59:15 17.0
18 slow   ENTERPRISE 22148   Alan Trevor 1126 66:52 3 0:59:23 18.0
19 slow   Zest 1   Oliver Edwards   1260 50:51 2 1:00:32 19.0
20 slow   ENTERPRISE 22455   Dave Wiggins Debbie 1126 68:26 3 1:00:47 20.0
21 slow   Zest 3   James Newman   1260 51:16 2 1:01:02 21.0
22 slow   RS Quba 8   Colin Gray   1260 51:26 2 1:01:14 22.0
23 slow   LIGHTNING 368 226   Graham Birch   1162 50:59 2 1:05:49 23.0
24 slow   TOPPER 47310   Finley Kirkby   1365 61:13 2 1:07:16 24.0
25 slow   RS Quest 1185   Harvey Scott Charlie Scott 1110 52:57 2 1:11:33 25.0
26 fast   2000 21920   Lucy Pearce Dan Crayford 1114 68:00 2 1:31:34 26.0
27 fast   RS100 8.4 218   Richard Wach   1004 66:30 2 1:39:21 27.0
28 slow   ILCA 7 / Laser 72519   Stephen Farnie   1101 OOD     29.4

SN6 - 26 July 23 at 19:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 fast   SUPERNOVA 1224   Mike Palmer   1077 47:47 2 0:44:22 1.0
2 fast   RS 300 439   John Teague   965 42:58 2 0:44:32 2.0
3 slow   ENTERPRISE 23044   Dave Marsden Sue Clinton 1126 52:06 2 0:46:16 3.0
4 slow   SOLO 5204   Paul Teague   1142 52:51 2 0:46:17 4.0
5 slow   ILCA 7 / Laser 142796   Malcolm Williamson   1101 52:11 2 0:47:24 5.0
6 slow   SOLO 4514   Charles Davidson   1142 54:36 2 0:47:49 6.0
7 slow   RS Quba 8   Colin Gray   1260 60:23 2 0:47:55 7.0
8 slow   ENTERPRISE 22419   Steve Grace / Adrian / Deb / Jess 1126 54:18 2 0:48:13 8.0
9 slow   ENTERPRISE 22360   Dave Bryan 1126 54:28 2 0:48:22 9.0
10 slow   TOPPER 47310   Finley Kirkby   1365 33:31 1 0:49:07 10.0
11 slow   ENTERPRISE 22892   Andy Mike / Adrian 1126 57:19 2 0:50:54 11.0
12 fast   LARK 2470   Garry Packer Aiden Hall / Jess Robertson / Stephen Farnie / Adrian H 1065 55:51 2 0:52:26 12.0
13 slow   ENTERPRISE 22704   Karl Evans TBA 1126 62:40 2 0:55:39 13.0
14 slow   SOLO 5152   Andrew Thompson   1142 OOD     23.2



Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com