venue burgee

Early May Short 2019

Bexhill Sailing Club

R4 - ASY Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 ASY   RS 400 1408   Bill Eele Jackie Harris 942 DNS 1.0
1 ASY   LASER 4000/ 4000 4375   Butch Roberts Tim Murray 917 DNS 1.0

R4 - Cat Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Cat   DART 16 A 2853   B Watts T Watts / L Lewis 868 29.01 0.33.26 1.0
2 Cat   DART 16 B 26   L Wright   815 28.06 0.34.29 2.0
3 Cat   DART 16X H 3237   N Hosie   831 33.06 0.39.50 3.0
4 Cat   RS 16 CAT J 60   M Scheldt   898 DNS   4.0

R4 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Fast   SUPERNOVA 552   M Adams   1075 32.53 0.30.35 1.0
2 Fast   TASAR 2352   C Coard L Gurney 1015 33.03 0.32.34 2.0
3 Fast   Laser 2000 Club 22272   L Walter A Tomlin 1139 41.14 0.36.12 3.0
4 Fast   LASER 137030   D Harwood   1098 OOD   4.0
4 Fast   LASER RADIAL 184314   C Burchell   1142 42.02 0.36.48 4.0
6 Fast   LASER RADIAL 72124   A Radford   1142 28.53 0.37.56 5.0
7 Fast   LASER 183099   R Harrison   1098 DNS   8.0
7 Fast   LASER 122363   A Lane   1098 DNF   8.0
7 Fast   LASER RADIAL 151625   P Libreri   1142 DNS   8.0
7 Fast   LASER RADIAL 160480   J Stebbing   1142 DNS   8.0
7 Fast   LASER 161578   Keith Walter   1098 DNS   8.0

R4 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Slow   EUROPE 377   Richard Eagleton   1145 35.24 0.30.55 1.0
2 Slow   EUROPE 398   N Smith   1145 37.49 0.33.02 2.0
3 Slow   MIRACLE 3571   R Palmer B Palmer 1200 40.11 0.33.29 3.0
3 Slow   EUROPE 3   L Roberts   1145 OOD   3.0
5 Slow   TOPPER 007   F Brown   1358 DNS   5.0
5 Slow   TOPAZ UNO 3345   Ross Allen   1251 DNS   5.0
5 Slow   COMET 720   Steve Boniface   1205 DNS   5.0



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com