venue burgee

Series 202

Bexhill Sailing Club

Regatta 2022

R1 - ASY Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 ASY   LASER 4000 4375   Butch Roberts Tim Murray 917 60.12 1.05.39 1.0
2 ASY   RS 200 1481   Ali Hodge Hannah Bolton 1046 56.20 1.07.19 2.0

R1 - CAT Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 CAT   DART 16A 2266   Flo Wright Abi Wright 870 62.41 1.12.03 1.0
2 CAT   RS CAT 16J 60   Mark Scheldt Lucy Spencer 895 66.35 1.14.24 2.0
3 CAT   DART 16A 2081   Tony Lane Arne Lovius 870 65.13 1.14.58 3.0

R1 - SLOW Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 SLOW   EUROPE 377   Richard Eagleton   1141 65.05 0.57.02 1.0
2 SLOW   COMET 842   Rachel Wynn   1210 69.56 0.57.48 2.0
3 SLOW   COMET 789   Fi Brown   1210 71.09 0.58.48 3.0
4 SLOW   COMET 901   Linda Moore   1210 71.31 0.59.06 4.0
5 SLOW   BYTE CI 882   Cristina Terrazas   1215 74.07 1.01.00 5.0
6 SLOW   COMET 863   Wendy Morton   1210 75.35 1.02.28 6.0
7 SLOW   EUROPE 363   Lee Roberts   1141 71.49 1.02.57 7.0
8 SLOW   TOPAZ UNO 3344   Tina Watts   1251 62.51 1.06.59 8.0
9 SLOW   COMET MINO 371   Cherrie Roberts   1230 69.32 1.15.22 9.0
10 SLOW   LASER 4.7 81043   A Harwood   1208 75.08 1.22.56 10.0

R1 - FAST Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 FAST   SUPERNOVA 477   Tony Witham   1077 57.53 0.53.45 1.0
2 FAST   LASER RADIAL 184314   Chris Burchell   1147 53.56 1.02.42 2.0
3 FAST   RS 600 676   Stephen Sear   920 60.00 1.05.13 3.0
4 FAST   LASER RADIAL 151625   Paul Libreri   1147 58.46 1.08.19 4.0
5 FAST   LASER RADIAL 160480   John Stebbing   1147 61.33 1.11.33 5.0

R1 - CADET Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 CADET   EUROPE 214   Daniel Cook   1141 60.18 0.52.51 1.0
2 CADET   LASER RADIAL 140119   Rebecca Cook   1147 67.39 0.58.59 2.0
3 CADET   RS FEVA XL 88   Logan Adams Barney Harwood 1244 61.16 1.05.40 3.0

R1 - NOVICE Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 NOVICE   LASER RADIAL 129948   Rick Parker   1147 70.45 1.01.41 1.0
2 NOVICE   MIRACLE 1081   Miles Coote Stephen Roberts 1194 60.04 1.07.05 2.0
3 NOVICE   LASER RADIAL 72124   Justin Deane   1147 59.51 1.09.34 3.0
4 NOVICE   LASER RADIAL 178756   S-J Fox-Tuck   1147 74.07 1.26.09 4.0
5 NOVICE   TOPAZ UNO 10315   Pamela Middleton   1251 80.54 1.26.13 5.0
6 NOVICE   TOPAZ UNO 5   Kerry Nanji   1251 89.55 1.35.50 6.0



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com