venue burgee

Regatta 2021

Bexhill Sailing Club

R2 - Asy Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Asy   RS 400 1119   Dusty Miller Andy Bullen 942 1.08.09 1.12.21 1.0

R2 - Cadet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Cadet   LASER 4.7 117373   Logan Adams   1208 1.04.29 0.53.23 1.0

R2 - Cat Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Cat   DART 16B 2266   L Wright   824 56.29 1.08.33 1.0
2 Cat   DART 16A 2853   Ben Watts Lisa Weller 870 1.03.47 1.13.19 2.0
3 Cat   DART 18 5745   Ken Edwards Neil Stafford 832 1.07.31 1.21.09 3.0
4 Cat   DART 16A 2081   Tony Lane Lin Jarvis 870 1.12.02 1.22.48 4.0
5 Cat   DART 16XH 3126   Steve Cole Ben Cole 838 1.00.17 1.29.55 5.0

R2 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Fast   LASER 217948   A Hodge   1100 1.00.50 0.55.18 1.0
2 Fast   LASER 143099   Rob Harrison   1100 1.03.37 0.57.50 2.0
3 Fast   LASER 152581   Colin Coard   1100 1.04.02 0.58.13 3.0
4 Fast   SCORPION 1878   Aaron Adams Mike Adams 1041 1.05.43 1.03.08 4.0
5 Fast   VORTEX 1081   Tim Murray   960 1.09.35 1.12.29 5.0
6 Fast   LASER 72124   A Radford   1100 1.04.09 1.12.54 6.0

R2 - Novice Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Novice   LASER 192557   Zak Horsley   1100 1.02.43 0.57.01 1.0
2 Novice   HARTLEY 13   P Collington S Corke 1350 1.17.25 1.54.41 2.0
3 Novice   LASER 2000 22264X   R Morris H Charlton 1139 DNF   4.0

R2 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Slow   EUROPE 398   Neil Smith   1141 1.08.55 1.00.24 1.0
2 Slow   COMET 584   Carol Peddlesden   1210 1.15.06 1.02.04 2.0
3 Slow   COMET 720   Steve Boniface   1210 1.17.40 1.04.11 3.0
4 Slow   COMET 789   Fi Brown   1210 1.19.05 1.05.21 4.0
5 Slow   EUROPE 363   Lee Roberts   1141 1.15.56 1.06.33 5.0
6 Slow   BYTE CI 882   Cristina Terrazas   1215 1.08.45 1.10.44 6.0
7 Slow   COMET 854   B Andersen   1210 1.10.27 1.12.47 7.0
8 Slow   TOPPER 42975   Cherrie Joy   1365 1.07.10 1.22.01 8.0



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com