venue burgee

Regatta 2020

Bexhill Sailing Club

BSC Regatta 2020

ASY Fleet

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R4 Total Nett
1st ASY   RS 400 1119   D Miller A Bullen 942 1.0 5.0 DNC 6.0 6.0
2nd ASY   LASER 4000 4519   P Shoesmith M Cook 917 4.0 DNF 5.0 DNC 9.0 9.0
2nd ASY   RS 400 865   R Shoesmith R Shoesmith 942 4.0 DNS 5.0 DNC 9.0 9.0
2nd ASY   RS 400 668   A Harvey D Harvey 942 4.0 DNF 5.0 DNC 9.0 9.0

FAST Fleet

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R3 R4 Total Nett
1st FAST   LASER RADIAL 182548   C Coard   1147 (1.0) 1.0 1.0 3.0 2.0
2nd FAST   LASER RADIAL 143099   R Harrison   1147 2.0 (3.0) 2.0 7.0 4.0
3rd FAST   LASER RADIAL 1121   T Lane   1147 (7.0 DNF) 2.0 4.0 13.0 6.0
4th FAST   LASER RADIAL 151432   B Keech   1147 3.0 (4.0) 3.0 10.0 6.0
5th FAST   LASER RADIAL 186242   R Allen   1147 7.0 DNS 5.0 (10.0 DNC) 22.0 12.0
6th FAST   LASER RADIAL 184314   C Burchell   1147 7.0 DNF (10.0 DNC) 10.0 DNC 27.0 17.0
6th FAST   LASER RADIAL 133643   N Mosley   1147 7.0 DNS (10.0 DNC) 10.0 DNC 27.0 17.0
6th FAST   LASER RADIAL 167980   R Palmer   1147 7.0 DNF (10.0 DNC) 10.0 DNC 27.0 17.0
9th FAST   LASER RADIAL         1147 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 30.0 20.0

CAT Fleet

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R3 R4 Total Nett
1st CAT   DART 16A 2414   Rob Shoesmith Rupert Shoesmith 870 (10.0 DNC) 2.0 1.0 13.0 3.0
2nd CAT   DART 18 5745   M Brookes K Edwards 832 1.0 (3.0) 3.0 7.0 4.0
3rd CAT   SPRINT 15     S North   926 4.0 1.0 (10.0 DNC) 15.0 5.0
4th CAT   DART 16A 2672   D Harwood B G Harwood 870 3.0 (4.0) 2.0 9.0 5.0
5th CAT   DART 16XE 3126   P Shoesmith Amelai Cook 854 (10.0 DNC) 6.0 4.0 20.0 10.0
6th CAT   DART 16A 2266   F Wright A Wright 870 2.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 22.0 12.0
7th CAT   RS CAT 16J 60   Mark Scheldt Luci Spencer 895 (10.0 DNC) 5.0 10.0 DNC 25.0 15.0
8th CAT   DART 16XE 3126   S Cole S Boniface 854 6.0 DNF (10.0 DNC) 10.0 DNC 26.0 16.0
9th CAT   DART 16A 2853   Tina Watts Lee Lewis 870 (10.0 DNC) 7.0 10.0 DNC 27.0 17.0

SLOW Fleet

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R3 R4 Total Nett
1st SLOW   EUROPE 377   R Eagleton   1141 (1.0) 1.0 1.0 3.0 2.0
2nd SLOW   EUROPE 3   L Roberts   1141 2.0 (3.0) 2.0 7.0 4.0
3rd SLOW   COMET 584   Carol Pedlestone   1210 (5.0 DNC) 2.0 5.0 DNC 12.0 7.0
4th SLOW   LIGHTNING 368     David Kerr   1162 (5.0 DNC) 4.0 5.0 DNC 14.0 9.0

CADET Fleet

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R3 R4 Total Nett
1st CADET   TOPPER 4.2 36919   L Adams   1409 (3.0 DNF) 1.0 1.0 5.0 2.0
2nd CADET   COMET 870   Oliver Brookes   1210 (4.0 DNC) 2.0 2.0 8.0 4.0
3rd CADET   LASER RADIAL 456   A Adams   1147 1.0 (4.0 DNC) 4.0 DNC 9.0 5.0



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com