venue burgee

Sea Week 2020

Bexhill Sailing Club

R1 - ASY Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 ASY   RS 400 1119   Dusty Miller Andy Bullen 942 52.29 0.55.43 1.0
2 ASY   RS 200 291   Arron Adams Mike Adams 1046 53.31 0.58.28 2.0
3 ASY   LASER 4000 4519   Piers Shoesmith Milly Cook 917 52.47 1.05.47 3.0

R1 - FAST Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 FAST   SUPERNOVA 499   Simon Ludkin   1077 55.35 0.51.37 1.0
2 FAST   TASAR 2832   Colin Coard Pippa Cross 1022 54.47 0.53.36 2.0
3 FAST   LASER 169826   Ken Edwards   1100 48.3 0.54.36 3.0
4 FAST   LASER 204979   Phil Mears   1100 50.09 0.56.59 4.0
5 FAST   LASER RADIAL 151432   Bob Keech   1147 52.20 0.57.02 5.0
6 FAST   LASER RADIAL 161578   Kieth Walters   1147 53.04 0.57.50 6.0
7 FAST   LASER RADIAL 151625   Paul Libreri   1147 53.26 0.58.14 7.0
8 FAST   LASER 164314   Chris Burchell   1100 52.19 0.59.27 8.0
9 FAST   SUPERNOVA 645   Ben Cole   1077 52.04 1.00.26 9.0

R1 - CAT Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 CAT   DART 16A 2414   Rob Shoesmith Rupert Shoesmith 870 54.10 1.02.16 1.0
2 CAT   DART 16A 2081   Tony Lane Linda Jarvis 870 46.32 1.06.51 2.0
3 CAT   RS CAT 16K 60   Mark Schelt   826 48.16 1.13.03 3.0
4 CAT   SPRINT 15 1113   Simon North   926 DNF   5.0

R1 - CADET Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 CADET   HARTLEY 12.2 13   Logan Adams Daisy Wardle 1250 55.10 0.44.08 1.0
2 CADET   TOPPER 15236   Grace Harwood   1365 56.55 0.55.36 2.0

R1 - SLOW Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 SLOW   MIRACLE 1081   Bea Frost Peter Goodman 1194 57.41 0.48.19 1.0
2 SLOW   EUROPE 377   Richard Eagleton   1141 55.34 0.48.42 2.0
3 SLOW   EUROPE 398   Neil Smith   1141 55.58 0.49.03 3.0
4 SLOW   MIRACLE 3571   Bob Palmer Barbara Palmer 1194 58.53 0.49.19 4.0
5 SLOW   COMET 720   Steve Boniface   1210 51.24 0.53.06 5.0
6 SLOW   EUROPE 3   Lee Roberts   1141 62.00 0.54.20 6.0
7 SLOW   COMET 863   Wendy Morton   1210 52.37 0.54.21 7.0
8 SLOW   COMET 789   Fi Brown   1210 52.46 0.54.31 8.0
9 SLOW   COMET 854   Bjarne Andersen   1210 55.34 0.57.24 9.0
10 SLOW   COMET 842   Rachel Wynn   1210 56.11 0.58.02 10.0
11 SLOW   SOLO 3691   Terry Soiwa   1142 54.41 0.59.51 11.0
12 SLOW   PICO     Linda Moore   1330 55.10 1.09.08 12.0
13 SLOW   TOPAZ UNO 3359   Andrea Harwood   1251 53.20 1.11.03 13.0



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com