venue burgee

Sea Week 2020

Bexhill Sailing Club

R7 - ASY Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 ASY   RS 400 685   Nicola Palmer Michael Copeman 942 52.32 0.55.46 1.0
2 ASY   RS 400 1119   Dusty Miller Andy Bullen 942 52.59 0.56.15 2.0

R7 - FAST Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 FAST   SUPERNOVA 499   Simon Ludkin   1077 47.55 0.44.29 1.0
2 FAST   LASER RADIAL 151432   Bob Keech   1147 54.08 0.47.12 2.0
3 FAST   LASER 204979   Phil Mears   1100 52.18 0.47.33 3.0
4 FAST   LASER 119294   Mike Ellis   1100 53.24 0.48.33 4.0
5 FAST   LASER 169826   Ken Edwards   1100 54.03 0.49.08 5.0
6 FAST   LASER 164801   Dan Harwood   1100 57.40 0.52.25 6.0
7 FAST   LASER RADIAL 161578   Kieth Walters   1147 44.44 0.58.30 7.0
8 FAST   LASER 160480   John Stebbings   1100 43.34 0.59.25 8.0
9 FAST   LASER RADIAL 186242   Ross Allen   1147 47.33 1.02.11 9.0
10 FAST   LASER 151625   Paul Libreri   1100 47.13 1.04.23 10.0
11 FAST   LASER 456   Simon Firmin   1100 48.30 1.06.08 11.0
12 FAST   LASER 133643   N Mousley   1100 49.44 1.07.49 12.0

R7 - CAT Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 CAT   SPRINT 15 1113   Simon North   926 46.32 0.50.15 1.0
2 CAT   Dart 16B 1667   Steve Cross   824 43.40 0.53.00 2.0
3 CAT   DART 16A 2414   Rob Shoesmith Rupert Shoesmith 870 46.58 0.53.59 3.0
4 CAT   Dart 18 5745   Malcolm Brookes   832 51.00 1.01.18 4.0
5 CAT   DART 16XE 3126   SteveCole Clare Lambert 854 38.45 1.08.04 5.0
6 CAT   RS CAT 16K 60   Mark Schelt Lucy Spencer 826 40.43 1.13.56 6.0

R7 - CADET Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 CADET   HARTLEY 12.2 13   Logan Adams Daisy Wardle 1250 45.45 0.36.36 1.0
2 CADET   HARTLEY 12.2 17   Aaron Adams Poppy Wardle 1250 47.08 0.37.42 2.0

R7 - SLOW Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 SLOW   EUROPE 398   Neil Smith   1141 47.28 0.41.36 1.0
2 SLOW   MIRACLE 1081   Bea Frost Peter Goodman 1194 51.39 0.43.15 2.0
3 SLOW   COMET 789   Fi Brown   1210 52.52 0.43.41 3.0
4 SLOW   MIRACLE 3571   Bob Palmer Barbara Palmer 1194 53.00 0.44.23 4.0
5 SLOW   COMET 720   Steve Boniface   1210 57.35 0.47.35 5.0
6 SLOW   LIGHTNING 368 96   Dave Kerr   1162 55.39 0.47.53 6.0
7 SLOW   SOLO 3691   Terry Soiwa   1142 1.02.48 0.54.59 7.0
8 SLOW   HARTLEY 12.2 16   Richard Eagleton Daisy Marr 1250 54.29 1.05.23 8.0
9 SLOW   COMET 842   Rachel Wynn   1210 45.52 1.53.43 9.0
10 SLOW   COMET 854   Bjarne Andersen   1210 53.05 2.11.37 10.0



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com