venue burgee

Sea Week 2020

Bexhill Sailing Club

R8 - ASY Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 ASY   RS 400 1119   Dusty Miller Andy Bullen 942 1.05.17 1.09.18 1.0

R8 - FAST Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 FAST   LASER 204979   Phil Mears   1100 57.33 1.05.24 1.0
2 FAST   LASER 164801   Dan Harwood   1100 58.46 1.06.47 2.0
3 FAST   LASER RADIAL 184314   Chris Burtchell   1147 1.01.47 1.07.20 3.0
4 FAST   LASER RADIAL 151432   Bob Keech   1147 1.02.00 1.07.34 4.0
5 FAST   LASER 456   Simon Firmin   1100 59.46 1.07.55 5.0
6 FAST   LASER RADIAL 186242   Ross Allen   1147 1.02.57 1.08.36 6.0
7 FAST   LASER RADIAL 151625   Paul Libreri   1147 1.03.12 1.08.53 7.0
8 FAST   SUPERNOVA 499   Simon Ludkin   1077 1.02.37 1.12.40 8.0
9 FAST   VORTEX 1081   T Murray   915 1.07.20 1.13.35 9.0
10 FAST   LASER 119294   Mike Ellis   1100 1.05.37 1.14.34 10.0
11 FAST   LASER 133643   N Mousley   1100 1.09.40 1.19.10 11.0
12 FAST   LASER RADIAL 133492   Brian Ealey   1147 DNF   13.0

R8 - CAT Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 CAT   DART 16A 2266   Flo Wright Abi Wright 870 54.20 1.02.27 1.0
2 CAT   DART 16A 2081   Tony Lane Linda Jarvis 870 56.20 1.04.45 2.0
3 CAT   RS CAT 16K 60   Mark Schelt Lucy Spencer 826 57.09 1.09.11 3.0
4 CAT   DART 16A 2414   Rob Shoesmith Rupert Shoesmith 870 1.00.12 1.09.12 4.0

R8 - CADET Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 CADET   HARTLEY 12.2 13   Logan Adams Daisy Wardle 1250 1.06.01 0.52.49 1.0
2 CADET   TOPPER 15236   Grace Harwood   1365 1.00.52 0.59.27 2.0
3 CADET   HARTLEY 12.2 17   Aaron Adams Poppy Wardle 1250 1.08.37 1.13.11 3.0

R8 - SLOW Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 SLOW   EUROPE 398   Neil Smith   1141 1.11.06 1.02.19 1.0
2 SLOW   EUROPE 377   Richard Eagleton   1141 1.14.56 1.05.40 2.0
3 SLOW   COMET 789   Fi Brown   1210 1.06.58 1.09.11 3.0
4 SLOW   SOLO 3691   Terry Soiwa   1142 1.08.50 1.15.21 4.0



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com