venue burgee

Sea Week 2022

Bexhill Sailing Club

Sea Week Wednesday R4

R4 - ASY Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 ASY   RS 400 865   Nicola Palmer Michael Copeman 942 1.07.54 1.12.05 1.0
2 ASY   LASER 4000 4375   Butch Roberts Tim Murray 917 55.01 1.24.00 2.0

R4 - CAT Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 CAT   DART 16A 2672   Dan Harwood Andrea Harwood 870 59.53 1.08.50 1.0
2 CAT   DART 18 5745   Ken Edwards Hana Bolton 832 58.43 1.10.34 2.0
3 CAT   RS CAT 16J 60   Mark Scheldt Lucy Spencer 895 1.04.57 1.12.34 3.0

R4 - SLOW Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 SLOW   EUROPE 363   Lee Roberts   1141 57.36 0.50.29 1.0
2 SLOW   COMET 870   Malcolm Brookes   1210 1.06.46 0.55.11 2.0
3 SLOW   EUROPE 283   Richard Bratton   1141 1.04.46 0.56.46 3.0
4 SLOW   BYTE CI 882   Cristina Terrazas   1215 1.12.27 0.59.38 4.0
5 SLOW   EUROPE 3   Arne Lovius   1141 1.11.09 1.02.21 5.0
6 SLOW   LIGHTNING 368 96   Dave Kerr   1162 1.12.33 1.02.26 6.0

R4 - FAST Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 FAST   LASER RADIAL 151625   Paul Libreri   1147 1.11.26 1.02.17 1.0

R4 - CADET Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 CADET   HARTLEY 13   Matthew Bolton Daniel Cooke 1250 1.01.13 1.01.13 1.0
2 CADET   HARTLEY 11   Rebecca Cook Hannah Bolton 1250 1.04.08 1.04.08 2.0
3 CADET   SCORPION 1878   Joshua Cook Aaron Adams 1041 1.08.39 1.05.57 3.0
4 CADET   LASER RADIAL 140119   Logan Adams   1147 1.19.28 1.09.17 4.0
5 CADET   TOPPER 45307   Eve Fifield   1365 1.23.05 1.16.05 5.0
6 CADET   LASER 2000 22519   Gail Follington Jack and Arden 1139 1.18.43 1.26.23 6.0
7 CADET   TOPAZ UNO 3358   Charlie Youngman Mark Youngman 1251 DNF   9.0
7 CADET   TOPPER 47558   Barney Harwood   1365 DNF   9.0

R4 - NOVICE Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 NOVICE   MIRACLE 1081   Miles Coote Kirstie 1194 58.16 0.48.48 1.0
2 NOVICE   LASER 2000 22271   Justin Deane Michael Carzana 1139 1.19.32 1.09.50 2.0
3 NOVICE   LASER 2000 22249   Max Doorey Tony Lane 1139 1.01.53 1.12.27 3.0
4 NOVICE   HARTLEY 17   Michael Graham Rick Parker 1250 1.12.01 1.16.49 4.0
5 NOVICE   LASER 2000 22264   Chris Burchell Etain De Wytt 1139 DNF   9.0
5 NOVICE   LASER 2000 22272   Pamela Middleton Andy Bullen/S-J Fox-Tuck 1139 DNF   9.0
5 NOVICE   LASER 2000 22520   Kerry Nanji CREW 1139 DNF   9.0
5 NOVICE   LASER RADIAL 178756   Dave Baldwin   1147 DNF   9.0



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com