Brancaster Week 2018 Entries

Brancaster Staithe Sailing Club

Competitor List at 19:17 August 19, 2018

 
Fleet Class of Boat Sail Number Sailing Club Helm Name Crew Name PY Extra Col 1 Extra Col 2
2000 2000 50 BSSC Chay Blythe Colin Duckworth 1109    
2000 2000 2279 Snettisham Beach Guy Tasker Rosie Tasker 1109    
2000 2000 2373 Burghfield SC Chris Harrup Fergus Norgren 1109    
2000 2000 2445 Overy Staithe Sailing Club Vincent Phillips Daniel Phillips 1109    
2000 2000 2604 Royal Torbay Yacht Club Guy Wansbrough Sam Wansbrough 1109    
2000 2000 2699 BSSC Pally Simon Marsden 1109    
2000 2000 2724 BSSC/ Hunts SC Bill Knights Lotti / Ann Knights 1109    
2000 2000 2928 BSSC Sam Kingston Hannah Kingston/Lucy Read 1109    
2000 2000 2998 BSSC Sam Stocks Tash Stocks 1109    
2000 2000 21276 BSSC Jonathan Groome Annabel Groome / Nicholas Groome 1109    
2000 2000 21442 BSSC Giles English Simon Slatter 1109    
2000 2000 21553 Lake Coniston Sailing Club Andy Williams Teresa williams 1109    
2000 2000 21884 BSSC Ted Atkinson Jason Hyatt 1109    
2000 2000 22244 BSSC Matthew Hale Annabel Tebbit 1109    
2000 2000 22535 Snettisham Beach Sailing Club Adrian Tebbutt Viv Hall/Lorraine McNeil 1109    
2000 2000 22547 Snettisham Beach SC Mark Foley Laura Holmes-Short 1109    
Adult & Child Mirror 2 Lou Mckormick Daphne Mc 1390    
Adult & Child Mirror 7977 BSSC Charlie Vivian Toby Vivian 1390    
Adult & Child Mirror 20093 BSSC Georgie Child Alice or Toby Child 1390    
Adult & Child Mirror 23695 James Herbert Roxy Herbert 1390    
Adult & Child Mirror 39735 Ed Hems Rowena Hems 1390    
Adult & Child Mirror 46708 Charlie Boughton Evie/Bella 1390    
Adult & Child Mirror 46777 BSSC Jim Aveling Lucas Aveling 1390    
Adult & Child Mirror 48046 BSSC Ed Groome Ottilie Groome 1390    
Adult & Child Mirror 57252 Fi Borthwick Francesca/ Leyre 1390    
Adult & Child Mirror 59736 BSSC Jenny Barnes Joshua Barnes 1390    
Adult & Child Mirror 60531 Andrew Keeling Marcie Keeling 1390    
Adult & Child Mirror 63754 Robin Bevan Dick Bevan 1390    
Adult & Child Mirror 64859 Alice Dadak William Dadak 1390    
Adult & Child Mirror 65077 Warsash Sailing Club Sebastian Sitton Rene Sitton 1390    
Adult & Child Mirror 65767 BSSC Barney Macfadyen Jemma Macfadyen 1390    
Adult & Child Mirror 65770 BSSC Harry Spink Simon Spink 1390    
Adult & Child Mirror 68710 BSSC Robert Honan Emily or Tom Honan 1390    
Adult & Child Mirror 70605 BSSC Barnaby Guest Annabelle Guest 1390    
Adult & Child Mirror 70841 BSSC Nick Collins Joseph Collins 1390    
Adult & Child Mirror 148046 BSSC Hester Duncan Toby Duncan 1390    
Adult & Child Mirror Will give to you whe BSSC Ed Searle Alexi Searle 1390    
Cockle Cockle 15 BSSC Anthony Keeling Roger Keeling 1500    
Cockle Cockle 57 BSSC David Hill Susie/Hettie 1500    
Cockle Cockle 63 BSSC Richard Jewson Felicity Lyons 1500    
Cockle Cockle 68 BSSC Gordon Rustin David Wakefield or Edward Rustin 1500    
Cockle Cockle 69 Glyn Mike Chamberlain 1500    
Cockle Cockle 72 BSSC David Brooksbank Ray Holmes 1500    
Cockle Cockle 81 BSSC Richard Gurney Richard Phillips 1500    
Cockle Cockle 84 Ricardson/Taylor Coley Richardson Coley Taylor 1500    
Cockle Cockle 87 BSSC Peter Berns Nicola Berns, Laura Berns, Jenny Rotella 1500    
Cockle Cockle 110 BSSC Duncan Boughton Janie Berry/David Wakefield 1500    
Cockle Cornish Coble 182 BSSC Hugh Beevor Georgina Beevor 1388    
Hawk Hawk 117 BSSC Charles Polito Ricky Dunn 1128    
Hawk Hawk 118 BSSC Rob Rowley Jim Blades 1128    
Hawk Hawk 137 BSSC Bill Andrews John Bellamy 1128    
Hawk Hawk 203 BSSC Jeremy Franklin Alan Brown 1128    
Hawk Hawk 205 BSSC Paddy Spink Sue Spink 1128    
Hawk Hawk 209 BSSC Alice Vaughan-Jones Daniel 1128    
Hawk Hawk 212 BSSC John Ellison Gill Ellison 1128    
Hawk Hawk 225 BSSC Malcolm Collins Catherine Tyler 1128    
Hawk Hawk 226 BSSC Charles Williams Jane Williams 1128    
Hawk Hawk 285 BSSC Chris Spink Adrian Christmas 1128    
Hawk Hawk 298 BSSC Jonny McIrvine Sally McIrvine 1128    
Hawk Hawk 305 BSSC Jeremy Neville-Eliot Stuart Carruthers 1128    
Hawk Hawk 314 BSSC Steve Guest Martin Harvey 1128    
Hawk Hawk 315 BSSC David Thompson Clare Thompson 1128    
Hawk Hawk 316 BSSC Clive Odell Jane Odell 1128    
Laser Laser 4.7 17 BSSC Lucy Anthony   1207    
Laser Laser 77 BSSC Max Deakin   1098    
Laser Laser 56264 Paul Lamont   1089    
Laser Laser Radial 72169 Poppy Wakefield   1142    
Laser Laser 4.7 78231 BSSC James Atkinson   1207    
Laser Laser Radial 105652 Will Duncan   1142    
Laser Laser 141706 BSSC Christopher Jones   1098    
Laser Laser Radial 144679 Warsash Flick Sitton   1142    
Laser Laser 146089 BSSC Stephen Wightman   1089    
Laser Laser 150716 BSSC Craig Ransom   1089    
Laser Laser Radial 156264 BSSC Alec Deakin   1142    
Laser Laser 161854 Lucy Lamont   1089    
Laser Laser Radial 169195 BSSC Isabella Hargreaves   1142    
Laser Laser 174502 BSSC Harry Tyler   1098    
Laser Laser 174547 BSSC Ashley Deakin   1098    
Laser Laser Radial 179766 BSSC Ed Wightman   1142    
Laser Laser 186139 BSSC William Ellison   1089    
Laser Laser Radial 186400 BSSC India Deakin   1142    
Laser Laser 187954 BSSC Edward Kenny   1089    
Laser Laser 193802 BSSC Ben Stocks   1098    
Laser Laser Radial 198903 Chipstead SC Ollie Reiff-Musgrove   1142    
Laser Laser 200659 BSSC Colin Hargreaves   1098    
Laser Laser 203157 BSSC David Owen   1089    
Laser Laser Radial 207462 BSSC Maddy Kirk   1142    
Laser Laser 212399 BSSC Iain Morgan   1089    
Laser Laser 184213. (May use rad BSSC Doug Parker   1089    
Laser Laser TBC BSSC Colin Duckworth   1098    
Senior Finn 71 Beaver sailing club Martin Ibbotson   1051    
Senior RS 200 461 BSSC Edward Medcalf Pea Medcalf 1046    
Senior RS 500 530 BSSC Sarah Kemp Bruce Kemp 963    
Senior RS 400 747 BSSC Matt Godbold Richard Turner 942    
Senior Blaze 822 BSSC Marcus Flint   1027    
Senior RS 400 838 Brian Lambert Ben 942    
Senior RS 600 877 BSSC Mark Healing   916    
Senior RS 500 1098 BSSC Peter Dunn Tom Shippey 963    
Senior RS 400 1332 BSSC Joel Walker Susie How 942    
Senior RS 200 1360 Glossop Josh Hamer Tatiana Otingerva 1046    
Senior Solo 5707 BSSC Chris Johnson   1143    
Senior Wayfarer 10033 L.Rudd J.Amies 1102    
Senior Wayfarer 10201 Andrew Keeling Claire Harrold 1102    
Senior Wayfarer 10210 BSSC Paul Pinkstone Joan Pinkstone 1102    
U12 Topper 7 BSSC Polly Spink   1358    
U12 Topper 999 BSSC Harry Duckworth   1358    
U12 Topper 21331 Guy Peyton Smith   1358    
U12 Topper 23470 BSSC Daisy Godbold   1358    
U12 Topper 25098 BSSC Jack Vivian   1358    
U12 Topper 29387 Hector Lochore   1358    
U12 Topper 29388 BSSC Jemima Child   1358    
U12 Topper 31893 BSSC Monty Hinde   1358    
U12 Topper 33209 BSSC Conor Godbold   1358    
U12 Topper 35672 BSSC Lottie Parker   1358    
U12 Topper 40688 BSSC Rupert Ashby   1358    
U12 Topper 42808 BSSC Freddie Insch   1358    
U12 Topper 43054 Martha Beavan   1358    
U12 Topper 44128 BSSC Boris Shippey   1358    
U12 Topper 44805 BSSC Leo Marsden   1358    
U12 Topper 44904 BSSC Jessica Hale   1358    
U12 Topper 45248 BSSC Sam Macfadyen   1358    
U12 Topper 45563 George Lawrenson   1358    
U12 Topper 45679 BSSC James Fairfax   1358    
U12 Topper 451? tbc BSSC Magnus Medcalf   1358    
U12 Topper TBC Queen Mary Sailing Club Hugo Turpin   1358    
U14 Topper 13298 Henry Townsend   1358    
U14 Topper 25738 Monty Stocks   1358    
U14 Topper 27925 Annabelle Hems   1358    
U14 Topper 29464 BSSC William Hale   1358    
U14 Topper 30134 Francesca Borthwick   1358    
U14 Topper 30212 Boris Mcormick   1358    
U14 Topper 30805 BSSC George Weston   1358    
U14 Topper 33514 BSSC Izzy Weston   1358    
U14 Topper 33763 George Hanlon   1358    
U14 Topper 34393 BSSC Henry Shippey   1358    
U14 Topper 36238 BSSC Henry Smith   1358    
U14 Topper 37639 Archie Chilvers   1358    
U14 Topper 41997 BSSC Niamh   1358    
U14 Topper 43666 BSSC Angus Insch   1358    
U14 Topper 46148 BSSC George Macfadyen   1358    
U14 Topper 46163 BSSC Alex Turner   1358    
U14 Topper 46625 SBSC Eva Miller   1358    
U14 Topper 48250 BSSC Holly Smith   1358    
U14 Topper 48542 Queen Mary Sailing Club Oscar Turpin   1358    
U14 Topper 47310 / 662 Warsash Sailing Club Edward Sitton   1358    
U18 2000 2082 BSSC Harry Turner Alfie McCormick 1109    
U18 RS Feva XL 2937 Ben Knights Kara Kemp 1240    
U18 Topper 33677 Wells Sailing Club Maddie Gibbs   1358    
U18 Topper 40848 Claudia Borthwick   1358    
U18 Topper 41914 Max Hems   1358    
U18 Topper 42220 BSSC Alex Kapadia   1358    
U18 Topper 46170 BSSC Sophie Atkinson   1358    
U18 Topper 48250 BSSC Ella Smith   1358    
U18 Laser Radial 172285 BSSC Josh Anthony   1142    
U18 Laser 172425 James Lawrenson   1358    
U18 Laser Radial 188585 BSSC Hugh Fox   1142    
U18 Laser 4.7 197705 BSSC George Smith   1358    
U18 Laser 197773 Amelia Chilvers   1089    
U18 Feva or Laser 3000 TBC Holly Newport   1085/1240    
U18 Laser 4.7 TBC BSSC Emelia Shippey   1207    



Sailwave Scoring Software 2.25.9
www.sailwave.com