Brancaster Week 2015

Brancaster Staithe Sailing Club

Entry List as of 23:25 on August 16, 2015

Adult & Child Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 21, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class of Boat Sail Number Sailing Club Helm full Name of Crew (if applicable) PY Total Nett
  Adult & Child   1   P or M alternating Medcalf Medcalf E 1385    
  Adult & Child   9   Leo/Pally Marsden Pally/Leo 1385    
  Adult & Child   1557   Monty Stocks Julian Stocks 1385    
  Adult & Child   7977   Charles Vivian Jack or Toby 1385    
  Adult & Child   20093   Georgina Child Jemima Child 1385    
  Adult & Child   27756   Mike Spink Sid Smith 1385    
  Adult & Child   28761   Monty Hinde Davic 1385    
  Adult & Child   28839   Tom Shippey Boris 1385    
  Adult & Child   34841 RYS assoc member Davina Curling Ottie 1385    
  Adult & Child   37957   Nick Armitage Bonnie 1385    
  Adult & Child   39265   Matthew Hale Jessica Hale 1385    
  Adult & Child   54679   Julian Johnson Jasper/Angus Johnson 1385    
  Adult & Child   56656   Henry Shippey Ben Shippey 1385    
  Adult & Child   57252   Fiona Borthwick Francesca / Leyre 1385    
  Adult & Child   62048 Warsash SC Edward Sitton Felicity Knights 1385    
  Adult & Child   62754   Martha Beavan Rachel Vickers 1385    
  Adult & Child   63380   Harry Duckworth Colin "Pugwash" Duckworth 1385    
  Adult & Child   65767   Jemma Macfadyen George & Sam 1385    
  Adult & Child   65770   Simon or Polly or Harry Spink Simon or Polly or Harry 1385    
  Adult & Child   70152 SBSC Jonathan Miller Miler 1385    
  Adult & Child   84789   John De Pree Daisy and James 1385    

Adult H'cap Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class of Boat Sail Number Sailing Club Helm full Name of Crew (if applicable) PY Total Nett
  Adult H'cap   832   Chris Johnson Will Johnson 944    
  Adult H'cap   838   Brian Lambert Jim Crossman 944    
  Adult H'cap   1291   Andrew Kelling   944    
  Adult H'cap   1589 Burghfield SC Chris Harrup   1065    
  Adult H'cap   2082   Matt Godbold Richard Turner 1100    
  Adult H'cap   2724 Hunts Sailing Club Bill Knights Ann 1100    
  Adult H'cap   2928   Sam Kingston Hannah and Ellie Kingston 1100    
  Adult H'cap   7880   James Fawcett Kaytee Fawcett 1112    
  Adult H'cap   10700   Charles Williams Jane 1112    
  Adult H'cap   21215   John Bellamy Dan Bellamy 1100    
  Adult H'cap   21339   Mandy Bretherton Alayne Seymour 1100    
  Adult H'cap   21801 /Aldenham SC Marcus Flint Rebecca Lonsdale / Les Smith tba 1100    
  Adult H'cap   TBA Colne Yacht Club Glenn Bacon   1132    
  Adult H'cap   TBA   Giles English TBA 1112    

Cockle Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class of Boat Sail Number Sailing Club Helm full Name of Crew (if applicable) PY Total Nett
  Cockle   68   Gordon Rustin Edward Rustin      
  Cockle   72   Tessa Brooksbank David Brooksbank      
  Cockle   84   Mary Taylor Mark Coley      
  Cockle   85   Anthony Keeling Petronella Keeling      
  Cockle   103   Nick Hamer David Wakefield      
  Cockle   103   K Gurney R Gurney      

Hawk Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class of Boat Sail Number Sailing Club Helm full Name of Crew (if applicable) PY Total Nett
  Hawk   117   Charles Polito Ricky Dunn 1128    
  Hawk   128   Rob Rowley Jim Blades 1128    
  Hawk   137   Bill Andrews Daniel Loose 1128    
  Hawk   205   Paddy Spink Sue 1128    
  Hawk   209   Alice Vaughan-Jones Carrie Harvey 1128    
  Hawk   212   John Ellison Gilly Ellison 1128    
  Hawk   225   Malcolm Collins Juliet 1128    
  Hawk   226   Charles Williams Jane 1128    
  Hawk   314   Stephen Guest Martin Harvey 1128    
  Hawk   315   David Thompson Clare Thompson 1128    

Laser Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 18, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class of Boat Sail Number Sailing Club Helm full Name of Crew (if applicable) PY Total Nett
  Laser   36   Edward Kenny   1091    
  Laser   11486 NA Tim Dobson   1091    
  Laser   141706   Christopher Jones   1091    
  Laser   147811   Ben Longstaff   1091    
  Laser   152493   Chris Tyler   1091    
  Laser   158158   Barnaby Guest   1091    
  Laser   172285   Adam Anthony   1091    
  Laser   174547 OSSC Ashley Deakin   1091    
  Laser   174580   Jonathan Groome   1091    
  Laser   176372   Geoff Laming   1091    
  Laser   180389   Daniel Wood   1091    
  Laser   187954   Ben Stocks   1091    
  Laser   197363 Grafham Water S.C. Richard Major   1091    
  Laser   197773   George Chilvers   1091    
  Laser   200659   Colin Hargreaves   1091    
  Laser   203157 Queen Mary SC Fred Owen   1091    
  Laser   204765   Tom Joice   1091    
  Laser   209013   Andrew Green   1091    

Junior H'cap Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class of Boat Sail Number Sailing Club Helm full Name of Crew (if applicable) PY Total Nett
  Junior H'cap   9   Toby Duncan   1091    
  Junior H'cap   17   Lucy Anthony   1195    
  Junior H'cap   17749   Sophie Lambert   1135    
  Junior H'cap   43881   Jessica Amies   1340    
  Junior H'cap   46915   Fergus Norgren   1340    
  Junior H'cap   125372   Rosie Wakefield   1135    
  Junior H'cap   162693   George Amies   1135    
  Junior H'cap   177865   Maddy Kirk   1195    
  Junior H'cap   179766   Edward Wightman   1135    
  Junior H'cap   180626   Ed Johnson   1135    

Under 14 Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 43, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class of Boat Sail Number Sailing Club Helm full Name of Crew (if applicable) PY Total Nett
  Under 14   8   Eleanor Raper   1340    
  Under 14   457   Josh Anthony   1340    
  Under 14   6438   Alexander Johnson   1340    
  Under 14   11768   Olivia Franks   1340    
  Under 14   21726   Georgie Duckworth   1340    
  Under 14   22950   Zach Armitage   1340    
  Under 14   23212   Finlay Robinson   1340    
  Under 14   25733   Toby Stocks   1340    
  Under 14   26540   Sam Hyatt   1340    
  Under 14   26613   Robin Smith   1340    
  Under 14   26802   Jack Hargreaves   1340    
  Under 14   30134   Claudia Almazan Borthwick   1340    
  Under 14   30805   George Weston   1340    
  Under 14   33514   Isabel Weston   1340    
  Under 14   33763   Archie Chilvers   1340    
  Under 14   34340   Milly Duckworth   1340    
  Under 14   36238   George Smith   1340    
  Under 14   37639   Amelia Chilvers   1340    
  Under 14   40111   Will Duncan   1340    
  Under 14   40555   Jonty Duncan   1340    
  Under 14   41385   Ella Stocks   1340    
  Under 14   41997   Niamh Marsden   1340    
  Under 14   42178   James Johnson   1340    
  Under 14   42309   Hugh Fox   1340    
  Under 14   42507   Sammy Tyler   1340    
  Under 14   43747   Issy Hargreaves   1340    
  Under 14   43788   Imogen Johnson   1340    
  Under 14   44106 Snettisham Beach SC Imogen Ramsdale   1340    
  Under 14   44128 OSSC Alec Deakin   1340    
  Under 14   44515   Harry Basset   1340    
  Under 14   45445   Poppy Wakefield   1340    
  Under 14   46170   James Atkinson   1340    
  Under 14   46625 Snettisham Beach SC Eva Miller   1340    
  Under 14   46735   Sophie Atkinson   1340    
  Under 14   46735   Milly Hyatt   1340    
  Under 14   46942 Snettisham Beach SC Amelia Eaton   1340    
  Under 14   47570 Queen Mary SC Matilda Owen   1340    
  Under 14   135395   Otter Fisher   1340    
  Under 14   BSYSC2   Henry Smith   1340    
  Under 14   TBA Hunts Sailing Club Lotti Knights   1340    
  Under 14   TBA Hunts Sailing Club Ben Knights   1340    
  Under 14   TBA   William Hale   1340    
  Under 14   TBA   Emelia Shippey   1340    

www.bssc.net


Sailwave Scoring Software 2.19.4
www.sailwave.com