venue burgee

Willowbrook Organic Island Farm Flying Fifteen British Isles Championships 2024

Strangford Lough Yacht Club

event burgee

Results are provisional as of 15:19 on June 17, 2024

Overall

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Entries: 41, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Name SailNo Club Helm Crew Total Nett
1st Puffling 3803 RSGYC Philip Lawton Neil O'Hagan 0.0 0.0
1st Flyer 4008 National Yacht Club Dunlaoghaire Niall Coleman Laura Colemn 0.0 0.0
1st Raffi 4124 Bassenthwaite Sailing Club Andy Tunnicliffe Ian Hopwood 0.0 0.0
1st Brian 4109 Ullswater David Chandler David Clarke 0.0 0.0
1st Monkey Business 3608 SLYC Emma Pierce Ian Smyth 0.0 0.0
1st Final fling 4018 Portaferry sailing club Shane McCarthy Jeremy Rogers 0.0 0.0
1st Thingamabob 3757 National Yacht Club Tom Galvin Cormac Bradley 0.0 0.0
1st Fer Fox Sake 3756 SLYC Hammy Baker Peter Chamberlain 0.0 0.0
1st Triggers Brush 4070 WHSC Lee statham Andy Paul 0.0 0.0
1st ffinisterre 3753 Royal St. George Yacht Club Alastair Court Conor O'Leary 0.0 0.0
1st Floaty McFloatface 4071 Derwent Reservoir and Lyme Regis Sailing Graham Vials Chris Turner 0.0 0.0
1st Ineffable 4084 GWSC Tim O'Brien Colin Burns 0.0 0.0
1st Angels one five 4113 Grafham sailing club Simon Kneller Ashley painter 0.0 0.0
1st Puffin 3601 real club nautico porto Pollenca / count James Waugh Andy Cheetham 0.0 0.0
1st Flying 15 4122 Tynemouth SC Nathan Batchelor Richard Rigg 0.0 0.0
1st SPROCKET 3903 Northampton Sailing Club Gary Stuart Tom Evans 0.0 0.0
1st Checkmate 4092 FFC Niall O Brien Ronan O Briain 0.0 0.0
1st Donāt Look Back 3782 Carrickfergus Sailing Club Trevor DArcy Alan McClernon 0.0 0.0
1st Quindici 4069 Chew Valley Sailing Club Bill Chard Josh Preater 0.0 0.0
1st #Sparks 4061 HISC Chris Waples Simon Weatherill 0.0 0.0
1st Interstella 4126 NSC & HISC ian pinnell Ian Cadwallader 0.0 0.0
1st Fourwinds 3957 HISC Charles Apthorp Charlie Apthorp 0.0 0.0
1st Foxtrot Oscar 4120 Killyleagh YC Andrew McCleery Colin Dougan 0.0 0.0
1st Hydrated 4002 Netley SC Ben McGrane Jamie Stewart 0.0 0.0
1st FFuZZy 4028 R St G YC Neil Colin Margaret Casey 0.0 0.0
1st FFRIG-IT 3893 Portaferry Sailing Club Peter Lawson Chris Hannon 0.0 0.0
1st Phoenix 4083 Flying Fifteens Chonamara Dermot Flaherty Joe McDonagh 0.0 0.0
1st Maurice 4112 Hayling Island Sailing Club Greg Wells David Tulloch 0.0 0.0
1st Fantasy II 3793 Parkstone Yacht Club Pete Allam Jo Allam 0.0 0.0
1st Mr Potato Head 4116 National YC Shane MacCarthy Hugh McNally 0.0 0.0
1st Double Trouble 3895 Strangford Sailing Club NIALL BRADSHAW RORY SCULLION 0.0 0.0
1st Ignis Caput Duo 4068 National yacht club dunlaoghaire David Mulvin Ronan Beirne 0.0 0.0
1st Team Ridgeway 3920 SLYC Peter Kennedy Stephen Kane 0.0 0.0
1st Very Stable Genius 4091 Notts County SC Jeremy Arnold Richard Hope 0.0 0.0
1st Agatha 4030 HISC Alastair Stevenson David Culpan 0.0 0.0
1st SNAffU 4094 RYA John Hanson Helen Selden 0.0 0.0
1st Carbon footprint 4017 Grafham Water David Lucas Harry Lucas 0.0 0.0
1st Sparks & Bubbles 4033 RCYC Justin Waples Jackie McKellar 0.0 0.0
1st Defying Gravity 3914 Parkstone YC and Fishguard YC Adrian Tattersall John Mathie 0.0 0.0
1st Windbreaker 4080 Draycote Water SC Simon Patterson Simon Thompson 0.0 0.0
1st The Final Resort 3962 SLYC Roger Chamberlain Phil Anderson 0.0 0.0


https://www.slyc.co.uk/ff2024

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com