Commodores Cup 2024

Chipstead Sailing Club

Results are final as of 0:00 on May 12, 2024

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, To qualify: 1, Rating system: PY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Helm Class Boat R1   R2   R3   R4   R5   R6   R7   R8   R9   R10   R11   R12   Total Nett
  Cobb, Isabelle ILCA 6 / Laser Radial 165522                            
  Yeates, Alex ILCA 6 / Laser Radial T 27555                            
  McNamara, Aurelia Topper T 47570                            
  Bryant, Henry Optimist 5498                            
  Clapham, Luke Topper Various                            
  Johnson, Sophia Topper 46127                            
  Mitchell, Tom ILCA 6 / Laser Radial Various                            
  Barradell, Hannah Topper 14940                            
  Johnson, Izzy Topper 45170                            
  Hebditch, Tom Topper                              
  Alonso Whittaker, Mateo                                
  Alonso Whittaker, Moises                                
  Alonso Whittaker, Raphael                                
  Asker, Mim Topper                              
  Baker, Alice                                
  Baker, Beatrice Club Optimist                              
  Baker, George                                
  Bennett, Ava                                
  Bigwood, Lavinia                                
  Blackett, Cameron                                
  Bowring, Benjamin                                
  Boyd, Sophie                                
  Brown, Angus                                
  Brown, Torben                                
  Buehrlen, Edgar                                
  Campbell, Theo                                
  Cardamone, Giacomo                                
  Cardamone, Luca                                
  Casserley, Chelsea                                
  Chambers, Alex                                
  Charlton-Jones, Alex                                
  Cobb, Isabelle                                
  Cooper, Honor                                
  Coxon, Connie                                
  Crawford, Cleo                                
  Crawford, Rowan                                
  Curl, Owen                                
  Curl, Tommy                                
  Durrant, Harry                                
  Durrant, Jenson                                
  Fellows, Rosie                                
  Fellows, Sophie                                
  Gillow, Adam Optimist                              
  Gillow, Joshua                                
  Gilmour, Archie                                
  Goakes, Jacob                                
  Goakes, Liberty                                
  Hebditch, Daniel ILCA 7 / Laser                              
  Hebditch, Tom Topper                              
  Holgate, Alexander                                
  Hughes, Alexander                                
  Hughes, Amy Optimist                              
  Jarrett, Alice                                
  Jarrett, Amber                                
  Jarrett, Emily                                
  Johnson, Liam                                
  Jones, Marine                                
  King, Alexander                                
  King, Rory                                
  King, Zach                                
  Loftus, Nikolaus                                
  Lorensson-Gall, Axley                                
  Lorensson-Gall, Imrie                                
  Lorensson-Gall, Matthias                                
  Mackenzie, Indigo                                
  Mackenzie, Spencer                                
  Martin, Benjamin                                
  Martin, James Topper 4.2                              
  Matthews, Isla                                
  Matthews, Miles                                
  McNamara, Aurelia                                
  McNamara, Oriana                                
  McNamara, Sam                                
  Millas, Iris                                
  Millas, James                                
  Morley-Smith, Elliot                                
  Muhmood, Emile                                
  Murrell, Dexter                                
  Naji, Meer                                
  Naji, Zara                                
  Newton, Harriet                                
  Oliver, Harry                                
  Oliver, Mia                                
  Partridge, Florrie                                
  Poet, Max                                
  Ralph, Aidan                                
  Ralph, Elliott                                
  Richardson, Toby ILCA 7 / Laser                              
  Rudland, Emily                                
  Rudland, Jim                                
  Seward, Oliver                                
  Seward, Theo                                
  Sheridan, Sophia Topper                              
  Simmonds, Samuel                                
  Sinclair, Abigail                                
  Sinclair, Sophie                                
  Spencer-Boyce, Louie                                
  Steadman, Joshua                                
  Stepanyenko, Ben                                
  Thomas, Arianna                                
  Thorburn, Harry Topper                              
  Tomlinson-Smith, Ines                                
  Tomlinson-Smith, Quinn                                
  Turner, Alex                                
  Vyas, Eshaan                                
  Worthington, Tom                                
  Wyn-Owen, Izzy                                
  Wyn-Owen, Will                                
1st McNamara, Sam Topper 48150 1                       1 1
2nd Gillow, Adam Optimist 6309 2                       2 2
3rd Richardson, Toby ILCA 7 / Laser 215379 3                       3 3
4th Brown, Angus Topper 23022 4                       4 4
5th Durrant, Harry Topper 43320 5                       5 5
6th Asker, Mim Feva 2383 6                       6 6

R1

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Helm Class Boat Elapsed Laps Corrected Points
1 McNamara, Sam Topper 48150 2398 5 0:35:02 1
2 Gillow, Adam Optimist 6309 2423 4 0:37:03 2
3 Richardson, Toby ILCA 7 / Laser 215379 2461 6 0:37:13 3
4 Brown, Angus Topper 23022 2215 4 0:40:27 4
5 Durrant, Harry Topper 43320 2223 4 0:40:36 5
6 Asker, Mim Feva 2383 2369 4 0:47:37 6

www.chipsteadsc.org.uk

www.junior.chipsteadsc.org.uk/
juniorenquiries@chipsteadsc.org.uk

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com