event burgee venue burgee

Saturday Junior Handicap 2024

Chipstead Sailing Club

Results are final as of 19:52 on June 9, 2024

Overall

Sailed: 6, Discards: 0, To count: 6, To qualify: 6, Entries: 47, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName SailNo Class R1
 
R2
 
R3
 
R4
 
R5
 
R6
 
R7
 
R8
 
R9
 
R10
 
R11
 
R12
 
R13
 
R14
 
R15
 
R16
 
R17
 
R18
 
R19
 
R20
 
R21
 
R22
 
Total Nett
DNQ Richardson, Toby 215379 ILCA 7 / Laser 1 3 6 48 DNC 4 1                                 63 63
DNQ Durrant, Harry   Topper 7 7 48 DNC 6 6 4                                 78 78
DNQ Brown, Angus 23022   48 DNC 6 4 48 DNC 11 3                                 120 120
DNQ Oliver, Mia   Topper 8 8 48 DNC 8 48 DNC 6                                 126 126
DNQ Sinclair, Sophie 6294 Optimist 48 DNC 48 DNC 16 4 9 2                                 127 127
DNQ Morley-Smith, Elliot   Topper 9 5 48 DNC 48 DNC 15 7                                 132 132
DNQ Sinclair, Abigail 42210 Topper 48 DNC 48 DNC 12 10 12 5                                 135 135
DNQ Gillow, Adam 6309 Optimist 48 DNC 4 1 1 48 DNC 48 DNC                                 150 150
DNQ Martin, James 42765 Topper 2 48 DNC 3 48 DNC 2 48 DNC                                 151 151
DNQ Thorburn, Harry 45055 Topper 5 2 48 DNC 48 DNC 1 48 DNC                                 152 152
DNQ Bowring, Benjamin   Topper 3 48 DNC 48 DNC 3 10 48 DNC                                 160 160
DNQ Holgate, Alexander   Topper 4 48 DNC 11 48 DNC 13 48 DNC                                 172 172
DNQ Naji, Meer 47636 Topper 10 48 DNC 9 9 48 DNC 48 DNC                                 172 172
DNQ Hughes, Amy 6028 Optimist 48 DNC 16 48 DNC 15 48 DNC 13 DNF                                 188 188
DNQ Baker, Beatrice   Club Optimist 15 17 48 DNC 13 48 DNC 48 DNC                                 189 189
DNQ McNamara, Sam 48150   48 DNC 1 2 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 195 195
DNQ Rudland, Jim 81294 ILCA 7 / Laser 6 48 DNC 48 DNC 48 DNC 3 48 DNC                                 201 201
DNQ King, Zach     48 DNC 48 DNC 5 7 48 DNC 48 DNC                                 204 204
DNQ Stepanyenko, Ben     48 DNC 48 DNC 8 5 48 DNC 48 DNC                                 205 205
DNQ Poet, Max     48 DNC 48 DNC 13 2 48 DNC 48 DNC                                 207 207
DNQ Ralph, Aidan     48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC 8 9                                 209 209
DNQ Hughes, Alexander     48 DNC 48 DNC 48 DNC 11 48 DNC 8                                 211 211
DNQ Buehrlen, Edgar     48 DNC 10 48 DNC 16 48 DNC 48 DNC                                 218 218
DNQ Coxon, Connie     48 DNC 14 48 DNC 12 48 DNC 48 DNC                                 218 218
DNQ de Widt, Isabella     48 DNC 13 48 DNC 14 48 DNC 48 DNC                                 219 219
DNQ Muhmood, Emile   RS Tera 14 48 DNC 48 DNC 18 48 DNC 48 DNC                                 224 224
DNQ Simmonds, Samuel     48 DNC 19 48 DNC 48 DNC 14 48 DNC                                 225 225
DNQ Jones, Marine     48 DNC 18 17 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 227 227
DNQ Turner, Alex     48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC 5 48 DNC                                 245 245
DNQ   45170   48 DNC 48 DNC 7 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 247 247
DNQ Rudland, Emily     48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC 7 48 DNC                                 247 247
DNQ Cardamone, Luca     48 DNC 9 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 249 249
DNQ Millas, James 6189 Optimist 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC 10                                 250 250
DNQ   ClubOp   48 DNC 48 DNC 10 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 250 250
DNQ unknown topper 3     48 DNC 11 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 251 251
DNQ Seward, Theo     48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC 11                                 251 251
DNQ Goakes, Liberty     11 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 251 251
DNQ Durrant, Jenson   Topper 12 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 252 252
DNQ Boyd, Sophie     48 DNC 12 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 252 252
DNQ Goakes, Jacob   Topper 13 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 253 253
DNQ   47844   48 DNC 48 DNC 14 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 254 254
DNQ Baker, Alice     48 DNC 15 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 255 255
DNQ Brown, Torben 49207 Topper 48 DNC 48 DNC 15 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 255 255
DNQ Alonso Whittaker, Raphael     48 DNC 48 DNC 48 DNC 17 48 DNC 48 DNC                                 257 257
DNQ Worthington, Tom     48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC 17 RET 48 DNC                                 257 257
DNQ   47524   48 DNC 48 DNC 18 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 258 258
DNQ Cooper, Honor     48 DNC 20 48 DNC 48 DNC 48 DNC 48 DNC                                 260 260

R6

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName SailNo Class Place Points
1 Richardson, Toby 215379 ILCA 7 / Laser 1 1
2 Sinclair, Sophie 6294 Optimist 2 2
3 Brown, Angus 23022   3 3
4 Durrant, Harry   Topper 4 4
5 Sinclair, Abigail 42210 Topper 5 5
6 Oliver, Mia   Topper 6 6
7 Morley-Smith, Elliot   Topper 7 7
8 Hughes, Alexander     8 8
9 Ralph, Aidan     9 9
10 Millas, James 6189 Optimist 10 10
11 Seward, Theo     11 11
12 Hughes, Amy 6028 Optimist DNF 13

www.chipsteadsc.org.uk

www.junior.chipsteadsc.org.uk/
juniorenquiries@chipsteadsc.org.uk

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com