event burgee venue burgee

Falmouth Classics 2023

Carrick Roads & Falmouth Bay

R1 - F Class - 16/6

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 11:30
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 074 Lulotte 1355 BEN MORRIS 1.0512 132342 1:53:42 1:59:31 1.0
2 084 Sarabande of Dart 2473 ANNE MARIE COYLE 0.9466 134204 DNF   13.0
2 101 Altricia K18 BILL BAMPTON 0.9192 133509 DNF   13.0
2 072 Seth Gwyn 166 ROLAND CRAMP 0.9070 134248 DNF   13.0
2 077 Amokura 292 PAUL MOXON 0.9408 135044 DNF   13.0
2 066 Nimrod HK57 RACHAEL SPROT 0.8356   RET   13.0
2 029 Matawa 378 KEITH MITCHELL 0.8126   RET   13.0
2 039 Cape Horn 1949 ALEXANDER HOARE 0.9127   DNF   13.0
2 037 Sibyl of Cumae   CORNELIUS VAN RIJCKEVORSEL 0.9398   RET   13.0
2 086 Orthops 1086 CAROLE PORTER 0.7961   DNF   13.0
2 010 Obsession 3808 MIKE WALLER 0.9156   RET   13.0
2 030 Antares 154 VINCENT LEFEVRE 0.8340   DNC   13.0

R2 - F Class - 16/6

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:40
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 074 Lulotte 1355 BEN MORRIS 1.0512 154054 1:00:54 1:04:01 1.0
2 084 Sarabande of Dart 2473 ANNE MARIE COYLE 0.9466 15:51:22 1:11:22 1:07:33 2.0
3 072 Seth Gwyn 166 ROLAND CRAMP 0.9070 155519 1:15:19 1:08:19 3.0
4 077 Amokura 292 PAUL MOXON 0.9408 16:05:05 1:25:05 1:20:03 4.0
5 101 Altricia K18 BILL BAMPTON 0.9192 161018 1:30:18 1:23:00 5.0
6 029 Matawa 378 KEITH MITCHELL 0.8126 162629 1:46:29 1:26:32 6.0
7 066 Nimrod HK57 RACHAEL SPROT 0.8356 162415 1:44:15 1:27:07 7.0
8 037 Sibyl of Cumae   CORNELIUS VAN RIJCKEVORSEL 0.9398 161507 1:35:07 1:29:23 8.0
9 039 Cape Horn 1949 ALEXANDER HOARE 0.9127 162102 1:41:02 1:32:13 9.0
10 010 Obsession 3808 MIKE WALLER 0.9156 163000 1:50:00 1:40:43 10.0
11 086 Orthops 1086 CAROLE PORTER 0.7961   DNC   13.0
11 030 Antares 154 VINCENT LEFEVRE 0.8340   DNC   13.0

R1 - M Class - 16/6

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 11:35
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 130 Carlotta   TOBY NORMAN 1.145 133301 1:58:01 2:15:08 1.0
2 053 Jan Rorlan   WESLEY MASSAM 1.215 132756 1:52:56 2:17:13 2.0
3 154 Patna   GREG POWLESLAND 1.206   DNC   9.0
3 113 Peggy   JOHN POTTER 1.114 140028 RET   9.0
3 076 Marguerite Cf ROB BRUNYEE 1.145   DNF   9.0
3 121 Escape   ANDY POMEROY 1.105   DNC   9.0
3 095 Ayesha 9 TIM ALLEN 1.0975   DNC   9.0
3 061 Snark   PAUL JENKINS 1.413   DNC   9.0

R2 - M Class - 16/6

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:45
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 053 Jan Rorlan   WESLEY MASSAM 1.215 15:48:29 1:03:29 1:17:08 1.0
2 130 Carlotta   TOBY NORMAN 1.145 155549 1:10:49 1:21:05 2.0
3 154 Patna   GREG POWLESLAND 1.206   DNC   9.0
3 113 Peggy   JOHN POTTER 1.114 164934 DNF   9.0
3 076 Marguerite Cf ROB BRUNYEE 1.145   DNF   9.0
3 121 Escape   ANDY POMEROY 1.105   DNC   9.0
3 095 Ayesha 9 TIM ALLEN 1.0975   DNC   9.0
3 061 Snark   PAUL JENKINS 1.413   DNC   9.0

R1 - E Class - 16/6

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 11:40
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 028 Liberty Jane 3195 MICHAEL WRIGHT 0.8142 132942 1:49:42 1:29:19 1.0
2 042 Maija 5255 CHRIS OLSEN 0.9112 132337 1:43:37 1:34:25 2.0
3 079 Mystery Z67 ANDY BENNETT 0.8151 134707 DNF   10.0
3 040 Mat Ali 35 MARY WATSON 0.8158 135108 DNF   10.0
3 065 Forerunner 2 2250 JON ELWELL 0.8407 135204 DNF   10.0
3 183 Songbird 911 NIGEL SHARP 0.8587   DNC   10.0
3 117 Araminta 1998Y SCOTT HAZZLEDINE 0.8247 141216 DNF   10.0
3 109 Ballyhoo 6741T SANDY TYNDDALE BISCOE 0.8241   DNC   10.0
3 056 Matanga   PAUL BIDMEAD 0.7302   DNC   10.0

R2 - E Class - 16/6

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 14:50
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 042 Maija 5255 CHRIS OLSEN 0.9112 15:48:31 0:58:31 0:53:19 1.0
2 028 Liberty Jane 3195 MICHAEL WRIGHT 0.8142 161408 1:24:08 1:08:30 2.0
3 079 Mystery Z67 ANDY BENNETT 0.8151 162232 1:32:32 1:15:25 3.0
4 040 Mat Ali 35 MARY WATSON 0.8158 163010 1:40:10 1:21:43 4.0
5 065 Forerunner 2 2250 JON ELWELL 0.8407 162946 1:39:46 1:23:52 5.0
6 117 Araminta 1998Y SCOTT HAZZLEDINE 0.8247 164309 1:53:09 1:33:19 6.0
7 183 Songbird 911 NIGEL SHARP 0.8587   DNC   10.0
7 109 Ballyhoo 6741T SANDY TYNDDALE BISCOE 0.8241   DNC   10.0
7 056 Matanga   PAUL BIDMEAD 0.7302   DNC   10.0

R1 - Q Class - 16/6

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 11:45
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 104 Velsia 445 GEORGE COX 1.041 134052 1:55:52 2:00:37 1.0
2 036 Constance 51X SIMON WISKER 1.062 134130 1:56:30 2:03:43 2.0
3 046 Alva   JOSH NEELY 1.003 135131 DNF   20.0
3 075 Foxhound 51 DONALD THOMPSON 0.983 140249 DNF   20.0
3 088 Freya   JORG STACHOWIAK 0.997 140515 DNF   20.0
3 020 Nyala   LOIC LE MARCHAND 1.001 141652 DNF   20.0
3 134 Arro 42 MIKE CANN 1.069   RET   20.0
3 136 Wild   BEN HOPPER 1.01   DNF   20.0
3 009 Ivy Green EB6 RICHARD JACOBS 1.021   RET   20.0
3 151 Lyra 6341 JULIAN PICKS 0.987   DNC   20.0
3 097 Men a Vaur   SIOBHAN JOHNSON 0.963   RET   20.0
3 057 Isis   R MORRIS 1.0001   RET   20.0
3 048 Black Goose   ESTELLE BUDDEN 1.159   DNC   20.0
3 058 Moondance   JAKE BURNYEAT 1.0354   DNC   20.0
3 078 Charm   REUBEN POWELL 1.015   DNC   20.0
3 021 Dorothy 7 OSSIE STEWART 0.977   DNC   20.0
3 034 Little Tern LT DAVE DICKENS 1.060   RET   20.0
3 096 Golden Vanity BM PAUL PIRKHOFFER 1.059   DNC   20.0
3 127 Wanderer 2   DAVID CADDY 1.029   DNC   20.0

R2 - Q Class - 16/6

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 14:55
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 046 Alva   JOSH NEELY 1.003 155343 0:58:43 0:58:54 1.0
2 104 Velsia 445 GEORGE COX 1.041 155557 1:00:57 1:03:27 2.0
3 036 Constance 51X SIMON WISKER 1.062 155536 1:00:36 1:04:21 3.0
4 075 Foxhound 51 DONALD THOMPSON 0.983 160036 1:05:36 1:04:29 4.0
5 088 Freya   JORG STACHOWIAK 0.997 161253 1:17:53 1:17:39 5.0
6 020 Nyala   LOIC LE MARCHAND 1.001 162314 1:28:14 1:28:19 6.0
7 009 Ivy Green EB6 RICHARD JACOBS 1.021 162830 1:33:30 1:35:28 7.0
8 136 Wild   BEN HOPPER 1.01 164131 1:46:31 1:47:35 8.0
9 134 Arro 42 MIKE CANN 1.069 164812 1:53:12 2:01:01 9.0
10 151 Lyra 6341 JULIAN PICKS 0.987 154209 DNS   20.0
10 097 Men a Vaur   SIOBHAN JOHNSON 0.963 165916 DNF   20.0
10 057 Isis   R MORRIS 1.0001 165812 DNF   20.0
10 048 Black Goose   ESTELLE BUDDEN 1.159   DNC   20.0
10 058 Moondance   JAKE BURNYEAT 1.0354   DNC   20.0
10 078 Charm   REUBEN POWELL 1.015   DNC   20.0
10 021 Dorothy 7 OSSIE STEWART 0.977   DNC   20.0
10 034 Little Tern LT DAVE DICKENS 1.060   DNC   20.0
10 096 Golden Vanity BM PAUL PIRKHOFFER 1.059   DNC   20.0
10 127 Wanderer 2   DAVID CADDY 1.029   DNF   20.0

R1 - K Class - 16/6

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 11:50
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 082 Kathleen   DICCON ROGERS 1.004 130753 1:17:53 1:18:12 1.0
2 129 Mizpah 8 LIONEL HOARE 0.945 131307 1:23:07 1:18:33 2.0
3 014 Dirty Girty   EDWARD ROBERTS 0.914 132857 1:38:57 1:30:26 3.0
4 080 Wave   CHARLIE COUTURE 0.940 133532 1:45:32 1:39:12 4.0
5 024 Alf Smythers   CHRIS RANGER 0.960 134438 1:54:38 1:50:03 5.0
6 023 Curlew   CHRIS HARKER 0.982 135305 DNF   14.0
6 002 Mary Ritchie 1880 DONALD GARMAN 0.948 135624 DNF   14.0
6 045 Dayspring   IAN UGLOW 0.976   RET   14.0
6 025 Tumblehome IV 75 GARY TRANTER 0.920 141112 DNF   14.0
6 043 Cariad 7 MARTIN WEST 0.756   RET   14.0
6 047 Roxanne   MARTIN ELLIOTT 0.968 140008 DNF   14.0
6 064 Softwing   IAN WOODFORD 0.8489   DNC   14.0
6 071 Picottee II   TIM PRICE 0.919   RET   14.0

R2 - K Class - 16/6

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 15:00
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 082 Kathleen   DICCON ROGERS 1.004 15:46:30 0:46:30 0:46:41 1.0
2 129 Mizpah 8 LIONEL HOARE 0.945 155354 0:53:54 0:50:56 2.0
3 014 Dirty Girty   EDWARD ROBERTS 0.914 160828 1:08:28 1:02:35 3.0
4 024 Alf Smythers   CHRIS RANGER 0.960 161814 1:18:14 1:15:06 4.0
5 080 Wave   CHARLIE COUTURE 0.940 162105 1:21:05 1:16:13 5.0
6 023 Curlew   CHRIS HARKER 0.982 162427 1:24:27 1:22:56 6.0
7 002 Mary Ritchie 1880 DONALD GARMAN 0.948 163754 1:37:54 1:32:49 7.0
8 025 Tumblehome IV 75 GARY TRANTER 0.920 165824 1:58:24 1:48:56 8.0
9 045 Dayspring   IAN UGLOW 0.976 165530 1:55:30 1:52:44 9.0
10 043 Cariad 7 MARTIN WEST 0.756   DNC   14.0
10 047 Roxanne   MARTIN ELLIOTT 0.968   DNC   14.0
10 064 Softwing   IAN WOODFORD 0.8489   DNC   14.0
10 071 Picottee II   TIM PRICE 0.919   RET   14.0

R1 - U Class - 16/6

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 11:55
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 V23 Phantasy V23 LENNY TRENOWETH 0.7707 132026 1:25:26 1:05:51 1.0
2 067 Cilix V210 PATRICK KEEBLE 0.7657 134644 1:51:44 1:25:33 2.0
3 120 Mary Boon 1202 JOHN CRUISE 0.7831 135114 1:56:14 1:31:01 3.0
4 069 Mata Hari 727 PAUL CAHILL 0.8158 13:47:37 1:52:37 1:31:52 4.0
5 131 Hera 319 DES TEALE 0.7849 135413 1:59:13 1:33:34 5.0
6 108 Vida 962 ALAN READE 0.8169 135119 1:56:19 1:35:01 6.0
7 133 Aries 737 DAVID MITCHELL 0.8232 135227 1:57:27 1:36:41 7.0
8 063 Sola 542 NIGEL REED 0.8226   DNC   16.0
8 035 Scramasax   STEVE FREEMAN 0.7899 140057 DNF   16.0
8 013 Cherete 101Y PHILIP JENKINS 0.7936 140605 DNF   16.0
8 094 Zeal W12 ROB MAYNARD 0.7857 140206 DNF   16.0
8 138 Waterwraith   AARON WILKINS 0.7172 141658 DNF   16.0
8 147 Mardale Maid 102 JOHN LOWRY 0.7287 141704 DNF   16.0
8 125 Orzel FB275 DAV AND TOM JONES 0.780 141150 DNF   16.0
8 128 Caupona V8 PETER GREGSON 0.7478 141540 DNF   16.0

R2 - U Class - 16/6

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 15:05
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 V23 Phantasy V23 LENNY TRENOWETH 0.7707 153203 0:27:03 0:20:51 1.0
2 120 Mary Boon 1202 JOHN CRUISE 0.7831 15:36:07 0:31:07 0:24:22 2.0
3 067 Cilix V210 PATRICK KEEBLE 0.7657 15:37:44 0:32:44 0:25:04 3.0
4 063 Sola 542 NIGEL REED 0.8226 15:38:56 0:33:56 0:27:55 4.0
5 108 Vida 962 ALAN READE 0.8169 15:39:45 0:34:45 0:28:23 5.0
6 133 Aries 737 DAVID MITCHELL 0.8232 15:39:36 0:34:36 0:28:29 6.0
7 131 Hera 319 DES TEALE 0.7849 15:42:46 0:37:46 0:29:39 7.0
8 035 Scramasax   STEVE FREEMAN 0.7899 15:42:34 0:37:34 0:29:40 8.0
9 094 Zeal W12 ROB MAYNARD 0.7857 15:43:50 0:38:50 0:30:31 9.0
10 138 Waterwraith   AARON WILKINS 0.7172 15:48:42 0:43:42 0:31:20 10.0
11 013 Cherete 101Y PHILIP JENKINS 0.7936 15:44:40 0:39:40 0:31:29 11.0
12 125 Orzel FB275 DAV AND TOM JONES 0.780 15:47:19 0:42:19 0:33:00 12.0
13 147 Mardale Maid 102 JOHN LOWRY 0.7287 15:50:27 0:45:27 0:33:07 13.0
14 069 Mata Hari 727 PAUL CAHILL 0.8158 15:49:09 0:44:09 0:36:01 14.0
15 128 Caupona V8 PETER GREGSON 0.7478   DNC   16.0

R1 - G Class - 16/6

Start: Start 8, Finishes: Finish time, Time: 12:05
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 004 Dragonfly Z8 MIKE MAGUIRE 0.970 130735 1:02:35 1:00:42 1.0
2 148 Scallywag Z7 ANDY PLATT 0.97 130909 1:04:09 1:02:14 2.0
3 132 Tom Tit 3 DAVID CARNE 1 131114 1:06:14 1:06:14 3.0
4 105 Charm 4 NICK BRADLEY 0.87 132308 1:18:08 1:07:59 4.0
5 049 Clementine 49 ALAN PERHAM 0.87 132543 1:20:43 1:10:13 5.0
6 140 Katy 67 SUE GRIGG 0.87 132635 1:21:35 1:10:59 6.0
7 152 Delilah 37 MIKE CARR 0.8   DNC   8.0

R2 - G Class - 16/6

Start: Start 8, Finishes: Finish time, Time: 15:15
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 004 Dragonfly Z8 MIKE MAGUIRE 0.970 154214 0:27:14 0:26:25 1.0
2 148 Scallywag Z7 ANDY PLATT 0.97 154226 0:27:26 0:26:37 2.0
3 140 Katy 67 SUE GRIGG 0.87 15:45:47 0:30:47 0:26:47 3.0
4 132 Tom Tit 3 DAVID CARNE 1 15:43:41 0:28:41 0:28:41 4.0
5 152 Delilah 37 MIKE CARR 0.8 15:51:03 0:36:03 0:28:50 5.0
6 105 Charm 4 NICK BRADLEY 0.87 15:48:56 0:33:56 0:29:31 6.0
7 049 Clementine 49 ALAN PERHAM 0.87 15:50:52 0:35:52 0:31:12 7.0

R1 - G/b Class - 16/6

Start: Start 8, Finishes: Finish time, Time: 12:05
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 006 Zoe   JULIAN WOLFRAM 0.741 132737 1:22:37 1:01:13 1.0
2 087 Wild Goose WM21 ZAK CLARKE 0.824 134102 1:36:02 1:19:08 2.0
3 012 Sowelu   RICHARD MERILLS-BROWN 0.804 141155 DNF   9.0
3 142 Tegan   BEN RAMPLEY 0.785   RET   9.0
3 124 Mischief 66 MIKE GARLICK 0.867   DNF   9.0
3 116 Ellen   ROB MCDOWELL 0.7805   DNC   9.0
3 044 Blackbird 5 MIKE NIXON 0.830   DNC   9.0
3 110 Velindra 66 RICHARD CARMAN 0.872   DNC   9.0

R2 - G/b Class - 16/6

Start: Start 8, Finishes: Finish time, Time: 15:15
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 006 Zoe   JULIAN WOLFRAM 0.741 15:48:50 0:33:50 0:25:04 1.0
2 087 Wild Goose WM21 ZAK CLARKE 0.824 15:50:16 0:35:16 0:29:04 2.0
3 012 Sowelu   RICHARD MERILLS-BROWN 0.804 160130 0:46:30 0:37:23 3.0
4 124 Mischief 66 MIKE GARLICK 0.867 160529 0:50:29 0:43:46 4.0
5 142 Tegan   BEN RAMPLEY 0.785 161128 0:56:28 0:44:20 5.0
6 116 Ellen   ROB MCDOWELL 0.7805   DNC   9.0
6 044 Blackbird 5 MIKE NIXON 0.830   DNC   9.0
6 110 Velindra 66 RICHARD CARMAN 0.872   DNC   9.0

R1 - H Class - 16/6

Start: Start 9, Finishes: Finish time, Time: 12:10
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 H Ysella 298 BRIAN PHIPPS 1 133847 1:28:47 1:28:47 1.0
2 H Sterren Vor 518 MILES PINCHIN 1 134607 1:36:07 1:36:07 2.0
3 H Sophie 455 CHRIS FULLER 1 134823 1:38:23 1:38:23 3.0
4 H Dawn of Polruan 889 STEVE PRZYBYLSKI 1 135913 1:49:13 1:49:13 4.0
5 H Ghillan Dhiu 334 CAROLINE SMITH 1 135926 1:49:26 1:49:26 5.0
6 H Abeliki 383 PETER DALLOW 1 140922 1:59:22 1:59:22 6.0
7 H Carla Louise 727 CLIVE HENDERSON 1   RET   11.0
7 H Sundown 1014 VIV ROSE 1   DNF   11.0
7 H Edwyna 80 DAVID OGLETHORPE 1   DNC   11.0
7 H Julia Neal   NICOLAS HUWES 1   DNC   11.0

R2 - H Class - 16/6

Start: Start 9, Finishes: Finish time, Time: 15:20
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 H Sterren Vor 518 MILES PINCHIN 1 155344 0:33:44 0:33:44 1.0
2 H Ysella 298 BRIAN PHIPPS 1 155434 0:34:34 0:34:34 2.0
3 H Sophie 455 CHRIS FULLER 1 155610 0:36:10 0:36:10 3.0
4 H Dawn of Polruan 889 STEVE PRZYBYLSKI 1 160049 0:40:49 0:40:49 4.0
5 H Ghillan Dhiu 334 CAROLINE SMITH 1 160117 0:41:17 0:41:17 5.0
6 H Abeliki 383 PETER DALLOW 1 160641 0:46:41 0:46:41 6.0
7 H Sundown 1014 VIV ROSE 1 162959 1:09:59 1:09:59 7.0
8 H Carla Louise 727 CLIVE HENDERSON 1   DNC   11.0
8 H Edwyna 80 DAVID OGLETHORPE 1   DNC   11.0
8 H Julia Neal   NICOLAS HUWES 1   DNC   11.0

R1 - L Class - 16/6

Start: Start 10, Finishes: Finish time, Time: 12:15
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 022 Guiding Star   PAUL EEDLE 1.072 140315 1:48:15 1:56:03 1.0
2 054 Grayhound   WILHELM CHRISTIANI 1.100 144954 DNF   5.0
2 092 Barnabas SS634 TOBY FLOYER 1.091   DNC   5.0
2 026 Ronna         DNC   5.0

R2 - L Class - 16/6

Start: Start 10, Finishes: Finish time, Time: 15:25
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 022 Guiding Star   PAUL EEDLE 1.072 160442 0:39:42 0:42:34 1.0
2 054 Grayhound   WILHELM CHRISTIANI 1.100 161619 0:51:19 0:56:27 2.0
3 092 Barnabas SS634 TOBY FLOYER 1.091 162803 1:03:03 1:08:47 3.0
4 026 Ronna         DNC   5.0

R1 - J Class - 16/6

Start: Start 11, Finishes: Finish time, Time: 12:20
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 100 Gelvynek   JEREMY MCCABE 0.782 140918 1:49:18 1:25:28 1.0
2 041 Proteus   PAUL WATERMAN 0.746 142521 DNF   6.0
2 091 Scout   ALAN MUNDEN 0.8290   DNF   6.0
2 102 Runner Bean   PHILIP KERR 0.773   DNF   6.0
2   Fear Not PG10 JOHN BRAY 1.060   DNC   6.0

R2 - J Class - 16/6

Start: Start 11, Finishes: Finish time, Time: 15:30
Rank Board Boat SailNo helm/owner rating Finish Elapsed Corrected Points
1 041 Proteus   PAUL WATERMAN 0.746 161449 0:44:49 0:33:26 1.0
2 091 Scout   ALAN MUNDEN 0.8290 162359 0:53:59 0:44:45 2.0
3 100 Gelvynek   JEREMY MCCABE 0.782 163014 1:00:14 0:47:06 3.0
4 102 Runner Bean   PHILIP KERR 0.773   DNC   6.0
4   Fear Not PG10 JOHN BRAY 1.060   DNC   6.0

www.falmouthclassics.org.uk
info@falmouthclassics.org.uk

www.falmouthclassics.org.uk
info@falmouthclassics.org.uk

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com