event burgee venue burgee

Commemoration Shell Case Div 1 - Meldon Mirror Div 1B - Commemoration Trophy Div 2

Water Wags

Results are final as of 9:37 on July 24, 2014

Division 1A Division

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo Boat Division Club HelmName CrewName R1 R2 R3 Total Nett
1st 24 Gavotte Division 1A RSGYC Frank Guy Owen McNally 4.0 2.0 1.0 7.0 7.0
2nd 38 Swift Division 1A RIYC Guy Kilroy Jackie Kilroy 1.0 5.0 2.0 8.0 8.0
3rd 41 Mollie Division 1A NYC Cathy Mac Aleavey Con Murphy 2.0 4.0 5.0 11.0 11.0
4th 3 Pansy Division 1A RSGYC Vincent Delany Noelle Breen 11.0 DNC 1.0 4.0 16.0 16.0
5th 8 Barbara Division 1A NYC Ian Malcolm Judith Malcolm 5.0 7.0 6.0 18.0 18.0
6th 15 Moosmie Division 1A RIYC David Mc Farlane Sally Mc Farlane 11.0 DNC 3.0 7.0 21.0 21.0
7th 4 Vela Division 1A RIYC Brian Bond Philip Mayne 7.0 6.0 8.0 21.0 21.0
8th 42 Tortoise Division 1A RIYC William Prentice Linda Prentice 3.0 11.0 DNC 9.0 23.0 23.0
9th 12 Alfa Division 1A RSGYC Michael Donohoe Jenny Donohoe 11.0 DNC 11.0 DNC 3.0 25.0 25.0
10th 20 Badger Division 1A RIYC John Cox Mary Cox 6.0 11.0 DNC 11.0 DNC 28.0 28.0

Division 1B Division

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo Boat Division Club HelmName CrewName R1 R2 R3 Total Nett
1st 9 Marie Louise Division 1B RIYC John Magner Dara Magner 1.0 1.0 1.0 3.0 3.0
2nd 18 Good Hope Division 1B RIYC Hal Sisk Sue Westrup 4.0 3.0 5.0 12.0 12.0
3rd 33 Eva Division 1B RIYC Orla Fitzgeral Dermot O'Flynn 5.0 7.0 2.0 14.0 14.0
4th 43 Freddie Division 1B RIYC David Corcoran/Bairbre Stewart   7.0 DNF 5.0 3.0 15.0 15.0
5th 17 Coquette Division 1B RIYC Seymour Cresswell Gillian Mahony 3.0 2.0 11.0 DNC 16.0 16.0
6th 44 Scally Wag Division 1B RSGYC Dan O'Connor David Williams 2.0 4.0 11.0 DNC 17.0 17.0
7th 6 Mary Kate II Division 1B RIYC Ian Magowan Mark/Chris/Hugh 11.0 DNC 6.0 6.0 23.0 23.0
8th 30 Sara Division 1B RIYC David Clarke Ann Clarke/ Des Campbell 11.0 DNC 11.0 DNC 4.0 26.0 26.0
9th 40 Swallow Division 1B RIYC Denis Woods Margaret Woods 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 33.0 33.0
9th 1 Ethna Division 1B RSGYC Frank O' Beirne   11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 33.0 33.0

Division 2 Division

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo Boat Division Club HelmName CrewName R1 R2 R3 Total Nett
1st 34 Chloe Division 2 RIYC Kate O'Leary Clare Hogan 1.0 1.0 1.0 3.0 3.0
2nd 10 Sprite Division 2 RIYC Adrian Masterson   3.0 2.0 9.0 DNC 14.0 14.0
3rd 16 Penelope Division 2 NYC Fergus Cullen Alice Walsh 9.0 DNC 4.0 2.0 15.0 15.0
4th 14 Phyllis Division 2 RIYC Paul Smith Ann Smith 9.0 DNC 3.0 3.0 15.0 15.0
5th 08 Eros Division 2 RSGYC Gail Varian   2.0 9.0 DNC 9.0 DNC 20.0 20.0
6th 21 Jacqueline Division 2 RSGYC Geoff Sarratt Gail Varian 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 27.0 27.0
6th 31 Polly Division 2 RSGYC Henry Rooke Richard Mossop 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 27.0 27.0
6th 26 Nandor Division 2 RIYC Brian McBride Stuart McBean 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 27.0 27.0

www.waterwags.com
wagsclasscaptain@gamil.com

www.waterwags.com
wagsclasscaptain@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.8.5
www.sailwave.com