event burgee venue burgee

420 AUTUMN GRAND PRIX SERIES 1

Dabchicks Sailing Club

Results are provisional as of 16:18 on September 11, 2021

Overall

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 25, Scoring system: Appendix A
Rank Tally Bow No Sail No Helm Name Helm Club Crew Name Crew Club Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Total Nett
1st 4 12  GBR 56954 Ella Lance CBYC Will Martin   2.0 1.0 (5.0) 4.0     12.0 7.0
2nd 14 38  GBR 55244 Henry Heathcote Royal Lymington YC Hector Bennett Royal Lymington YC (3.0) 3.0 1.0 3.0     10.0 7.0
3rd 6 19  GBR 57004 Ollie Meadowcroft Upper Thames SC Oscar Cawthorne Shustoke SC 5.0 5.0 (7.0) 1.0     18.0 11.0
4th 2 09  GBR 54852 Megan Farrer Emsworth SC Ellie Rush Notts County SC 4.0 (14.0) 6.0 2.0     26.0 12.0
5th 5 17  GBR 55854 Joe Warwicker Shoreham SC Hugo Valentine Chipstead SC (8.0) 4.0 3.0 7.0     22.0 14.0
6th 17 42  GBR 56108 Alice Davis Great Moor SC Oliver Rayner Yorkshire Dales SC 6.0 7.0 2.0 (8.0)     23.0 15.0
7th 11 29  GBR 54082 George Creasy West Kirby SC Olivia Creasy West Kirby SC (14.0) 11.0 4.0 6.0     35.0 21.0
8th 15 39  GBR 55942 Mathias Potter Warsash SC Ellie Thomas Cardiff Bay YC/Tata Steel SC 9.0 (10.0) 8.0 5.0     32.0 22.0
9th 3 10  GBR 54483 Millie Irish Draycote Water SC Charlie Guyett Cransley SC 7.0 9.0 (15.0) 9.0     40.0 25.0
10th 19 45  GBR 55242 Harry George Lymington Town SC Ralph Cawthorne Draycote Water SC 13.0 2.0 12.0 (16.0)     43.0 27.0
11th 16 40  GBR 54853 Oli Hale Poole YC Tom Clayton Poole YC (11.0) 6.0 11.0 11.0     39.0 28.0
12th 12 32  GBR 54487 Kt. Byne Draycote Water SC Lia Horne Draycote Water SC (12.0) 12.0 9.0 10.0     43.0 31.0
13th 18 43  GBR 56112 Sam Grayton Notts County SC Haydn Sewell   1.0 16.0 16.0 (18.0)     51.0 33.0
14th 8 21  GBR 54481 Holly Wright WKSC Olly Nixon WKSC (17.0) 13.0 10.0 13.0     53.0 36.0
15th 9 24  GBR 56339 Heather Quinn Notts County SC Gwyneth Lanyon Notts County SC 10.0 8.0 (25.0) 21.0     64.0 39.0
16th 21 56  GBR 53959 Ellie Creighton Cardiff Bay YC Bea Greenfield Oxford SC (18.0) 17.0 14.0 15.0     64.0 46.0
17th 13 28  GBR 54480 (GBR 1) Matty Evans Blackwater SC Nick Evans Blackwater SC (19.0) 19.0 17.0 12.0     67.0 48.0
18th 7 20  GBR 55634 Freya Sewell   Arlo Braund Oxford SC 16.0 15.0 18.0 (19.0)     68.0 49.0
19th 1 04  GBR 55517 Emily Smith Poole YC Charlotte Beardsall Warsash SC (21.0) 20.0 13.0 17.0     71.0 50.0
20th 22 08  GBR 1 (GBR 55400) William Bailey Yorkshire Dales SC Matthew Rayner Yorkshire Dales SC (22.0) 21.0 21.0 14.0     78.0 56.0
21st 10 27  GBR 54983 Louise Davis Warsash SC Ollie Vennis Ozanne Hill Head SC 15.0 (22.0) 19.0 22.0     78.0 56.0
22nd 20 49  GBR 54059 Amber Hale Poole YC Toby Griffen Poole YC 20.0 18.0 20.0 (23.0)     81.0 58.0
23rd 23 68  GBR 56383 Lauren Hetherington CMYC Emily Hetherington CMYC 23.0 (24.0) 22.0 20.0     89.0 65.0
24th 25 03 GBR 54947 India Lance   George Lance   24.0 23.0 24.0 (25.0)     96.0 71.0
25th 24 66  GBR 53703 Tilly Brayshay Yorkshire Dales SC Chloe Mills Pennine SC (26.0 RET) 25.0 23.0 24.0     98.0 72.0

https://dabchicks.org/
club.manager@dabchicks.org

https://gbr420.ourclubadmin.com/event.php?event=215
420sailingsecretary@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.28.11
www.sailwave.com