DYS Overall 2018

Overall

Sailed: 10, Discards: 5, To count: 5, Entries: 72, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName Burton Errwood Toddbrook Combs Glossop Carsington Ogston Swarkestone Staunton Harold Trent Valley Total Nett
1st Sen Laser 209929 Carsington Thomas Woodings   1.0 1.0 (73.0 DNC) (4.0) 1.0 (2.0) (73.0 DNC) 2.0 1.0 (73.0 DNC) 231.0 6.0
2nd Sen Laser Radial 189467 Swarkestone Emma Robertson   2.0 (73.0 DNC) 1.0 (73.0 DNC) 2.0 1.0 (73.0 DNC) 1.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) 372.0 7.0
3rd Sen Laser 174537 Swarkestone Carl Weighill   4.0 (73.0 DNC) 3.0 (73.0 DNC) 4.0 3.0 (73.0 DNC) 3.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) 382.0 17.0
4th Sen Byte C2 428 Combs Victoria Theaker   (8.0) (12.0) 5.0 2.0 (14.0) 4.0 4.0 7.0 (9.0) (73.0 DNC) 138.0 22.0
5th Sen Laser Radial 158227 Carsington Josh Appleton   (5.0) 4.0 (73.0 DNC) 3.0 5.0 5.0 5.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 319.0 22.0
6th Sen Laser Radial 180689 Carsington Lucas Gilbertson   6.0 3.0 (8.0) (73.0 DNC) (11.0) 7.0 7.0 (14.0) (10.0) 1.0 140.0 24.0
7th Sen Byte Classic 1662 Toddbrook Hannah Witham   (73.0 DNC) (73.0 DNC) 2.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 3.0 9.0 5.0 5.0 389.0 24.0
8th Sen Laser Radial 185305 Ogston Thomas Cashin   (7.0) (8.0) 6.0 (73.0 DNC) 6.0 6.0 (73.0 DNC) (8.0) 7.0 2.0 196.0 27.0
9th Int Topper 47708 Ogston Ben Knott   (10.0) 7.0 7.0 7.0 (8.0) (10.0) (9.0) 5.0 (11.0) 8.0 82.0 34.0
10th Int Topper 48327 Glossop Arlo Turner   12.0 9.0 (13.0) 10.0 9.0 (73.0 DNC) 11.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 356.0 51.0
11th Jun Optimist 5667 Glossop Sabastian Smith   (73.0 DNC) (14.0) 9.0 9.0 10.0 12.0 12.0 (73.0 DNC) (24.0) (73.0 DNC) 309.0 52.0
12th Jun Topper Taz 1632 Ogston Freya Walker   (15.0) (18.0) 11.0 12.0 12.0 (73.0 DNC) (13.0) 11.0 (18.0) 9.0 192.0 55.0
13th Jun Topper 4.2 48308 Ogston Megan Knott   14.0 (20.0) 14.0 (16.0) (18.0) (16.0) 16.0 15.0 (22.0) 10.0 161.0 69.0
14th Int Topper 41488 Ogston Anna Martin   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 8.0 73.0 DNC 10.0 4.0 7.0 467.0 102.0
15th Jun Topper Taz 1638 Ogston Evie Walker   (73.0 DNC) 21.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 19.0 16.0 36.0 11.0 468.0 103.0
16th Jun Optimist 5899 Glossop Eddy Reid   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 6.0 (73.0 DNC) 11.0 6.0 (73.0 DNC) 15.0 73.0 DNC 476.0 111.0
17th Int Graduate 2839 Toddbrook Zak Brown Alex Brown (73.0 DNC) 15.0 4.0 5.0 16.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 478.0 113.0
18th Sen Byte C2 636 Glossop Richard Hill   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 15.0 19.0 15.0 17.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 504.0 139.0
19th Jun Optimist 6006 Glossop Sammy Clarke   (73.0 DNC) (73.0 DNC) 10.0 (73.0 DNC) 17.0 14.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) 29.0 73.0 DNC 508.0 143.0
20th Sen Graduate 3013 Toddbrook Hannah Whitham H. White (73.0 DNC) 2.0 (73.0 DNC) 1.0 7.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 521.0 156.0
21st Int Topaz 3167 Swarkestone Martha Thornton-Jones   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 4.0 6.0 4.0 525.0 160.0
22nd Int Topaz 5366 Swarkestone Thomas Thornton-Jones   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 6.0 14.0 3.0 534.0 169.0
23rd Int Topper 47751 Glossop Toby Harper-Jones   (73.0 DNC) 10.0 (73.0 DNC) 8.0 (73.0 DNC) 9.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 538.0 173.0
24th Int Graduate 2486 Swarkestone Patrick Hill Jonathan Hill (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 12.0 13.0 6.0 542.0 177.0
25th Sen Topper 36911 Ogston Ruby Tomlinson   (73.0 DNC) 6.0 (73.0 DNC) 14.0 (73.0 DNC) 13.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 544.0 179.0
26th Int Topper Lou Glossop Louis Kidger   (73.0 DNC) 16.0 (73.0 DNC) 11.0 13.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 551.0 186.0
27th Int Hartley 12.2 Black Toddbrook Jacob Fife Ben Brown (73.0 DNC) (73.0 DNC) 12.0 13.0 15.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 551.0 186.0
28th Jun Topper 4.2 44453 Ogston Matilda Harrison   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 15.0 13.0 25.0 73.0 DNC 564.0 199.0
29th Sen Laser 171861 Errwood Lydia Barber   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 2.0 73.0 DNC 3.0 73.0 DNC 589.0 224.0
30th Sen Laser 81165 Ogston Lee Howard   9.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 8.0 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 601.0 236.0
31st Sen RS Aero 7 2106 Ogston Roscoe Martin   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 1.0 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 658.0 293.0
32nd Sen Laser Radial 203181 SHSC Nathan Smith   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 2.0 73.0 DNC 659.0 294.0
33rd Sen Laser 128794 Glossop David Doyle   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 3.0 (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 660.0 295.0
34th Int Topper 45152 Swarkestone Kate Robertson   3.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 660.0 295.0
35th Sen Laser 88 Errwood D. Latham   (73.0 DNC) 5.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 662.0 297.0
36th Sen Topper 46969 SHSC Oliver Hamilton   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 8.0 73.0 DNC 665.0 300.0
37th Int RS Terra Pro PRO Ogston Alice Hedley-Fenn   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 10.0 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 667.0 302.0
38th Sen Laser 13439 Errwood K. Dalby   (73.0 DNC) 11.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 668.0 303.0
39th Jun Topper 4.2 48318 Swarkestone Merryn Attridge   11.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 668.0 303.0
40th Sen Topper 13050 Trent Valley Billy Greenwood   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 12.0 669.0 304.0
41st Sen Laser Radial 149524 SHSC Alastair Smith   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 12.0 73.0 DNC 669.0 304.0
42nd Jun Topper 25526 Trent Valley Aiana Balley   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 13.0 670.0 305.0
43rd Sen Pico 4 Errwood J. Latham   (73.0 DNC) 13.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 670.0 305.0
44th Sen Contender 622 Carsington William Gould   13.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 670.0 305.0
45th Int Topper NONE Ogston Thomas Purslow   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 14.0 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 671.0 306.0
46th Sen Topper 24757 Glossop Richard Hill   (73.0 DNC) (73.0 DNC) 15.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 672.0 307.0
47th Sen Topper 45892 Ogston Thomas Armstrong-Reid   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 16.0 73.0 DNC 673.0 308.0
48th Int Hartley 12.2 White Toddbrook Abi Longworth Alice Wilson (73.0 DNC) (73.0 DNC) 16.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 673.0 308.0
49th Sen Contender K310 Ogston James Daniels   16.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 673.0 308.0
50th Sen Laser 183147 SHSC Josh Clinghan   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 17.0 73.0 DNC 674.0 309.0
51st Int Laser 64552 Carsington Jamie Fitzpatrick   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 17.0 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 674.0 309.0
52nd Int Hartley 12.2 Red Toddbrook Tyler Smyton Mosses Forward (73.0 DNC) (73.0 DNC) 17.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 674.0 309.0
53rd Sen Laser Radial 175756 Errwood N. Davies   (73.0 DNC) 17.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 674.0 309.0
54th Int Topper X Swarkestone Ellie Wheawall   17.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 674.0 309.0
55th Jun RS Terra Sport 2089 Ogston Adam Hedley-Fenn   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 18.0 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 675.0 310.0
56th Int Topper Triangle Swarkestone Adam Wheawall   18.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 675.0 310.0
57th Sen Topper 355 SHSC Rachal Coopey   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 19.0 73.0 DNC 676.0 311.0
58th Int RS Vision 955 Errwood B. Davies A. Pinken (73.0 DNC) 19.0 (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 676.0 311.0
59th Int Optimist 5717 SHSC Alexander Cheeseman   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 20.0 73.0 DNC 677.0 312.0
60th Jun Topper Taz NONE Ogston Myles Edwards   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 20.0 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 677.0 312.0
61st Sen Laser 9631 SHSC Eleanor Wilde   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 21.0 73.0 DNC 678.0 313.0
62nd Int Topper 34132 SHSC Lucas Wickwar   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 23.0 73.0 DNC 680.0 315.0
63rd Sen Fireball 14628 SHSC Peter Nugent Amy Thompson (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 26.0 73.0 DNC 683.0 318.0
64th Jun Optimist K2876 SHSC Katie Kelsall   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 27.0 73.0 DNC 684.0 319.0
65th Sen 2000 21093 SHSC Ethan Lowns Matthew Beardshaw (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 28.0 73.0 DNC 685.0 320.0
66th Sen Topper 24175 SHSC Anna Hulley   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 30.0 73.0 DNC 687.0 322.0
67th Int Topper 8722 SHSC Marcus Hayden   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 31.0 73.0 DNC 688.0 323.0
68th Sen 405 59 SHSC Callum Southall Joe Hewitt (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 32.0 73.0 DNC 689.0 324.0
69th Sen RS Feva 3375 SHSC Amy Nugent   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 33.0 73.0 DNC 690.0 325.0
70th Int Topper 47087 SHSC Tom Hague   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 34.0 73.0 DNC 691.0 326.0
71st Jun Optimist 4947 SHSC Abigail Coopey   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 35.0 73.0 DNC 692.0 327.0
72nd Int Optimist 9 SHSC Kayla Mears   (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) (73.0 DNC) 73.0 DNC 73.0 DNC 73.0 DNC 37.0 73.0 DNC 694.0 329.0



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com