2023 Spring Series Weekend Dinghies

EDSC

Sunday Dinghies- 14th April

A Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: PY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Class Sail No Club Helm Name CrewName PY 14th April Total Nett
1st A Buffy Streaker 1760 EDSC Tim Lewis   1124 1.0 1.0 1.0
2nd A USMDM Laser Full 208995 EDSC Becky Walters   1102 2.0 2.0 2.0
3rd A LMFAO Laser Full   EDSC Gordon Struwig   1102 3.0 3.0 3.0
4th A On The Tide Laser Full 122290 EDSC Dan Sollom   1102 4.0 4.0 4.0
5th A DeDee Solo 5059 EDSC Mark Calvert   1142 5.0 5.0 5.0
6th A Bonnie Argo 11215 EDSC Ross Hodder Steve Shackleton   6.0 6.0 6.0
7th A Clyde Argo 11216 EDSC Annable Hodder Sarah Shackleton   7.0 7.0 7.0
8th A Beast Laser 3000 3260 EDSC Jason Smith   1085 10.0 RET 10.0 10.0
8th A Little Louie Laser Full 85090 EDSC Daniel Smith   1102 10.0 RET 10.0 10.0

B Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: PY, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Class Sail No Club Helm Name CrewName PY 14th April Total Nett
1st B Disco Feva RS Feva XL 2819 EDSC Max Thurlow   1244 1.0 1.0 1.0
2nd B Midnight Laser 4.7 123699 EDSC Zara Amos   1213 2.0 2.0 2.0
3rd B Tidal Wave RS Feva XL 6467 EDSC Stef Lewis Ruben Lewis 1244 3.0 3.0 3.0
4th B Toodle Pip Fusion 208 EDSC Keith Barkway   1280 4.0 4.0 4.0
5th B Sheikra Topper 5.3 31253 EDSC Edward Amos   1369 5.0 5.0 5.0
6th B Lollipop Topper 4.2 40115 EDSC Asha Burfoot   1425 8.0 RET 8.0 8.0
6th B Club Topper Topper 5.3 404115 EDSC Ben Burfoot   1369 8.0 RET 8.0 8.0

14th April - A Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Name Class Sail No Club Helm Name CrewName PY Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 A Buffy Streaker 1760 EDSC Tim Lewis   1124 00:44:21 0:39:27 0:00:00 1124 1.0
2 A USMDM Laser Full 208995 EDSC Becky Walters   1102 00:43:47 0:39:44 0:00:18 1109.638 2.0
3 A LMFAO Laser Full   EDSC Gordon Struwig   1102 00:44:08 0:40:03 0:00:39 1118.509 3.0
4 A On The Tide Laser Full 122290 EDSC Dan Sollom   1102 00:45:09 0:40:58 0:01:40 1144.275 4.0
5 A DeDee Solo 5059 EDSC Mark Calvert   1142 00:49:25 0:43:16 0:04:21 1252.409 5.0
6 A Bonnie Argo 11215 EDSC Ross Hodder Steve Shackleton   00:56:53 0:56:53 0:17:26 1441.643 6.0
7 A Clyde Argo 11216 EDSC Annable Hodder Sarah Shackleton   00:58:38 0:58:38 0:19:11 1485.995 7.0
8 A Beast Laser 3000 3260 EDSC Jason Smith   1085 RET       10.0
8 A Little Louie Laser Full 85090 EDSC Daniel Smith   1102 RET       10.0

14th April - B Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Name Class Sail No Club Helm Name CrewName PY Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 B Disco Feva RS Feva XL 2819 EDSC Max Thurlow   1244 00:40:25 0:32:29 0:00:00 1244 1.0
2 B Midnight Laser 4.7 123699 EDSC Zara Amos   1213 00:40:43 0:33:34 0:01:18 1253.234 2.0
3 B Tidal Wave RS Feva XL 6467 EDSC Stef Lewis Ruben Lewis 1244 00:48:03 0:38:38 0:07:38 1478.949 3.0
4 B Toodle Pip Fusion 208 EDSC Keith Barkway   1280 00:58:08 0:45:25 0:16:33 1789.308 4.0
5 B Sheikra Topper 5.3 31253 EDSC Edward Amos   1369 01:13:17 0:53:32 0:28:48 2255.616 5.0
6 B Lollipop Topper 4.2 40115 EDSC Asha Burfoot   1425 RET       8.0
6 B Club Topper Topper 5.3 404115 EDSC Ben Burfoot   1369 RET       8.0



Sailwave Scoring Software 2.30.02
www.sailwave.com