event burgee venue burgee

Harboe Cup 2012

29.-30. september 2012

Foreløbige Resultater September 30, 2012 kl 1:15

29 er Klassen

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Klassen NAT Sejlnummer Rorsmand Gast Klub 1. Løb 2. Løb 3. Løb 4. Løb Total Nett
29 er DEN 1593 Emil Veneman Jacob Pjetursson Farum Sejlklub 2.0 2.0 2.0 2.0 8.0 8.0
29 er DEN 1734 Tobias Andersen Frederik Korsgaard YF 1.0 3.0 3.0 5.0 12.0 12.0
29 er DEN 1896 Frederik Just Melson Markus Oliver Nielsen Middelfart Sejlklub 15.0 DNS 1.0 1.0 1.0 18.0 18.0
29 er DEN 388 Jørgen Mohr Ernst Sejer Tobiasen Kerteminde sejlklub 5.0 5.0 5.0 3.0 18.0 18.0
29 er DEN 1584 Mathias Anker Larsen Martin Michelsen KDY Rungsted 3.0 6.0 7.0 6.0 22.0 22.0
29 er DEN 1604 Frederik Rask Ulrich Svarrer YF 4.0 4.0 6.0 15.0 DNF 29.0 29.0
29 er DEN 1 Amalie Spork Dalum Kristian Søgård KDY 15.0 DNC 7.0 4.0 4.0 30.0 30.0
29 er DEN 1038 Christoffer Langballe Jonas Lundqvist KDY Rungsted 15.0 DNC 8.0 8.0 7.0 38.0 38.0
29 er DEN 7 Thea Salomon Pedersen Christina Andersen Middelfart Sejlklub 15.0 DNC 9.0 15.0 DNC 15.0 DNC 54.0 54.0
29 er USA 22 Lærke Graversen Iben Nielsby Christensen Fredericia Sejlklub 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 60.0 60.0
29 er DEN 1198 Mathilde Marie Sloth Magnus Sandfeld Sletten 15.0 DNF 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 60.0 60.0
29 er DEN 1583 Laura Topsøe-Jensen Jacqueline Bech-Döpping Fredericia Sejlklub 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 60.0 60.0
29 er DEN 1597 Emilie Strøm Jacobsen Anne Katrine Landorf Møller Middelfart Sejklub 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 60.0 60.0
29 er DEN 1605 Valdemar Munch-Andersen Tobias Dahlberg-Garde Yachtklubben Furesøen 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 60.0 60.0

505 Klassen

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Klassen NAT Sejlnummer Rorsmand Gast Klub 1. Løb 2. Løb 3. Løb 4. Løb Total Nett
505 DEN 9062 Jørgen Bojsen-Møller Jacob Bojsen-Møller Hellerup 1.0 1.0 1.0 2.0 5.0 5.0
505 DEN 8958 Nikolaj Hoffmann Buhl Henrik Buhl Hellerup 2.0 3.0 3.0 1.0 9.0 9.0
505 DEN 8232 Jonas Christiansen Martin Nørgaard Johansen Hellerup Sejlklub 4.0 2.0 5.0 3.0 14.0 14.0
505 DEN 8828 Michael Wonterghem Fabiola Wonterghem Sorø Sejlforening 3.0 4.0 4.0 4.0 15.0 15.0
505 DEN 8964 Jan Saugmann Martin Görge Hellerup 10.0 DNC 10.0 DNC 2.0 5.0 27.0 27.0
505 DEN 8440 Mikkel Christiansen Mads Christiansen AS 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 40.0 40.0
505 DEN 8472 Henrik Eskildsen Lars Ramvold Hellerup 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 40.0 40.0
505 DEN 9025 Anna Garver Pedersen Mark Pedersen KDY 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 40.0 40.0
505 DEN 6453 Hans Genefke Jeppe Bo Rasmussen Skælskør Amatør-Sejlklub 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 40.0 40.0

A-Cat Klassen

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Klassen NAT Sejlnummer Rorsmand Gast Klub 1. Løb 2. Løb 3. Løb Total Nett
A-Cat DEN 13 Lars Schrøder   Fredericia Sejlklub 1.0 1.0 4.0 DSQ 6.0 6.0
A-Cat DEN 19 Tom Bøjland   SKS 2.0 4.0 DNC 4.0 DNC 10.0 10.0
A-Cat DEN 18 ScanNet Jørgen   KS 4.0 DNC 4.0 DSQ 4.0 DNC 12.0 12.0

Formula Klassen

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 23, Scoring system: Appendix A
Klassen NAT Sejlnummer Rorsmand Gast Klub 1. Løb 2. Løb 3. Løb 4. Løb Total Nett
Formula DEN 173 Brian Røgild   Veddelev Surfklub 1.0 1.0 2.0 (3.0) 7.0 4.0
Formula DEN 24 SEBASTIAN KORNUM   Skiw (3.0) 2.0 3.0 1.0 9.0 6.0
Formula DEN 26 Christian Justesen   Skiw (4.0) 4.0 1.0 2.0 11.0 7.0
Formula DEN 4 Nikolaj Kruppa   Vedbæk SK 2.0 3.0 (4.0) 4.0 13.0 9.0
Formula DEN 80 Frederik Poser   Nyborg (6.0) 5.0 5.0 6.0 22.0 16.0
Formula SWE 8 Ulf Sjöstedt   RHSS (24.0 DNC) 8.0 6.0 5.0 43.0 19.0
Formula DEN 51 Thomas Svendsen   Århus Windsurfing Klub 5.0 7.0 8.0 (11.0) 31.0 20.0
Formula DEN 500 Steen lauritsen   Åwk (9.0) 9.0 7.0 7.0 32.0 23.0
Formula DEN 914 Bill Frederiksen   Nyborg (11.0) 6.0 9.0 10.0 36.0 25.0
Formula DEN 416 Frederic R. Ørum   Nivå Bådelaug 10.0 10.0 (12.0) 8.0 40.0 28.0
Formula DEN 206 Frederik S Sommer   Nivaa Baadelaug 7.0 (15.0) 13.0 12.0 47.0 32.0
Formula DEN 105 Sebastian Kæmpe   Køge Sejlklub 8.0 12.0 (16.0) 16.0 52.0 36.0
Formula SWE 412 Mats Hartwig   ÅWC (14.0) 14.0 14.0 9.0 51.0 37.0
Formula DEN 8 Henrik Carstens   Furesøbad Windsurfing Klub (17.0) 13.0 10.0 15.0 55.0 38.0
Formula DEN 777 Steen Buck   Nivå Bådelaug 13.0 11.0 (20.0) 14.0 58.0 38.0
Formula DEN 15 Mads Jepsen   Juelsminde Sejlklub 15.0 (24.0 DNC) 15.0 13.0 67.0 43.0
Formula DEN 707 Matias Kann   Nivå bådelaug 12.0 16.0 17.0 (18.0) 63.0 45.0
Formula DEN 85 Anissa Mohrath   ØBK 16.0 17.0 (18.0) 17.0 68.0 50.0
Formula DEN 41 Jens Lau Nielsen   Nivå (24.0 DNC) 24.0 DNC 11.0 20.0 79.0 55.0
Formula DEN 141 Rune Pagter   FWK (24.0 DNC) 18.0 19.0 19.0 80.0 56.0
Formula DEN 611 Natasha Schaloffsky Bate   Nivå 18.0 (24.0 DNC) 21.0 24.0 DNC 87.0 63.0
Formula DEN 245 Martin Funch   Ishøj surfklub (24.0 DNC) 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 96.0 72.0
Formula DEN 522 Peter Hollænder   Veddelev (24.0 DNC) 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 96.0 72.0

Hobie Cat 16 Spi Klassen

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 13, Scoring system: Appendix A
Klassen NAT Sejlnummer Rorsmand Gast Klub 1. Løb 2. Løb 3. Løb Total Nett
Hobie Cat 16 Spi DEN 113269 Christian Stautz Peter Lang Middelfart Sejlklub 4.0 1.0 1.0 6.0 6.0
Hobie Cat 16 Spi DEN 110428 Nicolai Due Anne-Line Lyngsø MS 2.0 2.0 4.0 8.0 8.0
Hobie Cat 16 Spi DEN 112629 Mikkel Hougaard Stine Thomasen HSH 5.0 4.0 5.0 14.0 14.0
Hobie Cat 16 Spi DEN 113230 Flemming Nilsson Laila Fröhlich Hornbæk Bådeklub 3.0 9.0 3.0 15.0 15.0
Hobie Cat 16 Spi DEN 106432 Nicolas Klæstrup Henrik Sølling HBK 9.0 6.0 2.0 17.0 17.0
Hobie Cat 16 Spi DEN 110216 Peter Krabbe-Christensen Erik Christensen HS 1.0 3.0 14.0 DNC 18.0 18.0
Hobie Cat 16 Spi DEN 21 Claus Engelsen Ulrik Engelsen Skovshoved 7.0 8.0 6.0 21.0 21.0
Hobie Cat 16 Spi DEN 111296 Benjamin Böhme Martin Schwensen Svendborg Sunds Sejlklub 6.0 5.0 14.0 DSQ 25.0 25.0
Hobie Cat 16 Spi DEN 109200 Peter Quorning Jonathan Slotsgaard Middelfart Sejlklub 8.0 7.0 14.0 DNC 29.0 29.0
Hobie Cat 16 Spi DEN 110218 Leon Mortensen Mikis Mortensen Skovshoved 11.0 10.0 14.0 DNC 35.0 35.0
Hobie Cat 16 Spi DEN 109645 Christian W. Lund Mads Worsøe Hornbæk Bådeklub 10.0 14.0 DNC 14.0 DNC 38.0 38.0
Hobie Cat 16 Spi DEN 41 Mathias Bruun Borreskov Klara Visby Horsens Sejlklub 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 42.0 42.0
Hobie Cat 16 Spi DEN 111341 Mads Flindt Vincent Collignon Sejlklubben Køge Bugt 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 42.0 42.0

Trapez Klassen

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Klassen NAT Sejlnummer Rorsmand Gast Klub 1. Løb 2. Løb Total Nett
Trapez DEN 966 Mikkel Kristensen Jesper F. Dahl KAS 1.0 1.0 2.0 2.0
Trapez DEN 967 Johan Scheel Steffen Andersen Bramsnæs sejlklub 2.0 2.0 4.0 4.0
Trapez DEN 555 Leonard Holm Jacob Bæk Frem, Svanemøllen 5.0 DNC 5.0 DNC 10.0 10.0
Trapez DEN 968 Lene Ejlersen Dorte Friss Bramsnæs 5.0 DNC 5.0 DNC 10.0 10.0

OK jolle Klassen

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Klassen NAT Sejlnummer Rorsmand Gast Klub 1. Løb 2. Løb 3. Løb 4. Løb 5. Løb Total Nett
OK jolle GER 740 Gunter Arndt   SSSK (2.0) 2.0 1.0 1.0 1.0 7.0 5.0
OK jolle DEN 1364 Jørgen Lindhardtsen   Hvidovre Sejlklub 1.0 1.0 (3.0) 2.0 2.0 9.0 6.0
OK jolle DEN 8 Stefan Myralf   Hellerup Sejlklub (3.0) 3.0 2.0 3.0 3.0 14.0 11.0
OK jolle DEN 1356 Jesper Petersen   Solrød str. 4.0 4.0 4.0 (5.0) 4.0 21.0 16.0
OK jolle DEN 1407 Malte Pedersen   KDY 5.0 5.0 (8.0) 4.0 5.0 27.0 19.0
OK jolle DEN 1256 Ivan Pedersen   Hvidovre 6.0 6.0 5.0 8.0 (11.0 DNC) 36.0 25.0
OK jolle DEN 1390 Mads Brockhuus   Skælskør Amatør-Sejlklub (8.0) 8.0 6.0 7.0 6.0 35.0 27.0
OK jolle DEN 13 Lars Due   Skælskør Amatør-Sejlklub (7.0) 7.0 7.0 6.0 7.0 34.0 27.0
OK jolle DEN 1404 Svend Erik Molbech   SKS/BSS (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 55.0 44.0
OK jolle DEN 302 Nils Troland   HHS (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 55.0 44.0

Optimist A Klassen

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 44, Scoring system: Appendix A
Klassen NAT Sejlnummer Rorsmand Gast Klub 1. Løb 2. Løb 3. Løb 4. Løb Total Nett
Optimist A DEN 8207 Sebastian Pieters   Skovshoved 2.0 1.0 1.0 4.0 8.0 8.0
Optimist A DEN 8177 Christian Torp   KDY 1.0 8.0 3.0 1.0 13.0 13.0
Optimist A DEN 8416 Jeppe Rørholm Borch   Roskilde Sejlklub 3.0 2.0 2.0 6.0 13.0 13.0
Optimist A DEN 8348 Phillip Lyngbek   Skovshoved Sejlklub 5.0 3.0 4.0 3.0 15.0 15.0
Optimist A DEN 8240 Victor Wantzin   Skovshoved Sejlklub 4.0 6.0 5.0 9.0 24.0 24.0
Optimist A DEN 8242 Oliver Ørting   PSK 13.0 4.0 6.0 2.0 25.0 25.0
Optimist A DEN 8230 Ditlev Kenting Hansen   SKS 7.0 9.0 13.0 5.0 34.0 34.0
Optimist A DEN 8443 Signe Mathilde Norborg   Hellerup Sejlklub 6.0 7.0 9.0 18.0 40.0 40.0
Optimist A DEN 8424 Anton K. Andersen   Sletten Bådeklub 12.0 11.0 7.0 11.0 41.0 41.0
Optimist A DEN 8258 William Schou Rugolo   Roskilde Sejlklub 20.0 10.0 8.0 8.0 46.0 46.0
Optimist A DEN 8425 Jonas Ullmann   Sletten Bådeklub 16.0 12.0 12.0 12.0 52.0 52.0
Optimist A DEN 8228 Nikolai Holm Elkjær Rasmussen   Roskilde 19.0 5.0 15.0 22.0 61.0 61.0
Optimist A DEN 8361 Cecilie Amalie Tønder   Roskilde Sejlklub 8.0 13.0 25.0 16.0 62.0 62.0
Optimist A DEN 8262 Sebastian Norup   YF 21.0 18.0 10.0 17.0 66.0 66.0
Optimist A DEN 7927 Rasmus Bergmann Fabrin.   SES,YF 17.0 20.0 17.0 13.0 67.0 67.0
Optimist A DEN 8434 Emil Hector Kiær   Sletten 31.0 14.0 18.0 14.0 77.0 77.0
Optimist A DEN 8359 Andreas Krabe-Christensen   Hellerup og KDY 28.0 17.0 24.0 10.0 79.0 79.0
Optimist A DEN 8100 Jeppe Stærgaard   Farum Sejlklub/YF 11.0 36.0 26.0 7.0 80.0 80.0
Optimist A DEN 8374 Elisabeth Uldal   Roskilde Sejlklub 24.0 15.0 19.0 23.0 81.0 81.0
Optimist A DEN 8439 Anton Rasmussen   KDY 15.0 24.0 21.0 24.0 84.0 84.0
Optimist A DEN 8264 Daniel Hopmann   Yachtklubben Furesøen 18.0 16.0 20.0 31.0 85.0 85.0
Optimist A DEN 8351 Amanda Uldal   Roskilde Sejlklub 10.0 25.0 22.0 29.0 86.0 86.0
Optimist A DEN 8267 Christoffer Malmkjær   KJS / Roskilde sejlklub 26.0 23.0 14.0 25.0 88.0 88.0
Optimist A DEN 8365 Anders From Laursen   Hellerup 27.0 21.0 27.0 20.0 95.0 95.0
Optimist A DEN 8415 Mads Johannes Poder witzke   SKS 33.0 30.0 16.0 19.0 98.0 98.0
Optimist A DEN 8313 Nikolaj Rørholm Borch   Roskilde Sejlklub 14.0 37.0 36.0 15.0 102.0 102.0
Optimist A DEN 8449 Astrid Harsaae   KDY 25.0 22.0 29.0 27.0 103.0 103.0
Optimist A DEN 8442 Henriette Bonnén   Skovshoved sjlklub 9.0 29.0 45.0 DNC 26.0 109.0 109.0
Optimist A DEN 8156 Emmelie Theisler   Skovshoved Sejlklub 23.0 33.0 23.0 30.0 109.0 109.0
Optimist A DEN 8410 Klara Emborg Fossum   Kerteminde 22.0 35.0 11.0 45.0 DNC 113.0 113.0
Optimist A DEN 100 William Johannesen   Vedbæk 36.0 28.0 31.0 21.0 116.0 116.0
Optimist A DEN 8423 Emil Olsen   Kerteminde 29.0 19.0 28.0 45.0 DNC 121.0 121.0
Optimist A DEN 8314 Christoffer Kristensen   Vedbæk 35.0 26.0 34.0 33.0 128.0 128.0
Optimist A DEN 7708 Jacob Bødtcher-Hansen   SKS 34.0 32.0 30.0 32.0 128.0 128.0
Optimist A DEN 8297 Veronica Torp   KDY 37.0 34.0 32.0 28.0 131.0 131.0
Optimist A DEN 8113 Johanne Aslaug Jung Johansen   Kerteminde Sejlklub 30.0 31.0 33.0 45.0 DNC 139.0 139.0
Optimist A DEN 8441 Sigrid Frandsen   Kerteminde 32.0 27.0 45.0 BFD 45.0 DNC 149.0 149.0
Optimist A DEN 8353 Emil Kjær   Skovshoved 38.0 45.0 DNC 35.0 45.0 DNC 163.0 163.0
Optimist A DEN 8342 Albert Spork Dalum   KDY 45.0 DNC 45.0 DNC 45.0 DNC 45.0 DNC 180.0 180.0
Optimist A DEN 8433 Mads Vestergaard Dommerby   Roskilde Sejlklub/KJS 45.0 DNC 45.0 DNC 45.0 DNC 45.0 DNC 180.0 180.0
Optimist A DEN 8247 Natacha Drest Rasmussen   Kerteminde sejlklub 45.0 DNC 45.0 DNC 45.0 DNC 45.0 DNC 180.0 180.0
Optimist A DEN 8248 Christoffer Hylling Munchaus   KDY 45.0 DNC 45.0 DNC 45.0 DNC 45.0 DNC 180.0 180.0
Optimist A DEN 8295 Christoffer Fink   Roskilde 45.0 DNC 45.0 DNC 45.0 DNC 45.0 DNC 180.0 180.0
Optimist A DEN 7924 Oscar Petersen   Roskilde 45.0 DNC 45.0 DNC 45.0 DNC 45.0 DNC 180.0 180.0

Zoom8 Klassen

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 19, Scoring system: Appendix A
Klassen NAT Sejlnummer Rorsmand Gast Klub 1. Løb 2. Løb 3. Løb 4. Løb Total Nett
Zoom8 DEN 250 Sebastian E. Olsen   Yachtklubben Furesøen/TS 1.0 1.0 1.0 1.0 4.0 4.0
Zoom8 DEN 241 Clara Dahlberg-Garde   Yachtklubben Furesøen 2.0 2.0 2.0 2.0 8.0 8.0
Zoom8 DEN 244 Jonas Smith Müller   YF 3.0 3.0 3.0 3.0 12.0 12.0
Zoom8 DEN 237 Nikolaj Bjørk Christensen   Skælskør Amatør-Sejlklub 5.0 4.0 4.0 4.0 17.0 17.0
Zoom8 DEN 200 Hans Michael Christensen   FMJSC 4.0 5.0 5.0 6.0 20.0 20.0
Zoom8 DEN 171 Sofie Lose   Frederikssund 8.0 6.0 8.0 5.0 27.0 27.0
Zoom8 DEN 224 Anne-Sophie Sanders   KDY - Rungsted 6.0 9.0 6.0 10.0 31.0 31.0
Zoom8 DEN 233 Ida Eriksen   Yachtklubben Furesøen 12.0 7.0 7.0 7.0 33.0 33.0
Zoom8 DEN 28 Mikkel R Bisp   Kalundborg 7.0 10.0 9.0 9.0 35.0 35.0
Zoom8 DEN 101 Miriam Pohl Khader   Hellerup Sejlklub 9.0 8.0 10.0 8.0 35.0 35.0
Zoom8 DEN 218 Cathrine Erica Hellstern-Hauerslev   Holbæk 11.0 11.0 11.0 20.0 DNC 53.0 53.0
Zoom8 DEN 152 Anders Eliasen   Kalundborg 10.0 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 70.0 70.0
Zoom8 DEN 252 Oscar Petersen   KØS 13.0 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 73.0 73.0
Zoom8 DEN 141 Nikoline Brockenhuus Rindung   Frederikssund Marbæk Junior sejlcenter 14.0 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
Zoom8 DEN 202 Agnete Hangel   Frederikssund / Marbæk Juniorsejlcenter 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 80.0 80.0
Zoom8 DEN 219 Maj Thorndahl   Holbæk sejlklub 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 80.0 80.0
Zoom8 DEN 236 Casper Plambøck   Skælskør Amatør-Sejlklub 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 80.0 80.0
Zoom8 DEN 22 Simon Koldkur Nielsen   Hvidovre Sejlklub 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 80.0 80.0
Zoom8 DEN 23 Alfred Erichsen   Hvidovre 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 80.0 80.0


www.harboecup.dk

Sailwave Scoring Software 2.5.2
www.sailwave.com