Humpybong Club Club Championships 2021

Humpybong Yacht Club

Results are provisional as of 15:11 on February 28, 2021

1 Division

Sailed: 9, Discards: 2, To count: 7, Rating system: VY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Total Nett R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9
1st AUS484 Air and Water Leon Percy A Class (Vintage) 70 17.0 9.0 1.0 1.0 1.0 1.0 2.0 1.0 2.0 (4.0 DNC) (4.0 DNC)
2nd AUS993 XTC Lou Zylsta A Class (Classic) 67 25.0 17.0 (4.0 DNC) (4.0 DNC) 4.0 DNC 2.0 1.0 2.0 3.0 2.0 3.0 RET
3rd 930 Harnesed Lunacy Peter Bradbury A Class (Vintage) 70 27.0 19.0 (4.0 DNC) (4.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 1.0 1.0 1.0

4 Division

Sailed: 9, Discards: 2, To count: 7, Rating system: VY, Entries: 21, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Total Nett R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9
1st 217808 Child's Play Tony Hannan Laser 114 23.5 7.5 1.5 (13.0 OCS) 1.0 1.0 1.0 (3.0) 1.0 1.0 1.0
2nd 3213 Repeat Offenders Alex Duff 125 123 29.5 18.5 1.5 2.0 2.0 (4.0) (7.0) 2.0 4.0 3.0 4.0
3rd 703 Triple T Tim Williams IMPULSE 118.5 88.0 44.0 6.0 3.0 6.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 3.0 2.0 2.0
4th 177735 Green Beans Peter Listrup Laser 114 88.5 44.5 3.0 5.0 3.5 3.0 2.0 6.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC
5th 3161 Imagine James Dule 125 123 102.0 58.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 11.0 9.0 7.0 2.0 4.0 3.0
6th 196903 Lotsafun Ian Ferrier Laser 114 102.0 58.0 4.0 4.0 5.0 9.0 5.0 9.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC
7th 182972 Crewless Lisa Walsh LASER 4.7 125 102.5 58.5 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 8.0 10.5 1.0 7.0 5.0 5.0
8th 197511 Fynn Fish Christine Stuart LASER RADIAL 118.5 109.0 65.0 8.0 6.0 9.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 8.0 6.0 6.0
9th AUS226 Blue Heeler Glenn Dalton Contender 106.5 115.5 71.5 10.0 13.0 OCS 3.5 7.0 6.0 10.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC
10th 2517 Lightspeed ThomasYoung Contender 106.5 136.0 92.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 2.0 8.0 11.0 5.0 22.0 DNC 22.0 DNC
11th 3115 Of the Summer Lana Oakley 125 123 145.5 101.5 5.0 1.0 7.5 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC
12th 191627 Blu Moo Andrew Hooper LASER RADIAL 118.5 146.0 102.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 5.0 4.0 5.0 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC
13th 177075 Velocity David Cook LASER RADIAL 118.5 149.0 105.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 6.0 3.0 8.0 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC
14th 2542 Trap Ezy M. Young Contender 106.5 151.0 107.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 10.0 12.0 13.0 DNS 6.0 22.0 DNC 22.0 DNC
15th 19537 Probs Not Virginia Ayliffe LASER RADIAL 118.5 154.5 110.5 7.0 8.0 7.5 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC
16th 152866 Lazarbeam K. Hooper LASER 4.7 125 158.5 114.5 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 12.0 10.5 4.0 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC
17th 211543 Hanlon's Razor Mathew Johnson Laser 114 160.0 116.0 9.0 9.0 10.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC
18th 9046   James Collen LASER RADIAL 118.5 163.0 119.0 11.0 7.0 13.0 DNS (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC
19th 2201 DSQ1 Ronald Bothma RS Quest 118.3 167.0 123.0 12.0 10.0 13.0 RET (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC
20th 2957 Tritone James Colen 125 123 190.0 146.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 14.0 DNF 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC
21st 1729 ??? Kate Slade Laser 114 198.0 154.0 (22.0 DNC) (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC

5 Division

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: VY, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Total Nett R4 R5 R6 R7 R8 R9
1st 1783 Maverick Josh Dule Optimist 170 13.0 9.0 1.0 1.0 1.0 (4.0) 4.0 2.0
2nd AUS814 Sailfish K Locke Optimist 170 14.0 10.0 (4.0) 2.0 3.0 1.0 3.0 1.0
3rd AUS874 Aquabat R Locke Optimist 170 26.0 14.0 3.0 4.0 2.0 3.0 2.0 (12.0 DNC)
4th 598 Vortex Manipulator Alex McLaughlin Optimist 170 42.0 30.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 2.0 1.0 3.0
5th 595 ??? Orlando Optimist 170 45.0 33.0 2.0 3.0 4.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC
6th 597 Missing In Action Dakota Ruberry Optimist 170 58.0 46.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 5.0 5.0 12.0 DNC
7th 1282 Shadow Sam Boys Optimist 170 62.0 50.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 8.0 6.0 12.0 DNC
8th 594 Know Matthew Waring Optimist 170 62.0 50.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 6.0 8.0 RET 12.0 DNC
9th 596 High Cadence Caden Swannell Optimist 170 67.0 55.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 7.0 12.0 DNC 12.0 DNC
10th 599 Thunder Ashley Wilson Optimist 170 69.0 57.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 9.0 12.0 DNC 12.0 DNC
11th 1281 No Show Without Punch Peter Johns Optimist 170 72.0 60.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC

R1 - 1 Division - 20/9/2020

Start: Division 1, Finishes: Finish time, Time: 12.00.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 AUS484 Air and Water Leon Percy A Class (Vintage) 70 1.0 0.33.23 0.47.41

R2 - 1 Division - 20/9/2020

Start: Division 1, Finishes: Finish time, Time: 12.40.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 AUS484 Air and Water Leon Percy A Class (Vintage) 70 1.0 0.31.23 0.44.50

R3 - 1 Division - 20/9/2020

Start: Division 1, Finishes: Finish time, Time: 13.20.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 AUS484 Air and Water Leon Percy A Class (Vintage) 70 1.0 1.40.20 2.23.20

R4 - 1 Division - 31/1/2021

Start: Division 1, Finishes: Finish time, Time: 12.05.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 AUS484 Air and Water Leon Percy A Class (Vintage) 70 1.0 0.32.13 0.46.01
2 AUS993 XTC Lou Zylsta A Class (Classic) 67 2.0 0.32.18 0.48.13

R5 - 1 Division - 31/1/2021

Start: Division 1, Finishes: Finish time, Time: 12.53.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 AUS993 XTC Lou Zylsta A Class (Classic) 67 1.0 0.31.27 0.46.56
2 AUS484 Air and Water Leon Percy A Class (Vintage) 70 2.0 0.34.45 0.49.39

R6 - 1 Division - 31/1/2021

Start: Division 1, Finishes: Finish time, Time: 13.20.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 AUS484 Air and Water Leon Percy A Class (Vintage) 70 1.0 0.43.35 1.02.16
2 AUS993 XTC Lou Zylsta A Class (Classic) 67 2.0 0.42.15 1.03.04

R7 - 1 Division - 28/2/2021

Start: Division 1, Finishes: Finish time, Time: 12.05.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 930 Harnesed Lunacy Peter Bradbury A Class (Vintage) 70 1.0 0.38.40 0.55.14
2 AUS484 Air and Water Leon Percy A Class (Vintage) 70 2.0 0.40.10 0.57.23
3 AUS993 XTC Lou Zylsta A Class (Classic) 67 3.0 0.39.09 0.58.26

R8 - 1 Division - 28/2/2021

Start: Division 1, Finishes: Finish time, Time: 12.55.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 930 Harnesed Lunacy Peter Bradbury A Class (Vintage) 70 1.0 0.30.47 0.43.59
2 AUS993 XTC Lou Zylsta A Class (Classic) 67 2.0 0.31.29 0.46.59

R9 - 1 Division - 28/2/2021

Start: Division 1, Finishes: Finish time, Time: 13.20.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 930 Harnesed Lunacy Peter Bradbury A Class (Vintage) 70 1.0 0.30.20 0.43.20
2 AUS993 XTC Lou Zylsta A Class (Classic) 67 3.0 RET  

R1 - 4 Division - 20/9/2020

Start: Division 4, Finishes: Finish time, Time: 12.00.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 217808 Child's Play Tony Hannan Laser 114 1.5 0.24.26 0.21.26
1 3213 Repeat Offenders Alex Duff 125 123 1.5 0.26.22 0.21.26
3 177735 Green Beans Peter Listrup Laser 114 3.0 0.24.52 0.21.49
4 196903 Lotsafun Ian Ferrier Laser 114 4.0 0.25.01 0.21.57
5 3115 Of the Summer Lana Oakley 125 123 5.0 0.27.24 0.22.17
6 703 Triple T Tim Williams IMPULSE 118.5 6.0 0.27.39 0.23.20
7 19537 Probs Not Virginia Ayliffe LASER RADIAL 118.5 7.0 0.27.54 0.23.33
8 197511 Fynn Fish Christine Stuart LASER RADIAL 118.5 8.0 0.28.13 0.23.49
9 211543 Hanlon's Razor Mathew Johnson Laser 114 9.0 0.27.13 0.23.52
10 AUS226 Blue Heeler Glenn Dalton Contender 106.5 10.0 0.25.50 0.24.15
11 9046   James Collen LASER RADIAL 118.5 11.0 0.29.24 0.24.49
12 2201 DSQ1 Ronald Bothma RS Quest 118.3 12.0 0.32.18 0.27.18

R2 - 4 Division - 20/9/2020

Start: Division 4, Finishes: Finish time, Time: 12.40.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 3115 Of the Summer Lana Oakley 125 123 1.0 0.24.51 0.20.12
2 3213 Repeat Offenders Alex Duff 125 123 2.0 0.25.01 0.20.20
3 703 Triple T Tim Williams IMPULSE 118.5 3.0 0.24.11 0.20.24
4 196903 Lotsafun Ian Ferrier Laser 114 4.0 0.23.18 0.20.26
5 177735 Green Beans Peter Listrup Laser 114 5.0 0.23.44 0.20.49
6 197511 Fynn Fish Christine Stuart LASER RADIAL 118.5 6.0 0.25.05 0.21.10
7 9046   James Collen LASER RADIAL 118.5 7.0 0.25.12 0.21.16
8 19537 Probs Not Virginia Ayliffe LASER RADIAL 118.5 8.0 0.25.27 0.21.29
9 211543 Hanlon's Razor Mathew Johnson Laser 114 9.0 0.25.59 0.22.48
10 2201 DSQ1 Ronald Bothma RS Quest 118.3 10.0 0.27.28 0.23.13
11 217808 Child's Play Tony Hannan Laser 114 13.0 OCS  
11 AUS226 Blue Heeler Glenn Dalton Contender 106.5 13.0 OCS  

R3 - 4 Division - 20/9/2020

Start: Division 4, Finishes: Finish time, Time: 13.20.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 217808 Child's Play Tony Hannan Laser 114 1.0 0.19.46 0.17.20
2 3213 Repeat Offenders Alex Duff 125 123 2.0 0.21.30 0.17.29
3 177735 Green Beans Peter Listrup Laser 114 3.5 0.20.00 0.17.33
3 AUS226 Blue Heeler Glenn Dalton Contender 106.5 3.5 0.18.41 0.17.33
5 196903 Lotsafun Ian Ferrier Laser 114 5.0 0.20.17 0.17.48
6 703 Triple T Tim Williams IMPULSE 118.5 6.0 0.21.11 0.17.53
7 3115 Of the Summer Lana Oakley 125 123 7.5 0.22.39 0.18.25
7 19537 Probs Not Virginia Ayliffe LASER RADIAL 118.5 7.5 0.21.50 0.18.25
9 197511 Fynn Fish Christine Stuart LASER RADIAL 118.5 9.0 0.22.09 0.18.42
10 211543 Hanlon's Razor Mathew Johnson Laser 114 10.0 0.22.48 0.20.00
11 9046   James Collen LASER RADIAL 118.5 13.0 DNS  
11 2201 DSQ1 Ronald Bothma RS Quest 118.3 13.0 RET  

R4 - 4 Division - 31/1/2021

Start: Division 4, Finishes: Finish time, Time: 12.10.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 217808 Child's Play Tony Hannan Laser 114 1.0 0.23.55 0.20.59
2 2517 Lightspeed ThomasYoung Contender 106.5 2.0 0.23.01 0.21.37
3 177735 Green Beans Peter Listrup Laser 114 3.0 0.24.40 0.21.38
4 3213 Repeat Offenders Alex Duff 125 123 4.0 0.26.47 0.21.47
5 191627 Blu Moo Andrew Hooper LASER RADIAL 118.5 5.0 0.26.03 0.21.59
6 177075 Velocity David Cook LASER RADIAL 118.5 6.0 0.26.26 0.22.18
7 AUS226 Blue Heeler Glenn Dalton Contender 106.5 7.0 0.24.02 0.22.34
8 182972 Crewless Lisa Walsh LASER 4.7 125 8.0 0.29.04 0.23.15
9 196903 Lotsafun Ian Ferrier Laser 114 9.0 0.26.38 0.23.22
10 2542 Trap Ezy M. Young Contender 106.5 10.0 0.25.26 0.23.53
11 3161 Imagine James Dule 125 123 11.0 0.29.44 0.24.10
12 152866 Lazarbeam K. Hooper LASER 4.7 125 12.0 0.32.48 0.26.14
13 2957 Tritone James Colen 125 123 14.0 DNF  

R5 - 4 Division - 31/1/2021

Start: Division 4, Finishes: Finish time, Time: 12.58.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 217808 Child's Play Tony Hannan Laser 114 1.0 0.24.13 0.21.15
2 177735 Green Beans Peter Listrup Laser 114 2.0 0.25.40 0.22.31
3 177075 Velocity David Cook LASER RADIAL 118.5 3.0 0.26.50 0.22.39
4 191627 Blu Moo Andrew Hooper LASER RADIAL 118.5 4.0 0.26.58 0.22.45
5 196903 Lotsafun Ian Ferrier Laser 114 5.0 0.26.01 0.22.49
6 AUS226 Blue Heeler Glenn Dalton Contender 106.5 6.0 0.24.20 0.22.51
7 3213 Repeat Offenders Alex Duff 125 123 7.0 0.28.13 0.22.56
8 2517 Lightspeed ThomasYoung Contender 106.5 8.0 0.25.08 0.23.36
9 3161 Imagine James Dule 125 123 9.0 0.29.04 0.23.38
10 182972 Crewless Lisa Walsh LASER 4.7 125 10.5 0.30.42 0.24.34
10 152866 Lazarbeam K. Hooper LASER 4.7 125 10.5 0.30.43 0.24.34
12 2542 Trap Ezy M. Young Contender 106.5 12.0 0.27.05 0.25.26

R6 - 4 Division - 31/1/2021

Start: Division 4, Finishes: Finish time, Time: 13.20.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 182972 Crewless Lisa Walsh LASER 4.7 125 1.0 0.46.23 0.37.06
2 3213 Repeat Offenders Alex Duff 125 123 2.0 0.45.45 0.37.12
3 217808 Child's Play Tony Hannan Laser 114 3.0 0.42.43 0.37.28
4 152866 Lazarbeam K. Hooper LASER 4.7 125 4.0 0.47.01 0.37.37
5 191627 Blu Moo Andrew Hooper LASER RADIAL 118.5 5.0 0.44.53 0.37.53
6 177735 Green Beans Peter Listrup Laser 114 6.0 0.43.34 0.38.13
7 3161 Imagine James Dule 125 123 7.0 0.47.03 0.38.15
8 177075 Velocity David Cook LASER RADIAL 118.5 8.0 0.45.47 0.38.38
9 196903 Lotsafun Ian Ferrier Laser 114 9.0 0.44.34 0.39.06
10 AUS226 Blue Heeler Glenn Dalton Contender 106.5 10.0 0.42.02 0.39.28
11 2517 Lightspeed ThomasYoung Contender 106.5 11.0 0.42.56 0.40.19
12 2542 Trap Ezy M. Young Contender 106.5 13.0 DNS  

R7 - 4 Division - 28/2/2021

Start: Division 4, Finishes: Finish time, Time: 12.10.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 217808 Child's Play Tony Hannan Laser 114 1.0 0.20.24 0.17.54
2 3161 Imagine James Dule 125 123 2.0 0.22.52 0.18.35
3 703 Triple T Tim Williams IMPULSE 118.5 3.0 0.22.09 0.18.42
4 3213 Repeat Offenders Alex Duff 125 123 4.0 0.23.19 0.18.57
5 2517 Lightspeed ThomasYoung Contender 106.5 5.0 0.20.39 0.19.23
6 2542 Trap Ezy M. Young Contender 106.5 6.0 0.20.43 0.19.27
7 182972 Crewless Lisa Walsh LASER 4.7 118 7.0 0.23.09 0.19.37
8 197511 Fynn Fish Christine Stuart LASER RADIAL 118.5 8.0 0.24.15 0.20.28

R8 - 4 Division - 28/2/2021

Start: Division 4, Finishes: Finish time, Time: 13.00.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 217808 Child's Play Tony Hannan Laser 114 1.0 0.18.14 0.16.00
2 703 Triple T Tim Williams IMPULSE 118.5 2.0 0.19.14 0.16.14
3 3213 Repeat Offenders Alex Duff 125 123 3.0 0.20.33 0.16.42
4 3161 Imagine James Dule 125 123 4.0 0.21.24 0.17.24
5 182972 Crewless Lisa Walsh LASER 4.7 118 5.0 0.20.34 0.17.26
6 197511 Fynn Fish Christine Stuart LASER RADIAL 118.5 6.0 0.21.12 0.17.53

R9 - 4 Division - 28/2/2021

Start: Division 4, Finishes: Finish time, Time: 13.20.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 217808 Child's Play Tony Hannan Laser 114 1.0 0.16.45 0.14.42
2 703 Triple T Tim Williams IMPULSE 118.5 2.0 0.17.34 0.14.49
3 3161 Imagine James Dule 125 123 3.0 0.18.59 0.15.26
4 3213 Repeat Offenders Alex Duff 125 123 4.0 0.19.00 0.15.27
5 182972 Crewless Lisa Walsh LASER 4.7 118 5.0 0.18.24 0.15.36
6 197511 Fynn Fish Christine Stuart LASER RADIAL 118.5 6.0 0.19.12 0.16.12

R4 - 5 Division - 31/1/2021

Start: Division 5, Finishes: Finish time, Time: 12.25.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 1783 Maverick Josh Dule Optimist 170 1.0 0.21.50 0.12.51
2 595 ??? Orlando Optimist 170 2.0 0.36.57 0.21.44
3 AUS874 Aquabat R Locke Optimist 170 3.0 0.37.01 0.21.46
4 AUS814 Sailfish K Locke Optimist 170 4.0 0.37.03 0.21.48

R5 - 5 Division - 31/1/2021

Start: Division 5, Finishes: Finish time, Time: 13.03.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 1783 Maverick Josh Dule Optimist 170 1.0 0.20.27 0.12.02
2 AUS814 Sailfish K Locke Optimist 170 2.0 0.20.34 0.12.06
3 595 ??? Orlando Optimist 170 3.0 0.21.07 0.12.25
4 AUS874 Aquabat R Locke Optimist 170 4.0 0.21.22 0.12.34

R6 - 5 Division - 31/1/2021

Start: Division 5, Finishes: Finish time, Time: 13.20.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 1783 Maverick Josh Dule Optimist 170 1.0 0.44.13 0.26.01
2 AUS874 Aquabat R Locke Optimist 170 2.0 0.44.20 0.26.05
3 AUS814 Sailfish K Locke Optimist 170 3.0 0.44.47 0.26.21
4 595 ??? Orlando Optimist 170 4.0 0.45.31 0.26.46

R7 - 5 Division - 28/2/2021

Start: Division 5, Finishes: Finish time, Time: 12.15.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 AUS814 Sailfish K Locke Optimist 170 1.0 0.20.20 0.11.58
2 598 Vortex Manipulator Alex McLaughlin Optimist 170 2.0 0.20.29 0.12.03
3 AUS874 Aquabat R Locke Optimist 170 3.0 0.21.01 0.12.22
4 1783 Maverick Josh Dule Optimist 170 4.0 0.21.05 0.12.24
5 597 Missing In Action Dakota Ruberry Optimist 170 5.0 0.24.26 0.14.22
6 594 Know Matthew Waring Optimist 170 6.0 0.27.29 0.16.10
7 596 High Cadence Caden Swannell Optimist 170 7.0 0.30.02 0.17.40
8 1282 Shadow Sam Boys Optimist 170 8.0 0.31.01 0.18.15
9 599 Thunder Ashley Wilson Optimist 170 9.0 0.31.34 0.18.34

R8 - 5 Division - 28/2/2021

Start: Division 5, Finishes: Finish time, Time: 13.05.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 598 Vortex Manipulator Alex McLaughlin Optimist 170 1.0 0.18.29 0.10.52
2 AUS874 Aquabat R Locke Optimist 170 2.0 0.18.42 0.11.00
3 AUS814 Sailfish K Locke Optimist 170 3.0 0.18.43 0.11.01
4 1783 Maverick Josh Dule Optimist 170 4.0 0.19.18 0.11.21
5 597 Missing In Action Dakota Ruberry Optimist 170 5.0 0.23.10 0.13.38
6 1282 Shadow Sam Boys Optimist 170 6.0 0.24.54 0.14.39
7 594 Know Matthew Waring Optimist 170 8.0 RET  

R9 - 5 Division - 28/2/2021

Start: Division 5, Finishes: Finish time, Time: 13.20.00
Rank SailNo Boat HelmName Class VY Points Elapsed Corrected
1 AUS814 Sailfish K Locke Optimist 170 1.0 0.18.04 0.10.38
2 1783 Maverick Josh Dule Optimist 170 2.0 0.18.12 0.10.42
3 598 Vortex Manipulator Alex McLaughlin Optimist 170 3.0 0.18.14 0.10.44



Sailwave Scoring Software 2.28.11
www.sailwave.com