JAM Regatta

My Venue

Final Results

29er Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName Club Race 1
18/3/01 1200
Radial
18/3/01 1200
R3
18/3/01 1200
R4
18/3/01 1200
R5
18/3/01 1200
R6
18/3/01 1200
R7
18/3/01 1200
Total Nett
1st 29er USA 19 Jack Toland Nate Clemett SYC 1.0 2.0 1.0 2.0 1.0 1.0 (3.0) 11.0 8.0
2nd 29er 293 Kate Shaner Alex Tong SYC 2.0 1.0 2.0 1.0 (3.0) 2.0 1.0 12.0 9.0
3rd 29er 457 Ellie Shaw Alexis Airde SYC (4.0) 3.0 DNS 3.0 3.0 2.0 4.0 2.0 21.0 17.0
4th 29er USA 248 Alex Dernier Charlie Fratt SYC 3.0 3.0 DNF (4.0) 4.0 4.0 3.0 4.0 25.0 21.0

Laser Fleet

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName Club Race 1
18/3/01 1200
Radial
18/3/01 1200
R3
18/3/01 1200
R4
18/3/01 1200
R5
18/3/01 1200
R6
18/3/01 1200
R7
18/3/01 1200
Total Nett
1st Laser 1059 Alex Dzinbal   Olympia Yacht Club 2.0 1.0 1.0 1.0 (3.0)     8.0 5.0
2nd Laser 9126 Adam DiDomizio   SSP 3.0 (4.0) 2.0 2.0 1.0     12.0 8.0
3rd Laser 9453 Jack Thompson   Bellingham YC 1.0 (3.0) 3.0 3.0 2.0     12.0 9.0
4th Laser 0705 David Crawford   TYC 4.0 2.0 4.0 (5.0) 4.0     19.0 14.0
5th Laser 1409 Grant Shogren   Sequim Bay (5.0) 5.0 5.0 4.0 5.0     24.0 19.0

Open Bic Fleet

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName Club Race 1
18/3/01 1200
Radial
18/3/01 1200
R3
18/3/01 1200
R4
18/3/01 1200
R5
18/3/01 1200
R6
18/3/01 1200
R7
18/3/01 1200
Total Nett
1st Open Bic 3851 Maggie Toombs   OIYC 1.0 1.0 1.0 1.0 (2.0)     6.0 4.0
2nd Open Bic 3914 Jayden Moomaw   Gig Harbor (3.0) 3.0 3.0 2.0 1.0     12.0 9.0
3rd Open Bic 4080 Kara Ashpole   GHYC 2.0 2.0 2.0 (3.0) 3.0     12.0 9.0
4th Open Bic 4121 Jessa Moomaw   Gig Harbor (4.0) 4.0 4.0 4.0 4.0     20.0 16.0
5th Open Bic 8 Ewan Lister   Orcas (5.0 DNF) 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC     25.0 20.0

Opti Fleet

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName Club Race 1
18/3/01 1200
Radial
18/3/01 1200
R3
18/3/01 1200
R4
18/3/01 1200
R5
18/3/01 1200
R6
18/3/01 1200
R7
18/3/01 1200
Total Nett
1st Opti 15566 Alexa Ripple   Willamette Sailing Club 1.0 1.0 3.0 3.0       8.0 8.0
2nd Opti 18995 Blue Talia Toland   SYC 2.0 5.0 1.0 1.0       9.0 9.0
3rd Opti 15027 Blake Bentzen   CYC 3.0 2.0 4.0 2.0       11.0 11.0
4th Opti 616 Blue Emily Whelan   SYC 4.0 8.0 2.0 5.0       19.0 19.0
5th Opti 9150 Blue Ana Clarkson   SYC 9.0 4.0 6.0 4.0       23.0 23.0
6th Opti 06 Will Brown   PMYC 5.0 6.0 5.0 8.0 DNF       24.0 24.0
7th Opti 1812 Blue Adam Krzeszowski   Sail Sand Point 10.0 3.0 8.0 6.0       27.0 27.0
8th Opti 15606 White Justin Skene   SYC 11.0 7.0 7.0 7.0       32.0 32.0
9th Opti 17264 Leland Teddy Crane, IV   SYC 6.0 10.0 10.0 8.0 DNF       34.0 34.0
10th Opti 18558 Blue Anisha Arcot   WSC 8.0 11.0 11.0 8.0 DNF       38.0 38.0
11th Opti 15876 Blue Megan Skene   SYC 12.0 9.0 9.0 8.0 DNF       38.0 38.0
12th Opti 2966 Blue Christoph Webber   PMYC 7.0 12.0 12.0 DNF 8.0 DNF       39.0 39.0

Radial Fleet

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 22, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName Club Race 1
18/3/01 1200
Radial
18/3/01 1200
R3
18/3/01 1200
R4
18/3/01 1200
R5
18/3/01 1200
R6
18/3/01 1200
R7
18/3/01 1200
Total Nett
1st Radial 8386 Sarah Mackey   (5.0) 1.0 1.0 2.0 3.0     12.0 7.0
2nd Radial 4042 Hanne Weaver   SYC 1.0 2.0 (7.0) 5.0 1.0     16.0 9.0
3rd Radial 7637 David Brink   SYC 3.0 3.0 3.0 1.0 (5.0)     15.0 10.0
4th Radial 3347 Nate Greason   PMYC 2.0 (7.0) 2.0 4.0 7.0     22.0 15.0
5th Radial 2098 Robyn Lesh   Bellingham YC 4.0 4.0 5.0 (6.0) 2.0     21.0 15.0
6th Radial 9497 Eliza Dawson   Port Townsend 8.0 9.0 4.0 (13.0) 4.0     38.0 25.0
7th Radial 5595 Riley Allsop   Bellingham YC (10.0) 10.0 9.0 3.0 9.0     41.0 31.0
8th Radial 1626 Jacob Bruce   Kingston (20.0 DNS) 5.0 8.0 7.0 13.0     53.0 33.0
9th Radial 9812 Connor Hughes   Sail Sand Point 6.0 6.0 12.0 9.0 (15.0)     48.0 33.0
10th Radial 1007 Jonathon Cannard   Willamette 11.0 11.0 6.0 (14.0) 11.0     53.0 39.0
11th Radial 1014 Jaan Budzianowski   SYC (20.0 DNS) 13.0 10.0 12.0 8.0     63.0 43.0
12th Radial 6193 CANADA?? Lauren Holderman   SYC 13.0 (14.0) 11.0 8.0 12.0     58.0 44.0
13th Radial 8866 Stasi Burzycki   PMYC 16.0 15.0 (20.0 DNF) 11.0 6.0     68.0 48.0
14th Radial 5558 Sam Hansen   Seattle Yacht Club 15.0 (16.0) 13.0 10.0 14.0     68.0 52.0
15th Radial 8941 Zeke Ward   TYC 7.0 (19.0) 14.0 15.0 19.0     74.0 55.0
16th Radial 4716 Liam Hood   WSC 12.0 12.0 16.0 (19.0) 16.0     75.0 56.0
17th Radial 4554 Bekah Ashpole   TYC (18.0) 18.0 15.0 16.0 10.0     77.0 59.0
18th Radial 9304 Tanner Stockwell   TYC 9.0 17.0 17.0 18.0 (20.0)     81.0 61.0
19th Radial 8695 Scott Kihara   TYC 17.0 8.0 18.0 20.0 (21.0)     84.0 63.0
20th Radial 0325 Lorin Lindell   TYC 14.0 (20.0) 20.0 DNS 17.0 18.0     89.0 69.0
21st Radial 6085 Ben Mattson   TYC 19.0 (21.0) 19.0 21.0 17.0     97.0 76.0
22nd Radial 7646 Alexander Tong   SYC 20.0 DNS (22.0 DNS) 20.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC     106.0 84.0

V15 Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName Club Race 1
18/3/01 1200
Radial
18/3/01 1200
R3
18/3/01 1200
R4
18/3/01 1200
R5
18/3/01 1200
R6
18/3/01 1200
R7
18/3/01 1200
Total Nett
1st V15 1390 Miles Johannessen Elise Chambers 2.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (3.0) 1.0 10.0 7.0
2nd V15 6 Riley Ghio Ben Kaas Bellingham (4.0) 4.0 2.0 3.0 2.0 1.0 2.0 18.0 14.0
3rd V15 1314 Jeremy Hitchcock Sarah Billings NK High School 1.0 3.0 3.0 2.0 3.0 4.0 (6.0) 22.0 16.0
4th V15 2 Allison Trunkey William Holland Silverdale (7.0) 7.0 5.0 5.0 7.0 6.0 4.0 41.0 34.0
5th V15 686 Reid Henry Robert Tadina Sequim Bay Yacht Club 5.0 6.0 (9.0) 7.0 8.0 7.0 3.0 45.0 36.0
6th V15 4 Evan Lund Amanda Munsch, Graham Stevens CK Sailing 9.0 5.0 4.0 4.0 9.0 9.0 (10.0) 50.0 40.0
7th V15 1102 Lainey Lesh Garret McHugh Bellingham 10.0 (11.0) 7.0 10.0 4.0 2.0 9.0 53.0 42.0
8th V15 1538 Nels Challinor Carissa Block PMYC 6.0 10.0 8.0 (11.0) 5.0 8.0 8.0 56.0 45.0
9th V15 1013 Connor Jacknioss Will Cassella/Amy Han PMYC 8.0 (12.0) 6.0 6.0 6.0 11.0 11.0 60.0 48.0
10th V15 NK5 Sawyer Griffin Nicholas Bourlier Whatcom Sailing Club (11.0) 8.0 10.0 8.0 10.0 10.0 5.0 62.0 51.0
11th V15 12 Victoria Clark Zoe Barton Bellingham (12.0) 9.0 11.0 9.0 11.0 5.0 7.0 64.0 52.0
12th V15 1662 Jake Fetterman Lea Fetterman PMYC 3.0 2.0 (12.0 DNS) 12.0 DNS 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 65.0 53.0



Sailwave Scoring Software 2.02 build 6
www.sailwave.com