event burgee venue burgee

Håndværker CUP 2019 - Sjællandsk mesterskab

Jægerpris Sejlklub 4. - 5. maj 2019

Results are final as of 16:05 on May 5, 2019

Overall

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Entries: 27, Scoring system: Appendix A
Placering Sejlnr. Klub Skipper Gaster R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Total Nett
1st DEN 926 Kerteminde Per Buch Hans - Per 2.0 (7.0) 3.0 2.0 4.0 1.0 2.0 5.0 26.0 19.0
2nd DEN 87 Jyllinge Theis Palm Kasper - Kim 1.0 1.0 5.0 1.0 (11.0) 2.0 9.0 6.0 36.0 25.0
3rd DEN 745 Kerteminde Anders Sunke Scott - Claus (8.0) 2.0 6.0 5.0 2.0 4.0 4.0 3.0 34.0 26.0
4th DEN 972 JSK Johnny Jørgensen Kim - Lars 3.0 3.0 4.0 6.0 3.0 3.0 (7.0) 7.0 36.0 29.0
5th DEN 634 Kerteminde Jens Thurøe Knud - Victor 6.0 8.0 19.0 3.0 8.0 (28.0 UFD) 3.0 1.0 76.0 48.0
6th DEN 768 JSK Kim Kristensen TBA - TBA 5.0 (22.0) 2.0 4.0 7.0 9.0 18.0 4.0 71.0 49.0
7th DEN 723 Kerteminde Nikolai Kold Caroline - Flemming 7.0 11.0 1.0 9.0 9.0 6.0 11.0 (28.0 DNS) 82.0 54.0
8th DEN 721 Aarhus Peter Brøgger Bo - Brian 4.0 5.0 10.0 (28.0 UFD) 10.0 15.0 5.0 9.0 86.0 58.0
9th DEN 645 JSK Gustav Nielsen Johs - Patrick (18.0) 4.0 12.0 12.0 6.0 16.0 6.0 10.0 84.0 66.0
10th DEN 729 JSK John Wulff Peter - Pipper (20.0) 6.0 11.0 11.0 15.0 5.0 14.0 11.0 93.0 73.0
11th DEN 66 Haderslev Andreas Granlund Bent - Milton 12.0 12.0 16.0 (17.0) 1.0 12.0 10.0 13.0 93.0 76.0
12th DEN 672 Faaborg Per Røssel Cecilie - Theis 13.0 9.0 18.0 13.0 (21.0) 14.0 8.0 2.0 98.0 77.0
13th DEN 1007 Kerteminde Bjarne Marcussen Lone - Flemming 19.0 (20.0) 8.0 16.0 12.0 8.0 1.0 15.0 99.0 79.0
14th DEN 710 JSK Benny Christensen Martin - Søren 9.0 (23.0) 15.0 18.0 5.0 21.0 13.0 8.0 112.0 89.0
15th DEN 1130 SSF Ditte Andreasen Jonas - TBA (23.0) 13.0 13.0 7.0 16.0 13.0 17.0 12.0 114.0 91.0
16th DEN 693 JSK Michael Rasmussen Per - Magnus 16.0 15.0 23.0 10.0 (24.0) 7.0 15.0 16.0 126.0 102.0
17th DEN 817 JSK Johnny Nielsen Poul - Johnny J. 10.0 16.0 7.0 24.0 25.0 10.0 20.0 (28.0 DNS) 140.0 112.0
18th DEN 782 JSK Carsten Enger Lars - TBA 15.0 17.0 9.0 15.0 23.0 17.0 16.0 (28.0 DNS) 140.0 112.0
19th DEN 722 JSK Per Damm Thomas - Helle 17.0 (25.0) 17.0 8.0 18.0 19.0 23.0 14.0 141.0 116.0
20th DEN 886 JSK Thomas Csuvari Gert - TBA 11.0 10.0 12.0 RDG 11.0 RDGb 22.0 (28.0 DNF) 28.0 DNS 28.0 DNS 150.0 122.0
21st DEN 952 Kerteminde Erik Køster Signe - Thomas 21.0 19.0 21.0 14.0 14.0 11.0 (28.0 UFD) 28.0 DNS 156.0 128.0
22nd DEN 691 Lynæs Henrik J. Thurøe Michael - Flemming 14.0 18.0 22.0 19.0 17.0 20.0 21.0 (28.0 UFD) 159.0 131.0
23rd DEN 78 JSK Michael Møller Mads - Ebbe (28.0 DNF) 28.0 DNS 14.0 22.0 13.0 28.0 DNF 12.0 28.0 DNS 173.0 145.0
24th DEN 905 JSK Finn Larsen Henrik - TBA 24.0 21.0 20.0 23.0 20.0 18.0 19.0 (28.0 DNS) 173.0 145.0
25th DEN 873 Kerteminde Erik Andersen Alex - Herman V. S. 22.0 14.0 24.0 20.0 19.0 (28.0 DNF) 28.0 DNS 28.0 DNS 183.0 155.0
26th DEN 1107 Sundet Rasmus Manley Rita - Morten 26.0 26.0 (28.0 DNS) 28.0 DNC 26.0 22.0 22.0 17.0 195.0 167.0
27th DEN 998 Kerteminde Sisi Buch Rie - Birgit 25.0 24.0 25.0 21.0 27.0 23.0 24.0 (28.0 UFD) 197.0 169.0

www.kignaes.dk

www.kignaes.dk

Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com