event burgee venue burgee

Haldor Topsøe Cup d. 20. - 21. maj 2017

Frederikssund Marbæk Junior sejlcenter og Jægerspris Sejlklub

Results are finale of 14:31 on May 21, 2017

Europe Jolleklasse

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Entries: 18, Scoring system: Appendix A
Rank Jolleklasse Sejlnr. Navn D/P Sejlklub R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Total Nett
1st Europe DEN 99 Kristian Præst D Kaløvig bådelaug 0.75 0.75 2.00 0.75 2.00 0.75 0.75 (4.00) 11.75 7.75
2nd Europe DEN 1566 Rasmus Bergmann Fabrin. D Yachklubben Furesøen 4.00 5.00 0.75 2.00 3.00 2.00 5.00 (6.00) 27.75 21.75
3rd Europe DEN 13 Nikolai Tiedemann D Kaløvig Bådelaug 2.00 4.00 3.00 3.00 5.00 5.00 2.00 (7.00) 31.00 24.00
4th Europe DEN 6 Rune Meedom Cramer D KBL / Skive Sejlklub 3.00 2.00 4.00 5.00 7.00 4.00 (19.00 UFD) 0.75 44.75 25.75
5th Europe DEN 1813 Jonas Ullmann D Sletten Bådeklub 5.00 3.00 5.00 4.00 (19.00 OCS) 9.00 3.00 2.00 50.00 31.00
6th Europe DEN 4 MIE Elbek P KBL 6.00 7.00 6.00 6.00 0.75 3.00 (19.00 UFD) 3.00 50.75 31.75
7th Europe DEN 1561 Daniel Hopmann D Yachtklubben Furesøen (9.00) 6.00 9.00 7.00 9.00 6.00 9.00 5.00 60.00 51.00
8th Europe DEN 1806 Cecilie Amalie Tønder P Herslev Strand Sejlklub 11.00 8.00 10.00 11.00 4.00 8.00 8.00 (12.00) 72.00 60.00
9th Europe DEN 1801 Henrik Sø Kristensen D Kaløvig Bådelaug 7.00 9.00 8.00 9.00 10.00 (16.00) 10.00 10.00 79.00 63.00
10th Europe DEN 111 Iben Dam Schmidt P KBL 8.00 11.00 11.00 (19.00 DNF) 8.00 11.00 6.00 13.00 87.00 68.00
11th Europe DEN 15 Malene Stenius Petersen D Kolding/Oure 10.00 10.00 7.00 8.00 14.00 7.00 (19.00 UFD) 14.00 89.00 70.00
12th Europe DEN 70 Ellen Schouw Nielsen P Marselisborg Sejlklub 14.00 13.00 14.00 10.00 12.00 12.00 7.00 (19.00 DNC) 101.00 82.00
13th Europe NOR 910 Estella Kern P HS/Oure (19.00 DNC) 17.00 19.00 DNS 12.00 13.00 10.00 4.00 9.00 103.00 84.00
14th Europe DEN 95 Marie-Louise Harboe P Faaborg/Oure 12.00 14.00 13.00 15.00 6.00 13.00 (19.00 UFD) 11.00 103.00 84.00
15th Europe NOR 361 Jeppe Stærgaard D Yachtklubben furesøen 15.00 12.00 12.00 (16.00) 11.00 15.00 12.00 15.00 108.00 92.00
16th Europe DEN 1621 Mikkel Mogensen D yachtklubben Furesøen 13.00 15.00 15.00 13.00 (19.00 OCS) 14.00 19.00 UFD 8.00 116.00 97.00
17th Europe DEN 66 Rune Schoelzer D Yachtklubben Furesøen 16.00 16.00 16.00 14.00 15.00 (17.00) 11.00 16.00 121.00 104.00
18th Europe DEN 1727 Clara Dahlberg-Garde P Yachtklubben Furesøen (19.00 DNC) 19.00 DNC 19.00 DNC 19.00 DNC 19.00 DNC 19.00 DNC 19.00 DNC 19.00 DNC 152.00 133.00


haldortopsoecup.dk

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com