event burgee venue burgee

Haldor Topsøe Cup d. 20. - 21. maj 2017

Frederikssund Marbæk Junior sejlcenter og Jægerspris Sejlklub

Results are provisional as of 10:52 on May 15, 2017

Laser 4.7 Jolleklasse

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Jolleklasse Sejlnr. Navn D/P Sejlklub R1 Total Nett
1st Laser 4.7 199071 Josephine Heegaard P Egå Sejlklub 1.0 1.0 1.0
2nd Laser 4.7 DEN 211869 Kasper Spodsberg D MS 2.0 2.0 2.0
3rd Laser 4.7 203885 Ditte Rine Dyhre-Petersen P Kolding Sejlklub 5.0 DNC 5.0 5.0
3rd Laser 4.7 SWE209027 Hedvig Houmann P Christianstads segelsällskap C4SS 5.0 DNC 5.0 5.0

Laser Radial Jolleklasse

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Rank Jolleklasse Sejlnr. Navn D/P Sejlklub R1 Total Nett
1st Laser Radial 207194 Anne-Marie Rindom P Horsens Sejlklub 1.0 1.0 1.0
2nd Laser Radial 209091 Christian Winkler D Horsens Sejlklub 2.0 2.0 2.0
3rd Laser Radial DEN 195208 Julie Erhardsen P Egå sejlklub 3.0 3.0 3.0
4th Laser Radial DEN 201659 Scott Hansen D Egå Sejlklub 15.0 DNC 15.0 15.0
4th Laser Radial 204749 Anna Munch P KBL 15.0 DNC 15.0 15.0
4th Laser Radial 185584 Martin Aaberg D Oure/Fredericia Sejlklub 15.0 DNC 15.0 15.0
4th Laser Radial DEN 208873 Christian Spodsberg D Oure 15.0 DNC 15.0 15.0
4th Laser Radial DEN 210467 Laura Kragh Frederiksen P Egå Sejlklub 15.0 DNC 15.0 15.0
4th Laser Radial 208935 Michala Norsell P KDY 15.0 DNC 15.0 15.0
4th Laser Radial DEN 203886 Jakob Lejbølle Hansen D Skolerne i Oure 15.0 DNC 15.0 15.0
4th Laser Radial DEN 207411 Andreas Krabbe-Christensen D KDY 15.0 DNC 15.0 15.0
4th Laser Radial DEN 207422 Caroline Saabye Simonsen P Middelfart Sejlklub 15.0 DNC 15.0 15.0
4th Laser Radial DEN 198297 Sofie Slotsgaard P Fredericia Sejlklub / Egaa Sejlklub 15.0 DNC 15.0 15.0
4th Laser Radial DEN XXXXX Torbjørn Bak Regueira D FMJSC 15.0 DNC 15.0 15.0

Laser Standard Jolleklasse

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 15, Scoring system: Appendix A
Rank Jolleklasse Sejlnr. Navn D/P Sejlklub R1 Total Nett
1st Laser Standard DEN 194976 Teit Hornbak D Hellerup Sejlklub 1.0 1.0 1.0
2nd Laser Standard 182277 Oscar Biering D Sejlklubben lynæs 2.0 2.0 2.0
3rd Laser Standard 192386 Kim Olesen D Struer Sejlklub 3.0 3.0 3.0
4th Laser Standard DEN 201575 Christian Gunni D KDY 4.0 4.0 4.0
5th Laser Standard DEN 183372 Christian Jørgensen D Yachtklubben Furesøen 16.0 DNC 16.0 16.0
5th Laser Standard BLANK Gustav Dalkiær Skydsgaard D KDY 16.0 DNC 16.0 16.0
5th Laser Standard 190505 Michael Faubel D Sejlklubben Neptun Vejle 16.0 DNC 16.0 16.0
5th Laser Standard 83183 Legolas Storm Lassen D Holbæk sejlklub 16.0 DNC 16.0 16.0
5th Laser Standard DEN 210231 Nicolai Mikkelsen D Sejlklubben Køge Bugt 16.0 DNC 16.0 16.0
5th Laser Standard 179693 Finn Beldring D Yachtklubben Furesøen 16.0 DNC 16.0 16.0
5th Laser Standard 179413 Thorbjørn Beldring D Yachtklubben Furesøen 16.0 DNC 16.0 16.0
5th Laser Standard Den 210240 Anders From Laursen D Hellerup Sejlklub 16.0 DNC 16.0 16.0
5th Laser Standard 172569 Carsten Faubel D Sejlklubben Neptun Vejle 16.0 DNC 16.0 16.0
5th Laser Standard 196654 Kenneth Vedel Buchardt Frederiksen D Sønderborg Yacht Club 16.0 DNC 16.0 16.0
5th Laser Standard DEN 210466 Martin Aamann Jessen D Egå Sejlklub 16.0 DNC 16.0 16.0


haldortopsoecup.dk

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com