David Jupp Trophy Pursuit Race 2023

Keyhaven Yacht Club

Results are provisional as of 14:54 on August 4, 2023

Race 1 - 04:08:2023 at 12:00

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 12:00
Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 12:00
Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 12:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName Rating Place Points
1 Open   ILCA 7 130817 Tom Garfath   1101 1 1.0
2 Open   ILCA 6 208942 Edward Skinner   1150 2 2.0
3 Scow Leslyn Topas Magno Magno Jackson Mann Fin Clayson 1175 3 3.0
4 Open   2000 21969 John HD Sue HD 1114 4 4.0
5 Youth   RS FEVA XL 6680 Will H Raffy Seddon 1248 5 5.0
6 Youth   ILCA 7 141043 Will C   1101 6 6.0
7 Open   SOLO 2527 Nick Titley   1142 7 7.0
8 Open   NATIONAL 12 3398 Tom Hill Natalie Hill 1104 8 8.0
9 Scow   Quest 493 N Griffiths M Unwin 1205 9 9.0
10 Youth   ILCA 4 204573 Joanna MacAlister   1210 10 10.0
11 Open   SOLO 4052 I Herst   1142 11 11.0
12 Open George 2000 21685 Tim Reed Sarah Reed 1114 12 12.0
13 Scow   L R Scow 294 S Howell   1485 13 13.0
14 Open Pinotage ILCA 7 160012 John Phelps   1101 14 14.0
15 Scow Black Magic L R Scow 393 Andy Ash-Vie   1485 15 15.0
16 Open   2000 21606 Andy Holloway Eric Whitelaw 1114 16 16.0
17 Scow   Quest 491 Rob Brignelll Katie & Clare 1205 17 17.0
18 Scow Jubilee L R Scow 279 Mike Hutchinson Kate Hutchinson 1485 18 18.0
19 Open   SOLO 4500 D Wolsey   1142 19 19.0
20 Youth   Hobie Cat Dragoon 349 George Bence Alfie Crane 976 20 20.0
21 Scow   L R Scow 356 Sally Whitelaw Jane 1485 21 21.0
22 Scow Maridadi L R Scow 553 Richard Edwards Stuart Rowney 1485 22 22.0
23 Youth   RS Zest 13 Ellis Mann Gavin Mann 1260 23 23.0
24 Open   ILCA 7 151134 David Bence   1101 24 24.0
25 Youth   Topas Vibe X 8180 Henry Clayson Lindon Clayson 1140 25 25.0
26 Youth   RS TERA SPORT PRO 2827 Amelia H   1445 26 26.0
27 Scow   L R Scow 245 Toby Paxton   1485 27 27.0
28 Scow   L R Scow 404 H Gladman Jenny G 1485 28 28.0
29 Scow   L R Scow 396 Graham Jellicoe   1485 29 29.0
30 Youth   L R Scow 465 Annabel Hutchinson Amber Erdbeer 1485 30 30.0
31 Youth Kate RS Zest 11 Millie Bence Natalie Godfrey 1260 31 31.0
32 Scow Mariposa L R Scow 593 Matt Tatnell Rose Tatnell 1485 32 32.0
33 Youth   RS TERA SPORT 984 Olivia Mac   1445 33 33.0
34 Scow Flobster L R Scow 275 Nick Langford Laura Langford 1485 34 34.0
35 Scow   L R Scow 480 Brendan Nellis   1485 35 35.0
36 Scow Northern Dipper L R Scow 344 Mick Whitely . 1485 36 36.0
37 Scow Boccal Lupo L R Scow 335 Carolyn Howden   1485 37 37.0
38 Scow   L R Scow 444 Tim Carnegie Joe Carnegie 1485 38 38.0



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com