Easter Regatta 2022

Keyhaven Yacht Club

Results are provisional as of 15:42 on April 18, 2022

Open Fleet

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 19, Scoring system: Appendix A
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Easter Regatta 2022 R1 Easter Regatta 2022 R2 Easter Regatta 2022 R3 Easter Regatta 2022 R4 Easter Regatta 2022 R5 Easter Regatta 2022 R6 Easter Regatta 2022 R7 Easter Regatta 2022 R8 Total Nett
                  15/04/2021 15/04/2021 16/04/2021 16/04/2021 17/04/2021 17/04/2021 17/04/2021 18/04/2021    
                  10.00 11:00 10:00 11.00 10:30 11:35 11:30 11:00    
1st Y10 Open TC FINN 710 Roddy Steel   1049 1.0 1.0 1.0 1.0 (3.0) 3.0 (5.0) (5.0) 20.0 7.0
2nd   Open   LASER 2000 2397 Cy Grisley Lisa Grisley 1114 (2.0) (2.0) (2.0) 2.0 1.0 2.0 2.0 2.0 15.0 9.0
3rd Y2 Open   FINN 96 Simon Moss   1049 2.0 OOD 2.0 OOD (20.0 DNC) (20.0 DNC) 2.0 1.0 (4.0) 3.0 54.0 10.0
4th   Open Yellah WANDERER 1835 Robin Dent   1193 3.0 OOD 3.0 OOD 3.0 (5.0) (17.0 RTD) (20.0 DNC) 3.0 OOD 3.0 OOD 57.0 15.0
5th Y6 Open Nu Stuff LASER 1 164829 Rob Langley   1100 (4.0) 3.0 3.3 OOD 3.3 OOD (5.0) 4.0 3.0 (6.0) 31.6 16.6
6th Y19 Open Pinotage LASER 1 160012 John Phelps   1100 (8.0) (7.0) 4.0 3.0 4.7 OOD 4.7 OOD 7.0 (20.0 DNC) 58.4 23.4
7th   Open Curlew LASER RADIAL 157705 Sue Handasyde-Dick   1147 (6.0) 4.0 (8.0) (6.0) 6.0 6.0 5.3 OOD 5.3 OOD 46.6 26.6
8th Y20 Open Smokin' LASER 2000 2497 Michael Rother Jordan Rother 1114 (15.0 DNF) (20.0 DNC) 5.0 4.0 (11.0) 8.0 5.7 OOD 5.7 OOD 74.4 28.4
9th Y1 Open   LASER 1 151134 David Bence   1100 5.0 5.0 (9.0) (9.0) 9.0 (20.0 DNC) 8.0 4.0 69.0 31.0
10th Y21 Open   LASER 1 91078 Bob Lowndes   1100 6.7 OOD 6.7 OOD 7.0 (8.0) (14.0) (9.0) 6.0 7.0 64.4 33.4
11th Y16 Open   LASER 2000 21606 Neil Peacock Eric Whitehall 1114 9.0 8.0 6.0 (10.0) 7.0 5.0 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 85.0 35.0
12th Y16 Open George LASER 2000 21685 Tim Reed Colin Moors 1114 7.0 (20.0 DNC) 8.0 OOD 8.0 OOD (10.0) (14.0 RTD) 9.0 8.0 84.0 40.0
13th Y17 Open TnT LASER 2000 21995 John Turner Rob Tarbard 1114 15.0 DNF (20.0 DNC) 10.0 OOD 10.0 OOD 8.0 7.0 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 110.0 50.0
14th   Open   BLAZE 763 Ian Sanderson   1033 (20.0 DNC) (20.0 DNC) (20.0 DNC) 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 1.0 1.0 122.0 62.0
15th   Open   LASER 2000 21413 David Ramsden Petra Ramsden 1114 3.0 6.0 (20.0 DNC) (20.0 DNC) (20.0 DNC) 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 129.0 69.0
16th Y18 Open   FINN 626 Andrew Hurst   1049 (20.0 DNC) (20.0 DNC) (20.0 DNC) 20.0 DNC 4.0 14.0 RTD 20.0 DNC 20.0 DNC 138.0 78.0
17th Y22 Open   LASER 2000 21592 Rob Farquharson Helen Farquharson 1114 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 14.0 RTD 7.0 (20.0 DNC) 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 141.0 81.0
18th   Open   LASER 1 75017 Anthony Oliver   1100 (20.0 DNC) (20.0 DNC) (20.0 DNC) 20.0 DNC 12.0 14.0 DNS 20.0 DNC 20.0 DNC 146.0 86.0
19th   Open   Contender 667 A Hind   969 (20.0 DNC) (20.0 DNC) (20.0 DNC) 20.0 DNC 13.0 14.0 RTD 20.0 DNC 20.0 DNC 147.0 87.0

Scow Fleet

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 17, Scoring system: Appendix A
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Easter Regatta 2022 R1 Easter Regatta 2022 R2 Easter Regatta 2022 R3 Easter Regatta 2022 R4 Easter Regatta 2022 R5 Easter Regatta 2022 R6 Easter Regatta 2022 R7 Easter Regatta 2022 R8 Total Nett
                  15/04/2021 15/04/2021 16/04/2021 16/04/2021 17/04/2021 17/04/2021 17/04/2021 18/04/2021    
                  10.00 11:00 10:00 11.00 10:30 11:35 11:30 11:00    
1st   Scow Hot & Spicy L R Scow 327 J Claridge   1485 2.0 1.0 (5.0) (7.0) 2.0 (3.0) 1.0 1.0 22.0 7.0
2nd   Scow Smartie L R Scow 505 Chris Cecil-Wright Sam Cecil Wright 1485 (3.0) (3.5) (4.0) 2.0 1.0 1.0 3.0 2.0 19.5 9.0
3rd Y24 Scow Black Magic L R Scow 393 Andy Ash-Vie   1485 (9.0) 2.0 (3.0) (8.0) 3.0 2.0 2.0 3.0 32.0 12.0
4th   Scow   RS TERA PRO 4070 Raffy Seddon   1359 6.0 3.5 (7.0) 4.0 5.0 5.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 66.5 23.5
5th   Scow   Topas Magno BLANK George Bence Henry Cladon 1175 5.0 5.0 (6.0) (6.0) (18.0 DNC) 6.0 5.0 4.0 55.0 25.0
6th   Scow   Topaz Vibe X 8180 Fin Clayson L Clayson - J Mann 1140 (7.0) 7.0 (11.0) 3.0 6.0 (9.0 RTD) 6.0 5.0 54.0 27.0
7th Y30 Scow Zig Zag L R Scow 390 Melanie Seacombe Jeremy Seacombe 1485 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 8.7 OOD 8.7 OOD 4.0 4.0 (18.0 DNC) 18.0 DNC 97.4 43.4
8th   Scow   Keyhaven Scow - New 264 M Jardine S Jardine 1485 4.0 (18.0 DNC) 1.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 4.0 18.0 DNC 99.0 45.0
9th Y11 Scow Maridadi L R Scow 553 Jo Edwards Richard Edwards 1485 11.0 RTD 6.0 9.0 14.0 RTD 9.0 RTD (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 DNC) 103.0 49.0
10th Y5 Scow Fritha L R Scow 536 Angus Raby   1485 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 8.0 5.0 (18.0 DNC) 18.0 DNC 10.3 OOD 10.3 OOD 105.6 51.6
11th Y8 Scow Wagtail L R Scow 527 Jon Harvey   1485 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 2.0 1.0 (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 111.0 57.0
12th   Scow   L R Scow 441 Ian Sanderson Lottie Sanderson 1485 1.0 (18.0 DNC) (18.0 RTD) (18.0 DNC) 12.3 OOD 12.3 OOD 18.0 DNC 18.0 DNC 115.6 61.6
13th   Scow   RS FEVA XL 6954 S Jardine A Crane 1244 8.0 (18.0 DNC) 12.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 128.0 74.0
14th   Scow Tiramasu L R Scow 399 Alan Mann John Hughes 1485 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 10.0 14.0 RTD (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 132.0 78.0
15th Y25 Scow   RS Quba 1 L Clayson   1260 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 13.0 14.0 RTD (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 135.0 81.0
16th R19 Scow Jupiter L R Scow 357 Georgie Williams Amelia Williams 1485 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 14.0 14.0 RTD (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 136.0 82.0
17th   Scow   RS Quba 5 Isack Unwin Matthew Unwin 1260 (18.0 DNC) (18.0 DNC) (18.0 RTD) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 144.0 90.0

Easter Regatta 2022 R1 - Open Fleet - 15/04/2021 at 10.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:05
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Y10 Open TC FINN 710 Roddy Steel   1049 10:05 10:34:56 0:29:56 0:28:32 1.0
2   Open   LASER 2000 2397 Cy Grisley Lisa Grisley 1114 10:05 10:44:55 0:39:55 0:35:50 2.0
2 Y2 Open   FINN 96 Simon Moss   1049     OOD   2.0
4   Open Yellah WANDERER 1835 Robin Dent   1193     OOD   3.0
4   Open   LASER 2000 21413 David Ramsden Petra Ramsden 1114 10:05 10:46:26 0:41:26 0:37:12 3.0
6 Y6 Open Nu Stuff LASER 1 164829 Rob Langley   1100 10:05 10:46:31 0:41:31 0:37:45 4.0
7 Y1 Open   LASER 1 151134 David Bence   1100 10:05 10:48:25 0:43:25 0:39:28 5.0
8   Open Curlew LASER RADIAL 157705 Sue Handasyde-Dick   1147 10:05 10:56:16 0:51:16 0:44:42 6.0
9 Y21 Open   LASER 1 91078 Bob Lowndes   1100     OOD   6.7
10 Y16 Open George LASER 2000 21685 Tim Reed Colin Moors 1114 10:05 10:55:00 0:50:00 0:44:53 7.0
11 Y19 Open Pinotage LASER 1 160012 John Phelps   1100 10:05 10:57:12 0:52:12 0:47:27 8.0
12 Y16 Open   LASER 2000 21606 Neil Peacock Eric Whitehall 1114 10:05 10:59:34 0:54:34 0:48:59 9.0
13 Y20 Open Smokin' LASER 2000 2497 Michael Rother Jordan Rother 1114     DNF   15.0
13 Y17 Open TnT LASER 2000 21995 John Turner Rob Tarbard 1114     DNF   15.0

Easter Regatta 2022 R2 - Open Fleet - 15/04/2021 at 11:00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 11:35
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Y10 Open TC FINN 710 Roddy Steel   1049 11:35 11:54:50 0:19:50 0:18:54 1.0
2   Open   LASER 2000 2397 Cy Grisley Lisa Grisley 1114 11:35 11:56:46 0:21:46 0:19:32 2.0
2 Y2 Open   FINN 96 Simon Moss   1049     OOD   2.0
4   Open Yellah WANDERER 1835 Robin Dent   1193     OOD   3.0
4 Y6 Open Nu Stuff LASER 1 164829 Rob Langley   1100 11:35 11:56:41 0:21:41 0:19:43 3.0
6   Open Curlew LASER RADIAL 157705 Sue Handasyde-Dick   1147 11:35 11:58:14 0:23:14 0:20:15 4.0
7 Y1 Open   LASER 1 151134 David Bence   1100 11:35 11:57:29 0:22:29 0:20:26 5.0
8   Open   LASER 2000 21413 David Ramsden Petra Ramsden 1114 11:35 11:58:50 0:23:50 0:21:24 6.0
9 Y21 Open   LASER 1 91078 Bob Lowndes   1100     OOD   6.7
10 Y19 Open Pinotage LASER 1 160012 John Phelps   1100 11:35 11:58:46 0:23:46 0:21:36 7.0
11 Y16 Open   LASER 2000 21606 Neil Peacock Eric Whitehall 1114 11:35 12:00:09 0:25:09 0:22:35 8.0

Easter Regatta 2022 R3 - Open Fleet - 16/04/2021 at 10:00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:00
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Y10 Open TC FINN 710 Roddy Steel   1049 10:00 10:40:37 0:40:37 0:38:43 1.0
2   Open   LASER 2000 2397 Cy Grisley Lisa Grisley 1114 10:00 10:44:10 0:44:10 0:39:39 2.0
3   Open Yellah WANDERER 1835 Robin Dent   1193 10:00 10:47:24 0:47:24 0:39:44 3.0
4 Y6 Open Nu Stuff LASER 1 164829 Rob Langley   1100     OOD   3.3
5 Y19 Open Pinotage LASER 1 160012 John Phelps   1100 10:00 10:45:12 0:45:12 0:41:05 4.0
6 Y20 Open Smokin' LASER 2000 2497 Michael Rother Jordan Rother 1114 10:00 10:46:05 0:46:05 0:41:22 5.0
7 Y16 Open   LASER 2000 21606 Neil Peacock Eric Whitehall 1114 10:00 10:47:05 0:47:05 0:42:16 6.0
8 Y21 Open   LASER 1 91078 Bob Lowndes   1100 10:00 10:46:35 0:46:35 0:42:21 7.0
9   Open Curlew LASER RADIAL 157705 Sue Handasyde-Dick   1147 10:00 10:49:03 0:49:03 0:42:46 8.0
9 Y16 Open George LASER 2000 21685 Tim Reed Colin Moors 1114     OOD   8.0
11 Y1 Open   LASER 1 151134 David Bence   1100 10:00 10:47:18 0:47:18 0:43:00 9.0
12 Y17 Open TnT LASER 2000 21995 John Turner Rob Tarbard 1114     OOD   10.0
13 Y22 Open   LASER 2000 21592 Rob Farquharson Helen Farquharson 1114     RTD   14.0

Easter Regatta 2022 R4 - Open Fleet - 16/04/2021 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 11:16
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Y10 Open TC FINN 710 Roddy Steel   1049 11:16 11:44:21 0:28:21 0:27:02 1.0
2   Open   LASER 2000 2397 Cy Grisley Lisa Grisley 1114 11:16 11:46:47 0:30:47 0:27:38 2.0
3 Y19 Open Pinotage LASER 1 160012 John Phelps   1100 11:16 11:48:05 0:32:05 0:29:10 3.0
4 Y6 Open Nu Stuff LASER 1 164829 Rob Langley   1100     OOD   3.3
5 Y20 Open Smokin' LASER 2000 2497 Michael Rother Jordan Rother 1114 11:16 11:49:11 0:33:11 0:29:47 4.0
6   Open Yellah WANDERER 1835 Robin Dent   1193 11:16 11:51:34 0:35:34 0:29:49 5.0
7   Open Curlew LASER RADIAL 157705 Sue Handasyde-Dick   1147 11:16 11:51:41 0:35:41 0:31:07 6.0
8 Y22 Open   LASER 2000 21592 Rob Farquharson Helen Farquharson 1114 11:16 11:51:04 0:35:04 0:31:29 7.0
9 Y21 Open   LASER 1 91078 Bob Lowndes   1100 11:16 11:51:32 0:35:32 0:32:18 8.0
9 Y16 Open George LASER 2000 21685 Tim Reed Colin Moors 1114     OOD   8.0
11 Y1 Open   LASER 1 151134 David Bence   1100 11:16 11:52:02 0:36:02 0:32:45 9.0
12 Y16 Open   LASER 2000 21606 Neil Peacock Eric Whitehall 1114 11:16 11:53:43 0:37:43 0:33:51 10.0
12 Y17 Open TnT LASER 2000 21995 John Turner Rob Tarbard 1114     OOD   10.0

Easter Regatta 2022 R5 - Open Fleet - 17/04/2021 at 10:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10.30
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1   Open   LASER 2000 2397 Cy Grisley Lisa Grisley 1114 10.30 11:18:00 0.48.00 0.43.05 1.0
2 Y2 Open   FINN 96 Simon Moss   1049 10.30 11:16:26 0.46.26 0.44.16 2.0
3 Y10 Open TC FINN 710 Roddy Steel   1049 10.30 11:17:15 0.47.15 0.45.03 3.0
4 Y18 Open   FINN 626 Andrew Hurst   1049 10.30 11:17:38 0.47.38 0.45.24 4.0
5 Y19 Open Pinotage LASER 1 160012 John Phelps   1100     OOD   4.7
6 Y6 Open Nu Stuff LASER 1 164829 Rob Langley   1100 10.30 11:20:55 0.50.55 0.46.17 5.0
7   Open Curlew LASER RADIAL 157705 Sue Handasyde-Dick   1147 10.30 11:23:13 0.53.13 0.46.24 6.0
8 Y16 Open   LASER 2000 21606 Neil Peacock Eric Whitehall 1114 10.30 11:22:00 0.52.00 0.46.41 7.0
9 Y17 Open TnT LASER 2000 21995 John Turner Rob Tarbard 1114 10.30 11:22:10 0.52.10 0.46.50 8.0
10 Y1 Open   LASER 1 151134 David Bence   1100 10.30 11:21:39 0.51.39 0.46.57 9.0
11 Y16 Open George LASER 2000 21685 Tim Reed Colin Moors 1114 10.30 11:22:44 0.52.44 0.47.20 10.0
12 Y20 Open Smokin' LASER 2000 2497 Michael Rother Jordan Rother 1114 10.30 11:22:49 0.52.49 0.47.25 11.0
13   Open   LASER 1 75017 Anthony Oliver   1100 10.30 11:23:37 0.53.37 0.48.45 12.0
14   Open   Contender 667 A Hind   969 10.30 11:17:28 0.47.28 0.48.59 13.0
15 Y21 Open   LASER 1 91078 Bob Lowndes   1100 10.30 11:24:38 0.54.38 0.49.40 14.0
16   Open Yellah WANDERER 1835 Robin Dent   1193     RTD   17.0

Easter Regatta 2022 R6 - Open Fleet - 17/04/2021 at 11:35

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 11.35
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Y2 Open   FINN 96 Simon Moss   1049 11.35 12:08:05 0.33.05 0.31.32 1.0
2   Open   LASER 2000 2397 Cy Grisley Lisa Grisley 1114 11.35 12:10:10 0.35.10 0.31.34 2.0
3 Y10 Open TC FINN 710 Roddy Steel   1049 11.35 12:08:52 0.33.52 0.32.17 3.0
4 Y6 Open Nu Stuff LASER 1 164829 Rob Langley   1100 11.35 12:11:32 0.36.32 0.33.13 4.0
5 Y19 Open Pinotage LASER 1 160012 John Phelps   1100     OOD   4.7
6 Y16 Open   LASER 2000 21606 Neil Peacock Eric Whitehall 1114 11.35 12:12:13 0.37.13 0.33.24 5.0
7   Open Curlew LASER RADIAL 157705 Sue Handasyde-Dick   1147 11.35 12:14:09 0.39.09 0.34.08 6.0
8 Y17 Open TnT LASER 2000 21995 John Turner Rob Tarbard 1114 11.35 12:13:32 0.38.32 0.34.35 7.0
9 Y20 Open Smokin' LASER 2000 2497 Michael Rother Jordan Rother 1114 11.35 12:14:31 0.39.31 0.35.28 8.0
10 Y21 Open   LASER 1 91078 Bob Lowndes   1100 11.35 12:15:11 0.40.11 0.36.32 9.0
11 Y16 Open George LASER 2000 21685 Tim Reed Colin Moors 1114     RTD   14.0
11 Y18 Open   FINN 626 Andrew Hurst   1049     RTD   14.0
11   Open   LASER 1 75017 Anthony Oliver   1100     DNS   14.0
11   Open   Contender 667 A Hind   969     RTD   14.0

Easter Regatta 2022 R7 - Open Fleet - 17/04/2021 at 11:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 11:00
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1   Open   BLAZE 763 Ian Sanderson   1033 11:00 11:34:59 0:34:59 0:33:52 1.0
2   Open   LASER 2000 2397 Cy Grisley Lisa Grisley 1114 11:00 11:38:06 0:38:06 0:34:12 2.0
3   Open Yellah WANDERER 1835 Robin Dent   1193     OOD   3.0
3 Y6 Open Nu Stuff LASER 1 164829 Rob Langley   1100 11:00 11:37:46 0:37:46 0:34:20 3.0
5 Y2 Open   FINN 96 Simon Moss   1049 11:00 11:36:17 0:36:17 0:34:35 4.0
6 Y10 Open TC FINN 710 Roddy Steel   1049 11:00 11:36:26 0:36:26 0:34:44 5.0
7   Open Curlew LASER RADIAL 157705 Sue Handasyde-Dick   1147     OOD   5.3
8 Y20 Open Smokin' LASER 2000 2497 Michael Rother Jordan Rother 1114     OOD   5.7
9 Y21 Open   LASER 1 91078 Bob Lowndes   1100 11:00 11:39:48 0:39:48 0:36:11 6.0
10 Y19 Open Pinotage LASER 1 160012 John Phelps   1100 11:00 11:40:06 0:40:06 0:36:27 7.0
11 Y1 Open   LASER 1 151134 David Bence   1100 11:00 11:40:24 0:40:24 0:36:44 8.0
12 Y16 Open George LASER 2000 21685 Tim Reed Colin Moors 1114 11:00 11:42:26 0:42:26 0:38:05 9.0

Easter Regatta 2022 R8 - Open Fleet - 18/04/2021 at 11:00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 11:57
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1   Open   BLAZE 763 Ian Sanderson   1033 11:57 12:27:38 0:30:38 0:29:39 1.0
2   Open   LASER 2000 2397 Cy Grisley Lisa Grisley 1114 11:57 12:30:07 0:33:07 0:29:44 2.0
3 Y2 Open   FINN 96 Simon Moss   1049 11:57 12:29:10 0:32:10 0:30:40 3.0
3   Open Yellah WANDERER 1835 Robin Dent   1193     OOD   3.0
5 Y1 Open   LASER 1 151134 David Bence   1100 11:57 12:31:04 0:34:04 0:30:58 4.0
6 Y10 Open TC FINN 710 Roddy Steel   1049 11:57 12:29:33 0:32:33 0:31:02 5.0
7   Open Curlew LASER RADIAL 157705 Sue Handasyde-Dick   1147     OOD   5.3
8 Y20 Open Smokin' LASER 2000 2497 Michael Rother Jordan Rother 1114     OOD   5.7
9 Y6 Open Nu Stuff LASER 1 164829 Rob Langley   1100 11:57 12:32:26 0:35:26 0:32:13 6.0
10 Y21 Open   LASER 1 91078 Bob Lowndes   1100 11:57 12:33:14 0:36:14 0:32:56 7.0
11 Y16 Open George LASER 2000 21685 Tim Reed Colin Moors 1114 11:57 12:34:51 0:37:51 0:33:59 8.0

Easter Regatta 2022 R1 - Scow Fleet - 15/04/2021 at 10.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 10:10
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1   Scow   L R Scow 441 Ian Sanderson Lottie Sanderson 1485 10:10 10:43:43 0:33:43 0:22:42 1.0
2   Scow Hot & Spicy L R Scow 327 J Claridge   1485 10:10 10:45:12 0:35:12 0:23:42 2.0
3   Scow Smartie L R Scow 505 Chris Cecil-Wright Sam Cecil Wright 1485 10:10 10:48:12 0:38:12 0:25:43 3.0
4   Scow   Keyhaven Scow - New 264 M Jardine S Jardine 1485 10:10 10:49:17 0:39:17 0:26:27 4.0
5   Scow   Topas Magno BLANK George Bence Henry Cladon 1175 10:10 10:41:20 0:31:20 0:26:40 5.0
6   Scow   RS TERA PRO 4070 Raffy Seddon   1359 10:10 10:50:42 0:40:42 0:29:57 6.0
7   Scow   Topaz Vibe X 8180 Fin Clayson L Clayson - J Mann 1140 10:10 10:44:10 0:34:10 0:29:58 7.0
8   Scow   RS FEVA XL 6954 S Jardine A Crane 1244 10:10 10:48:32 0:38:32 0:30:59 8.0
9 Y24 Scow Black Magic L R Scow 393 Andy Ash-Vie   1485 10:10 11:01:18 0:51:18 0:34:33 9.0
10 Y11 Scow Maridadi L R Scow 553 Jo Edwards Richard Edwards 1485     RTD   11.0

Easter Regatta 2022 R2 - Scow Fleet - 15/04/2021 at 11:00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 11:40
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1   Scow Hot & Spicy L R Scow 327 J Claridge   1485 11:40 11:53:55 0:13:55 0:09:22 1.0
2 Y24 Scow Black Magic L R Scow 393 Andy Ash-Vie   1485 11:40 11:54:00 0:14:00 0:09:26 2.0
3   Scow Smartie L R Scow 505 Chris Cecil-Wright Sam Cecil Wright 1485 11:40 11:54:03 0:14:03 0:09:28 3.5
3   Scow   RS TERA PRO 4070 Raffy Seddon   1359 11:40 11:52:52 0:12:52 0:09:28 3.5
5   Scow   Topas Magno BLANK George Bence Henry Cladon 1175 11:40 11:51:39 0:11:39 0:09:55 5.0
6 Y11 Scow Maridadi L R Scow 553 Jo Edwards Richard Edwards 1485 11:40 11:55:25 0:15:25 0:10:23 6.0
7   Scow   Topaz Vibe X 8180 Fin Clayson L Clayson - J Mann 1140 11:40 11:53:14 0:13:14 0:11:36 7.0

Easter Regatta 2022 R3 - Scow Fleet - 16/04/2021 at 10:00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 10:05
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1   Scow   Keyhaven Scow - New 264 M Jardine S Jardine 1485 10:05 10:46:37 0:41:37 0:28:01 1.0
2 Y8 Scow Wagtail L R Scow 527 Jon Harvey   1485 10:05 10:47:03 0:42:03 0:28:19 2.0
3 Y24 Scow Black Magic L R Scow 393 Andy Ash-Vie   1485 10:05 10:49:24 0:44:24 0:29:54 3.0
4   Scow Smartie L R Scow 505 Chris Cecil-Wright Sam Cecil Wright 1485 10:05 10:49:47 0:44:47 0:30:09 4.0
5   Scow Hot & Spicy L R Scow 327 J Claridge   1485 10:05 10:50:04 0:45:04 0:30:21 5.0
6   Scow   Topas Magno BLANK George Bence Henry Cladon 1175 10:05 10:41:16 0:36:16 0:30:52 6.0
7   Scow   RS TERA PRO 4070 Raffy Seddon   1359 10:05 10:48:22 0:43:22 0:31:55 7.0
8 Y5 Scow Fritha L R Scow 536 Angus Raby   1485 10:05 10:53:04 0:48:04 0:32:22 8.0
9 Y30 Scow Zig Zag L R Scow 390 Melanie Seacombe Jeremy Seacombe 1485     OOD   8.7
10 Y11 Scow Maridadi L R Scow 553 Jo Edwards Richard Edwards 1485 10:05 10:53:35 0:48:35 0:32:43 9.0
11   Scow Tiramasu L R Scow 399 Alan Mann John Hughes 1485 10:05 10:55:00 0:50:00 0:33:40 10.0
12   Scow   Topaz Vibe X 8180 Fin Clayson L Clayson - J Mann 1140 10:05 10:46:20 0:41:20 0:36:15 11.0
13   Scow   RS FEVA XL 6954 S Jardine A Crane 1244 10:05 10:50:09 0:45:09 0:36:18 12.0
14 Y25 Scow   RS Quba 1 L Clayson   1260 10:05 10:52:05 0:47:05 0:37:22 13.0
15 R19 Scow Jupiter L R Scow 357 Georgie Williams Amelia Williams 1485 10:05 11:14:46 1:09:46 0:46:59 14.0
16   Scow   L R Scow 441 Ian Sanderson Lottie Sanderson 1485     RTD   18.0
16   Scow   RS Quba 5 Isack Unwin Matthew Unwin 1260     RTD   18.0

Easter Regatta 2022 R4 - Scow Fleet - 16/04/2021 at 11.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 11:21
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Y8 Scow Wagtail L R Scow 527 Jon Harvey   1485 11:21 11:56:50 0:35:50 0:24:08 1.0
2   Scow Smartie L R Scow 505 Chris Cecil-Wright Sam Cecil Wright 1485 11:21 11:57:16 0:36:16 0:24:25 2.0
3   Scow   Topaz Vibe X 8180 Fin Clayson L Clayson - J Mann 1140 11:21 11:48:59 0:27:59 0:24:33 3.0
4   Scow   RS TERA PRO 4070 Raffy Seddon   1359 11:21 11:54:49 0:33:49 0:24:53 4.0
5 Y5 Scow Fritha L R Scow 536 Angus Raby   1485 11:21 11:58:20 0:37:20 0:25:08 5.0
6   Scow   Topas Magno BLANK George Bence Henry Cladon 1175 11:21 11:51:19 0:30:19 0:25:48 6.0
7   Scow Hot & Spicy L R Scow 327 J Claridge   1485 11:21 12:00:03 0:39:03 0:26:18 7.0
8 Y24 Scow Black Magic L R Scow 393 Andy Ash-Vie   1485 11:21 12:19:22 0:58:22 0:39:18 8.0
9 Y30 Scow Zig Zag L R Scow 390 Melanie Seacombe Jeremy Seacombe 1485     OOD   8.7
10 Y11 Scow Maridadi L R Scow 553 Jo Edwards Richard Edwards 1485     RTD   14.0
10   Scow Tiramasu L R Scow 399 Alan Mann John Hughes 1485     RTD   14.0
10 Y25 Scow   RS Quba 1 L Clayson   1260     RTD   14.0
10 R19 Scow Jupiter L R Scow 357 Georgie Williams Amelia Williams 1485     RTD   14.0

Easter Regatta 2022 R5 - Scow Fleet - 17/04/2021 at 10:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 10.35
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1   Scow Smartie L R Scow 505 Chris Cecil-Wright Sam Cecil Wright 1485 10.35 11:20:46 0.45.46 0.30.49 1.0
2   Scow Hot & Spicy L R Scow 327 J Claridge   1485 10.35 11:21:21 0.46.21 0.31.13 2.0
3 Y24 Scow Black Magic L R Scow 393 Andy Ash-Vie   1485 10.35 11:21:53 0.46.53 0.31.34 3.0
4 Y30 Scow Zig Zag L R Scow 390 Melanie Seacombe Jeremy Seacombe 1485 10.35 11:23:37 0.48.37 0.32.44 4.0
5   Scow   RS TERA PRO 4070 Raffy Seddon   1359 10.35 11:23:15 0.48.15 0.35.30 5.0
6   Scow   Topaz Vibe X 8180 Fin Clayson L Clayson - J Mann 1140 10.35 11:22:06 0.47.06 0.41.19 6.0
7 Y11 Scow Maridadi L R Scow 553 Jo Edwards Richard Edwards 1485     RTD   9.0
8   Scow   L R Scow 441 Ian Sanderson Lottie Sanderson 1485     OOD   12.3

Easter Regatta 2022 R6 - Scow Fleet - 17/04/2021 at 11:35

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 11:40
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1   Scow Smartie L R Scow 505 Chris Cecil-Wright Sam Cecil Wright 1485 11:40 12:11:39 0:31:39 0:21:19 1.0
2 Y24 Scow Black Magic L R Scow 393 Andy Ash-Vie   1485 11:40 12:12:00 0:32:00 0:21:33 2.0
3   Scow Hot & Spicy L R Scow 327 J Claridge   1485 11:40 12:12:13 0:32:13 0:21:42 3.0
4 Y30 Scow Zig Zag L R Scow 390 Melanie Seacombe Jeremy Seacombe 1485 11:40 12:13:59 0:33:59 0:22:53 4.0
5   Scow   RS TERA PRO 4070 Raffy Seddon   1359 11:40 12:11:12 0:31:12 0:22:57 5.0
6   Scow   Topas Magno BLANK George Bence Henry Cladon 1175 11:40 12:07:52 0:27:52 0:23:43 6.0
7   Scow   Topaz Vibe X 8180 Fin Clayson L Clayson - J Mann 1140     RTD   9.0
8   Scow   L R Scow 441 Ian Sanderson Lottie Sanderson 1485     OOD   12.3

Easter Regatta 2022 R7 - Scow Fleet - 17/04/2021 at 11:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 11:05
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1   Scow Hot & Spicy L R Scow 327 J Claridge   1485 11:05 11:34:57 0:29:57 0:20:10 1.0
2 Y24 Scow Black Magic L R Scow 393 Andy Ash-Vie   1485 11:05 11:35:12 0:30:12 0:20:20 2.0
3   Scow Smartie L R Scow 505 Chris Cecil-Wright Sam Cecil Wright 1485 11:05 11:35:25 0:30:25 0:20:29 3.0
4   Scow   Keyhaven Scow - New 264 M Jardine S Jardine 1485 11:05 11:35:56 0:30:56 0:20:50 4.0
5   Scow   Topas Magno BLANK George Bence Henry Cladon 1175 11:05 11:31:09 0:26:09 0:22:15 5.0
6   Scow   Topaz Vibe X 8180 Fin Clayson L Clayson - J Mann 1140 11:05 11:32:43 0:27:43 0:24:19 6.0
7 Y5 Scow Fritha L R Scow 536 Angus Raby   1485     OOD   10.3

Easter Regatta 2022 R8 - Scow Fleet - 18/04/2021 at 11:00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 12:02
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1   Scow Hot & Spicy L R Scow 327 J Claridge   1485 12:02 12:34:46 0:32:46 0:22:04 1.0
2   Scow Smartie L R Scow 505 Chris Cecil-Wright Sam Cecil Wright 1485 12:02 12:35:16 0:33:16 0:22:24 2.0
3 Y24 Scow Black Magic L R Scow 393 Andy Ash-Vie   1485 12:02 12:36:10 0:34:10 0:23:00 3.0
4   Scow   Topas Magno BLANK George Bence Henry Cladon 1175 12:02 12:34:26 0:32:26 0:27:36 4.0
5   Scow   Topaz Vibe X 8180 Fin Clayson L Clayson - J Mann 1140 12:02 12:34:16 0:32:16 0:28:18 5.0
6 Y5 Scow Fritha L R Scow 536 Angus Raby   1485     OOD   10.3



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com