Onsdagssejladser 2012

Korsør Sejlklub

Foreløbige resultater udsendt kl 21:06 d. September 19, 2012

0 . Løb

Sailed: 11, Discards: 0, To count: 11, Ratings: Custom, Entries: 2, Scoring system: DH 2012
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Ons. 2/5
   
Ons. 9/5
   
Ons. 23/5
   
Ons. 30/5
   
Ons. 6/6
   
Ons. 13/6
   
Ons. 20/6
   
Ons. 27/6
   
Ons. 4/7
   
Ons. 15/8
   
Ons. 22/8
   
Total Nett
1st 0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm 2.0 1.0 1.0 3.0 DNC 2.0 DNF 1.0 3.0 DNF 2.0 1.0 3.0 DNC 3.0 DNC 22.0 22.0
2nd 0 HeGimm 25 Henrik og Gitte 1.0 3.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 1.0 1.0 3.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 27.0 27.0

1 . Løb

Sailed: 15, Discards: 2, To count: 13, Ratings: Custom, Entries: 7, Scoring system: DH 2012
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Ons. 2/5
   
Ons. 9/5
   
Ons. 23/5
   
Ons. 30/5
   
Ons. 6/6
   
Ons. 13/6
   
Ons. 20/6
   
Ons. 27/6
   
Ons. 4/7
   
Ons. 15/8
   
Ons. 22/8
   
Ons. 29/8
   
Ons. 5/9
   
Ons. 12/9
   
Ons. 19/9
   
Total Nett
1st 1 Wuk 397 Ulrich Dam 1.0 (4.0) 1.0 2.0 0.0 AFL 2.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (8.0 DNC) 1.0 2.0 27.0 15.0
2nd 1 Prøven 237 sejlerskolen 2.0 1.0 2.0 1.0 0.0 AFL 1.0 2.0 2.0 2.0 3.0 (4.0 DNF) 3.0 (8.0 DNC) 2.0 1.0 34.0 22.0
3rd 1 Trina 71 Søren Peter Christensen (8.0 DNC) 2.0 3.0 3.0 0.0 AFL 3.0 3.0 3.0 (8.0 DNC) 5.0 8.0 DNC 5.0 1.0 DNS 5.0 8.0 DNC 65.0 49.0
4th 1 Myggen 2450 Leif 3.0 3.0 4.0 4.0 0.0 AFL 4.0 4.0 4.0 3.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 77.0 61.0
5th 1 G-streng 141L1 sejlerskolen (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 0.0 AFL 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 6.0 2.0 8.0 DNC 8.0 DNC 4.0 3.0 95.0 79.0
6th 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 0.0 AFL 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 4.0 8.0 DNC 4.0 8.0 DNC 3.0 8.0 DNC 99.0 83.0
7th 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 0.0 AFL 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 2.0 8.0 DNC 2.0 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 100.0 84.0

3 . Løb

Sailed: 15, Discards: 2, To count: 13, Ratings: Custom, Entries: 4, Scoring system: DH 2012
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Ons. 2/5
   
Ons. 9/5
   
Ons. 23/5
   
Ons. 30/5
   
Ons. 6/6
   
Ons. 13/6
   
Ons. 20/6
   
Ons. 27/6
   
Ons. 4/7
   
Ons. 15/8
   
Ons. 22/8
   
Ons. 29/8
   
Ons. 5/9
   
Ons. 12/9
   
Ons. 19/9
   
Total Nett
1st 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (5.0 DNC) (2.0) 1.0 1.0 1.0 20.0 13.0
2nd 3 XDC 560 Thomas Augustesen (2.0) 2.0 2.0 2.0 2.0 2.0 2.0 2.0 2.0 2.0 1.0 1.0 2.0 (5.0 DNF) 2.0 31.0 24.0
3rd 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 3.0 3.0 (4.0) 3.0 3.0 3.0 3.0 (4.0) 3.0 3.0 2.0 3.0 3.0 2.0 3.0 45.0 37.0
4th 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen (4.0) 4.0 3.0 4.0 4.0 4.0 4.0 3.0 4.0 4.0 3.0 4.0 (5.0 DNC) 3.0 4.0 57.0 48.0

4 . Løb

Sailed: 15, Discards: 2, To count: 13, Ratings: Custom, Entries: 5, Scoring system: DH 2012
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Ons. 2/5
   
Ons. 9/5
   
Ons. 23/5
   
Ons. 30/5
   
Ons. 6/6
   
Ons. 13/6
   
Ons. 20/6
   
Ons. 27/6
   
Ons. 4/7
   
Ons. 15/8
   
Ons. 22/8
   
Ons. 29/8
   
Ons. 5/9
   
Ons. 12/9
   
Ons. 19/9
   
Total Nett
1st 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 1.0 4.0 1.0 1.0 1.0 1.0 5.0 4.0 1.0 (6.0 DNC) (6.0 DNC) 4.0 1.0 2.0 2.0 40.0 28.0
2nd 4 X-factor 9 Thomas Mantzius 2.0 2.0 2.0 2.0 2.0 5.0 2.0 2.0 (6.0 DNC) 2.0 (6.0 DNC) 1.0 2.0 4.0 4.0 DNS 44.0 32.0
3rd 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 3.0 3.0 4.0 4.0 4.0 4.0 1.0 1.0 (6.0 DNC) 3.0 1.0 3.0 3.0 (6.0 DNF) 1.0 47.0 35.0
4th 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen 4.0 1.0 3.0 3.0 3.0 3.0 4.0 3.0 2.0 4.0 (6.0 DNC) (6.0 DNC) 6.0 DNC 3.0 3.0 54.0 42.0
5th 4 Heartbreaker 5 Erik Borg (6.0 DNF) (6.0 DNF) 5.0 5.0 DNS 5.0 2.0 3.0 5.0 6.0 DNC 1.0 6.0 DNC 2.0 6.0 DNC 1.0 6.0 DNC 65.0 53.0

Start = Starttidspunkt
Finish = Sluttid
Elapsed = Sejltid ialt.
Laps = Antal omgange
Corrected = Præmietid
BCE = Tiden op til vinderen
BCR = DH målet, båden skulle have for at vinde
Ave speed = gennemsnitsfart

Ons. 2/5 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 5.14, Wind: v-nv TACIL, Ave wind: 1-3
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 0 HeGimm 25 Henrik og Gitte 18:50:00 202200 1:32:00 1:39:32 0:00:00 882.2 1.0
2 0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm 18:50:00 202910 1:39:10 1:44:33 0:05:00 965.858 2.0

Ons. 9/5 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 7, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm 18:50:00 202355 1:33:55 1:39:55 0:00:00 685 1.0
2 0 HeGimm 25 Henrik og Gitte     DNC       3.0

Ons. 23/5 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 8.7, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm 18:55:00 205834 2:03:34 2:11:01 0:00:00 685 1.0
2 0 HeGimm 25 Henrik og Gitte     DNC       3.0

Ons. 30/5 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 8.7, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm DNC 3.0
1 0 HeGimm 25 Henrik og Gitte DNC 3.0

Ons. 6/6 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 8.7, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm DNF 2.0
2 0 HeGimm 25 Henrik og Gitte DNC 3.0

Ons. 13/6 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 7.58, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm 18:50:00 203456 1:44:56 1:51:26 0:00:00 685 1.0
2 0 HeGimm 25 Henrik og Gitte     DNC       3.0

Ons. 20/6 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:55:00, Distance: 2.1, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 0 HeGimm 25 Henrik og Gitte 18:55:00 204934 1:54:34 1:57:39 0:00:00 882.2 1.0
2 0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm     DNF       3.0

Ons. 27/6 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 6.9, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 0 HeGimm 25 Henrik og Gitte 18:50:00 210027 2:10:27 2:20:34 0:00:00 882.2 1.0
2 0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm 18:50:00 213459 2:44:59 2:52:12 0:31:38 1182.49 2.0

Ons. 4/7 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 5.08, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm 18:50:00 201839 1:28:39 1:32:20 0:00:00 926.6 1.0
2 0 HeGimm 25 Henrik og Gitte     DNC       3.0

Ons. 15/8 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 5.08, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm DNC 3.0
1 0 HeGimm 25 Henrik og Gitte DNC 3.0

Ons. 22/8 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 5.08, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm DNC 3.0
1 0 HeGimm 25 Henrik og Gitte DNC 3.0

Ons. 29/8 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 5.08, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm  
0 HeGimm 25 Henrik og Gitte  

Ons. 5/9 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 5.08, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm  
0 HeGimm 25 Henrik og Gitte  

Ons. 12/9 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 5.08, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm  
0 HeGimm 25 Henrik og Gitte  

Ons. 19/9 - 0 . Løb

Start: Start 0, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00, Distance: 5.08, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
0 Krumme 1060 Leon Hulstrøm  
0 HeGimm 25 Henrik og Gitte  

Ons. 2/5 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:06:00, Distance: 3.59, Wind: v-nv TACIL, Ave wind: 1-3
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 1 Wuk 397 Ulrich Dam 19:06:00 201624 1:10:24 1:16:39 0:00:00 865.8 1.0
2 1 Prøven 237 sejlerskolen 19:06:00 202013 1:14:13 1:17:33 0:00:54 929.588 2.0
3 1 Myggen 2450 Leif 19:06:00 202725 1:21:25 1:26:55 0:10:16 1049.923 3.0
4 1 Trina 71 Søren Peter Christensen     DNC       8.0
4 1 G-streng 141L1 sejlerskolen     DNC       8.0
4 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm     DNC       8.0
4 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub     DNC       8.0

Ons. 9/5 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:42:00, Distance: 2.6, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 1 Prøven 237 sejlerskolen 19:42:00 203444 0:52:44 0:53:19 0:00:00 722.8 1.0
2 1 Trina 71 Søren Peter Christensen 19:42:00 204014 0:58:14 0:59:59 0:06:40 849.723 2.0
3 1 Myggen 2450 Leif 19:42:00 205450 1:12:50 1:15:08 0:21:49 1186.646 3.0
4 1 Wuk 397 Ulrich Dam 19:42:00 205508 1:13:08 1:15:17 0:21:58 1193.569 4.0
5 1 G-streng 141L1 sejlerskolen     DNC       8.0
5 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm     DNC       8.0
5 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub     DNC       8.0

Ons. 23/5 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:06:00, Distance: 6.7, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 1 Wuk 397 Ulrich Dam 19:06:00 203834 1:32:34 1:38:06 0:00:00 686.8 1.0
2 1 Prøven 237 sejlerskolen 19:06:00 204554 1:39:54 1:41:25 0:03:19 752.472 2.0
3 1 Trina 71 Søren Peter Christensen 19:06:00 205322 1:47:22 1:51:53 0:13:46 819.337 3.0
4 1 Myggen 2450 Leif 19:06:00 205917 1:53:17 1:59:13 0:21:07 872.322 4.0
5 1 G-streng 141L1 sejlerskolen     DNC       8.0
5 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm     DNC       8.0
5 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub     DNC       8.0

Ons. 30/5 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:06:00, Distance: 6.2, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 1 Prøven 237 sejlerskolen 19:06:00 202001 1:14:01 1:15:25 0:00:00 722.8 1.0
2 1 Wuk 397 Ulrich Dam 19:06:00 201758 1:11:58 1:17:06 0:01:40 702.961 2.0
3 1 Trina 71 Søren Peter Christensen 19:06:00 202433 1:18:33 1:22:43 0:07:18 766.671 3.0
4 1 Myggen 2450 Leif 19:06:00 202851 1:22:51 1:28:21 0:12:56 808.284 4.0
5 1 G-streng 141L1 sejlerskolen     DNC       8.0
5 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm     DNC       8.0
5 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub     DNC       8.0

Ons. 6/6 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:06:00, Distance: 7.41, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 1 Wuk 397 Ulrich Dam AFL 0.0
1 1 Prøven 237 sejlerskolen AFL 0.0
1 1 Trina 71 Søren Peter Christensen AFL 0.0
1 1 Myggen 2450 Leif AFL 0.0
1 1 G-streng 141L1 sejlerskolen AFL 0.0
1 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm AFL 0.0
1 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub AFL 0.0

Ons. 13/6 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:06:00, Distance: 6.73, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 1 Prøven 237 sejlerskolen 19:06:00 202852 1:22:52 1:24:24 0:00:00 722.8 1.0
2 1 Wuk 397 Ulrich Dam 19:06:00 202635 1:20:35 1:26:09 0:01:45 702.443 2.0
3 1 Trina 71 Søren Peter Christensen 19:06:00 203306 1:27:06 1:31:38 0:07:14 760.541 3.0
4 1 Myggen 2450 Leif 19:06:00 203835 1:32:35 1:38:33 0:14:10 809.427 4.0
5 1 G-streng 141L1 sejlerskolen     DNC       8.0
5 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm     DNC       8.0
5 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub     DNC       8.0

Ons. 20/6 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:07:00, Distance: 2.1, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 1 Wuk 397 Ulrich Dam 19:07:00 205108 1:44:08 1:47:47 0:00:00 865.8 1.0
2 1 Prøven 237 sejlerskolen 19:07:00 205616 1:49:16 1:51:13 0:03:26 1012.467 2.0
3 1 Trina 71 Søren Peter Christensen 19:07:00 210851 2:01:51 2:04:50 0:17:02 1371.99 3.0
4 1 Myggen 2450 Leif 19:07:00 211258 2:05:58 2:09:11 0:21:24 1489.61 4.0
5 1 G-streng 141L1 sejlerskolen     DNC       8.0
5 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm     DNC       8.0
5 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub     DNC       8.0

Ons. 27/6 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:11:00, Distance: 5.5, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 1 Wuk 397 Ulrich Dam 19:11:00 204909 1:38:09 1:47:43 0:00:00 865.8 1.0
2 1 Prøven 237 sejlerskolen 19:11:00 205849 1:47:49 1:52:55 0:05:12 971.255 2.0
3 1 Trina 71 Søren Peter Christensen 19:11:00 210513 1:54:13 2:02:01 0:14:17 1041.073 3.0
4 1 Myggen 2450 Leif 19:11:00 211900 2:08:00 2:16:26 0:28:43 1191.436 4.0
5 1 G-streng 141L1 sejlerskolen     DNC       8.0
5 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm     DNC       8.0
5 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub     DNC       8.0

Ons. 4/7 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:07:00, Distance: 6.22, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 1 Wuk 397 Ulrich Dam 19:07:00 201522 1:08:22 1:19:11 0:00:00 865.8 1.0
2 1 Prøven 237 sejlerskolen 19:07:00 202202 1:15:02 1:20:48 0:01:36 930.109 2.0
3 1 Myggen 2450 Leif 19:07:00 203910 1:32:10 1:41:42 0:22:31 1095.382 3.0
4 1 Trina 71 Søren Peter Christensen     DNC       8.0
4 1 G-streng 141L1 sejlerskolen     DNC       8.0
4 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm     DNC       8.0
4 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub     DNC       8.0

Ons. 15/8 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:26:00, Distance: 3.4, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 1 Wuk 397 Ulrich Dam 19:26:00 201711 0:51:11 0:54:00 0:00:00 686.8 1.0
2 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub 19:26:00 201829 0:52:29 0:55:16 0:01:17 709.741 2.0
3 1 Prøven 237 sejlerskolen 19:26:00 202310 0:57:10 0:57:56 0:03:57 792.388 3.0
4 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm 19:26:00 202238 0:56:38 0:59:33 0:05:33 782.976 4.0
5 1 Trina 71 Søren Peter Christensen 19:26:00 202837 1:02:37 1:04:54 0:10:55 888.565 5.0
6 1 G-streng 141L1 sejlerskolen 19:26:00 202940 1:03:40 1:06:27 0:12:28 907.094 6.0
7 1 Myggen 2450 Leif     DNC       8.0

Ons. 22/8 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 6.2, Wind str: TACIH
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 1 Wuk 397 Ulrich Dam 19:00:00 202512 1:25:12 1:29:14 0:00:00 616.6 1.0
2 1 G-streng 141L1 sejlerskolen 19:00:00 203000 1:30:00 1:34:03 0:04:49 663.052 2.0
3 1 Prøven 237 sejlerskolen     DNF       4.0
4 1 Trina 71 Søren Peter Christensen     DNC       8.0
4 1 Myggen 2450 Leif     DNC       8.0
4 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm     DNC       8.0
4 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub     DNC       8.0

Ons. 29/8 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:06:00, Distance: 4.88, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 1 Wuk 397 Ulrich Dam 19:06:00 202212 1:16:12 1:20:14 0:00:00 686.8 1.0
2 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub 19:06:00 202219 1:16:19 1:20:19 0:00:05 688.234 2.0
3 1 Prøven 237 sejlerskolen 19:06:00 202827 1:22:27 1:23:33 0:03:19 763.644 3.0
4 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm 19:06:00 202721 1:21:21 1:25:32 0:05:18 750.12 4.0
5 1 Trina 71 Søren Peter Christensen 19:06:00 204442 1:38:42 1:41:59 0:21:45 963.439 5.0
6 1 Myggen 2450 Leif     DNC       8.0
6 1 G-streng 141L1 sejlerskolen     DNC       8.0

Ons. 5/9 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 5.8, Wind str: TACIH
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 1 Trina 71 Søren Peter Christensen DNS 1.0
2 1 Wuk 397 Ulrich Dam DNC 8.0
2 1 Prøven 237 sejlerskolen DNC 8.0
2 1 Myggen 2450 Leif DNC 8.0
2 1 G-streng 141L1 sejlerskolen DNC 8.0
2 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm DNC 8.0
2 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub DNC 8.0

Ons. 12/9 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:06:00, Distance: 4.84, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 1 Wuk 397 Ulrich Dam 19:06:00 200536 0:59:36 1:03:36 0:00:00 686.8 1.0
2 1 Prøven 237 sejlerskolen 19:06:00 200851 1:02:51 1:03:57 0:00:21 727.089 2.0
3 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm 19:06:00 201111 1:05:11 1:09:20 0:05:44 756.015 3.0
4 1 G-streng 141L1 sejlerskolen 19:06:00 201222 1:06:22 1:10:20 0:06:44 770.684 4.0
5 1 Trina 71 Søren Peter Christensen 19:06:00 201350 1:07:50 1:11:06 0:07:29 788.866 5.0
6 1 Myggen 2450 Leif     DNC       8.0
6 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub     DNC       8.0

Ons. 19/9 - 1 . Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:06:00, Distance: 3.2, Wind str: TACIH
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 1 Prøven 237 sejlerskolen 19:06:00 194939 0:43:39 0:43:39 0:00:00 655.6 1.0
2 1 Wuk 397 Ulrich Dam 19:06:00 194928 0:43:28 0:45:33 0:01:54 652.163 2.0
3 1 G-streng 141L1 sejlerskolen 19:06:00 195048 0:44:48 0:46:53 0:03:14 677.163 3.0
4 1 Trina 71 Søren Peter Christensen     DNC       8.0
4 1 Myggen 2450 Leif     DNC       8.0
4 1 Krumme 1060 Leon Hulstrøm     DNC       8.0
4 1 Tak-Tik 299L1 Korsør Sejlklub     DNC       8.0

Ons. 2/5 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1 1.0
2 3 XDC 560 Thomas Augustesen 2 2.0
3 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 3 3.0
4 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 4 4.0

Ons. 9/5 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1 1.0
2 3 XDC 560 Thomas Augustesen 2 2.0
3 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 3 3.0
4 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 4 4.0

Ons. 23/5 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1 1.0
2 3 XDC 560 Thomas Augustesen 2 2.0
3 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 3 3.0
4 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 4 4.0

Ons. 30/5 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1 1.0
2 3 XDC 560 Thomas Augustesen 2 2.0
3 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 3 3.0
4 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 5 4.0

Ons. 6/6 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1 1.0
2 3 XDC 560 Thomas Augustesen 2 2.0
3 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 4 3.0
4 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 5 4.0

Ons. 13/6 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1 1.0
2 3 XDC 560 Thomas Augustesen 2 2.0
3 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 3 3.0
4 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 4 4.0

Ons. 20/6 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:01:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1 1.0
2 3 XDC 560 Thomas Augustesen 2 2.0
3 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 3 3.0
4 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 4 4.0

Ons. 27/6 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:01:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1 1.0
2 3 XDC 560 Thomas Augustesen 2 2.0
3 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 4 3.0
4 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 5 4.0

Ons. 4/7 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:01:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1 1.0
2 3 XDC 560 Thomas Augustesen 2 2.0
3 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 3 3.0
4 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 4 4.0

Ons. 15/8 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:01:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1 1.0
2 3 XDC 560 Thomas Augustesen 2 2.0
3 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 3 3.0
4 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 4 4.0

Ons. 22/8 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:01:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 XDC 560 Thomas Augustesen 1 1.0
2 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 2 2.0
3 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 3 3.0
4 3 JR-stillads 555 Lars Borg DNC 5.0

Ons. 29/8 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:01:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 XDC 560 Thomas Augustesen 1 1.0
2 3 JR-stillads 555 Lars Borg 2 2.0
3 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 3 3.0
4 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 4 4.0

Ons. 5/9 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:01:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1 1.0
2 3 XDC 560 Thomas Augustesen 2 2.0
3 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 3 3.0
4 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen DNC 5.0

Ons. 12/9 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:01:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1 1.0
2 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 2 2.0
3 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 4 3.0
4 3 XDC 560 Thomas Augustesen DNF 5.0

Ons. 19/9 - 3 . Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:01:00, Distance: 5.2, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Place Points
1 3 JR-stillads 555 Lars Borg 1 1.0
2 3 XDC 560 Thomas Augustesen 2 2.0
3 3 Kurt Rishøj 328 Bent Ehlers 3 3.0
4 3 Fars H-båd 66 Jørgen Nielsen 4 4.0

Ons. 2/5 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:12:00, Distance: 5.14, Wind: v-nv TACIL, Ave wind: 1-3
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 19:12:00 202449 1:12:49 1:24:50 0:00:00 830 1.0
2 4 X-factor 9 Thomas Mantzius 19:12:00 202118 1:09:18 1:30:11 0:05:22 788.949 2.0
3 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 19:12:00 202210 1:10:10 1:31:04 0:06:15 799.066 3.0
4 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen 19:12:00 202220 1:10:20 1:31:13 0:06:24 801.012 4.0
5 4 Heartbreaker 5 Erik Borg     DNF       6.0

Ons. 9/5 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:48:00, Distance: 4.1, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen 19:48:00 204652 0:58:52 1:09:00 0:00:00 588 1.0
2 4 X-factor 9 Thomas Mantzius 19:48:00 204706 0:59:06 1:09:14 0:00:14 591.415 2.0
3 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 19:48:00 204824 1:00:24 1:10:39 0:01:39 610.439 3.0
4 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 19:48:00 205640 1:08:40 1:15:15 0:06:15 731.415 4.0
5 4 Heartbreaker 5 Erik Borg 19:48:00 205437 DNF       6.0

Ons. 23/5 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:12:00, Distance: 8.7, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 19:12:00 205618 1:44:18 1:58:17 0:00:00 640 1.0
2 4 X-factor 9 Thomas Mantzius 19:12:00 204911 1:37:11 1:58:42 0:00:25 590.92 2.0
3 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen 19:12:00 204944 1:37:44 1:59:15 0:00:58 594.713 3.0
4 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 19:12:00 205101 1:39:01 2:00:46 0:02:29 603.563 4.0
5 4 Heartbreaker 5 Erik Borg 19:12:00 205535 1:43:35 2:03:34 0:05:17 635.057 5.0

Ons. 30/5 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:12:00, Distance: 8.0, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 19:12:00 203552 1:23:52 1:36:43 0:00:00 640 1.0
2 4 X-factor 9 Thomas Mantzius 19:12:00 203251 1:20:51 1:40:38 0:03:55 617.375 2.0
3 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen 19:12:00 203305 1:21:05 1:40:52 0:04:09 619.125 3.0
4 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 19:12:00 203258 1:20:58 1:40:58 0:04:15 618.25 4.0
5 4 Heartbreaker 5 Erik Borg     DNS       5.0

Ons. 6/6 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:12:00, Distance: 9.83, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 19:12:00 212348 2:11:48 2:27:36 0:00:00 640 1.0
2 4 X-factor 9 Thomas Mantzius 19:12:00 211632 2:04:32 2:28:51 0:01:15 595.646 2.0
3 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen 19:12:00 211740 2:05:40 2:29:59 0:02:23 602.564 3.0
4 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 19:12:00 211807 2:06:07 2:30:42 0:03:06 605.31 4.0
5 4 Heartbreaker 5 Erik Borg 19:12:00 212541 2:13:41 2:36:16 0:08:40 651.495 5.0

Ons. 13/6 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:12:00, Distance: 8.04, Wind str: TAUDM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 19:12:00 205055 1:38:55 1:50:59 0:00:00 817.8 1.0
2 4 Heartbreaker 5 Erik Borg 19:12:00 204604 1:34:04 1:52:40 0:01:41 781.606 2.0
3 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen 19:12:00 205039 1:38:39 2:00:42 0:09:44 815.81 3.0
4 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 19:12:00 205209 1:40:09 2:01:51 0:10:53 827.004 4.0
5 4 X-factor 9 Thomas Mantzius 19:12:00 205244 1:40:44 2:02:47 0:11:49 831.357 5.0

Ons. 20/6 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:13:00, Distance: 2.1, Wind str: TAUDL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 19:13:00 204323 1:30:23 1:39:08 0:00:00 956.4 1.0
2 4 X-factor 9 Thomas Mantzius 19:13:00 204658 1:33:58 1:42:49 0:03:41 1058.781 2.0
3 4 Heartbreaker 5 Erik Borg 19:13:00 205037 1:37:37 1:43:58 0:04:51 1163.067 3.0
4 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen 19:13:00 204817 1:35:17 1:44:08 0:05:00 1096.4 4.0
5 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 19:13:00 205517 1:42:17 1:45:40 0:06:33 1296.4 5.0

Ons. 27/6 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:17:00, Distance: 6.9, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 19:17:00 205219 1:35:19 2:03:23 0:00:00 726.2 1.0
2 4 X-factor 9 Thomas Mantzius 19:17:00 205300 1:36:00 2:04:02 0:00:40 732.142 2.0
3 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen 19:17:00 205535 1:38:35 2:06:37 0:03:15 754.606 3.0
4 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 19:17:00 210809 1:51:09 2:07:16 0:03:54 863.881 4.0
5 4 Heartbreaker 5 Erik Borg 19:17:00 211034 1:53:34 2:17:00 0:13:38 884.896 5.0

Ons. 4/7 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:13:00, Distance: 6.22, Wind str: TACIL
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 19:13:00 202533 1:12:33 1:27:05 0:00:00 830 1.0
2 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen 19:13:00 202549 1:12:49 1:38:05 0:11:00 832.572 2.0
3 4 X-factor 9 Thomas Mantzius     DNC       6.0
3 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen     DNC       6.0
3 4 Heartbreaker 5 Erik Borg     DNC       6.0

Ons. 15/8 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:32:00, Distance: 5.33, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Heartbreaker 5 Erik Borg 19:32:00 203804 1:06:04 1:18:18 0:00:00 598.6 1.0
2 4 X-factor 9 Thomas Mantzius 19:32:00 203720 1:05:20 1:18:31 0:00:12 590.345 2.0
3 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 19:32:00 203913 1:07:13 1:20:33 0:02:14 611.546 3.0
4 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen 19:32:00 204352 1:11:52 1:25:03 0:06:44 663.891 4.0
5 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen     DNC       6.0

Ons. 22/8 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 6.2, Wind str: TACIH
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 19:00:00 200623 1:06:23 1:20:08 0:00:00 522.6 1.0
2 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen     DNC       6.0
2 4 X-factor 9 Thomas Mantzius     DNC       6.0
2 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen     DNC       6.0
2 4 Heartbreaker 5 Erik Borg     DNC       6.0

Ons. 29/8 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:12:00, Distance: 5.24, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 X-factor 9 Thomas Mantzius 19:12:00 201751 1:05:51 1:18:49 0:00:00 588 1.0
2 4 Heartbreaker 5 Erik Borg 19:12:00 201942 1:07:42 1:19:44 0:00:55 609.183 2.0
3 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 19:12:00 201921 1:07:21 1:20:27 0:01:38 605.176 3.0
4 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 19:12:00 202504 1:13:04 1:21:29 0:02:41 670.634 4.0
5 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen     DNC       6.0

Ons. 5/9 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 5.8, Wind str: TACIH
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 19:00:00 200520 1:05:20 1:13:42 0:00:00 569 1.0
2 4 X-factor 9 Thomas Mantzius 19:00:00 200555 1:05:55 1:17:54 0:04:12 575.034 2.0
3 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 19:00:00 200710 1:07:10 1:20:01 0:06:19 587.966 3.0
4 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen     DNC       6.0
4 4 Heartbreaker 5 Erik Borg     DNC       6.0

Ons. 12/9 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:12:00, Distance: 6.88, Wind str: TACIM
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Heartbreaker 5 Erik Borg 19:12:00 202422 1:12:22 1:28:10 0:00:00 598.6 1.0
2 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 19:12:00 203323 1:21:23 1:32:26 0:04:16 677.234 2.0
3 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen 19:12:00 202939 1:17:39 1:34:40 0:06:30 644.676 3.0
4 4 X-factor 9 Thomas Mantzius 19:12:00 203141 1:19:41 1:36:42 0:08:32 662.408 4.0
5 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen     DNF       6.0

Ons. 19/9 - 4 . Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:12:00, Distance: 5.6, Wind str: TAUDH
Plac. tot. . Løb BaadNavn Sejlnummer PersonNavn Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 4 Alt for tæt på 6 Morten Adel Larsen 19:12:00 201523 1:03:23 1:17:23 0:00:00 655.6 1.0
2 4 Fru Nielsen 205 Rene Henriksen 19:12:00 202045 1:08:45 1:17:52 0:00:29 713.1 2.0
3 4 Xarah 228 Kasper Jørgensen 19:12:00 201647 1:04:47 1:18:20 0:00:57 670.6 3.0
4 4 X-factor 9 Thomas Mantzius     DNS       4.0
5 4 Heartbreaker 5 Erik Borg     DNC       6.0

Scoring codes used

CodeDescriptionPoints
AFLAflyst sejlads, som giver 0 point0
DNCDid not come to the starting areaVaries
DNFStarted but did not finishVaries
DNSCame to the start area but did not startVaries

www.korsoersejlklub.dk

www.korsoersejlklub.dk

Sailwave Scoring Software 2.5.2
www.sailwave.com