event burgee venue burgee

KSSS Olympic Class Regatta 2023

Kungliga Svenska Segel Sällskapet

Competitor List

 
Tävling/klass Segelnummer Klubb Rorsman Gast Nationsbeteckning
KSSS OCR ILCA 4 1 GKSS Elsa Björndal  
KSSS OCR ILCA 4 168776 Näsijärvi SS Teemu Rellman  
KSSS OCR ILCA 4 188367 Helsingfors SS Felix Impivaara  
KSSS OCR ILCA 4 194813 Tampereen pursiseura Leo Maunu  
KSSS OCR ILCA 4 196223 LIJS Henriette Bergström  
KSSS OCR ILCA 4 201726 GKSS Adrian Domack  
KSSS OCR ILCA 4 202978 Esbo SF Nathaniel Shahar  
KSSS OCR ILCA 4 203587 KSSS Herta Liljegren  
KSSS OCR ILCA 4 203722 Tampereen SS Eetu Jalkanen  
KSSS OCR ILCA 4 206632 GKSS Gustav Nilsson  
KSSS OCR ILCA 4 206634 KSSS Julia Leuckfeld  
KSSS OCR ILCA 4 206761 Näsijärven Purjehdusseura Onni Vuorinen  
KSSS OCR ILCA 4 208877 LIJS Matilda Breitung  
KSSS OCR ILCA 4 211276 LIJS Lova Leringe  
KSSS OCR ILCA 4 212714 GKSS Nils Amundin  
KSSS OCR ILCA 4 213738 OXSS Maja Timan Gustafsson  
KSSS OCR ILCA 4 213740 GSS Hanna Wennberg  
KSSS OCR ILCA 4 213748 GKSS Sophie Brännström  
KSSS OCR ILCA 4 213951 Fredrikstad SF Ulrik Strøm  
KSSS OCR ILCA 4 215258 KSSS Leo Kruip Efron  
KSSS OCR ILCA 4 215551 KSSS Felix Palm  
KSSS OCR ILCA 4 216419 GKSS Kajsa Andersson  
KSSS OCR ILCA 4 217154 HSS, Helsingfors segelsällskapet Teo Koponen  
KSSS OCR ILCA 4 217222 KSSS Malcolm Dahlberg  
KSSS OCR ILCA 4 217650 Helsingfors SK Kasper Puolakka  
KSSS OCR ILCA 4 219124 GKSS Erik Eriksson Brunius  
KSSS OCR ILCA 4 221386 Helsingfors SK Helmi Vauhkonen  
KSSS OCR ILCA 4 221389 Helsingfors SK Iiris Sepponen  
KSSS OCR ILCA 4 221761 KSSS Linnea Åkesson  
KSSS OCR ILCA 4 222059 LIJS Jakob Grip  
KSSS OCR ILCA 4 222566 KSSS Beata Edler  
KSSS OCR ILCA 6 Atte Klemola  
KSSS OCR ILCA 6 Elin Björklund  
KSSS OCR ILCA 6 1 Tuusulanjärven Purjehtijat Joonas Bollström  
KSSS OCR ILCA 6 11 TRBS Ossian Suneson  
KSSS OCR ILCA 6 111 LIJS Gustav Berglind  
KSSS OCR ILCA 6 22791 GKSS Jacob Brännström  
KSSS OCR ILCA 6 142051 UKF Gabrielle Paul  
KSSS OCR ILCA 6 163780 MKS Sofia Gustafsson  
KSSS OCR ILCA 6 168674 GKSS Alicia Birgmark Garcia  
KSSS OCR ILCA 6 168776 Helsingfors SS Astrid Hamel  
KSSS OCR ILCA 6 174749 MKS Lars Gustafsson  
KSSS OCR ILCA 6 184007 TaPS Veikka Viitala  
KSSS OCR ILCA 6 195041 OXSS Lisa Modin  
KSSS OCR ILCA 6 195504 Tampereen SS Ismo Rellman  
KSSS OCR ILCA 6 200826 LBSK Ivar Bodin  
KSSS OCR ILCA 6 202659 LJS Carl Furhoff  
KSSS OCR ILCA 6 205324 GKSS Hanna Gaskell-Brown  
KSSS OCR ILCA 6 205715 Nesodden seilforening Martine Bjørum  
KSSS OCR ILCA 6 206633 KSSS Elisa Lindskog  
KSSS OCR ILCA 6 206967 LESS Thyra Westbom  
KSSS OCR ILCA 6 207535 ESK/USS Hannah Lundgren  
KSSS OCR ILCA 6 207712 GKSS Albin Seglevi  
KSSS OCR ILCA 6 207830 GKSS Esther Lagerstrand  
KSSS OCR ILCA 6 208282 LBSK Wilhelm Renstrand Enjin  
KSSS OCR ILCA 6 208285 LERSS Hjalmar Pansell  
KSSS OCR ILCA 6 208355 MKS Aaro Seppälä  
KSSS OCR ILCA 6 208417 UMSS Yuri Schwartz  
KSSS OCR ILCA 6 208788 HSK Remu Seppä  
KSSS OCR ILCA 6 209029 KSSS Lowe Engström  
KSSS OCR ILCA 6 209030 MKS Hugo Della-Flora  
KSSS OCR ILCA 6 209137 GKSS Emil Fredriksson  
KSSS OCR ILCA 6 209185 UMSS Olga Schwartz  
KSSS OCR ILCA 6 210347 GKSS Fanny de Susini  
KSSS OCR ILCA 6 211113 KSSS Marius Graudums  
KSSS OCR ILCA 6 211142 GKSS Wilma Kallin  
KSSS OCR ILCA 6 211281 KSSS Lea Maurer  
KSSS OCR ILCA 6 212640 LJS Filip Huljebrant  
KSSS OCR ILCA 6 213529 KSSS Vanja Ramm-Ericson  
KSSS OCR ILCA 6 213546 LIJS Emma Wennberg  
KSSS OCR ILCA 6 213744 GKSS Axel Ekerstig  
KSSS OCR ILCA 6 213747 TSS Klara Bjällhage  
KSSS OCR ILCA 6 214111 Wasa SF Atte Timmerbacka  
KSSS OCR ILCA 6 214199 MKS Stefan Karlsson  
KSSS OCR ILCA 6 214200 KSSS Hugo Sköld Orr  
KSSS OCR ILCA 6 214478 GKSS Agnes Karlsson  
KSSS OCR ILCA 6 215343 LIJS Victor Wennberg  
KSSS OCR ILCA 6 216251 GKSS Erik Rahm  
KSSS OCR ILCA 6 216413 GKSS Alfons Sellin  
KSSS OCR ILCA 6 216416 KSSS Axel Almersson  
KSSS OCR ILCA 6 216809 Kongelig Norsk SF Olav Grønlund  
KSSS OCR ILCA 6 216828 Helsingfors SS Filippa Stahl  
KSSS OCR ILCA 6 217210 OXSS Ville Aviander  
KSSS OCR ILCA 6 217396 HKK Maura Dewey  
KSSS OCR ILCA 6 217647 Helsingfors SK Aaro Rantanen  
KSSS OCR ILCA 6 217650 Nyländska JK Henrik Puolakka  
KSSS OCR ILCA 6 217882 KKF Alexander Hargefors  
KSSS OCR ILCA 6 218425 GKSS William Karlsson  
KSSS OCR ILCA 6 218739 Helsingfors SS Aatos Järvinen  
KSSS OCR ILCA 6 219490 Helsingfors SK Tatu Uusitalo  
KSSS OCR ILCA 6 219827 KSSS Wilhelm Dahlberg  
KSSS OCR ILCA 6 220050 VSS Olof Holmberg  
KSSS OCR ILCA 6 220070 Moss SF Aksel Næshagen  
KSSS OCR ILCA 6 220645 SSVI Robin Svensson  
KSSS OCR ILCA 6 220666 KSSS/SSV Max Bergvall  
KSSS OCR ILCA 6 220678 KNS Vilde Bjørland  
KSSS OCR ILCA 6 220684 KSSS Hanna Koba  
KSSS OCR ILCA 6 221246 GKSS Leo Fagerberg  
KSSS OCR ILCA 6 221352 VÄKK Jack Hermansson  
KSSS OCR ILCA 6 221435 NJK Vanessa Voutilainen  
KSSS OCR ILCA 6 221474 KSSS Erik Norlén  
KSSS OCR ILCA 6 221587 Nyländska JK Amanda Voutilainen  
KSSS OCR ILCA 6 221751 KSSS Axel Wieland  
KSSS OCR ILCA 6 221756 GKSS Ella Fagerberg  
KSSS OCR ILCA 6 222602 Nyländska JK Olav Hamel  
KSSS OCR ILCA 6 222605 Helsingfors SS Mikaela Söderberg  
KSSS OCR ILCA 6 222910 Helsingfors SS Alex Tammi  
KSSS OCR ILCA 6 222921 Nyländska JK Atte Virtanen  
KSSS OCR ILCA 6 223229 KSSS Julius Graudums  
KSSS OCR ILCA 6 223230 KSSS Claes Järudd  
KSSS OCR ILCA 7 Maximus Torstensson  
KSSS OCR ILCA 7 Urban Nyhammar  
KSSS OCR ILCA 7 Nils Jöninger  
KSSS OCR ILCA 7 20663 TÄBS/GKSS/RÅSS Magnus Nilsson  
KSSS OCR ILCA 7 185974 Tampereen Pursiseura ry Onni Ahonen  
KSSS OCR ILCA 7 199646 OXSS Micke Lövgren  
KSSS OCR ILCA 7 204939 MKS Mikael Winander  
KSSS OCR ILCA 7 205326 VHSS Jan-Olov Sandberg  
KSSS OCR ILCA 7 206026 RVYC, HKKK, MKS, LIJS, KSSS Ian Elliott  
KSSS OCR ILCA 7 206760 HSK Samuel Rikala  
KSSS OCR ILCA 7 207826 Fredrikstad SF Christoffer Sørlie  
KSSS OCR ILCA 7 210343 GKSS Richard Domack  
KSSS OCR ILCA 7 210775 KZC Niek Kampherbeek  
KSSS OCR ILCA 7 211267 N Otto Dahlberg  
KSSS OCR ILCA 7 212711 ÅSK Joacim Torkelson  
KSSS OCR ILCA 7 213746 LIJS Anders Wennberg  
KSSS OCR ILCA 7 213933 Tampereen SS Rudolf Bähr  
KSSS OCR ILCA 7 214194 KSSS Johan Hedberg  
KSSS OCR ILCA 7 214472 KSSS Knut Leuckfeld  
KSSS OCR ILCA 7 215436 BS Noel Laukkanen  
KSSS OCR ILCA 7 215554 KSSS Carl Ljunggren  
KSSS OCR ILCA 7 216181 GSYS Wilhelm Kark  
KSSS OCR ILCA 7 216957 KNSS Simon Linse  
KSSS OCR ILCA 7 217124 Kongelig Norsk SF Hermann Tomasgaard  
KSSS OCR ILCA 7 217217 LJSS Aron Wärnberg  
KSSS OCR ILCA 7 218010 MSF Thomas Lindström  
KSSS OCR ILCA 7 219489 GKSS Emil Bengtson  
KSSS OCR ILCA 7 219901 KSSS Rasmus Granzin  
KSSS OCR ILCA 7 220077 Kongelig Norsk Seilforening Sverre Langaas-Holt  
KSSS OCR ILCA 7 220116 Nyländska JK Aleksi Tapper  
KSSS OCR ILCA 7 220701 Bundefjorden SF Jens Kaastad Ørjavik  
KSSS OCR ILCA 7 221094 KSSS Melker Ljungdahl  
KSSS OCR ILCA 7 221388 Helsingfors SK Joel Kiiski  
KSSS OCR ILCA 7 222506 KSSS Ludvig Lindqvist  
KSSS OCR ILCA 7 222613 Brändö Seglare Nooa Laukkanen  
KSSS OCR ILCA 7 222925 Soon SF Theodor Middelthon  

https://www.ksss.se/
ksss@ksss.se

https://www.ksss.se/kappsegling/ksss-kappseglingar-2023/
regatta@ksss.se

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com