event burgee

Classic Fyn Rundt 2016

Kerteminde Sejlklub

Deltagerliste_skipper-fee

 
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Fee Note Fleet
13 S1 1 Klasse Æsel Bavaria 30 DEN no number Anders KOLD 1000 x Tursejler  
27 S2 3 DH Dronning BLÅ X-99 DEN 238 Anders SCHOU 570.000 x DH Doublehanded, 2Star  
36 S2 2 DH Skarven Folkeboot DEN 1140 Kerteminde Sejlklub Annette BAUER-BRANDL 763.800 x DH Doublehanded, 2Star  
108 S5 12 DH LØMMEL MAXI 84 DEN 1041 Sejlklubben Lynæs Bent JENSEN 666.600 x DH  
107 S3 7 DH Daphne Spækhugger DEN 88 Kjøbenhavns Amatør-Sejlklub Bjørn FISCHER 657.800 x DH  
69 S6 15 DH White Diamond First 31.7 DEN 8587 Kerteminde Brita Christensen 584.4  
106 S3 7 DH Spækkeline Spækhugger DEN 239 Hou Bådelaug Cai Jørn WITTRUP 657.800 x DH  
37 S2 4 DH Blue Dolphin Banner 23 racer DEN 0412 Carsten B PEDERSEN 1000 DH Doublehanded, 2Star  
79 S4 10 DH Mathilde Scankap 99 DEN 29 Kerteminde Sejlklub Carsten GRAFF 606.200 x DH  
49 S7 18 DH Vuptii Bavaria 35 Match DEN 405 Fakse Ladeplads Sejlklub Carsten SCHEEL 552.600 x DH  
81 S4 10 DH Provence Scan-kap 99 DEN 78 Christian Fogt ANDERSEN 606.200 DH  
10 S1 1 Klasse Lady Norline Norlin 34 MKI DEN 65 Næstved Sejlklub Christopher HOLLYOAK FREDERIKSEN 1000 x Tursejler  
52 S4 9 DH Josephine Molich-X-Meter DEN 27 Claus CHRISTENSEN 556.400 x DH  
58 S6 16 DH Matador Drabant 38 DEN 28 Kerteminde Sejlklub Claus HAMDRUP 561,400 x DH  
124 S5 13 DH Esmeralda One Off DEN 106 Kerteminde Sejlklub Emil Fannike KJÆR 594.6 DH Doublehanded, 2Star  
17 S2 5 DH Saiga X482 DEN 47 Kolding Sejlklub Erik BLICHFELD 513.800 x DH Doublehanded, 2Star  
53 S4 9 DH Amalie Molich X DEN 32 Sundby Sejlforening Finn HIRSHALS 556.400 DH  
115 S3 6 DH ALPI Folkeboot DEN 909 Kerteminde Sejlklub Flemming PALM 763.800 DH  
85 S5 14 DH Fru Olsen Chance 32 DEN 1751 Faaborg Sejlklub Frank OLSEN 614.400 x DH  
101 S3 8 DH Pippi Albin Express DEN 765 Kalundborg Sejlklub Frederik RIISGAARD 647.800 x DH  
48 S6 16 DH Astarte First 34.7 GBR 993R Kalundborg Sejlklub Geo ØSTERGAARD 547.000 x DH  
78 S8 19 ORC Zeitlos Dehler 41 GER 6733 Hagen HEIGEL 598.3 x ORC  
1 S1 1 Klasse Lucky Dane Saare 46 CC DEN 1 Sejlklubben Snekken Hans GABELGAARD 1000 x Tursejler  
82 S4 10 DH Swift ScanKap99 GER 122 SVAOE, Segler-Vereinigung Hans Georg KOERLING 606.200 x DH  
42 S6 16 DH HAKUSGU HAKU 43 DEN 2 Svendborg Amatør Sejlklub Hans KULD 529.400 x DH  
60 S6 17 DH Pamula Dehler 39 SQ DEN 179 Kalundborg Sejlklub Helmer BERING 566.400 x DH  
47 S6 17 DH Luca Dufour 40P DEN 275 Henrik BECH 545.800 x DH  
19 S2 5 DH X2´Box X4-3 DEN 44 Kongelig Dansk Yachtklub Henrik JØRGENSEN 519.000 x DH Doublehanded, 2Star  
25 S2 3 DH Sinjale Bavaria 35 match DEN 5420 Aarhus Sejlklub Henrik LANGE 555.600 x DH Doublehanded, 2Star  
14 S1 1 Klasse Concurbine Katamaran DEN XX Kerteminde Sejlklub Henrik MORTENSEN 1000 Tursejler  
2 S1 1 Klasse DAX Maxi 77 DEN 1809 Henrik MOSE 1000 x Tursejler  
64 S6 16 DH OI Hanse 350 DEN 63 Sejlforeningen Vikingen Henrik PIIL 574.800 x DH  
99 S3 8 DH Kræs Albin Express DEN 233 Kerteminde Sejlklub Jacob JACOBSEN 647.800 x DH  
41 S7 18 DH Frostboxen Frost 38 DEN 1 Faaborg Sejlklub Jakob FROST 510.800 x DH  
32 S2 4 DH Galathea Impala 27 DEN 9 Kerteminde Sejlklub Jan BRAARUP 616.200 DH Doublehanded, 2Star  
40 S7 18 DH Pelle P MELGES 32 DEN 205 Thurø Sejlklub Jan MADSEN 497.000 x DH  
6 S1 1 Klasse Josefine Bavaria 34 DEN 34 Frederikssund Sejlklub Jan NIELSEN 1000 Tursejler  
88 S5 13 DH Andante Solus Alta DEN 22 Bork Bådelaug Jens ANDERSEN 619.400 x DH  
92 S5 13 DH Kyllingen X-79 DEN 49 Kalundborg Sejlklub Jens BJERBORG 621.600 x DH  
20 S2 5 DH Exabyte IMX 40 DEN 940 Kerteminde Sejlklub Jens ERNST 519.400 DH Doublehanded, 2Star  
70 S6 15 DH Gysmo X-102 DEN 38 Kerteminde Sejlklub Jens FICH 589.800 x DH  
23 S2 3 DH Tiramisu Hanse 400E DEN 161 Jesper BONNESEN 541,400 x DH Doublehanded, 2Star  
97 S5 14 DH Femmeren Nordisk Familiebåd DEN 49 Kaløvig Bådelaug Jesper FOG 646.400 x DH  
71 S5 14 DH Agouri Contrast 362 DEN 185 Kerteminde Sejlklub Jesper PEDERSEN 594.400 x DH  
38 S2 3 DH Shadowfax J109 SWE XXX Johan FORSSMAN 1000 DH Doublehanded, 2Star  
77 S4 10 DH Madison Scankap 99 DEN 101 Sejlklubben Snekken John HANSEN 606.200 x DH  
86 S5 14 DH Aja Comfortina 32 DEN 546 Kragenæs Sejlklub Jørgen ANTONSEN 617.800 x DH  
90 S5 13 DH Flyer Banner 30 DEN 6 Kerteminde Sejlklub Jørgen LARSEN 620.000 DH  
35 S2 2 DH Olivia Spækhugger DEN 112 Kerteminde Sejlklub Jørgen MOHR ERNST 657.800 DH Doublehanded, 2Star  
45 S6 17 DH Turbo X 1 ton DEN 3000 Kerteminde Sejlklub Jørn MØLLER 541.000 x DH  
62 S6 16 DH Xarah X-99 DEN 228 Korsør Sejlklub Kasper JØRGENSEN 570.000 x DH  
117 S3 6 DH Fryd Drabant 24 DEN 24 Svendborg Amatør Sejlklub Kasper LANDER 1000 DH  
29 S2 3 DH Kraken X-332 DEN 1444 Helsingør Sejlklub Kasper WEDERSØE 576.600 x DH Doublehanded, 2Star  
73 S5 14 DH Tante Møghe Elvstrøm Coronet 38 DEN 45 Næstved Sejlklub Kenneth JOHANSEN 597.200 x DH  
7 S1 1 Klasse Rametiki Elan 431 DEN 431 Kerteminde Sejlklub Kim Harris HANSEN 1000 x Tursejler  
33 S2 4 DH EPI Albin Express DEN 2011 Horsens Sejlklub Kim Lago NØRGAARD 647.800 x DH Doublehanded, 2Star  
9 S1 1 Klasse Eala Ban DEN 57 Horsens Sejlklub Kim MIKKELSEN 1000 x Tursejler  
3 S1 1 Klasse BengBeng Hallberg Rassy 34 DEN 191 Kjeld Bjørn ANDERSEN 1000 x Tursejler  
26 S2 3 DH Hexen X-362 sport DEN 222 Snaptun Sejlklub Kjeld LÆRKE 557.800 x DH Doublehanded, 2Star  
30 S6 15 DH Paniik Sonata Spec DEN 106 Dyvig Sejlklub Klaus Rønn MADSEN 594.6 x DH  
11 S1 1 Klasse Mulle B 31 DEN B 31 Kragenæs Sejlklub Kurt JAKOBSEN 1000 x Tursejler  
66 S4 11 DH Papillon Ylva DEN 33 Korsør Sejlklub Lars BORG 581.800 x DH  
95 S5 13 DH MygAnn Mosquito 88 DEN 34 Sejlklubben Lynæs Lars HANSEN 638.200 x DH  
34 S2 2 DH Tante Olga RJ-85 special DEN 332 Lars Vejsager JØRGENSEN 655.600 x DH Doublehanded, 2Star  
67 S4 11 DH Den Røde Løber Ylva DEN 69 Kerteminde Sejlklub Leif PEHRSON 581.800 x DH  
56 S6 17 DH Rødhætte Faurby 393 DEN 8 Odense Sejlklub Lene Mannurup ROLL MADSEN 558.800 x DH  
68 S6 15 DH Filippe III First 31.7 DEN 1318 Kerteminde Sejlklub Lennart DAMGAARD 583.400 x DH  
59 S6 16 DH SI-JU II Elan 340 DEN 23 Kerteminde Sejlklub Mads KIRKETORP 565.800 x DH  
55 S6 17 DH ALLEGRO Comfortina 38 GER 7502 LYC, Lübecker Yacht-Club e. V. Martin HABERT 557.400 x DH  
75 S5 14 DH Off Line Bavaria 32 DEN 398 Kerteminde Sejlklub Martin HVIDT 599.200 x DH  
102 S5 12 DH Ellinor Granada 27 DEN 175 Næstved Sejlklub Martin KIRKEBJERG 653.600 x DH  
105 S3 7 DH ALBA Spækhugger DEN 226 Aarhus Sejlklub Michael BACH 657.800 x DH  
100 S3 8 DH Flux Albin Express DEN 432 Kerteminde Sejlklub Michael FINKE 647.800 x DH  
80 S4 10 DH Spar Es Scankap 99 DEN 52 Grenaa Sejlklub Michael HANSEN 606.200 x DH  
44 S7 18 DH HANSEN X-37 DEN 68 Michael MOLLMANN 535.600 x DH  
116 S6 15 DH Latour Dehler 38 DEN 195 Kerteminde Sejlklub Michael MØLLER NIELSEN 533.4 x DH  
63 S6 16 DH Chilli Comet 33 DEN 1091 Michael PEDERSEN 572.800 x DH  
111 S3 6 DH Wapiti Drabant 24 DEN 1 Sejlklubben Lynæs Michael SCHMIDT 673.400 x DH  
72 S5 13 DH CB66 CB66 Racer DEN 39 Bork Bådelaug Mikkel LARSEN 595.400 x DH  
22 S2 5 DH TOMCAT FIRST 40.7 DEN 1189 Kerteminde Sejlklub Mikkel Nikolaj LANGE 532.600 x DH Doublehanded, 2Star  
109 S5 12 DH Halv Pot Accent 26 DEN 126 Nyborg Sejlforening Mogens RASMUSSEN 668.800 x DH  
65 S6 15 DH Alt For Tæt På Matcher 31 DEN 6 Korsør Sejlklub Morten Adel LARSEN 575.800 x DH  
54 S4 9 DH Ninka Molich X Meter DEN 5 Kerteminde Sejlklub Niels Juul HANSEN 556.400 x DH  
76 S5 14 DH Marie 2 Maxi 1000 DEN 6 Kerteminde Sejlklub Niels Peter RAUN 601.400 x DH  
96 S5 14 DH Donna Albin Ballad DEN 926 Skælskør Amatør-Sejlklub Ole HANSEN 641.800 x DH  
18 S2 5 DH Esbern Snare X-43 DEN 12 Kalundborg Sejlklub Ole MEREDIN 516.800 DH Doublehanded, 2Star  
4 S1 1 Klasse Sola Impala 31 DEN 200 Vallensbæk Sejlklub Ole STEFFENSEN 1000 x Tursejler  
74 S6 15 DH Fluks Omega 34 DEN 162 Kerteminde Sejlklub Palle SØBY 598.800 x DH  
94 S5 14 DH Freelancer Hanse 301 DEN 35 Holbæk Sejlklub Per Scheel RASMUSSEN 631.000 x DH  
43 S7 18 DH Visione 6 Mills 37 IRL 9852 Nyborg Sejlforening Per WEISKVIST 533.600 x DH  
121 S9 20 YS Linet2 Farrier F22r DEN 76 Herslev Strand Sejlklub Peter HØJLAND 1000 x TEXEL flerskrog  
83 S5 13 DH ROUGHPHY Impala 31 DEN 20 Kerteminde Sejlklub Peter REINHOLD 608.800 x DH  
46 S6 17 DH Gaga Hanse 400 DEN 808 Køge Sejlklub Peter WIND 544.600 x DH  
118 S8 19 ORC Latona Swan 56r GER 7400 NRV Pit N. Brockhausen 500.8 x ORC  
12 S1 1 Klasse Argo Navis B 31 DEN B 31 Poul VESTERGAARD 1000 x Tursejler  
8 S1 1 Klasse Andrea BAVANCA 320 DEN 501 Rasmus HANSEN 1000 x Tursejler  
91 S5 13 DH Elvira Larsen 28 DEN 83 Kerteminde Sejlklub Sabine GILL 621.000 x DH  
89 S5 13 DH Cassiopeia Impala 27 DEN 8 SGS '85, Segler-Gemeinschaft Schwarzenbe Sebastian MIRKA 619.6 x DH  
51 S6 16 DH Runaway Banner 41 DEN 20 Køge Sejlklub Steen KNAAP 553.400 x DH  
21 S2 5 DH My Way First 40 DEN 59 Snaptun Sejlklub Stig WITTRUP 525.400 x DH Doublehanded, 2Star  
112 S3 6 DH Snobelbak Drabant 24 DEN 74 Holbæk Sejlklub Svenn THUNØE 673.400 x DH  
110 S5 12 DH Nana Maxi 77 DEN 778 Korsør Sejlklub Søren HOLCK 673.200 x DH  
50 S6 17 DH Kathlene X-382 DEN 59 Søren JONGBERG 553.000 x DH  
98 S3 8 DH Explorer Albin Express DEN 115 Ballen Sejlklub Søren JUEL 647.800 x DH  
28 S2 3 DH Sico Luffe 37 DEN 137 Troense Bådelaug Søren OLSEN 571.200 x DH Doublehanded, 2Star  
5 S1 1 Klasse Hagbard Beneteau 40 DEN 293 Kastrup Sejlklub Søren STANGE 1000 x Tursejler  
39 S7 18 DH Min Ide H Landmark 43 DEN 1 Kerteminde Sejlklub Thomas LUND HANSEN 484.000 x DH  
57 S6 16 DH Flicka III Faurby 363 DEN 64 Kaløvig Bådelaug Thomas PEDERSEN 561.000 x DH  
123 S4 11 DH Batman Ylva DEN 5 Tom Drengede 581.8 x DH  
103 S5 12 DH SKUM Maxi 84 DEN 677 Sejlklubben Lynæs Torben HERSLUND 657.200 x DH  
61 S6 16 DH Ranveig Ravage 37 cruiser DEN 108 Næstved Sejlklub Torben Søndergaard NIELSEN 570.000 x DH  
84 S6 15 DH Victoria Granada 35 DEN 6 Køge Sejlklub Torben Vagn RASMUSSEN 611.800 x DH  
114 S3 6 DH Dagmar D Drabant 24 DEN 103 Aarhus Sejlklub Troels LYKKE 679.000 x DH  
24 S2 5 DH MANDALAY IMX-40 DEN 437 William FRIIS-MØLLER 554.200 DH Doublehanded, 2Star  
93 S5 14 DH Flipper Hanse 301 DEN 60 Kerteminde Sejlklub Wolfgang Franz Emil STAMMER 629.400 x DH  
31 S2 4 DH Soulmate Mosquito 85 DEN 13 Kerteminde Sejlklub Yann LE HELLEIX 601.600 x DH Doublehanded, 2Star  
87 S5 14 DH Krabbe comfort 32 DEN 34 Kragenæs Sejlklub bent JOHANSEN 618.600 DH  
16 S2 5 DH Carbon 40 Carbon 40 DEN 1 jann KLAUSEN 512.400 DH Doublehanded, 2Star  
104 S3 7 DH Canasta Spækhugger DEN 109 Aarhus Sejlklub jesper ANDERSEN 657.800 DH  
119 S4 9 DH Sansara Molich X DEN 8 Assens Sejlklub xx 571.2 DH  
15 S1 1 Klasse Gurine Mikkel NOR 2239 Øyvind SALVESEN 1000 x Tursejler  

www.kerteminde-sejlklub.dk
info@kerteminde-sejlkub.dk

www.fynrundt.dk
fynrundt@fynrundt.dk

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com