event burgee

Classic Fyn Rundt 2016

Kerteminde Sejlklub

Start og løbliste pr 18:21 on June 8, 2017

Målgang - 1 Løb

Start: Start 1 Tur, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@09:30:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
9 S1 1 Klasse Eala Ban   DEN 57 Horsens Sejlklub Kim MIKKELSEN 1000   Tursejler
11 S1 1 Klasse Mulle B 31 DEN B 31 Kragenæs Sejlklub Kurt JAKOBSEN 1000   Tursejler
12 S1 1 Klasse Argo Navis B 31 DEN B 31   Poul VESTERGAARD 1000   Tursejler
8 S1 1 Klasse Andrea BAVANCA 320 DEN 501   Rasmus HANSEN 1000   Tursejler
13 S1 1 Klasse Æsel Bavaria 30 DEN no number   Anders KOLD 1000   Tursejler
6 S1 1 Klasse Josefine Bavaria 34 DEN 34 Frederikssund Sejlklub Jan NIELSEN 1000   Tursejler
5 S1 1 Klasse Hagbard Beneteau 40 DEN 293 Kastrup Sejlklub Søren STANGE 1000   Tursejler
7 S1 1 Klasse Rametiki Elan 431 DEN 431 Kerteminde Sejlklub Kim Harris HANSEN 1000   Tursejler
3 S1 1 Klasse BengBeng Hallberg Rassy 34 DEN 191   Kjeld Bjørn ANDERSEN 1000   Tursejler
4 S1 1 Klasse Sola Impala 31 DEN 200 Vallensbæk Sejlklub Ole STEFFENSEN 1000   Tursejler
14 S1 1 Klasse Concurbine Katamaran DEN XX Kerteminde Sejlklub Henrik MORTENSEN 1000   Tursejler
2 S1 1 Klasse DAX Maxi 77 DEN 1809   Henrik MOSE 1000   Tursejler
15 S1 1 Klasse Gurine Mikkel NOR 2239   Øyvind SALVESEN 1000   Tursejler
10 S1 1 Klasse Lady Norline Norlin 34 MKI DEN 65 Næstved Sejlklub Christopher HOLLYOAK FREDERIKSEN 1000   Tursejler
1 S1 1 Klasse Lucky Dane Saare 46 CC DEN 1 Sejlklubben Snekken Hans GABELGAARD 1000   Tursejler

Målgang - 2 Løb

Start: Start 2 DH 2Star, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@10:00:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
36 S2 2 DH Skarven Folkeboot DEN 1140 Kerteminde Sejlklub Annette BAUER-BRANDL 763.800   DH Doublehanded, 2Star
34 S2 2 DH Tante Olga RJ-85 special DEN 332   Lars Vejsager JØRGENSEN 655.600   DH Doublehanded, 2Star
35 S2 2 DH Olivia Spækhugger DEN 112 Kerteminde Sejlklub Jørgen MOHR ERNST 657.800   DH Doublehanded, 2Star

Målgang - 3 Løb

Start: Start 2 DH 2Star, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@10:00:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
25 S2 3 DH Sinjale Bavaria 35 match DEN 5420 Aarhus Sejlklub Henrik LANGE 555.600   DH Doublehanded, 2Star
23 S2 3 DH Tiramisu Hanse 400E DEN 161   Jesper BONNESEN 541,400   DH Doublehanded, 2Star
38 S2 3 DH Shadowfax J109 SWE XXX   Johan FORSSMAN 1000   DH Doublehanded, 2Star
28 S2 3 DH Sico Luffe 37 DEN 137 Troense Bådelaug Søren OLSEN 571.200   DH Doublehanded, 2Star
29 S2 3 DH Kraken X-332 DEN 1444 Helsingør Sejlklub Kasper WEDERSØE 576.600   DH Doublehanded, 2Star
26 S2 3 DH Hexen X-362 sport DEN 222 Snaptun Sejlklub Kjeld LÆRKE 557.800   DH Doublehanded, 2Star
27 S2 3 DH Dronning BLÅ X-99 DEN 238   Anders SCHOU 570.000   DH Doublehanded, 2Star

Målgang - 4 Løb

Start: Start 2 DH 2Star, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@10:00:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
33 S2 4 DH EPI Albin Express DEN 2011 Horsens Sejlklub Kim Lago NØRGAARD 647.800   DH Doublehanded, 2Star
37 S2 4 DH Blue Dolphin Banner 23 racer DEN 0412   Carsten B PEDERSEN 1000   DH Doublehanded, 2Star
32 S2 4 DH Galathea Impala 27 DEN 9 Kerteminde Sejlklub Jan BRAARUP 616.200   DH Doublehanded, 2Star
31 S2 4 DH Soulmate Mosquito 85 DEN 13 Kerteminde Sejlklub Yann LE HELLEIX 601.600   DH Doublehanded, 2Star

Målgang - 5 Løb

Start: Start 2 DH 2Star, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@10:00:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
16 S2 5 DH Carbon 40 Carbon 40 DEN 1   jann KLAUSEN 512.400   DH Doublehanded, 2Star
22 S2 5 DH TOMCAT FIRST 40.7 DEN 1189 Kerteminde Sejlklub Mikkel Nikolaj LANGE 532.600   DH Doublehanded, 2Star
21 S2 5 DH My Way First 40 DEN 59 Snaptun Sejlklub Stig WITTRUP 525.400   DH Doublehanded, 2Star
20 S2 5 DH Exabyte IMX 40 DEN 940 Kerteminde Sejlklub Jens ERNST 519.400   DH Doublehanded, 2Star
24 S2 5 DH MANDALAY IMX-40 DEN 437   William FRIIS-MØLLER 554.200   DH Doublehanded, 2Star
18 S2 5 DH Esbern Snare X-43 DEN 12 Kalundborg Sejlklub Ole MEREDIN 516.800   DH Doublehanded, 2Star
19 S2 5 DH X2´Box X4-3 DEN 44 Kongelig Dansk Yachtklub Henrik JØRGENSEN 519.000   DH Doublehanded, 2Star
17 S2 5 DH Saiga X482 DEN 47 Kolding Sejlklub Erik BLICHFELD 513.800   DH Doublehanded, 2Star

Målgang - 6 Løb

Start: Start 3 DH klasse Gr1, Finishes: Finish time, Time: 03-06-2016@10:15:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
111 S3 6 DH Wapiti Drabant 24 DEN 1 Sejlklubben Lynæs Michael SCHMIDT 673.400   DH
114 S3 6 DH Dagmar D Drabant 24 DEN 103 Aarhus Sejlklub Troels LYKKE 679.000   DH
117 S3 6 DH Fryd Drabant 24 DEN 24 Svendborg Amatør Sejlklub Kasper LANDER 1000   DH
112 S3 6 DH Snobelbak Drabant 24 DEN 74 Holbæk Sejlklub Svenn THUNØE 673.400   DH
115 S3 6 DH ALPI Folkeboot DEN 909 Kerteminde Sejlklub Flemming PALM 763.800   DH

Målgang - 7 Løb

Start: Start 3 DH klasse Gr1, Finishes: Finish time, Time: 03-06-2016@10:15:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
104 S3 7 DH Canasta Spækhugger DEN 109 Aarhus Sejlklub jesper ANDERSEN 657.800   DH
105 S3 7 DH ALBA Spækhugger DEN 226 Aarhus Sejlklub Michael BACH 657.800   DH
106 S3 7 DH Spækkeline Spækhugger DEN 239 Hou Bådelaug Cai Jørn WITTRUP 657.800   DH
107 S3 7 DH Daphne Spækhugger DEN 88 Kjøbenhavns Amatør-Sejlklub Bjørn FISCHER 657.800   DH

Målgang - 8 Løb

Start: Start 3 DH klasse Gr1, Finishes: Finish time, Time: 03-06-2016@10:15:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
98 S3 8 DH Explorer Albin Express DEN 115 Ballen Sejlklub Søren JUEL 647.800   DH
99 S3 8 DH Kræs Albin Express DEN 233 Kerteminde Sejlklub Jacob JACOBSEN 647.800   DH
100 S3 8 DH Flux Albin Express DEN 432 Kerteminde Sejlklub Michael FINKE 647.800   DH
101 S3 8 DH Pippi Albin Express DEN 765 Kalundborg Sejlklub Frederik RIISGAARD 647.800   DH

Målgang - 9 Løb

Start: Start 4 DH Klasse Gr2, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@10:30:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
119 S4 9 DH Sansara Molich X DEN 8 Assens Sejlklub xx 571.2   DH
53 S4 9 DH Amalie Molich X DEN 32 Sundby Sejlforening Finn HIRSHALS 556.400   DH
54 S4 9 DH Ninka Molich X Meter DEN 5 Kerteminde Sejlklub Niels Juul HANSEN 556.400   DH
52 S4 9 DH Josephine Molich-X-Meter DEN 27   Claus CHRISTENSEN 556.400   DH

Målgang - 10 Løb

Start: Start 4 DH Klasse Gr2, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@10:30:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
81 S4 10 DH Provence Scan-kap 99 DEN 78   Christian Fogt ANDERSEN 606.200   DH
82 S4 10 DH Swift ScanKap99 GER 122 SVAOE, Segler-Vereinigung Hans Georg KOERLING 606.200   DH
77 S4 10 DH Madison Scankap 99 DEN 101 Sejlklubben Snekken John HANSEN 606.200   DH
79 S4 10 DH Mathilde Scankap 99 DEN 29 Kerteminde Sejlklub Carsten GRAFF 606.200   DH
80 S4 10 DH Spar Es Scankap 99 DEN 52 Grenaa Sejlklub Michael HANSEN 606.200   DH

Målgang - 11 Løb

Start: Start 4 DH Klasse Gr2, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@10:30:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
66 S4 11 DH Papillon Ylva DEN 33 Korsør Sejlklub Lars BORG 581.800   DH
67 S4 11 DH Den Røde Løber Ylva DEN 69 Kerteminde Sejlklub Leif PEHRSON 581.800   DH
123 S4 11 DH Batman Ylva DEN 5   Tom Drengede 581.8   DH

Målgang - 12 Løb

Start: Start 5 DH Gr1, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@10:45:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
109 S5 12 DH Halv Pot Accent 26 DEN 126 Nyborg Sejlforening Mogens RASMUSSEN 668.800   DH
102 S5 12 DH Ellinor Granada 27 DEN 175 Næstved Sejlklub Martin KIRKEBJERG 653.600   DH
108 S5 12 DH LØMMEL MAXI 84 DEN 1041 Sejlklubben Lynæs Bent JENSEN 666.600   DH
110 S5 12 DH Nana Maxi 77 DEN 778 Korsør Sejlklub Søren HOLCK 673.200   DH
103 S5 12 DH SKUM Maxi 84 DEN 677 Sejlklubben Lynæs Torben HERSLUND 657.200   DH

Målgang - 13 Løb

Start: Start 5 DH Gr1, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@10:45:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
90 S5 13 DH Flyer Banner 30 DEN 6 Kerteminde Sejlklub Jørgen LARSEN 620.000   DH
72 S5 13 DH CB66 CB66 Racer DEN 39 Bork Bådelaug Mikkel LARSEN 595.400   DH
89 S5 13 DH Cassiopeia Impala 27 DEN 8 SGS '85, Segler-Gemeinschaft Schwarzenbe Sebastian MIRKA 619.6   DH
83 S5 13 DH ROUGHPHY Impala 31 DEN 20 Kerteminde Sejlklub Peter REINHOLD 608.800   DH
91 S5 13 DH Elvira Larsen 28 DEN 83 Kerteminde Sejlklub Sabine GILL 621.000   DH
95 S5 13 DH MygAnn Mosquito 88 DEN 34 Sejlklubben Lynæs Lars HANSEN 638.200   DH
124 S5 13 DH Esmeralda One Off DEN 106 Kerteminde Sejlklub Emil Fannike KJÆR 594.6   DH Doublehanded, 2Star
88 S5 13 DH Andante Solus Alta DEN 22 Bork Bådelaug Jens ANDERSEN 619.400   DH
92 S5 13 DH Kyllingen X-79 DEN 49 Kalundborg Sejlklub Jens BJERBORG 621.600   DH

Målgang - 14 Løb

Start: Start 5 DH Gr1, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@10:45:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
96 S5 14 DH Donna Albin Ballad DEN 926 Skælskør Amatør-Sejlklub Ole HANSEN 641.800   DH
75 S5 14 DH Off Line Bavaria 32 DEN 398 Kerteminde Sejlklub Martin HVIDT 599.200   DH
85 S5 14 DH Fru Olsen Chance 32 DEN 1751 Faaborg Sejlklub Frank OLSEN 614.400   DH
86 S5 14 DH Aja Comfortina 32 DEN 546 Kragenæs Sejlklub Jørgen ANTONSEN 617.800   DH
71 S5 14 DH Agouri Contrast 362 DEN 185 Kerteminde Sejlklub Jesper PEDERSEN 594.400   DH
73 S5 14 DH Tante Møghe Elvstrøm Coronet 38 DEN 45 Næstved Sejlklub Kenneth JOHANSEN 597.200   DH
94 S5 14 DH Freelancer Hanse 301 DEN 35 Holbæk Sejlklub Per Scheel RASMUSSEN 631.000   DH
93 S5 14 DH Flipper Hanse 301 DEN 60 Kerteminde Sejlklub Wolfgang Franz Emil STAMMER 629.400   DH
76 S5 14 DH Marie 2 Maxi 1000 DEN 6 Kerteminde Sejlklub Niels Peter RAUN 601.400   DH
97 S5 14 DH Femmeren Nordisk Familiebåd DEN 49 Kaløvig Bådelaug Jesper FOG 646.400   DH
87 S5 14 DH Krabbe comfort 32 DEN 34 Kragenæs Sejlklub bent JOHANSEN 618.600   DH

Målgang - 15 Løb

Start: Start 6 DH Gr2, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@11:00:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
116 S6 15 DH Latour Dehler 38 DEN 195 Kerteminde Sejlklub Michael MØLLER NIELSEN 553.4   DH
69 S6 15 DH White Diamond First 31.7 DEN 8587 Kerteminde Brita Christensen 584.4    
68 S6 15 DH Filippe III First 31.7 DEN 1318 Kerteminde Sejlklub Lennart DAMGAARD 583.400   DH
84 S6 15 DH Victoria Granada 35 DEN 6 Køge Sejlklub Torben Vagn RASMUSSEN 611.800   DH
65 S6 15 DH Alt For Tæt På Matcher 31 DEN 6 Korsør Sejlklub Morten Adel LARSEN 575.800   DH
74 S6 15 DH Fluks Omega 34 DEN 162 Kerteminde Sejlklub Palle SØBY 598.800   DH
30 S6 15 DH Paniik Sonata Spec DEN 106 Dyvig Sejlklub Klaus Rønn MADSEN 594.6   DH
70 S6 15 DH Gysmo X-102 DEN 38 Kerteminde Sejlklub Jens FICH 589.800   DH

Målgang - 16 Løb

Start: Start 6 DH Gr2, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@11:00:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
51 S6 16 DH Runaway Banner 41 DEN 20 Køge Sejlklub Steen KNAAP 553.400   DH
63 S6 16 DH Chilli Comet 33 DEN 1091   Michael PEDERSEN 572.800   DH
58 S6 16 DH Matador Drabant 38 DEN 28 Kerteminde Sejlklub Claus HAMDRUP 561,400   DH
59 S6 16 DH SI-JU II Elan 340 DEN 23 Kerteminde Sejlklub Mads KIRKETORP 565.800   DH
57 S6 16 DH Flicka III Faurby 363 DEN 64 Kaløvig Bådelaug Thomas PEDERSEN 561.000   DH
48 S6 16 DH Astarte First 34.7 GBR 993R Kalundborg Sejlklub Geo ØSTERGAARD 547.000   DH
42 S6 16 DH HAKUSGU HAKU 43 DEN 2 Svendborg Amatør Sejlklub Hans KULD 529.400   DH
64 S6 16 DH OI Hanse 350 DEN 63 Sejlforeningen Vikingen Henrik PIIL 574.800   DH
61 S6 16 DH Ranveig Ravage 37 cruiser DEN 108 Næstved Sejlklub Torben Søndergaard NIELSEN 570.000   DH
62 S6 16 DH Xarah X-99 DEN 228 Korsør Sejlklub Kasper JØRGENSEN 570.000   DH

Målgang - 17 Løb

Start: Start 6 DH Gr2, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@11:00:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
55 S6 17 DH ALLEGRO Comfortina 38 GER 7502 LYC, Lübecker Yacht-Club e. V. Martin HABERT 557.400   DH
60 S6 17 DH Pamula Dehler 39 SQ DEN 179 Kalundborg Sejlklub Helmer BERING 566.400   DH
47 S6 17 DH Luca Dufour 40P DEN 275   Henrik BECH 545.800   DH
56 S6 17 DH Rødhætte Faurby 393 DEN 8 Odense Sejlklub Lene Mannurup ROLL MADSEN 558.800   DH
46 S6 17 DH Gaga Hanse 400 DEN 808 Køge Sejlklub Peter WIND 544.600   DH
45 S6 17 DH Turbo X 1 ton DEN 3000 Kerteminde Sejlklub Jørn MØLLER 541.000   DH
50 S6 17 DH Kathlene X-382 DEN 59   Søren JONGBERG 553.000   DH

Målgang - 18 Løb

Start: Start 7 DH Gr 3, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@11:15:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
49 S7 18 DH Vuptii Bavaria 35 Match DEN 405 Fakse Ladeplads Sejlklub Carsten SCHEEL 552.600   DH
41 S7 18 DH Frostboxen Frost 38 DEN 1 Faaborg Sejlklub Jakob FROST 510.800   DH
39 S7 18 DH Min Ide H Landmark 43 DEN 1 Kerteminde Sejlklub Thomas LUND HANSEN 484.000   DH
40 S7 18 DH Pelle P MELGES 32 DEN 205 Thurø Sejlklub Jan MADSEN 497.000   DH
43 S7 18 DH Visione 6 Mills 37 IRL 9852 Nyborg Sejlforening Per WEISKVIST 533.600   DH
44 S7 18 DH HANSEN X-37 DEN 68   Michael MOLLMANN 535.600   DH

Målgang - 19 Løb

Start: Start 8 ORC, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@11:30:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
78 S8 19 ORC Zeitlos Dehler 41 GER 6733   Hagen HEIGEL 598.3   ORC
118 S8 19 ORC Latona Swan 56r GER 7400 NRV Pit N. Brockhausen 500.8   ORC

Målgang - 20 Løb

Start: Start 9 Flerskrog, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@11:45:00, Distance: 142
Deltagernummer Start Løb RatingSystem Bådnavn Bådtype Sejlnummer Klub Skipper Rating Rank Note
121 S9 20 YS Linet2 Farrier F22r DEN 76 Herslev Strand Sejlklub Peter HØJLAND 1000   TEXEL flerskrog

www.kerteminde-sejlklub.dk
info@kerteminde-sejlkub.dk

www.fynrundt.dk
fynrundt@fynrundt.dk

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com