event burgee

Classic Fyn Rundt 2018

Kerteminde Sejlklub

Results are provisional as of 20:20 on May 30, 2018

1 Nat

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: Custom, Entries: 30, Scoring system: Fyn Rundt 2017
BowNumber Nat Fleet Division Boat Name Class SailNo Club HelmName Rating CFR18 Medical Rank Starttid
                           
                           
82 1 2 DH DoubleHand TwoStar NeXt Level X-95 DEN 42 Kerteminde Sejlklub Dan Anker Nielsen 625,0   3407 1 10:00
66 1 2 DH DoubleHand TwoStar Tumle Spækhugger DEN 482 Ærø Sejlforening Finn A. Jørgensen 662,2   2050 1 10:00
47 1 2 DH DoubleHand TwoStar Skarven Folkeboot DEN 1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl 766,0   33936 1 10:00
36 1 2 DH DoubleHand TwoStar Fox H-Boat DEN 137 Korsør Sejlklub Kristian Kamper 674,0   17138 1 10:00
22 1 2 DH DoubleHand TwoStar Giulia Winga 29 DEN 408 Korsør Sejlklub Frank Holm 672,6   35663 1 10:00
20 1 2 DH DoubleHand TwoStar EPIserver Albin Express DEN 2011 Horsens Sejlklub Kim Lago Nørgaard 651,8   32779 1 10:00
3 1 2 DH DoubleHand TwoStar Tante Olga RJ-85 special DEN 332 Korsør Sejlklub Lars Vejsager Jørgensen 656,2   6361 1 10:00
25 1 3 DH DoubleHand TwoStar Elbfuchs Hanse 341 GER 6129 SVB, Seglervereinigung Brunsbüttel e. V. klaus Arndt 584,0   35795 1 10:00
37 1 3 DH DoubleHand TwoStar Petrulla 11:Metre DEN 169 Ærø Sejlforening Erik Jørs 563,0   10765 1 10:00
54 1 3 DH DoubleHand TwoStar Xdream X-362 Sport DEN 167 Kongelig Dansk Yachtklub Allan Ibsen Sørensen 554,8   32239 1 10:00
51 1 3 DH DoubleHand TwoStar Movida Dehler 36 SQ DEN 124 Sejlklubben Neptun Vejle Rene Andersen 567,8   35552 1 10:00
67 1 3 DH DoubleHand TwoStar Bluenose X-332 DEN 236 Holbæk Sejlklub Kim Henriksen 579,4   35800 1 10:00
65 1 3 DH DoubleHand TwoStar Hexen X-362 sport DEN 222 Snaptun Sejlklub Kjeld Lærke 561,0   30844 1 10:00
83 1 3 DH DoubleHand TwoStar Sico Luffe 37 DEN 137 Troense Bådelaug Søren Olsen 573,2   11222 1 10:00
77 1 3 DH DoubleHand TwoStar Sinjale Bavaria 35 match DEN 5420 Aarhus Sejlklub Henrik Lange 560,4   32341 1 10:00
75 1 3 DH DoubleHand TwoStar Dronning BLÅ X-99 DEN 238 Næstved Sejlklub Anders Schou 572,0   30325 1 10:00
117 1 3 DH DoubleHand TwoStar Tikka Scan-Kap 99 DEN 40 Frederikshavn Sejlklub Søren Christensen 605,0   571 1 10:00
115 1 3 DH DoubleHand TwoStar Paniiik One Off DEN 106 Bork Bådelaug Klaus Madsen 629,4   4397 1 10:00
114 1 3 DH DoubleHand TwoStar Happy Girl Hanse 370 DEN 190 Korsør Sejlklub Bent Petersen 557,8   32662 1 10:00
113 1 3 DH DoubleHand TwoStar Scanti Scan-kap 99 DEN 110 Kerteminde Sejlklub Egon Høeg 605,0   7930 1 10:00
100 1 3 DH DoubleHand TwoStar Xeniet II Dufour 40 DEN 126 Egå Sejlklub Jonas Kjærsgaard 561,0   31164 1 10:00
88 1 3 DH DoubleHand TwoStar Kraken X-332 DEN 1444 Helsingør Sejlklub Kasper Wedersøe 578,0   35078 1 10:00
111 1 4 DH DoubleHand TwoStar XOXO X-50 DEN 9750 Juelsminde Sejlklub jørn Nissen 484,8   34573 1 10:00
76 1 4 DH DoubleHand TwoStar La Femme Olsen 370 DEN 2014 Struer Sejlklub Kim Basland 520,6   34803 1 10:00
69 1 4 DH DoubleHand TwoStar Esbern Snare X-43 DEN 12 Kalundborg Sejlklub Ole Meredin 518,8   32559 1 10:00
38 1 4 DH DoubleHand TwoStar Min Jente Grand Soleil 43 DEN 24 Sejlklubben Langelinie Claus Gildberg 517,4   35814 1 10:00
33 1 4 DH DoubleHand TwoStar Exabyte IMX 40 DEN 940 Kerteminde Sejlklub Jens Ernst 521,6   32358 1 10:00
5 1 4 DH DoubleHand TwoStar TOMCAT FIRST 40.7 DEN 1189 Kerteminde Sejlklub Mikkel Lange 534,8   33451 1 10:00
10 1 4 DH DoubleHand TwoStar X?Box X4-3 DEN 44 Kongelig Dansk Yachtklub Henrik Jørgensen 518,8   35542 1 10:00
11 1 5   CALYPSO DOVELL 82 ORC 8088 NRV, Norddeutscher Regatta Verein Dr.Gerhard Clausen     35830 1 10:00

2 Nat

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: Custom, Entries: 28, Scoring system: Fyn Rundt 2017
BowNumber Nat Fleet Division Boat Name Class SailNo Club HelmName Rating CFR18 Medical Rank Starttid
                           
                           
9 2 6 DH ALPI Folkeboot DEN 909 Kerteminde Sejlklub Flemming Palm 766,0   16420 1 10:15
39 2 6 DH FOREVIGT Maxi 77 2166 Korsør Sejlklub Henrik Christensen 674,2   10805 1 10:15
68 2 6 DH Alma Contessa 28 DEN 1519 Korsør Sejlklub Sara Melgaard 674,0   4271 1 10:15
60 2 6 DH Halvpot Accent 26 DEN 126 Nyborg Sejlforening Mogens Rasmussen 672,8   34855 1 10:15
86 2 6 DH Mozart Nordisk Folkebåd 998 F DEN Kerteminde Sejlklub Sisi Buch 766,0   17286 1 10:15
80 2 6 DH Nanok Maxi 77 DEN 2775 Kalundborg Sejlklub Ulf Dinesen 672,0   7828 1 10:15
92 2 6 DH Leifi H-Boat DEN 324 Kerteminde Sejlklub Kirsten Amstrup 672,0   17858 1 10:15
101 2 6 DH Dalton H-Boat DEN 534 Kerteminde Sejlklub Jørgen Nexøe 672,0   17564 1 10:15
62 2 7 DH Dagmar D Drabant 24 DEN 103 Aarhus Sejlklub Troels Lykke 685,0   33293 1 10:15
34 2 7 DH Rubella Drabant 24 DEN 136 Sejlklubben Lynæs Henrik Wamsler 679,8   244 1 10:15
49 2 7 DH Snobelbak Drabant 24 DEN 74 Holbæk Sejlklub Svenn Thunøe 679,4   252 1 10:15
23 2 7 DH Aviaja Livingston drabant 24 DEN 140 Hadsund Sejlklub Thomas Gerlach 693,0   8689 1 10:15
28 2 8 DH Elvira Larsen 28 DEN 83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill 623,8   10239 1 10:15
8 2 8 DH No Name X-79 spec DEN 387 Svendborg Sunds Sejlklub Mads Groth 629,0   8322 1 10:15
2 2 8 DH X-Kæresten X-79 DEN 346 Kerteminde Sejlklub Anders og Peter Juul 625,6   7314 1 10:15
46 2 8 DH Flipper Hanse 301 DEN 60 Kerteminde Sejlklub Wolfgang Stammer 633,0   30702 1 10:15
52 2 8 DH Adela Impala 27 DEN 31 Svendborg Sunds Sejlklub NN NN 624,4   9985 1 10:15
41 2 8 DH Joanna International 806 129 Thurø Sejlklub poul nielsen 656,4   35150 1 10:15
70 2 8 DH Freelancer Hanse 301 DEN 35 Holbæk Sejlklub Per Scheel Rasmussen 634,2   32149 1 10:15
87 2 8 DH Ellinor Granada 27 D 175 Næstved Sejlklub Martin Kirkebjerg 658,2   9593 1 10:15
73 2 8 DH Pippi Albin Express DEN 765 Kalundborg Sejlklub Frederik Riisgaard 651,8   2911 1 10:15
89 2 8 DH Donna Albin Ballad DEN 926 Skælskør Amatør-Sejlklub Ole Hansen 640,6   3662 1 10:15
106 2 8 DH Havfruen Spækhugger DEN 138 Sejlklubben Egensedybet Carsten Christensen 661,4   31158 1 10:15
79 2 9 DH Krabbe comfort 32 DEN 34 Kragenæs Sejlklub bent johansen 622,0   9144 1 10:15
63 2 9 DH Aja Comfortina 32 DEN 546 Kragenæs Sejlklub Jørgen Antonsen 620,8   9739 1 10:15
57 2 9 DH Sigrid H-35 40 den Roskilde Sejlklub Henning Kristensen 603,0   4261 1 10:15
21 2 9 DH Victoria Granada 35 DEN 6 Køge Sejlklub Torben Vagn Rasmussen 615,4   1587 1 10:15
16 2 9 DH Escapade Maxi 999 DEN 275 Sejlklubben Sundet Martin Boje Bank 612,4   34636 1 10:15

3 Nat

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: Custom, Entries: 34, Scoring system: Fyn Rundt 2017
BowNumber Nat Fleet Division Boat Name Class SailNo Club HelmName Rating CFR18 Medical Rank Starttid
                           
                           
50 3 10 DH Alfa solus alta DEN 15 Kerteminde Sejlklub casper hamdrup 615,4   3046 1 10:30
48 3 10 DH Fire Hoff II Banner 34 DEN 19 Hornbæk Bådeklub Steen Hoffmann 584,6   7584 1 10:30
40 3 10 DH PI Omega 34 DEN 117 Sejlklubben Bugten Århus Ole Knudsen 599,4   35048 1 10:30
35 3 10 DH Fluks Omega 34 DEN 162 Kerteminde Sejlklub Palle Søby 601,0   1392 1 10:30
72 3 10 DH Filippe III First 31.7 DEN 1318 Kerteminde Sejlklub Lennart Damgaard 591,8   32914 1 10:30
71 3 10 DH ROUGHPHY Impala 31 DEN 20 Kerteminde Sejlklub Peter Reinhold 611,8   31586 1 10:30
84 3 10 DH White Diamond First 31.7 DEN 8587 Kerteminde Sejlklub Peter Steen Christensen 587,2   34804 1 10:30
81 3 10 DH Gysmo X-102 DEN 38 Kerteminde Sejlklub Jens Fich 593,0   32609 1 10:30
64 3 11 DH Nu Igen Ylva DEN 96 Korsør Sejlklub Lars Borg 578,6   11680 1 10:30
105 3 11 DH Sprinteren X-99 DEN 43 Kalundborg Sejlklub Jens Bjerborg 572,0   7272 1 10:30
91 3 11 DH Mathilde Scan-Kap 99 DEN 29 Kerteminde Sejlklub Carsten Graff 605,0   577 1 10:30
45 3 11 DH Havanna Ylva DEN 86 Svendborg Sunds Sejlklub Per Brøndum 578,6   8578 1 10:30
18 3 11 DH Jutlander Scan-Kap 99 DEN 71 Sejlklubben Bugten Århus Peder Bo Nielsen 607,6   8849 1 10:30
15 3 11 DH Fiefdeeler X-99 GER 109 CSG Martin Sänger       1 10:30
27 3 11 DH Xandrine X-99 DEN 550 Kerteminde Sejlklub Jesper Olsen 572,0   11760 1 10:30
4 3 11 DH X-Factor X-99 DEN 9 Korsør Sejlklub Thomas Mantzius 572,0   7511 1 10:30
1 3 12 DH Matador Drabant 38 DEN 28 Kerteminde Sejlklub Claus Hamdrup 563,4   7509 1 10:30
26 3 12 DH Nikoline Dynamic 37 DEN 1 Skælskør Amatør-Sejlklub Claus Møller Christensen 562,4   8178 1 10:30
58 3 12 DH Marilo Contrast 370 DEN 230 Kerteminde Sejlklub Søren Svane Hansen 586,2   35781 1 10:30
94 3 12 DH Zeus Bianca 360 DEN 28 Kerteminde Sejlklub Dennis Holm 599,8   35334 1 10:30
98 3 12 DH Rødhætte Faurby 393 DEN 8 Odense Sejlklub Torben Roll 560,4   32935 1 10:30
61 3 12 DH Agouri Contrast 362 DEN 185 Kerteminde Sejlklub Jesper Pedersen 597,2   34386 1 10:30
85 3 12 DH Skuld IV Luffe 37 DEN 35 Gilleleje Sejlklub Hans Tørsleff 576,6   3984 1 10:30
74 3 12 DH Luca Dufour 34 HR SWE 584 Næstved Sejlklub Henrik Bech 569,8   35829 1 10:30
59 3 13 DH Shangri-La Bavaria 44 DEN 44 Næstved Sejlklub jan Reumert Christoffersen 527,4   35797 1 10:30
95 3 13 DH Turbo X One Ton DEN 3000 Kerteminde Sejlklub Jørn Møller 543,0   31240 1 10:30
93 3 13 DH Esmeralda Swan 48 DEN 1269 Hellerup Sejlklub Emil Kiær Kiær     11652 1 10:30
107 3 13 DH Visione 6 Mills 37 DEN 9852 Nyborg Sejlforening Per Weiskvist 541,8   35534 1 10:30
55 3 13 DH Zeitlos Dehler 41 GER 6733 NRV, Norddeutscher Regatta Verein Hagen Heigel     34631 1 10:30
44 3 13 DH Milero veloce Salona 41 GER 6955 CKA, Club der Kreuzer Abteilung e. V. Christoph Elfenkaemper 512,6   35110 1 10:30
43 3 13 DH Gaga Hanse 400 DEN 808 Køge Motor- & Sejlklub Peter Wind 534,8   35136 1 10:30
17 3 13 DH Raske Rapida J105 DEN 592 Aarhus Sejlklub Birgitte Søgaard 546,4   32514 1 10:30
14 3 13 DH Latour Dehler 38 DEN 195 Kerteminde Sejlklub Michael Møller Nielsen 557,2   35604 1 10:30
13 3 13 DH MEKON Luffe 40.04 GER 6784 YCS, Yacht-Club Strande e. V. Rainer Mohn 526,4   34621 1 10:30

4 Nat

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: Custom, Entries: 11, Scoring system: Fyn Rundt 2017
BowNumber Nat Fleet Division Boat Name Class SailNo Club HelmName Rating CFR18 Medical Rank Starttid
                           
                           
12 4 14 DH Josephine Molich-X-Meter DEN 27 Kerteminde Sejlklub Claus Christensen 557,6   1844 1 10:45
42 4 14 DH Frigg Molich 10 meter D 19 Svendborg Amatør Sejlklub Jess Pedersen 554,2   1848 1 10:45
56 4 14 DH Ninka Molich X Meter DEN 5 Kerteminde Sejlklub Niels Juul Hansen 557,6   1857 1 10:45
53 4 14 DH Amalie Molich 10 meter DEN 32 Sundby Sejlforening Finn Hirshals 557,6   5640 1 10:45
104 4 14 DH Valborg Molich 10 meter DEN 31 Ærø Sejlforening Lars Jepsen 557,6   6452 1 10:45
110 4 15 DH Pelle P Melges 32 DEN 205 Kerteminde Sejlklub Kim Haugaard 501,4   35339 1 10:45
102 4 15 DH Convoi Exceptionnel TBOAT T 830 GER 6001 HSC, Hamburger Segel-Club e. V. Jasper Behrendt 524,4   33885 1 10:45
24 4 15 DH Frostboxen Frost 38 DEN 1 Faaborg Sejlklub Jakob Frost 515,0   35404 1 10:45
32 4 16 DH Oure 4 Scandinavian Match Racer DEN 4 Skolerne i Oure Sport & Performing Arts Skolerne i Oure DEN 4 543,8   17500 1 10:45
31 4 16 DH Oure 3 Scandinavian Match Racer DEN 3 Skolerne i Oure Sport & Performing Arts Skolerne i Oure DEN 3 543,8   17499 1 10:45
30 4 16 DH Oure 6 Scandinavian Match Racer DEN 6 Skolerne i Oure Sport & Performing Arts Skolerne i Oure DEN 6 543,8   17502 1 10:45

5 Nat

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: Custom, Entries: 2, Scoring system: Fyn Rundt 2017
BowNumber Nat Fleet Division Boat Name Class SailNo Club HelmName Rating CFR18 Medical Rank Starttid
                           
                           
78 5 17 TEXEL Linet2 Farrier F22r DEN 76 Herslev Strand Sejlklub Peter Højland 117,0   TX155 1 11:00
112 5 18 TEXEL DoubleHand Gitz Sailing Diam 24 DEN 01 Jyllinge Sejlklub Søren Gitz-Johansen       1 11:00

T Nat

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: Custom, Entries: 12, Scoring system: Fyn Rundt 2017
BowNumber Nat Fleet Division Boat Name Class SailNo Club HelmName Rating CFR18 Medical Rank Starttid
                           
                           
116 T 1 Tursejler Concurbine One Off DEN 1 Kerteminde Sejlklub Henrik Mortensen     TUR 1 09:30
109 T 1 Tursejler Geronimo Mini 6.50, proto DEN 185 Sønderborg Yacht-Club Anders Mortensen     TUR 1 09:30
108 T 1 Tursejler Frollein W Dehler 39 SQ GER 6223 BSC, Blankeneser Segel-Club e. V. Detlev Woermann     TUR 1 09:30
103 T 1 Tursejler Maja Impala 36 DEN 10 Kalundborg Sejlklub Ulrik Wismar     TUR 1 09:30
99 T 1 Tursejler Selma Maxi 84 DEN 712 Kragenæs Sejlklub Helge Ostermann     TUR 1 09:30
97 T 1 Tursejler Hagbard Beneteau 40 DEN 293   Søren Stange     TUR 1 09:30
96 T 1 Tursejler Lucky Dane Saare 46 CC DEN 1 Snekken Vordingborg Hans Gabelgaard     TUR 1 09:30
90 T 1 Tursejler Mulle Bavaria 31 DEN B 31   Kurt Jakobsen     TUR 1 09:30
29 T 1 Tursejler Andrea BAVANCA 320 DEN 501 Kerteminde Sejlklub Rasmus Hansen     TUR 1 09:30
19 T 1 Tursejler Sun Bird   DEN 1024 Bisserup Sejlklub John Hansen     TUR 1 09:30
7 T 1 Tursejler Summercloud   DEN 774   Claus Henrik Rasmussen     TUR 1 09:30
6 T 1 Tursejler la Vie Xtra   DK 128 Svendborg Sunds Sejlklub Johnny Myrén     TUR 1 09:30

CFR18 - 1 Nat

Start: Start 2 DH 2Star, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@10:00:00, Distance: 142
Start: Start 8 ORC, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@12:15:00, Distance: 142
BowNumber Nat Fleet Division Boat Name Class SailNo Club HelmName Rating Place Medical Rank Starttid
82 1 2 DH DoubleHand TwoStar NeXt Level X-95 DEN 42 Kerteminde Sejlklub Dan Anker Nielsen 625,0   3407   10:00
66 1 2 DH DoubleHand TwoStar Tumle Spækhugger DEN 482 Ærø Sejlforening Finn A. Jørgensen 662,2   2050   10:00
47 1 2 DH DoubleHand TwoStar Skarven Folkeboot DEN 1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl 766,0   33936   10:00
36 1 2 DH DoubleHand TwoStar Fox H-Boat DEN 137 Korsør Sejlklub Kristian Kamper 674,0   17138   10:00
22 1 2 DH DoubleHand TwoStar Giulia Winga 29 DEN 408 Korsør Sejlklub Frank Holm 672,6   35663   10:00
20 1 2 DH DoubleHand TwoStar EPIserver Albin Express DEN 2011 Horsens Sejlklub Kim Lago Nørgaard 651,8   32779   10:00
3 1 2 DH DoubleHand TwoStar Tante Olga RJ-85 special DEN 332 Korsør Sejlklub Lars Vejsager Jørgensen 656,2   6361   10:00
25 1 3 DH DoubleHand TwoStar Elbfuchs Hanse 341 GER 6129 SVB, Seglervereinigung Brunsbüttel e. V. klaus Arndt 584,0   35795   10:00
37 1 3 DH DoubleHand TwoStar Petrulla 11:Metre DEN 169 Ærø Sejlforening Erik Jørs 563,0   10765   10:00
54 1 3 DH DoubleHand TwoStar Xdream X-362 Sport DEN 167 Kongelig Dansk Yachtklub Allan Ibsen Sørensen 554,8   32239   10:00
51 1 3 DH DoubleHand TwoStar Movida Dehler 36 SQ DEN 124 Sejlklubben Neptun Vejle Rene Andersen 567,8   35552   10:00
67 1 3 DH DoubleHand TwoStar Bluenose X-332 DEN 236 Holbæk Sejlklub Kim Henriksen 579,4   35800   10:00
65 1 3 DH DoubleHand TwoStar Hexen X-362 sport DEN 222 Snaptun Sejlklub Kjeld Lærke 561,0   30844   10:00
83 1 3 DH DoubleHand TwoStar Sico Luffe 37 DEN 137 Troense Bådelaug Søren Olsen 573,2   11222   10:00
77 1 3 DH DoubleHand TwoStar Sinjale Bavaria 35 match DEN 5420 Aarhus Sejlklub Henrik Lange 560,4   32341   10:00
75 1 3 DH DoubleHand TwoStar Dronning BLÅ X-99 DEN 238 Næstved Sejlklub Anders Schou 572,0   30325   10:00
117 1 3 DH DoubleHand TwoStar Tikka Scan-Kap 99 DEN 40 Frederikshavn Sejlklub Søren Christensen 605,0   571   10:00
115 1 3 DH DoubleHand TwoStar Paniiik One Off DEN 106 Bork Bådelaug Klaus Madsen 629,4   4397   10:00
114 1 3 DH DoubleHand TwoStar Happy Girl Hanse 370 DEN 190 Korsør Sejlklub Bent Petersen 557,8   32662   10:00
113 1 3 DH DoubleHand TwoStar Scanti Scan-kap 99 DEN 110 Kerteminde Sejlklub Egon Høeg 605,0   7930   10:00
100 1 3 DH DoubleHand TwoStar Xeniet II Dufour 40 DEN 126 Egå Sejlklub Jonas Kjærsgaard 561,0   31164   10:00
88 1 3 DH DoubleHand TwoStar Kraken X-332 DEN 1444 Helsingør Sejlklub Kasper Wedersøe 578,0   35078   10:00
111 1 4 DH DoubleHand TwoStar XOXO X-50 DEN 9750 Juelsminde Sejlklub jørn Nissen 484,8   34573   10:00
76 1 4 DH DoubleHand TwoStar La Femme Olsen 370 DEN 2014 Struer Sejlklub Kim Basland 520,6   34803   10:00
69 1 4 DH DoubleHand TwoStar Esbern Snare X-43 DEN 12 Kalundborg Sejlklub Ole Meredin 518,8   32559   10:00
38 1 4 DH DoubleHand TwoStar Min Jente Grand Soleil 43 DEN 24 Sejlklubben Langelinie Claus Gildberg 517,4   35814   10:00
33 1 4 DH DoubleHand TwoStar Exabyte IMX 40 DEN 940 Kerteminde Sejlklub Jens Ernst 521,6   32358   10:00
5 1 4 DH DoubleHand TwoStar TOMCAT FIRST 40.7 DEN 1189 Kerteminde Sejlklub Mikkel Lange 534,8   33451   10:00
10 1 4 DH DoubleHand TwoStar X?Box X4-3 DEN 44 Kongelig Dansk Yachtklub Henrik Jørgensen 518,8   35542   10:00
11 1 5   CALYPSO DOVELL 82 ORC 8088 NRV, Norddeutscher Regatta Verein Dr.Gerhard Clausen     35830   10:00

CFR18 - 2 Nat

Start: Start 3 DH klasse Gr1, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@10:15:00, Distance: 142
BowNumber Nat Fleet Division Boat Name Class SailNo Club HelmName Rating Place Medical Rank Starttid
9 2 6 DH ALPI Folkeboot DEN 909 Kerteminde Sejlklub Flemming Palm 766,0   16420   10:15
39 2 6 DH FOREVIGT Maxi 77 2166 Korsør Sejlklub Henrik Christensen 674,2   10805   10:15
68 2 6 DH Alma Contessa 28 DEN 1519 Korsør Sejlklub Sara Melgaard 674,0   4271   10:15
60 2 6 DH Halvpot Accent 26 DEN 126 Nyborg Sejlforening Mogens Rasmussen 672,8   34855   10:15
86 2 6 DH Mozart Nordisk Folkebåd 998 F DEN Kerteminde Sejlklub Sisi Buch 766,0   17286   10:15
80 2 6 DH Nanok Maxi 77 DEN 2775 Kalundborg Sejlklub Ulf Dinesen 672,0   7828   10:15
92 2 6 DH Leifi H-Boat DEN 324 Kerteminde Sejlklub Kirsten Amstrup 672,0   17858   10:15
101 2 6 DH Dalton H-Boat DEN 534 Kerteminde Sejlklub Jørgen Nexøe 672,0   17564   10:15
62 2 7 DH Dagmar D Drabant 24 DEN 103 Aarhus Sejlklub Troels Lykke 685,0   33293   10:15
34 2 7 DH Rubella Drabant 24 DEN 136 Sejlklubben Lynæs Henrik Wamsler 679,8   244   10:15
49 2 7 DH Snobelbak Drabant 24 DEN 74 Holbæk Sejlklub Svenn Thunøe 679,4   252   10:15
23 2 7 DH Aviaja Livingston drabant 24 DEN 140 Hadsund Sejlklub Thomas Gerlach 693,0   8689   10:15
28 2 8 DH Elvira Larsen 28 DEN 83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill 623,8   10239   10:15
8 2 8 DH No Name X-79 spec DEN 387 Svendborg Sunds Sejlklub Mads Groth 629,0   8322   10:15
2 2 8 DH X-Kæresten X-79 DEN 346 Kerteminde Sejlklub Anders og Peter Juul 625,6   7314   10:15
46 2 8 DH Flipper Hanse 301 DEN 60 Kerteminde Sejlklub Wolfgang Stammer 633,0   30702   10:15
52 2 8 DH Adela Impala 27 DEN 31 Svendborg Sunds Sejlklub NN NN 624,4   9985   10:15
41 2 8 DH Joanna International 806 129 Thurø Sejlklub poul nielsen 656,4   35150   10:15
70 2 8 DH Freelancer Hanse 301 DEN 35 Holbæk Sejlklub Per Scheel Rasmussen 634,2   32149   10:15
87 2 8 DH Ellinor Granada 27 D 175 Næstved Sejlklub Martin Kirkebjerg 658,2   9593   10:15
73 2 8 DH Pippi Albin Express DEN 765 Kalundborg Sejlklub Frederik Riisgaard 651,8   2911   10:15
89 2 8 DH Donna Albin Ballad DEN 926 Skælskør Amatør-Sejlklub Ole Hansen 640,6   3662   10:15
106 2 8 DH Havfruen Spækhugger DEN 138 Sejlklubben Egensedybet Carsten Christensen 661,4   31158   10:15
79 2 9 DH Krabbe comfort 32 DEN 34 Kragenæs Sejlklub bent johansen 622,0   9144   10:15
63 2 9 DH Aja Comfortina 32 DEN 546 Kragenæs Sejlklub Jørgen Antonsen 620,8   9739   10:15
57 2 9 DH Sigrid H-35 40 den Roskilde Sejlklub Henning Kristensen 603,0   4261   10:15
21 2 9 DH Victoria Granada 35 DEN 6 Køge Sejlklub Torben Vagn Rasmussen 615,4   1587   10:15
16 2 9 DH Escapade Maxi 999 DEN 275 Sejlklubben Sundet Martin Boje Bank 612,4   34636   10:15

CFR18 - 3 Nat

Start: Start 4 DH Klasse Gr2, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@11:14:00, Distance: 142
BowNumber Nat Fleet Division Boat Name Class SailNo Club HelmName Rating Place Medical Rank Starttid
50 3 10 DH Alfa solus alta DEN 15 Kerteminde Sejlklub casper hamdrup 615,4   3046   10:30
48 3 10 DH Fire Hoff II Banner 34 DEN 19 Hornbæk Bådeklub Steen Hoffmann 584,6   7584   10:30
40 3 10 DH PI Omega 34 DEN 117 Sejlklubben Bugten Århus Ole Knudsen 599,4   35048   10:30
35 3 10 DH Fluks Omega 34 DEN 162 Kerteminde Sejlklub Palle Søby 601,0   1392   10:30
72 3 10 DH Filippe III First 31.7 DEN 1318 Kerteminde Sejlklub Lennart Damgaard 591,8   32914   10:30
71 3 10 DH ROUGHPHY Impala 31 DEN 20 Kerteminde Sejlklub Peter Reinhold 611,8   31586   10:30
84 3 10 DH White Diamond First 31.7 DEN 8587 Kerteminde Sejlklub Peter Steen Christensen 587,2   34804   10:30
81 3 10 DH Gysmo X-102 DEN 38 Kerteminde Sejlklub Jens Fich 593,0   32609   10:30
64 3 11 DH Nu Igen Ylva DEN 96 Korsør Sejlklub Lars Borg 578,6   11680   10:30
105 3 11 DH Sprinteren X-99 DEN 43 Kalundborg Sejlklub Jens Bjerborg 572,0   7272   10:30
91 3 11 DH Mathilde Scan-Kap 99 DEN 29 Kerteminde Sejlklub Carsten Graff 605,0   577   10:30
45 3 11 DH Havanna Ylva DEN 86 Svendborg Sunds Sejlklub Per Brøndum 578,6   8578   10:30
18 3 11 DH Jutlander Scan-Kap 99 DEN 71 Sejlklubben Bugten Århus Peder Bo Nielsen 607,6   8849   10:30
15 3 11 DH Fiefdeeler X-99 GER 109 CSG Martin Sänger         10:30
27 3 11 DH Xandrine X-99 DEN 550 Kerteminde Sejlklub Jesper Olsen 572,0   11760   10:30
4 3 11 DH X-Factor X-99 DEN 9 Korsør Sejlklub Thomas Mantzius 572,0   7511   10:30
1 3 12 DH Matador Drabant 38 DEN 28 Kerteminde Sejlklub Claus Hamdrup 563,4   7509   10:30
26 3 12 DH Nikoline Dynamic 37 DEN 1 Skælskør Amatør-Sejlklub Claus Møller Christensen 562,4   8178   10:30
58 3 12 DH Marilo Contrast 370 DEN 230 Kerteminde Sejlklub Søren Svane Hansen 586,2   35781   10:30
94 3 12 DH Zeus Bianca 360 DEN 28 Kerteminde Sejlklub Dennis Holm 599,8   35334   10:30
98 3 12 DH Rødhætte Faurby 393 DEN 8 Odense Sejlklub Torben Roll 560,4   32935   10:30
61 3 12 DH Agouri Contrast 362 DEN 185 Kerteminde Sejlklub Jesper Pedersen 597,2   34386   10:30
85 3 12 DH Skuld IV Luffe 37 DEN 35 Gilleleje Sejlklub Hans Tørsleff 576,6   3984   10:30
74 3 12 DH Luca Dufour 34 HR SWE 584 Næstved Sejlklub Henrik Bech 569,8   35829   10:30
59 3 13 DH Shangri-La Bavaria 44 DEN 44 Næstved Sejlklub jan Reumert Christoffersen 527,4   35797   10:30
95 3 13 DH Turbo X One Ton DEN 3000 Kerteminde Sejlklub Jørn Møller 543,0   31240   10:30
93 3 13 DH Esmeralda Swan 48 DEN 1269 Hellerup Sejlklub Emil Kiær Kiær     11652   10:30
107 3 13 DH Visione 6 Mills 37 DEN 9852 Nyborg Sejlforening Per Weiskvist 541,8   35534   10:30
55 3 13 DH Zeitlos Dehler 41 GER 6733 NRV, Norddeutscher Regatta Verein Hagen Heigel     34631   10:30
44 3 13 DH Milero veloce Salona 41 GER 6955 CKA, Club der Kreuzer Abteilung e. V. Christoph Elfenkaemper 512,6   35110   10:30
43 3 13 DH Gaga Hanse 400 DEN 808 Køge Motor- & Sejlklub Peter Wind 534,8   35136   10:30
17 3 13 DH Raske Rapida J105 DEN 592 Aarhus Sejlklub Birgitte Søgaard 546,4   32514   10:30
14 3 13 DH Latour Dehler 38 DEN 195 Kerteminde Sejlklub Michael Møller Nielsen 557,2   35604   10:30
13 3 13 DH MEKON Luffe 40.04 GER 6784 YCS, Yacht-Club Strande e. V. Rainer Mohn 526,4   34621   10:30

CFR18 - 4 Nat

Start: Start 5 DH Gr1, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@11:30:00, Distance: 142
BowNumber Nat Fleet Division Boat Name Class SailNo Club HelmName Rating Place Medical Rank Starttid
12 4 14 DH Josephine Molich-X-Meter DEN 27 Kerteminde Sejlklub Claus Christensen 557,6   1844   10:45
42 4 14 DH Frigg Molich 10 meter D 19 Svendborg Amatør Sejlklub Jess Pedersen 554,2   1848   10:45
56 4 14 DH Ninka Molich X Meter DEN 5 Kerteminde Sejlklub Niels Juul Hansen 557,6   1857   10:45
53 4 14 DH Amalie Molich 10 meter DEN 32 Sundby Sejlforening Finn Hirshals 557,6   5640   10:45
104 4 14 DH Valborg Molich 10 meter DEN 31 Ærø Sejlforening Lars Jepsen 557,6   6452   10:45
110 4 15 DH Pelle P Melges 32 DEN 205 Kerteminde Sejlklub Kim Haugaard 501,4   35339   10:45
102 4 15 DH Convoi Exceptionnel TBOAT T 830 GER 6001 HSC, Hamburger Segel-Club e. V. Jasper Behrendt 524,4   33885   10:45
24 4 15 DH Frostboxen Frost 38 DEN 1 Faaborg Sejlklub Jakob Frost 515,0   35404   10:45
32 4 16 DH Oure 4 Scandinavian Match Racer DEN 4 Skolerne i Oure Sport & Performing Arts Skolerne i Oure DEN 4 543,8   17500   10:45
31 4 16 DH Oure 3 Scandinavian Match Racer DEN 3 Skolerne i Oure Sport & Performing Arts Skolerne i Oure DEN 3 543,8   17499   10:45
30 4 16 DH Oure 6 Scandinavian Match Racer DEN 6 Skolerne i Oure Sport & Performing Arts Skolerne i Oure DEN 6 543,8   17502   10:45

CFR18 - 5 Nat

Start: Start 9 Flerskrog, Finishes: Finish time, Time: 09-06-2017@12:25:00, Distance: 142
BowNumber Nat Fleet Division Boat Name Class SailNo Club HelmName Rating Place Medical Rank Starttid
78 5 17 TEXEL Linet2 Farrier F22r DEN 76 Herslev Strand Sejlklub Peter Højland 117,0   TX155   11:00
112 5 18 TEXEL DoubleHand Gitz Sailing Diam 24 DEN 01 Jyllinge Sejlklub Søren Gitz-Johansen         11:00

CFR18 - T Nat

Start: Start 1 Tur, Finishes: Finish time, Time: 01-06-2018@09:30:00, Distance: 142
BowNumber Nat Fleet Division Boat Name Class SailNo Club HelmName Rating Place Medical Rank Starttid
116 T 1 Tursejler Concurbine One Off DEN 1 Kerteminde Sejlklub Henrik Mortensen     TUR   09:30
109 T 1 Tursejler Geronimo Mini 6.50, proto DEN 185 Sønderborg Yacht-Club Anders Mortensen     TUR   09:30
108 T 1 Tursejler Frollein W Dehler 39 SQ GER 6223 BSC, Blankeneser Segel-Club e. V. Detlev Woermann     TUR   09:30
103 T 1 Tursejler Maja Impala 36 DEN 10 Kalundborg Sejlklub Ulrik Wismar     TUR   09:30
99 T 1 Tursejler Selma Maxi 84 DEN 712 Kragenæs Sejlklub Helge Ostermann     TUR   09:30
97 T 1 Tursejler Hagbard Beneteau 40 DEN 293   Søren Stange     TUR   09:30
96 T 1 Tursejler Lucky Dane Saare 46 CC DEN 1 Snekken Vordingborg Hans Gabelgaard     TUR   09:30
90 T 1 Tursejler Mulle Bavaria 31 DEN B 31   Kurt Jakobsen     TUR   09:30
29 T 1 Tursejler Andrea BAVANCA 320 DEN 501 Kerteminde Sejlklub Rasmus Hansen     TUR   09:30
19 T 1 Tursejler Sun Bird   DEN 1024 Bisserup Sejlklub John Hansen     TUR   09:30
7 T 1 Tursejler Summercloud   DEN 774   Claus Henrik Rasmussen     TUR   09:30
6 T 1 Tursejler la Vie Xtra   DK 128 Svendborg Sunds Sejlklub Johnny Myrén     TUR   09:30

www.kerteminde-sejlklub.dk
info@kerteminde-sejlkub.dk

www.fynrundt.dk
fynrundt@fynrundt.dk

Sailwave Scoring Software 2.23.4
www.sailwave.com