event burgee venue burgee

DH-kølbåde Kerteminde - aftenkapsejlads 2017

Kerteminde sejlklub

Løbsresultater - serie

1 Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: Custom, Entries: 3, Scoring system: DH2017
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating 25-04-2017
   
Total Nett
1st 10 3 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 2 1281.8,923.6,787.2   1.0 1.0 1.0
2nd 14 3 1 Flemming Palm Folkebåd ALPI 909 2 1281.8,923.6,787.2   4.0 DNC 4.0 4.0
2nd 11 3 1 Sisi Buch Folkebåd Mozart 998 2 1281.8,923.6,787.2   4.0 DNC 4.0 4.0

2 Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: Custom, Entries: 4, Scoring system: DH2017
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating 25-04-2017
   
Total Nett
1st 25 3 2 Dan Larsen L-23 Kom-An... 191 2 1075.4,821.2,714.4   1.0 1.0 1.0
2nd 23 3 2 Jørgen Mohr Ernst Spækhugger Olivia 112 2 1030.0,802.4,703.2   2.0 2.0 2.0
3rd 27 3 2 Søren Scavenius L-23 Tørn 277 2 1110.4,835.2,722.2   3.0 3.0 3.0
4th 24 3 2 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 2 1177.0,853.0,720.2   4.0 4.0 4.0

3 Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: Custom, Entries: 3, Scoring system: DH2017
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating 25-04-2017
   
Total Nett
1st 32 3 3 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 2 1035.2,794.4,694.0   1.0 1.0 1.0
2nd 34 3 3 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 2 1035.2,794.4,694.0   2.0 2.0 2.0
3rd 31 3 3 Michael Finke Albin Express Flux 432 2 1035.2,794.4,694.0   3.0 3.0 3.0

4 Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: Custom, Entries: 6, Scoring system: DH2017
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating 25-04-2017
   
Total Nett
1st 47 3 4 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonite 21 21 2 953.2,754.4,635.6   1.0 1.0 1.0
2nd 45 3 4 Anders & Peter Juul X-79 X-Kæreste 346 2 989.6,768.8,669.8   2.0 2.0 2.0
3rd 40 3 4 Jørgen Larsen Banner 30 Flyer 6 2 996.6,760.8,659.4   3.0 3.0 3.0
4th 46 3 4 Sabine Gill Larsen 28 Elvira 83 2 998.0,762.6,660.2   4.0 4.0 4.0
5th 44 3 4 Yann Le Hellix Mosquito 85 Soulmate 13 2 971.0,746.6,644.8   7.0 DNC 7.0 7.0
5th 42 3 4 Terje Pedersen X-79 Xofia 28 2 989.6,768.8,669.8   7.0 DNC 7.0 7.0

6 Fleet

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: Custom, Entries: 4, Scoring system: DH2017
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating Total Nett
1st 64 3 6 Jens Fich X-102 Gysmo 38 2 949.2,727.2,626.0   0.0 0.0
1st 60 3 6 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 2 997.0,752.4,642.6   0.0 0.0
1st 62 3 6 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 2 970.0,738.6,635.0   0.0 0.0
1st 63 3 6 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 2 946.4,716.8,613.8   0.0 0.0

7 Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: Custom, Entries: 8, Scoring system: DH2017
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating 25-04-2017
   
Total Nett
1st 76 1 7 Leif Pehrson Ylva Den røde Løber 69 1 979.0,728.8,623.2   1.0 1.0 1.0
2nd 74 1 7 Egon Høeg Scankap 99 Scanti 110 1 972.8,749.2,652.4   2.0 2.0 2.0
3rd 77 1 7 Anders Thomsen Solus Alta Alfa 15 1 984.2,756.8,656.4   3.0 3.0 3.0
4th 78 1 7 Claus Christensen Molich X Meter Josephine 27 1 935.2,695.8,589.4   4.0 4.0 4.0
5th 72 1 7 Jens Oksbjerg Scankap 99 Miss O 68 1 300,300,300   5.0 5.0 5.0
6th 70 1 7 Jesper Tang Kristensen Scankap 99 Kangaroo Island 35 1 972.8,749.2,652.4   9.0 DNC 9.0 9.0
6th 73 1 7 Ejvind Hansen Ylva My lady 48 1 979.0,728.8,623.2   9.0 DNC 9.0 9.0
6th 79 1 7 Niels Juul Hansen Molich X Meter Ninka 5 1 935.2,695.8,589.4   9.0 DNC 9.0 9.0

8 Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: Custom, Entries: 4, Scoring system: DH2017
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating 25-04-2017
   
Total Nett
1st 89 2 8 Claus Hamdrup Drabant 38 Matador 28 1 906.2,697.2,601.0   1.0 1.0 1.0
2nd 86 2 8 Mikkel Lange Melges 32 Tomcat2 1297 1 756.6,612.0,530.8   2.0 2.0 2.0
3rd 87 2 8 Jørn Møller X 1 ton Turbo 3000 1 869.4,668.0,572.2   5.0 DNC 5.0 5.0
3rd 83 2 8 Jens Mohr Ernst IMX 40 Exabyte 940 1 840.6,644.4,550.8   5.0 DNC 5.0 5.0

www.kerteminde-sejlklub.dk

www.kerteminde-sejlklub.dk/aftensejlads/dh-koelbaade/
tirsdag@kerteminde-sejlklub.dk

Sailwave Scoring Software 2.8.5
www.sailwave.com