event burgee venue burgee

DH-kølbåde Kerteminde - aftenkapsejlads 2019

Kerteminde sejlklub

Løbsresultater

18-08-2020 - 1 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 1.64, Course: F-Ax1, Wind strength: Let
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 27 2 1 Søren Scavenius L-23 Tørn 277 2 1184.4,865.6,741.4 1184.4 19:10:00 21:38:21 2:28:21 2:31:11 0.663 kn 1.0
2 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 2 1197.0,867.4,733.0 1197.0 19:10:00 21:46:31 2:36:31 2:39:01 0.629 kn 2.0
3 50 2 1 Morten Grove Bavaria 37 Saxe 4 2 300,300,300 300     DNC     4.0

18-08-2020 - 4 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 1.64, Course: F-Ax1, Wind strength: Let
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 33 2 4 Jørgen Mohr Ernst Spækhugger Olivia 112 2 1038.2,804.4,706.2 1038.2 19:10:00 21:35:32 2:25:32 2:32:22 0.676 kn 1.0
2 47 2 4 Jonas Sørensen Carbonite 21 C21 21 2 982.6,780.0,668.2 982.6     DNF     6.0
2 31 2 4 Michael Finke Albin Express FLUX 432 2 1047.2,797.4,697.6 1047.2     DNF     6.0
2 43 2 4 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 2 300,300,300 300     DNF     6.0
2 23 2 4 Mads Kirketorp H-båd Daltons 534 2 300,300,300 300     DNF     6.0

18-08-2020 - 6 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 1.64, Course: F-Ax1, Wind strength: Let
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 64 2 6 Jens Fich X-102 Gysmo 38 2 960.8,730.0,629.2 960.8 19:10:00 21:37:37 2:27:37 2:36:34 0.667 kn 1.0
2 60 2 6 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 2 1008.8,754.4,644.6 1008.8 19:10:00 21:38:57 2:28:57 2:36:35 0.661 kn 2.0
3 62 2 6 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 2 979.4,740.2,636.2 979.4     DNF     4.0

18-08-2020 - 7 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 3.60, Course: F-Ax2, Wind strength: Let
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating Place Points
1 73 1 7 Ejvind Hansen Ylva My lady 48 1 980.8,723.2,615.2 980.8 DNF 5.0
1 72 1 7 Jens Kirk Oksbjerg Scankap 99 Miss O 68 1 981.0,746.2,648.0 981.0 DNF 5.0
1 77 1 7 Carsten Graff Scankap 99 Mathilde 29 1 981.0,746.2,648.0 981.0 DNF 5.0
1 78 1 7 Claus Christensen Molich X Meter Josephine 27 1 940.6,693.0,585.4 940.6 DNF 5.0

18-08-2020 - 8 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 3.60, Course: F-Ax2, Wind strength: Let
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 86 1 8 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 1 821.6,624.4,534.2 821.6 19:00:00 21:41:40 2:41:40 3:09:40 1.336 kn 1.0
2 75 1 8 Remi Provost J 112 Joy 1 1 861.8,673.4,592.8 861.8     DNF     6.0
2 87 1 8 Nis Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 1 878.0,669.2,573.8 878.0     DNF     6.0
2 88 1 8 Joachim Dichmann ALU 35 Aluine 1 1 817.8,642.2,559.4 817.8     DNF     6.0
2 85 1 8 Jesper Olsen X 99 Xandrine 550 1 933.0,710.0,611.8 933.0     DNF     6.0

www.kerteminde-sejlklub.dk

www.kerteminde-sejlklub.dk/aftensejlads/dh-koelbaade/
tirsdag@kerteminde-sejlklub.dk

Sailwave Scoring Software 2.28.2
www.sailwave.com