event burgee venue burgee

DH-kølbåde Kerteminde - aftenkapsejlads 2019

Kerteminde sejlklub

Løbsresultater

06-09-2020 A - 1 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 10:10:00, Distance: 4.02, Course: G-Cx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 27 2 1 Søren Scavenius L-23 Tørn 277 2 1184.4,865.6,741.4 865.6 10:10:00 11:21:14 1:11:14 1:11:21 3.386 kn 1.0
2 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 2 1197.0,867.4,741.4 867.4     DNC     4.0
2 50 2 1 Morten Grove Bavaria 37 Saxe 4 2 300,300,300 300     DNC     4.0

06-09-2020 A - 4 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 10:10:00, Distance: 4.02, Course: G-Cx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 47 2 4 Jonas Sørensen Carbonite 21 C21 21 2 982.6,780.0,668.2 780.0 10:10:00 11:04:40 0:54:40 1:00:31 4.412 kn 1.0
2 31 2 4 Michael Finke Albin Express FLUX 432 2 1047.2,797.4,697.6 797.4 10:10:00 11:08:49 0:58:49 1:03:30 4.101 kn 2.0
3 33 2 4 Jørgen Mohr Ernst Spækhugger Olivia 112 2 1038.2,804.4,706.2 804.4 10:10:00 11:14:04 1:04:04 1:08:17 3.765 kn 3.0
4 23 2 4 Mads Kirketorp H-båd Daltons 534 2 300,300,300 300     DNC     7.0
4 43 2 4 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 2 1033.0,780.8,676.2 780.8     DNC     7.0
4 32 2 4 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 2 1047.2,797.4,697.6 797.4     DNC     7.0

06-09-2020 A - 6 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 10:10:00, Distance: 4.02, Course: G-Cx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 60 2 6 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 2 1008.8,754.4,644.6 754.4 10:10:00 11:07:20 0:57:20 1:04:54 4.207 kn 1.0
2 64 2 6 Jens Fich X-102 Gysmo 38 2 960.8,730.0,629.2 730.0 10:10:00 11:08:58 0:58:58 1:08:10 4.09 kn 2.0
3 62 2 6 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 2 979.4,740.2,636.2 740.2     DNC     4.0

06-09-2020 A - 7 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:00:00, Distance: 7.32, Course: G-Cx3, Wind strength: Mellem
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating Place Points
1 73 1 7 Ejvind Hansen Ylva My lady 48 1 980.8,723.2,615.2 723.2 DNF 3.0
1 72 1 7 Jens Kirk Oksbjerg Scankap 99 Miss O 68 1 981.0,746.2,648.0 746.2 DNF 3.0
3 74 1 7 Egon Høeg Scankap 99 Scanti 110 1 981.0,746.2,648.0 746.2 DNC 6.0
3 77 1 7 Carsten Graff Scankap 99 Mathilde 29 1 981.0,746.2,648.0 746.2 DNC 6.0
3 78 1 7 Claus Christensen Molich X Meter Josephine 27 1 940.6,693.0,585.4 693.0 DNC 6.0

06-09-2020 A - 8 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:00:00, Distance: 7.32, Course: G-Cx3, Wind strength: Mellem
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating Place Points
1 86 1 8 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 1 821.6,624.4,534.2 624.4 DNF 4.0
1 75 1 8 Remi Provost J 112 Joy 1 1 861.8,673.4,592.8 673.4 DNF 4.0
1 85 1 8 Jesper Olsen X 99 Xandrine 550 1 933.0,710.0,611.8 710.0 DNF 4.0
4 87 1 8 Nis Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 1 878.0,669.2,573.8 669.2 DNC 6.0
4 88 1 8 Joachim Dichmann ALU 35 Aluine 1 1 817.8,642.2,559.4 642.2 DNC 6.0

www.kerteminde-sejlklub.dk

www.kerteminde-sejlklub.dk/aftensejlads/dh-koelbaade/
tirsdag@kerteminde-sejlklub.dk

Sailwave Scoring Software 2.28.2
www.sailwave.com