event burgee venue burgee

DH-kølbåde Kerteminde - aftenkapsejlads 2022

Kerteminde sejlklub

Løbsresultater

1 Løb

Sailed: 19, Discards: 5, To count: 14, Rating system: Custom, Entries: 7, Scoring system: DH2021
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo 03-05-2022
   
10-05-2022
   
17-05-2022
   
24-05-2022
   
31-05-2022
   
07-06-2022
   
14-06-2022
   
21-06-2022
   
28-06-2022
   
02-08-2022
   
09-08-022
   
16-08-2022
   
23-08-2022
   
30-08-2022
   
03-09-2022 RR1
   
03-09-2022 RR2
   
06-09-2022
   
13-09-2022
   
20-09-2022
   
Total Nett
1st 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6   2547 1.0 1.0 (4.0) 1.0 2.0 (4.0) (8.0 DNC) 3.0 1.0 (8.0 DNC) 1.0 1.0 3.0 2.0 2.0 2.0 2.0 1.0 (8.0 DNC) 55.0 23.0
2nd 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0   17564 3.5 (4.0) 1.0 2.0 (8.0 DNC) 2.0 2.0 2.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 3.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 4.0 1.0 61.5 25.5
3rd 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8   17708 (8.0 DNC) (5.0) (3.0) (3.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 2.0 1.0 2.0 2.0 2.0 (3.0) 3.0 3.0 3.0 2.0 2.0 48.0 26.0
4th 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0   3621 5.0 3.0 6.0 5.0 3.0 (8.0 DNC) 3.0 4.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 4.0 DNF 4.0 6.0 DNF (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 5.0 DNF 112.0 72.0
5th 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0   16720 (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 2.0 8.0 DNC 5.0 4.0 4.0 4.0 4.0 4.0 3.0 5.0 DNF 115.0 75.0
6th 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4   33429 3.5 2.0 5.0 4.0 (8.0 DNC) 3.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 129.5 89.5
7th 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2   16425 2.0 7.0 OCS 2.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 139.0 99.0

2 Løb

Sailed: 19, Discards: 5, To count: 14, Rating system: Custom, Entries: 7, Scoring system: DH2021
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo 03-05-2022
   
10-05-2022
   
17-05-2022
   
24-05-2022
   
31-05-2022
   
07-06-2022
   
14-06-2022
   
21-06-2022
   
28-06-2022
   
02-08-2022
   
09-08-022
   
16-08-2022
   
23-08-2022
   
30-08-2022
   
03-09-2022 RR1
   
03-09-2022 RR2
   
06-09-2022
   
13-09-2022
   
20-09-2022
   
Total Nett
1st 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4   35345 1.0 1.0 1.0 (8.0 DNC) (3.0) (8.0 DNC) 2.0 2.0 1.0 1.0 1.0 1.0 2.0 2.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 3.0 3.0 1.0 57.0 22.0
2nd 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2   34885 (3.0) (8.0 DNC) (3.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (4.0) 2.0 2.0 2.0 3.0 (4.0) 1.0 1.0 2.0 2.0 3.0 45.0 23.0
3rd 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2   3624 2.0 (4.0 OCS) 2.0 (8.0 DNC) 2.0 2.0 (4.0) 4.0 3.0 4.0 3.0 3.0 1.0 1.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 1.0 1.0 2.0 63.0 31.0
4th 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2   35662 (8.0 DNC) 2.0 4.0 2.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 3.0 3.0 2.0 3.0 5.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 3.0 8.0 DNC 8.0 DNC 4.0 8.0 DNC 4.0 99.0 59.0
5th 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6   30702 4.0 (8.0 DNC) 5.0 (8.0 DNC) 4.0 3.0 5.0 5.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 4.0 4.0 4.0 (8.0 DSQ) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 5.0 115.0 75.0
6th 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0   36621 5.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 3.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 6.0 6.0 5.0 (8.0 DNC) 7.0 DNF 8.0 DNC 8.0 DNC 6.0 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 6.0 132.0 92.0
7th 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2   3407 (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 5.0 2.0 2.0 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 137.0 97.0

3 Løb

Sailed: 19, Discards: 5, To count: 14, Rating system: Custom, Entries: 9, Scoring system: DH2021
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo 03-05-2022
   
10-05-2022
   
17-05-2022
   
24-05-2022
   
31-05-2022
   
07-06-2022
   
14-06-2022
   
21-06-2022
   
28-06-2022
   
02-08-2022
   
09-08-022
   
16-08-2022
   
23-08-2022
   
30-08-2022
   
03-09-2022 RR1
   
03-09-2022 RR2
   
06-09-2022
   
13-09-2022
   
20-09-2022
   
Total Nett
1st 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0   7930 1.0 1.0 (10.0 DNC) 1.0 (10.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 2.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (5.0 DNF) 1.0 1.0 60.0 15.0
2nd 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8   11760 (10.0 DNC) 7.0 3.0 2.0 1.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 2.0 1.0 2.0 1.0 2.0 5.0 3.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 1.0 4.0 2.0 86.0 36.0
3rd 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0   1392 6.0 3.0 1.0 4.0 2.0 2.0 4.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) (10.0 DNC) 7.0 DNF 3.0 2.0 2.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 3.0 3.0 102.0 52.0
4th 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0     7.0 6.0 4.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) (10.0 DNC) 8.0 DNF (10.0 DNC) 4.0 1.0 2.0 5.0 3.0 4.0 3.0 3.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 4.0 114.0 64.0
5th 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0     5.0 5.0 2.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) (10.0 DNC) 6.0 4.0 6.0 3.0 (7.0 DNF) 6.0 6.0 6.0 4.0 4.0 2.0 (10.0 DNC) 6.0 112.0 65.0
6th 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8   34804 3.0 (10.0 DNC) 5.0 6.0 (10.0 DNC) 6.0 DNS 3.0 3.0 5.0 (10.0 DNC) 7.0 DNF 4.0 4.0 5.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 2.0 5.0 118.0 68.0
7th 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2   32914 4.0 4.0 6.0 3.0 4.0 6.0 DNF 5.0 (10.0 DNC) 3.0 4.0 (7.0 DNF) (7.0) 7.0 7.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 3.0 5.0 7.0 112.0 68.0
8th 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8   31586 2.0 2.0 (10.0 DNC) 5.0 3.0 6.0 DNS 2.0 5.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 145.0 95.0
9th   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4   36519 (10.0 DNC) (10.0 DNC) (10.0 DNC) (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 2.0 2.0 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 174.0 124.0

4 Løb

Sailed: 18, Discards: 5, To count: 13, Rating system: Custom, Entries: 8, Scoring system: DH2021
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo 03-05-2022
   
10-05-2022
   
17-05-2022
   
24-05-2022
   
31-05-2022
   
07-06-2022
   
14-06-2022
   
21-06-2022
   
28-06-2022
   
09-08-022
   
16-08-2022
   
23-08-2022
   
30-08-2022
   
03-09-2022 RR1
   
03-09-2022 RR2
   
06-09-2022
   
13-09-2022
   
20-09-2022
   
Total Nett
1st 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0   33628 1.0 1.0 1.0 (2.0) (9.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 1.0 (9.0 DNC) (9.0 DNC) 2.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (3.0) 1.0 46.0 14.0
2nd 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0   31656 (3.0) (9.0 DNC) (2.0) 1.0 1.0 (2.0) 2.0 2.0 2.0 1.0 1.0 1.0 (9.0 DNC) 2.0 2.0 2.0 2.0 2.0 46.0 21.0
3rd 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8   35931 4.0 4.0 (5.0) (5.0) (5.0) 5.0 DNS 3.0 4.0 4.0 2.0 2.0 3.0 2.0 3.0 3.0 (9.0 DNC) 1.0 (6.0 DNF) 70.0 40.0
4th 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6   35884 2.0 2.0 4.0 3.0 3.0 3.0 4.0 3.0 5.0 (9.0 DNC) 3.0 4.0 5.0 (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) 3.0 89.0 44.0
5th 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4   31240 (9.0 DNC) 3.0 (6.0) 4.0 2.0 (9.0 DNC) 6.0 5.0 3.0 6.0 DNF (9.0 DNC) 5.0 4.0 4.0 4.0 (9.0 DNC) 4.0 4.0 96.0 54.0
6th 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8   36668 5.0 (9.0 DNC) 3.0 (9.0 DNC) 4.0 (9.0 DNC) 5.0 (9.0 DNC) (9.0 DNC) 3.0 5.0 DNF 6.0 3.0 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 6.0 DNF 9.0 DNC 121.0 76.0
7th 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2   34441 (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 4.0 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 157.0 112.0
8th   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0   36667 (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 6.0 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 159.0 114.0

03-05-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 5.00, Course: B-Fx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 860.6 2547 19:10:00 21:04:06 1:54:06 1:59:27 2.629 kn 1.0
2 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 924.8 16425 19:10:00 21:11:56 2:01:56 2:01:56 2.46 kn 2.0
3 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 825.4 17564 19:10:00 21:05:50 1:55:50 2:04:07 2.59 kn 3.5
3 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 865.6 33429 19:10:00 21:09:11 1:59:11 2:04:07 2.517 kn 3.5
5 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 867.4 3621 19:10:00 21:19:13 2:09:13 2:14:00 2.322 kn 5.0
6 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 794.2 17708     DNC     8.0
6 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 825.4 16720     DNC     8.0

10-05-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 5.76, Course: E-Sx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 860.6 2547 19:10:00 20:10:37 1:00:37 1:06:47 5.701 kn 1.0
2 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 865.6 33429 19:10:00 20:11:50 1:01:50 1:07:31 5.589 kn 2.0
3 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 867.4 3621 19:10:00 20:12:27 1:02:27 1:07:58 5.534 kn 3.0
4 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 825.4 17564 19:10:00 20:08:27 0:58:27 1:08:00 5.913 kn 4.0
5 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 794.2 17708 19:10:00 20:07:29 0:57:29 1:10:01 6.012 kn 5.0
6 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 924.8 16425 19:10:00 20:09:58 OCS     7.0
7 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 825.4 16720     DNC     8.0

17-05-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 3.79, Course: D-Ax1, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 825.4 17564 19:10:00 20:05:43 0:55:43 1:02:00 4.081 kn 1.0
2 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 924.8 16425 19:10:00 20:12:50 1:02:50 1:02:50 3.619 kn 2.0
3 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 794.2 17708 19:10:00 20:04:45 0:54:45 1:03:00 4.153 kn 3.0
4 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 860.6 2547 19:10:00 20:11:26 1:01:26 1:05:29 3.702 kn 4.0
5 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 865.6 33429 19:10:00 20:12:29 1:02:29 1:06:13 3.639 kn 5.0
6 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 867.4 3621 19:10:00 20:14:32 1:04:32 1:08:10 3.524 kn 6.0
7 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 825.4 16720     DNC     8.0

24-05-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 3.20, Course: G-Sx3, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 860.6 2547 19:10:00 20:00:20 0:50:20 0:53:45 3.815 kn 1.0
2 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 825.4 17564 19:10:00 19:59:45 0:49:45 0:55:03 3.859 kn 2.0
3 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 794.2 17708 19:10:00 19:59:06 0:49:06 0:56:04 3.91 kn 3.0
4 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 865.6 33429 19:10:00 20:03:17 0:53:17 0:56:26 3.603 kn 4.0
5 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 867.4 3621 19:10:00 20:04:48 0:54:48 0:57:52 3.504 kn 5.0
6 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 825.4 16720     DNC     8.0
6 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 924.8 16425     DNC     8.0

31-05-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 0.63, Course: G-Sx1, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 1074.2 17708 19:10:00 19:48:53 0:38:53 0:41:08 0.972 kn 1.0
2 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 1120.0 2547 19:10:00 19:49:30 0:39:30 0:41:16 0.957 kn 2.0
3 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 1197.0 3621 19:10:00 19:50:36 0:40:36 0:41:33 0.931 kn 3.0
4 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 1121.4 17564     DNC     8.0
4 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 1121.4 16720     DNC     8.0
4 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 1184.4 33429     DNC     8.0
4 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 1288.2 16425     DNC     8.0

07-06-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 6.3, Course: C-Fx2, Wind strength: Hård
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 681.8 17708 19:10:00 20:14:55 1:04:55 1:15:59 5.823 kn 1.0
2 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 713.0 17564 19:10:00 20:18:27 1:08:27 1:16:14 5.522 kn 2.0
3 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 741.4 33429 19:10:00 20:22:43 1:12:43 1:17:32 5.198 kn 3.0
4 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 757.6 2547 19:10:00 20:25:12 1:15:12 1:18:18 5.027 kn 4.0
5 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 733.0 3621     DNC     8.0
5 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 713.0 16720     DNC     8.0
5 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 787.2 16425     DNC     8.0

14-06-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 4.50, Course: G-Dx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 794.2 17708 19:10:00 20:12:40 1:02:40 1:12:28 4.309 kn 1.0
2 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 825.4 17564 19:10:00 20:17:21 1:07:21 1:14:48 4.009 kn 2.0
3 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 867.4 3621 19:10:00 20:27:04 1:17:04 1:21:22 3.503 kn 3.0
4 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 860.6 2547     DNC     8.0
4 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 825.4 16720     DNC     8.0
4 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 865.6 33429     DNC     8.0
4 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 924.8 16425     DNC     8.0

21-06-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 4.44, Course: G-Sx4, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 794.2 17708 19:10:00 20:30:50 1:20:50 1:30:30 3.296 kn 1.0
2 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 825.4 17564 19:10:00 20:34:31 1:24:31 1:31:52 3.152 kn 2.0
3 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 860.6 2547 19:10:00 20:40:53 1:30:53 1:35:38 2.931 kn 3.0
4 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 867.4 3621 19:10:00 20:51:00 1:41:00 1:45:15 2.638 kn 4.0
5 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 825.4 16720     DNC     8.0
5 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 865.6 33429     DNC     8.0
5 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 924.8 16425     DNC     8.0

28-06-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 2.78, Course: C-Sx1, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 1120.0 2547 19:10:00 20:46:41 1:36:41 1:44:29 1.725 kn 1.0
2 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 1074.2 17708 19:10:00 21:02:07 1:52:07 2:02:02 1.488 kn 2.0
3 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 1121.4 17564     DNC     8.0
3 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 1197.0 3621     DNC     8.0
3 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 1121.4 16720     DNC     8.0
3 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 1184.4 33429     DNC     8.0
3 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 1288.2 16425     DNC     8.0

02-08-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 2.17, Course: G-Ax3, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 1074.2 17708 19:10:00 19:56:36 0:46:36 0:54:20 2.794 kn 1.0
2 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 1121.4 16720 19:10:00 19:59:17 0:49:17 0:55:19 2.642 kn 2.0
3 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 1120.0 2547     DNC     8.0
3 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 1121.4 17564     DNC     8.0
3 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 1197.0 3621     DNC     8.0
3 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 1184.4 33429     DNC     8.0
3 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 1288.2 16425     DNC     8.0

09-08-022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 3.3, Course: S-Gx2, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 1120.0 2547 19:10:00 21:09:58 1:59:58 2:09:13 1.65 kn 1.0
2 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 1074.2 17708 19:10:00 21:36:54 2:26:54 2:38:40 1.348 kn 2.0
3 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 1197.0 3621     DNF     4.0
4 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 1121.4 17564     DNC     8.0
4 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 1121.4 16720     DNC     8.0
4 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 1184.4 33429     DNC     8.0
4 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 1288.2 16425     DNC     8.0

16-08-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 4.01, Course: F-Sx3, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 860.6 2547 19:10:00 20:03:03 0:53:03 0:57:20 4.535 kn 1.0
2 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 794.2 17708 19:10:00 20:01:21 0:51:21 1:00:05 4.685 kn 2.0
3 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 825.4 17564 19:10:00 20:03:54 0:53:54 1:00:33 4.464 kn 3.0
4 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 867.4 3621 19:10:00 20:13:04 1:03:04 1:06:54 3.815 kn 4.0
5 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 825.4 16720 19:10:00 20:10:21 1:00:21 1:07:00 3.987 kn 5.0
6 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 865.6 33429     DNC     8.0
6 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 924.8 16425     DNC     8.0

23-08-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 7.26, Course: E-Ax2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 825.4 17564 19:10:00 21:02:02 1:52:02 2:04:04 3.888 kn 1.0
2 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 794.2 17708 19:10:00 20:58:25 1:48:25 2:04:13 4.018 kn 2.0
3 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 860.6 2547 19:10:00 21:08:52 1:58:52 2:06:38 3.665 kn 3.0
4 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 825.4 16720 19:10:00 21:08:17 1:58:17 2:10:19 3.683 kn 4.0
5 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 867.4 3621     DNF     6.0
6 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 865.6 33429     DNC     8.0
6 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 924.8 16425     DNC     8.0

30-08-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 5.95, Course: C-Fx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 825.4 17564 19:10:00 20:25:53 1:15:53 1:25:44 4.705 kn 1.0
2 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 860.6 2547 19:10:00 20:31:24 1:21:24 1:27:46 4.386 kn 2.0
3 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 794.2 17708 19:10:00 20:27:05 1:17:05 1:30:02 4.631 kn 3.0
4 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 825.4 16720 19:10:00 20:34:31 1:24:31 1:34:22 4.224 kn 4.0
5 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 867.4 3621     DNC     8.0
5 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 865.6 33429     DNC     8.0
5 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 924.8 16425     DNC     8.0

03-09-2022 RR1 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 10:00:00, Distance: 22.4, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 671.6 17564     03:35:28 5:10:00 6.238 kn 1.0
2 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 707.2 2547     03:53:35 5:14:49 5.754 kn 2.0
3 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 640.6 17708     03:42:48 5:28:54 6.032 kn 3.0
4 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 671.6 16720     03:55:13 5:29:45 5.714 kn 4.0
5 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 867.4 3621     DNC     8.0
5 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 865.6 33429     DNC     8.0
5 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 924.8 16425     DNC     8.0

03-09-2022 RR2 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 10:00:00, Distance: 22.4, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 671.6 17564 10:00:00   03:35:28 5:10:00 6.238 kn 1.0
2 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 707.2 2547 10:00:00   03:53:35 5:14:49 5.754 kn 2.0
3 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 640.6 17708 10:00:00   03:42:48 5:28:54 6.032 kn 3.0
4 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 671.6 16720 10:00:00   03:55:13 5:29:45 5.714 kn 4.0
5 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 867.4 3621     DNC     8.0
5 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 865.6 33429     DNC     8.0
5 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 924.8 16425     DNC     8.0

06-09-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00, Distance: 3.88, Course: D-Gx1, Wind strength: Hård
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 713.0 17564 18:40:00 19:29:39 0:49:39 0:54:27 4.689 kn 1.0
2 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 757.6 2547 18:40:00 19:36:22 0:56:22 0:58:17 4.13 kn 2.0
3 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 681.8 17708 18:40:00 19:32:01 0:52:01 0:58:50 4.475 kn 3.0
4 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 713.0 16720 18:40:00 19:38:59 0:58:59 1:03:47 3.947 kn 4.0
5 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 733.0 3621     DNC     8.0
5 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 741.4 33429     DNC     8.0
5 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 787.2 16425     DNC     8.0

13-09-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00, Distance: 4.2, Course: G-Cx2, Wind strength: Hård
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 757.6 2547 18:40:00 19:36:43 0:56:43 0:58:47 4.443 kn 1.0
2 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 681.8 17708 18:40:00 19:39:15 0:59:15 1:06:38 4.253 kn 2.0
3 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 713.0 16720 18:40:00 19:41:36 1:01:36 1:06:48 4.091 kn 3.0
4 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 713.0 17564 18:40:00 19:45:30 1:05:30 1:10:42 3.847 kn 4.0
5 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 733.0 3621     DNC     8.0
5 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 741.4 33429     DNC     8.0
5 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 787.2 16425     DNC     8.0

20-09-2022 - 1 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00, Distance: 2.82, Course: S-Fx2, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 23 2 1 Mads Kirketorp H-båd Dalton 534 1121.4,825.4,713.0 1121.4 17564 18:40:00 19:46:47 1:06:47 1:14:37 2.534 kn 1.0
2 59 2 1 Johnny Busch Hansen Soling Inhale 70 1074.2,794.2,681.8 1074.2 17708 18:40:00 19:53:15 1:13:15 1:23:18 2.31 kn 2.0
3 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 1197.0,867.4,733.0 1197.0 3621     DNF     5.0
3 28 2 1 Sejlerskolen H-båd Tjaldur 367 1121.4,825.4,713.0 1121.4 16720     DNF     5.0
5 20 2 1 Jesper Knudsen Spidsgatter Gi-Gi 16 1120.0,860.6,757.6 1120.0 2547     DNC     8.0
5 27 2 1 Søren Scavenius Andersen L23 Tørn 277 1184.4,865.6,741.4 1184.4 33429     DNC     8.0
5 10 2 1 Erik Køster Folkebåd Kong Fus 952 1288.2,924.8,787.2 1288.2 16425     DNC     8.0

03-05-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 5.00, Course: B-Fx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 775.4 35345 19:10:00 20:49:22 1:39:22 1:51:49 3.019 kn 1.0
2 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 794.6 3624 19:10:00 20:52:59 1:42:59 1:53:50 2.913 kn 2.0
3 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 794.6 34885 19:10:00 20:55:32 1:45:32 1:56:23 2.843 kn 3.0
4 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 779.4 30702 19:10:00 21:05:21 1:55:21 2:07:28 2.601 kn 4.0
5 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 724.4 36621 19:10:00 21:11:55 2:01:55 2:18:37 2.461 kn 5.0
6 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 794.6 35662     DNC     8.0
6 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 756.2 3407     DNC     8.0

10-05-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 5.76, Course: E-Sx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 775.4 35345 19:10:00 20:03:18 0:53:18 1:07:39 6.484 kn 1.0
2 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 794.6 35662 19:10:00 20:08:08 0:58:08 1:10:38 5.945 kn 2.0
3 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 794.6 3624 19:10:00 20:07:19 OCS     4.0
4 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 794.6 34885     DNC     8.0
4 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 779.4 30702     DNC     8.0
4 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 724.4 36621     DNC     8.0
4 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 756.2 3407     DNC     8.0

17-05-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 3.79, Course: D-Ax1, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 775.4 35345 19:10:00 19:59:45 0:49:45 0:59:11 4.571 kn 1.0
2 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 794.6 3624 19:10:00 20:02:01 0:52:01 1:00:14 4.372 kn 2.0
3 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 794.6 34885 19:10:00 20:02:26 0:52:26 1:00:39 4.337 kn 3.0
4 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 794.6 35662 19:10:00 20:04:08 0:54:08 1:02:21 4.201 kn 4.0
5 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 779.4 30702 19:10:00 20:08:15 0:58:15 1:07:26 3.904 kn 5.0
6 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 724.4 36621     DNC     8.0
6 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 756.2 3407     DNC     8.0

24-05-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 3.20, Course: G-Sx3, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 794.6 34885 19:10:00 19:56:50 0:46:50 0:53:47 4.1 kn 1.0
2 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 794.6 35662 19:10:00 19:57:01 0:47:01 0:53:58 4.084 kn 2.0
3 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 724.4 36621 19:10:00 20:03:02 0:53:02 1:03:43 3.62 kn 3.0
4 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 775.4 35345     DNC     8.0
4 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 794.6 3624     DNC     8.0
4 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 779.4 30702     DNC     8.0
4 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 756.2 3407     DNC     8.0

31-05-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 0.63, Course: G-Sx1, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 1040.4 34885 19:10:00 19:45:44 0:35:44 0:38:20 1.058 kn 1.0
2 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 1040.4 3624 19:10:00 19:46:02 0:36:02 0:38:38 1.049 kn 2.0
3 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 975.0 35345 19:10:00 19:45:55 0:35:55 0:39:12 1.052 kn 3.0
4 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 1030.2 30702 19:10:00 19:47:55 0:37:55 0:40:38 0.997 kn 4.0
5 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 1040.4 35662     DNC     8.0
5 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 981.6 36621     DNC     8.0
5 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 991.4 3407     DNC     8.0

07-06-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 6.3, Course: C-Fx2, Wind strength: Hård
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 696.2 34885 19:10:00 20:14:13 1:04:13 1:13:46 5.886 kn 1.0
2 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 696.2 3624 19:10:00 20:14:36 1:04:36 1:14:09 5.851 kn 2.0
3 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 675.6 30702 19:10:00 20:19:41 1:09:41 1:21:24 5.425 kn 3.0
4 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 662.4 35345     DNC     8.0
4 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 696.2 35662     DNC     8.0
4 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 610.0 36621     DNC     8.0
4 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 655.2 3407     DNC     8.0

14-06-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 4.50, Course: G-Dx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 794.6 34885 19:10:00 20:11:21 1:01:21 1:11:07 4.401 kn 1.0
2 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 775.4 35345 19:10:00 20:10:41 1:00:41 1:11:53 4.449 kn 2.0
3 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 794.6 35662 19:10:00 20:13:10 1:03:10 1:12:56 4.274 kn 3.0
4 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 794.6 3624 19:10:00 20:17:07 1:07:07 1:16:53 4.023 kn 4.0
5 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 779.4 30702 19:10:00 20:16:20 1:06:20 1:17:14 4.07 kn 5.0
6 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 724.4 36621 19:10:00 20:18:53 1:08:53 1:23:55 3.92 kn 6.0
7 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 756.2 3407     DNC     8.0

21-06-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 4.44, Course: G-Sx4, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 794.6 34885 19:10:00 20:29:10 1:19:10 1:28:48 3.365 kn 1.0
2 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 775.4 35345 19:10:00 20:28:50 1:18:50 1:29:53 3.379 kn 2.0
3 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 794.6 35662 19:10:00 20:33:16 1:23:16 1:32:54 3.199 kn 3.0
4 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 794.6 3624 19:10:00 20:37:42 1:27:42 1:37:20 3.038 kn 4.0
5 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 779.4 30702 19:10:00 20:38:21 1:28:21 1:39:07 3.015 kn 5.0
6 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 724.4 36621 19:10:00 20:40:36 1:30:36 1:45:26 2.94 kn 6.0
7 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 756.2 3407     DNC     8.0

28-06-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 2.78, Course: C-Sx1, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 975.0 35345 19:10:00 20:29:29 1:19:29 1:34:00 2.099 kn 1.0
2 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 1040.4 35662 19:10:00 20:40:41 1:30:41 1:42:10 1.839 kn 2.0
3 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 1040.4 3624 19:10:00 20:40:52 1:30:52 1:42:21 1.836 kn 3.0
4 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 1040.4 34885 19:10:00 20:45:32 1:35:32 1:47:01 1.746 kn 4.0
5 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 981.6 36621 19:10:00 21:04:46 1:54:46 2:08:58 1.453 kn 5.0
6 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 1030.2 30702     DNC     8.0
6 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 991.4 3407     DNC     8.0

02-08-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 2.17, Course: G-Ax3, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 975.0 35345 19:10:00 19:49:09 0:39:09 0:50:29 3.326 kn 1.0
2 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 1040.4 34885 19:10:00 19:52:57 0:42:57 0:51:55 3.031 kn 2.0
3 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 1040.4 35662 19:10:00 19:55:07 0:45:07 0:54:05 2.886 kn 3.0
4 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 1040.4 3624 19:10:00 19:56:53 0:46:53 0:55:51 2.777 kn 4.0
5 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 1030.2 30702     DNC     8.0
5 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 981.6 36621     DNC     8.0
5 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 991.4 3407     DNC     8.0

09-08-022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 3.3, Course: S-Gx2, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 975.0 35345 19:10:00 20:30:14 1:20:14 1:37:28 2.468 kn 1.0
2 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 1040.4 34885 19:10:00 21:08:52 1:58:52 2:12:30 1.666 kn 2.0
3 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 1040.4 3624 19:10:00 21:09:39 1:59:39 2:13:17 1.655 kn 3.0
4 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 1030.2 30702 19:10:00 21:10:35 2:00:35 2:14:46 1.642 kn 4.0
5 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 1040.4 35662 19:10:00 21:11:19 2:01:19 2:14:57 1.632 kn 5.0
6 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 981.6 36621     DNF     7.0
7 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 991.4 3407     DNC     8.0

16-08-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 4.01, Course: F-Sx3, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 775.4 35345 19:10:00 19:54:11 0:44:11 0:54:10 5.445 kn 1.0
2 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 794.6 34885 19:10:00 19:57:45 0:47:45 0:56:27 5.039 kn 2.0
3 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 794.6 3624 19:10:00 20:01:13 0:51:13 0:59:55 4.698 kn 3.0
4 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 779.4 30702 19:10:00 20:03:57 0:53:57 1:03:40 4.46 kn 4.0
5 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 794.6 35662     DNC     8.0
5 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 724.4 36621     DNC     8.0
5 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 756.2 3407     DNC     8.0

23-08-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 7.26, Course: E-Ax2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 794.6 3624 19:10:00 20:52:10 1:42:10 1:57:55 4.264 kn 1.0
2 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 775.4 35345 19:10:00 20:50:07 1:40:07 1:58:12 4.351 kn 2.0
3 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 794.6 34885 19:10:00 20:56:58 1:46:58 2:02:43 4.072 kn 3.0
4 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 779.4 30702 19:10:00 21:02:02 1:52:02 2:09:38 3.888 kn 4.0
5 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 794.6 35662     DNC     8.0
5 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 724.4 36621     DNC     8.0
5 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 756.2 3407     DNC     8.0

30-08-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00, Distance: 5.95, Course: C-Fx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 794.6 3624 19:10:00 20:21:13 1:11:13 1:24:08 5.013 kn 1.0
2 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 775.4 35345 19:10:00 20:19:37 1:09:37 1:24:26 5.128 kn 2.0
3 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 794.6 35662 19:10:00 20:23:19 1:13:19 1:26:14 4.869 kn 3.0
4 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 794.6 34885 19:10:00 20:23:35 1:13:35 1:26:30 4.852 kn 4.0
5 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 756.2 3407 19:10:00 20:34:04 1:24:04 1:40:47 4.247 kn 5.0
6 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 724.4 36621 19:10:00 20:38:47 1:28:47 1:48:39 4.021 kn 6.0
7 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 779.4 30702 19:10:00 20:29:56 DSQ     8.0

03-09-2022 RR1 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 10:00:00, Distance: 22.4, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 650.0 34885     03:32:18 5:14:54 6.331 kn 1.0
2 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 618.6 3407     03:45:10 5:39:29 5.969 kn 2.0
3 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 775.4 35345     DNC     8.0
3 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 794.6 3624     DNC     8.0
3 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 794.6 35662     DNC     8.0
3 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 779.4 30702     DNC     8.0
3 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 724.4 36621     DNC     8.0

03-09-2022 RR2 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 10:00:00, Distance: 22.4, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 650.0 34885 10:00:00   03:32:18 5:14:54 6.331 kn 1.0
2 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 618.6 3407 10:00:00   03:45:10 5:39:29 5.969 kn 2.0
3 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 775.4 35345     DNC     8.0
3 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 794.6 3624     DNC     8.0
3 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 794.6 35662     DNC     8.0
3 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 779.4 30702     DNC     8.0
3 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 724.4 36621     DNC     8.0

06-09-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00, Distance: 3.88, Course: D-Gx1, Wind strength: Hård
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 696.2 3624 18:40:00 19:25:59 0:45:59 0:51:52 5.063 kn 1.0
2 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 696.2 34885 18:40:00 19:27:17 0:47:17 0:53:10 4.924 kn 2.0
3 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 662.4 35345 18:40:00 19:25:48 0:45:48 0:53:52 5.083 kn 3.0
4 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 696.2 35662 18:40:00 19:33:26 0:53:26 0:59:19 4.357 kn 4.0
5 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 675.6 30702     DNC     8.0
5 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 610.0 36621     DNC     8.0
5 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 655.2 3407     DNC     8.0

13-09-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00, Distance: 4.2, Course: G-Cx2, Wind strength: Hård
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 696.2 3624 18:40:00 19:29:41 0:49:41 0:56:03 5.072 kn 1.0
2 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 696.2 34885 18:40:00 19:30:45 0:50:45 0:57:07 4.966 kn 2.0
3 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 662.4 35345 18:40:00 19:30:01 0:50:01 0:58:45 5.038 kn 3.0
4 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 696.2 35662     DNC     8.0
4 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 675.6 30702     DNC     8.0
4 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 610.0 36621     DNC     8.0
4 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 655.2 3407     DNC     8.0

20-09-2022 - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00, Distance: 2.82, Course: S-Fx2, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 47 2 2 Jonas Sørensen Carbonite 21 Carbonaden 21 975.0,775.4,662.4 975.0 35345 18:40:00 19:28:57 0:48:57 1:03:40 3.457 kn 1.0
2 32 2 2 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 1040.4,794.6,696.2 1040.4 3624 18:40:00 19:37:20 0:57:20 1:08:59 2.951 kn 2.0
3 31 2 2 Michael Finke Albin Express Flux 432 1040.4,794.6,696.2 1040.4 34885 18:40:00 19:38:15 0:58:15 1:09:54 2.905 kn 3.0
4 34 2 2 Morten Vester Albin Express Explosiv 126 1040.4,794.6,696.2 1040.4 35662 18:40:00 19:45:31 1:05:31 1:17:10 2.583 kn 4.0
5 43 2 2 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 1030.2,779.4,675.6 1030.2 30702 18:40:00 19:47:29 1:07:29 1:19:37 2.507 kn 5.0
6 50 2 2 Lene Grove Bavaria 37 Saxe 4 981.6,724.4,610.0 981.6 36621 18:40:00 20:01:57 1:21:57 1:36:22 2.065 kn 6.0
7 99 2 2 Dan Anker Nielsen X-95 NeXt Level 42 991.4,756.2,655.2 991.4 3407     DNC     8.0

03-05-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 5.00, Course: B-Fx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 744.4 7930 19:00:00 20:39:14 1:39:14 1:54:16 3.023 kn 1.0
2 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 750.6 31586 19:00:00 20:41:51 1:41:51 1:56:22 2.946 kn 2.0
3 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 718.2 34804 19:00:00 20:45:54 1:45:54 2:03:07 2.833 kn 3.0
4 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 723.4 32914 19:00:00 20:46:42 1:46:42 2:03:29 2.812 kn 4.0
5 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 692.0   19:00:00 20:44:26 1:44:26 2:03:50 2.873 kn 5.0
6 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 737.8 1392 19:00:00 20:50:33 1:50:33 2:06:08 2.714 kn 6.0
7 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 690.0   19:00:00 20:56:46 1:56:46 2:16:20 2.569 kn 7.0
8 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 710.0 11760     DNC     10.0
8   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 720.8 36519     DNC     10.0

10-05-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 5.76, Course: E-Sx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 744.4 7930 19:00:00 19:52:57 0:52:57 1:10:16 6.527 kn 1.0
2 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 750.6 31586 19:00:00 19:55:29 0:55:29 1:12:12 6.229 kn 2.0
3 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 737.8 1392 19:00:00 19:54:32 0:54:32 1:12:29 6.337 kn 3.0
4 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 723.4 32914 19:00:00 19:54:18 0:54:18 1:13:38 6.365 kn 4.0
5 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 692.0   19:00:00 19:53:41 0:53:41 1:16:02 6.438 kn 5.0
6 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 690.0   19:00:00 19:53:46 0:53:46 1:16:18 6.428 kn 6.0
7 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 710.0 11760 19:00:00 19:55:48 0:55:48 1:16:25 6.194 kn 7.0
8 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 718.2 34804     DNC     10.0
8   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 720.8 36519     DNC     10.0

17-05-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 7.39, Course: D-Ax2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 737.8 1392 19:00:00 20:36:28 1:36:28 1:59:30 4.596 kn 1.0
2 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 692.0   19:00:00 20:31:26 1:31:26 2:00:06 4.849 kn 2.0
3 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 710.0 11760 19:00:00 20:35:02 1:35:02 2:01:29 4.666 kn 3.0
4 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 690.0   19:00:00 20:33:00 1:33:00 2:01:55 4.768 kn 4.0
5 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 718.2 34804 19:00:00 20:37:11 1:37:11 2:02:38 4.563 kn 5.0
6 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 723.4 32914 19:00:00 20:43:35 1:43:35 2:08:23 4.281 kn 6.0
7 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 744.4 7930     DNC     10.0
7 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 750.6 31586     DNC     10.0
7   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 720.8 36519     DNC     10.0

24-05-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 4.02, Course: G-Cx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 744.4 7930 19:00:00 19:51:06 0:51:06 1:03:11 4.72 kn 1.0
2 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 710.0 11760 19:00:00 19:50:14 0:50:14 1:04:37 4.802 kn 2.0
3 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 723.4 32914 19:00:00 19:54:00 0:54:00 1:07:30 4.467 kn 3.0
4 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 737.8 1392 19:00:00 19:55:13 0:55:13 1:07:45 4.368 kn 4.0
5 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 750.6 31586 19:00:00 19:56:06 0:56:06 1:07:46 4.299 kn 5.0
6 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 718.2 34804 19:00:00 19:55:59 0:55:59 1:09:50 4.308 kn 6.0
7 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 690.0       DNC     10.0
7 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 692.0       DNC     10.0
7   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 720.8 36519     DNC     10.0

31-05-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 0.63, Course: G-Sx1, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 933.0 11760 19:00:00 19:32:21 0:32:21 0:36:05 1.168 kn 1.0
2 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 974.0 1392 19:00:00 19:34:27 0:34:27 0:37:45 1.097 kn 2.0
3 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 1000.6 31586 19:00:00 19:37:05 0:37:05 0:40:06 1.019 kn 3.0
4 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 970.8 32914 19:00:00 19:41:56 0:41:56 0:45:16 0.901 kn 4.0
5 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 976.8 7930     DNC     10.0
5 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 920.0       DNC     10.0
5 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 938.6       DNC     10.0
5 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 955.4 34804     DNC     10.0
5   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 951.2 36519     DNC     10.0

07-06-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 6.3, Course: C-Fx2, Wind strength: Hård
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 647.0 7930 19:00:00 19:58:17 0:58:17 1:13:00 6.486 kn 1.0
2 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 635.0 1392 19:00:00 20:02:08 1:02:08 1:18:07 6.084 kn 2.0
3 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 614.8 34804     DNS     6.0
3 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 619.2 32914     DNF     6.0
3 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 642.8 31586     DNS     6.0
6 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 611.8 11760     DNC     10.0
6 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 585.0       DNC     10.0
6 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 585.0       DNC     10.0
6   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 619.4 36519     DNC     10.0

14-06-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 7.48, Course: G-Dx3, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 744.4 7930 19:00:00 20:42:30 1:42:30 2:04:59 4.379 kn 1.0
2 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 750.6 31586 19:00:00 20:54:12 1:54:12 2:15:55 3.93 kn 2.0
3 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 718.2 34804 19:00:00 20:50:43 1:50:43 2:16:28 4.054 kn 3.0
4 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 737.8 1392 19:00:00 20:53:36 1:53:36 2:16:55 3.951 kn 4.0
5 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 723.4 32914 19:00:00 20:54:36 1:54:36 2:19:42 3.916 kn 5.0
6 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 692.0   19:00:00 20:55:00 1:55:00 2:24:01 3.903 kn 6.0
7 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 690.0       DNF     8.0
8 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 710.0 11760     DNC     10.0
8   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 720.8 36519     DNC     10.0

21-06-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 8.28, Course: G-Dx3, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 744.4 7930 19:00:00 20:40:59 1:40:59 2:05:53 4.92 kn 1.0
2 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 710.0 11760 19:00:00 20:43:41 1:43:41 2:13:20 4.792 kn 2.0
3 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 718.2 34804 19:00:00 20:46:16 1:46:16 2:14:47 4.675 kn 3.0
4 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 692.0   19:00:00 20:47:33 1:47:33 2:19:41 4.619 kn 4.0
5 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 750.6 31586 19:00:00 20:57:08 1:57:08 2:21:10 4.241 kn 5.0
6 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 737.8 1392     DNC     10.0
6 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 690.0       DNC     10.0
6 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 723.4 32914     DNC     10.0
6   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 720.8 36519     DNC     10.0

28-06-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 2.78, Course: C-Sx1, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 933.0 11760 19:00:00 20:27:20 1:27:20 1:43:47 1.91 kn 1.0
2 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 976.8 7930 19:00:00 20:35:21 1:35:21 1:49:47 1.749 kn 2.0
3 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 970.8 32914 19:00:00 20:42:36 1:42:36 1:57:18 1.626 kn 3.0
4 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 920.0   19:00:00 20:43:07 1:43:07 2:00:11 1.618 kn 4.0
5 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 955.4 34804 19:00:00 20:46:56 1:46:56 2:02:21 1.56 kn 5.0
6 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 938.6   19:00:00 21:14:57 2:14:57 2:31:09 1.236 kn 6.0
7 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 974.0 1392     DNC     10.0
7 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 1000.6 31586     DNC     10.0
7   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 951.2 36519     DNC     10.0

02-08-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 3.88, Course: G-Ax4, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 920.0   19:00:00 19:58:05 0:58:05 1:21:54 4.008 kn 1.0
2 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 933.0 11760 19:00:00 19:59:03 0:59:03 1:22:01 3.942 kn 2.0
3 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 938.6   19:00:00 20:03:49 1:03:49 1:26:25 3.648 kn 3.0
4 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 970.8 32914 19:00:00 20:10:12 1:10:12 1:30:44 3.316 kn 4.0
5 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 976.8 7930     DNC     10.0
5 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 974.0 1392     DNC     10.0
5 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 955.4 34804     DNC     10.0
5 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 1000.6 31586     DNC     10.0
5   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 951.2 36519     DNC     10.0

09-08-022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 4.9, Course: S-Gx3, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 933.0 11760 19:00:00 21:36:18 2:36:18 3:05:18 1.881 kn 1.0
2 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 920.0   19:00:00 21:40:06 2:40:06 3:10:10 1.836 kn 2.0
3 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 974.0 1392     DNF     7.0
3 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 938.6       DNF     7.0
3 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 955.4 34804     DNF     7.0
3 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 970.8 32914     DNF     7.0
7 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 976.8 7930     DNC     10.0
7 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 1000.6 31586     DNC     10.0
7   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 951.2 36519     DNC     10.0

16-08-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 4.01, Course: F-Sx3, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 744.4 7930 19:00:00 19:44:18 0:44:18 0:56:21 5.431 kn 1.0
2 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 710.0 11760 19:00:00 19:45:32 0:45:32 0:59:53 5.284 kn 2.0
3 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 737.8 1392 19:00:00 19:47:46 0:47:46 1:00:16 5.037 kn 3.0
4 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 718.2 34804 19:00:00 19:48:12 0:48:12 1:02:00 4.992 kn 4.0
5 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 690.0   19:00:00 19:46:22 0:46:22 1:02:04 5.189 kn 5.0
6 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 692.0   19:00:00 19:50:13 0:50:13 1:05:47 4.791 kn 6.0
7 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 723.4 32914 19:00:00 19:52:25 0:52:25 1:05:53 4.59 kn 7.0
8 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 750.6 31586     DNC     10.0
8   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 720.8 36519     DNC     10.0

23-08-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 7.26, Course: E-Ax2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 744.4 7930 19:00:00 20:36:14 1:36:14 1:58:04 4.526 kn 1.0
2 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 737.8 1392 19:00:00 20:42:12 1:42:12 2:04:50 4.262 kn 2.0
3 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 690.0   19:00:00 20:37:14 1:37:14 2:05:39 4.48 kn 3.0
4 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 718.2 34804 19:00:00 20:43:07 1:43:07 2:08:07 4.224 kn 4.0
5 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 710.0 11760 19:00:00 20:42:16 1:42:16 2:08:15 4.259 kn 5.0
6 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 692.0   19:00:00 20:46:42 1:46:42 2:14:52 4.082 kn 6.0
7 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 723.4 32914 19:00:00 20:55:15 1:55:15 2:19:37 3.78 kn 7.0
8 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 750.6 31586     DNC     10.0
8   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 720.8 36519     DNC     10.0

30-08-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 5.95, Course: C-Fx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 744.4 7930 19:00:00 20:06:03 1:06:03 1:23:56 5.405 kn 1.0
2 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 737.8 1392 19:00:00 20:12:20 1:12:20 1:30:53 4.935 kn 2.0
3 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 710.0 11760 19:00:00 20:12:04 1:12:04 1:33:22 4.954 kn 3.0
4 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 690.0   19:00:00 20:10:31 1:10:31 1:33:48 5.063 kn 4.0
5 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 718.2 34804 19:00:00 20:14:22 1:14:22 1:34:51 4.801 kn 5.0
6 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 692.0   19:00:00 20:17:55 1:17:55 1:41:00 4.582 kn 6.0
7 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 723.4 32914 19:00:00 20:23:10 1:23:10 1:43:08 4.293 kn 7.0
8 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 750.6 31586     DNC     10.0
8   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 720.8 36519     DNC     10.0

03-09-2022 RR1 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:00:00, Distance: 22.4, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 603.4 7930     03:11:12 5:11:11 7.029 kn 1.0
2   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 598.2 36519     03:10:08 5:12:04 7.069 kn 2.0
3 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 546.0       03:08:38 5:30:03 7.125 kn 3.0
4 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 550.8       03:14:19 5:33:57 6.917 kn 4.0
5 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 710.0 11760     DNC     10.0
5 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 737.8 1392     DNC     10.0
5 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 718.2 34804     DNC     10.0
5 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 723.4 32914     DNC     10.0
5 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 750.6 31586     DNC     10.0

03-09-2022 RR2 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:00:00, Distance: 22.4, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 603.4 7930 10:00:00   03:11:12 5:11:11 7.029 kn 1.0
2   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 598.2 36519 10:00:00   03:10:08 5:12:04 7.069 kn 2.0
3 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 546.0   10:00:00   03:08:38 5:30:03 7.125 kn 3.0
4 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 550.8   10:00:00   03:14:19 5:33:57 6.917 kn 4.0
5 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 710.0 11760     DNC     10.0
5 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 737.8 1392     DNC     10.0
5 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 718.2 34804     DNC     10.0
5 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 723.4 32914     DNC     10.0
5 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 750.6 31586     DNC     10.0

06-09-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00, Distance: 7.66, Course: D-Gx2, Wind strength: Hård
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 611.8 11760 18:30:00 20:13:07 1:43:07 2:05:31 4.457 kn 1.0
2 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 585.0   18:30:00 20:10:00 1:40:00 2:05:49 4.596 kn 2.0
3 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 619.2 32914 18:30:00 20:14:44 1:44:44 2:06:11 4.388 kn 3.0
4 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 647.0 7930     DNF     5.0
5 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 635.0 1392     DNC     10.0
5 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 585.0       DNC     10.0
5 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 614.8 34804     DNC     10.0
5 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 642.8 31586     DNC     10.0
5   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 619.4 36519     DNC     10.0

13-09-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00, Distance: 4.2, Course: G-Cx2, Wind strength: Hård
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 647.0 7930 18:30:00 19:19:44 0:49:44 0:59:33 5.067 kn 1.0
2 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 614.8 34804 18:30:00 19:23:40 0:53:40 1:05:44 4.696 kn 2.0
3 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 635.0 1392 18:30:00 19:25:51 0:55:51 1:06:30 4.512 kn 3.0
4 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 611.8 11760 18:30:00 19:25:11 0:55:11 1:07:28 4.567 kn 4.0
5 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 619.2 32914 18:30:00 19:28:18 0:58:18 1:10:04 4.322 kn 5.0
6 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 585.0       DNC     10.0
6 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 585.0       DNC     10.0
6 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 642.8 31586     DNC     10.0
6   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 619.4 36519     DNC     10.0

20-09-2022 - 3 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00, Distance: 4.1, Course: S-Fx3, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 3 Flemming Palm Scan-kap 99 Alpi 110 976.8,744.4,647.0 976.8 7930 18:30:00 19:53:21 1:23:21 1:44:38 2.951 kn 1.0
2 85 1 3 Jesper Steen Olsen X 99 Xandrine 550 933.0,710.0,611.8 933.0 11760 18:30:00 19:59:59 1:29:59 1:54:15 2.734 kn 2.0
3 62 1 3 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 974.0,737.8,635.0 974.0 1392 18:30:00 20:05:11 1:35:11 1:56:39 2.584 kn 3.0
4 64 1 3 Jens Fich Solona 37 Augusta 67 920.0,690.0,585.0 920.0   18:30:00 20:06:40 1:36:40 2:01:50 2.545 kn 4.0
5 65 1 3 Peter Steen Christense First 31.7 White Diamond 8587 955.4,718.2,614.8 955.4 34804 18:30:00 20:15:20 1:45:20 2:08:04 2.335 kn 5.0
6 78 1 3 Claus Christensen Molich 10 meter Josephine 27 938.6,692.0,585.0 938.6   18:30:00 20:30:52 2:00:52 2:24:45 2.035 kn 6.0
7 63 1 3 Lennart Damgaard First 31.7 Filippe III 1318 970.8,723.4,619.2 970.8 32914 18:30:00 20:47:13 2:17:13 2:38:54 1.793 kn 7.0
8 60 1 3 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 1000.6,750.6,642.8 1000.6 31586     DNC     10.0
8   1 3 Lars Hansen Hanse 370 Lola 606 951.2,720.8,619.4 951.2 36519     DNC     10.0

03-05-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 5.00, Course: B-Fx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 721.4 33628 19:00:00 20:19:33 1:19:33 1:36:30 3.771 kn 1.0
2 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 660.0 35884 19:00:00 20:15:25 1:15:25 1:37:29 3.978 kn 2.0
3 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 721.4 31656 19:00:00 20:27:43 1:27:43 1:44:40 3.42 kn 3.0
4 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 622.6 35931 19:00:00 20:22:30 1:22:30 1:47:41 3.636 kn 4.0
5 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 664.8 36668 19:00:00 20:27:12 1:27:12 1:48:52 3.44 kn 5.0
6 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 668.4 31240     DNC     9.0
6 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 662.6 34441     DNC     9.0
6   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 698.2 36667     DNC     9.0

10-05-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 5.76, Course: E-Sx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 721.4 33628 19:00:00 19:51:29 0:51:29 1:11:01 6.713 kn 1.0
2 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 660.0 35884 19:00:00 19:46:03 0:46:03 1:11:28 7.505 kn 2.0
3 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 668.4 31240 19:00:00 19:49:13 0:49:13 1:13:50 7.022 kn 3.0
4 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 622.6 35931 19:00:00 19:45:17 0:45:17 1:14:18 7.632 kn 4.0
5 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 721.4 31656     DNC     9.0
5 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 664.8 36668     DNC     9.0
5 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 662.6 34441     DNC     9.0
5   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 698.2 36667     DNC     9.0

17-05-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 7.39, Course: D-Ax2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 721.4 33628 19:00:00 20:25:26 1:25:26 1:50:29 5.19 kn 1.0
2 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 721.4 31656 19:00:00 20:26:48 1:26:48 1:51:51 5.108 kn 2.0
3 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 664.8 36668 19:00:00 20:20:33 1:20:33 1:52:34 5.505 kn 3.0
4 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 660.0 35884 19:00:00 20:20:38 1:20:38 1:53:15 5.499 kn 4.0
5 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 622.6 35931 19:00:00 20:17:22 1:17:22 1:54:35 5.731 kn 5.0
6 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 668.4 31240 19:00:00 20:27:28 1:27:28 1:59:03 5.069 kn 6.0
7 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 662.6 34441     DNC     9.0
7   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 698.2 36667     DNC     9.0

24-05-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 4.02, Course: G-Cx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 721.4 31656 19:00:00 19:45:37 0:45:37 0:59:15 5.288 kn 1.0
2 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 721.4 33628 19:00:00 19:46:19 0:46:19 0:59:57 5.208 kn 2.0
3 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 660.0 35884 19:00:00 19:45:19 0:45:19 1:03:03 5.323 kn 3.0
4 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 668.4 31240 19:00:00 19:48:07 0:48:07 1:05:18 5.013 kn 4.0
5 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 622.6 35931 19:00:00 19:45:04 0:45:04 1:05:19 5.352 kn 5.0
6 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 664.8 36668     DNC     9.0
6 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 662.6 34441     DNC     9.0
6   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 698.2 36667     DNC     9.0

31-05-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 0.63, Course: G-Sx1, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 898.2 31656 19:00:00 19:27:27 0:27:27 0:31:33 1.377 kn 1.0
2 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 876.2 31240 19:00:00 19:28:37 0:28:37 0:32:57 1.321 kn 2.0
3 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 831.6 35884 19:00:00 19:28:34 0:28:34 0:33:22 1.323 kn 3.0
4 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 866.0 36668 19:00:00 19:29:45 0:29:45 0:34:11 1.271 kn 4.0
5 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 814.6 35931 19:00:00 19:33:48 0:33:48 0:38:46 1.118 kn 5.0
6 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 898.2 33628     DNC     9.0
6 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 865.8 34441     DNC     9.0
6   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 889.4 36667     DNC     9.0

07-06-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 6.3, Course: C-Fx2, Wind strength: Hård
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 622.0 33628 19:00:00 19:51:45 0:51:45 1:09:06 7.304 kn 1.0
2 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 622.0 31656 19:00:00 19:55:37 0:55:37 1:12:58 6.797 kn 2.0
3 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 582.6 35884 19:00:00 19:53:53 0:53:53 1:15:22 7.015 kn 3.0
4 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 533.8 35931     DNS     5.0
5 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 573.4 31240     DNC     9.0
5 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 573.8 36668     DNC     9.0
5 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 554.2 34441     DNC     9.0
5   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 614.0 36667     DNC     9.0

14-06-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 7.48, Course: G-Dx3, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 721.4 33628 19:00:00 20:36:57 1:36:57 2:02:18 4.629 kn 1.0
2 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 721.4 31656 19:00:00 20:38:04 1:38:04 2:03:25 4.576 kn 2.0
3 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 622.6 35931 19:00:00 20:27:11 1:27:11 2:04:51 5.148 kn 3.0
4 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 660.0 35884 19:00:00 20:33:21 1:33:21 2:06:22 4.808 kn 4.0
5 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 664.8 36668 19:00:00 20:37:35 1:37:35 2:10:00 4.599 kn 5.0
6 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 668.4 31240 19:00:00 20:38:57 1:38:57 2:10:55 4.536 kn 6.0
7 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 662.6 34441     DNC     9.0
7   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 698.2 36667     DNC     9.0

21-06-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 8.28, Course: G-Dx3, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 721.4 33628 19:00:00 20:34:54 1:34:54 2:02:58 5.235 kn 1.0
2 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 721.4 31656 19:00:00 20:35:26 1:35:26 2:03:30 5.206 kn 2.0
3 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 660.0 35884 19:00:00 20:30:11 1:30:11 2:06:44 5.509 kn 3.0
4 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 622.6 35931 19:00:00 20:26:55 1:26:55 2:08:37 5.716 kn 4.0
5 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 668.4 31240 19:00:00 20:39:30 1:39:30 2:14:53 4.993 kn 5.0
6   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 698.2 36667 19:00:00 20:51:40 1:51:40 2:22:56 4.449 kn 6.0
7 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 664.8 36668     DNC     9.0
7 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 662.6 34441     DNC     9.0

28-06-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 2.78, Course: C-Sx1, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 898.2 33628 19:00:00 20:17:45 1:17:45 1:35:49 2.145 kn 1.0
2 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 898.2 31656 19:00:00 20:18:48 1:18:48 1:36:52 2.117 kn 2.0
3 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 876.2 31240 19:00:00 20:22:05 1:22:05 1:41:10 2.032 kn 3.0
4 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 814.6 35931 19:00:00 20:20:01 1:20:01 1:41:58 2.085 kn 4.0
5 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 831.6 35884 19:00:00 20:22:19 1:22:19 1:43:28 2.026 kn 5.0
6 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 866.0 36668     DNC     9.0
6 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 865.8 34441     DNC     9.0
6   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 889.4 36667     DNC     9.0

02-08-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 3.88, Course: G-Ax4, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Place Points
  88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 898.2 33628    
  33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 898.2 31656    
  86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 814.6 35931    
  75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 831.6 35884    
  87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 876.2 31240    
  83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 866.0 36668    
  42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 865.8 34441    
    1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 889.4 36667    

09-08-022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 4.9, Course: S-Gx3, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 898.2 31656 19:00:00 21:05:05 2:05:05 2:36:56 2.35 kn 1.0
2 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 814.6 35931 19:00:00 21:03:23 2:03:23 2:42:04 2.383 kn 2.0
3 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 866.0 36668 19:00:00 21:08:43 2:08:43 2:43:12 2.284 kn 3.0
4 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 865.8 34441 19:00:00 21:36:35 2:36:35 3:11:05 1.878 kn 4.0
5 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 876.2 31240     DNF     6.0
6 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 898.2 33628     DNC     9.0
6 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 831.6 35884     DNC     9.0
6   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 889.4 36667     DNC     9.0

16-08-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 4.01, Course: F-Sx3, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 721.4 31656 19:00:00 19:41:32 0:41:32 0:55:08 5.793 kn 1.0
2 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 622.6 35931 19:00:00 19:36:30 0:36:30 0:56:42 6.592 kn 2.0
3 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 660.0 35884 19:00:00 19:40:10 0:40:10 0:57:52 5.99 kn 3.0
4 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 664.8 36668     DNF     5.0
5 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 721.4 33628     DNC     9.0
5 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 668.4 31240     DNC     9.0
5 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 662.6 34441     DNC     9.0
5   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 698.2 36667     DNC     9.0

23-08-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 7.26, Course: E-Ax2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 721.4 31656 19:00:00 20:29:27 1:29:27 1:54:04 4.87 kn 1.0
2 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 721.4 33628 19:00:00 20:29:38 1:29:38 1:54:15 4.86 kn 2.0
3 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 622.6 35931 19:00:00 20:18:05 1:18:05 1:54:39 5.579 kn 3.0
4 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 660.0 35884 19:00:00 20:23:47 1:23:47 1:55:49 5.199 kn 4.0
5 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 668.4 31240 19:00:00 20:26:15 1:26:15 1:57:16 5.05 kn 5.0
6 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 664.8 36668 19:00:00 20:31:06 1:31:06 2:02:34 4.782 kn 6.0
7 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 662.6 34441     DNC     9.0
7   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 698.2 36667     DNC     9.0

30-08-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 5.95, Course: C-Fx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 721.4 33628 19:00:00 20:01:00 1:01:00 1:21:10 5.852 kn 1.0
2 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 622.6 35931 19:00:00 19:56:47 0:56:47 1:26:45 6.287 kn 2.0
3 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 664.8 36668 19:00:00 20:01:34 1:01:34 1:27:21 5.799 kn 3.0
4 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 668.4 31240 19:00:00 20:05:21 1:05:21 1:30:47 5.463 kn 4.0
5 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 660.0 35884 19:00:00 20:06:12 1:06:12 1:32:28 5.393 kn 5.0
6 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 721.4 31656     DNC     9.0
6 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 662.6 34441     DNC     9.0
6   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 698.2 36667     DNC     9.0

03-09-2022 RR1 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:00:00, Distance: 22.4, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 567.6 33628     02:55:44 5:09:05 7.648 kn 1.0
2 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 567.6 31656     03:00:30 5:13:51 7.446 kn 2.0
3 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 504.4 35931     02:41:35 5:18:32 8.318 kn 3.0
4 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 542.6 31240     03:10:22 5:33:03 7.06 kn 4.0
5 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 660.0 35884     DNC     9.0
5 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 664.8 36668     DNC     9.0
5 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 662.6 34441     DNC     9.0
5   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 698.2 36667     DNC     9.0

03-09-2022 RR2 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:00:00, Distance: 22.4, Wind strength: Mellem
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 567.6 33628 10:00:00   02:55:44 5:09:05 7.648 kn 1.0
2 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 567.6 31656 10:00:00   03:00:30 5:13:51 7.446 kn 2.0
3 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 504.4 35931 10:00:00   02:41:35 5:18:32 8.318 kn 3.0
4 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 542.6 31240 10:00:00   03:10:22 5:33:03 7.06 kn 4.0
5 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 660.0 35884     DNC     9.0
5 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 664.8 36668     DNC     9.0
5 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 662.6 34441     DNC     9.0
5   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 698.2 36667     DNC     9.0

06-09-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00, Distance: 7.66, Course: D-Gx2, Wind strength: Hård
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 622.0 33628 18:30:00 19:48:36 1:18:36 1:39:41 5.847 kn 1.0
2 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 622.0 31656 18:30:00 19:51:06 1:21:06 1:42:11 5.667 kn 2.0
3 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 533.8 35931     DNC     9.0
3 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 582.6 35884     DNC     9.0
3 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 573.4 31240     DNC     9.0
3 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 573.8 36668     DNC     9.0
3 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 554.2 34441     DNC     9.0
3   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 614.0 36667     DNC     9.0

13-09-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00, Distance: 4.2, Course: G-Cx2, Wind strength: Hård
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 533.8 35931 18:30:00 19:09:11 0:39:11 0:56:55 6.431 kn 1.0
2 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 622.0 31656 18:30:00 19:15:49 0:45:49 0:57:23 5.5 kn 2.0
3 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 622.0 33628 18:30:00 19:16:55 0:46:55 0:58:29 5.371 kn 3.0
4 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 573.4 31240 18:30:00 19:19:00 0:49:00 1:03:58 5.143 kn 4.0
5 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 573.8 36668     DNF     6.0
6 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 582.6 35884     DNC     9.0
6 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 554.2 34441     DNC     9.0
6   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 614.0 36667     DNC     9.0

20-09-2022 - 4 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00, Distance: 4.1, Course: S-Fx3, Wind strength: Let
Rank BowNo Start Løb Helm Class Boat SailNo WindRats Rating CertNo Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 88 1 4 Joachim Dichmann Melges 24 Randalin 409 898.2,721.4,622.0 898.2 33628 18:30:00 19:34:57 1:04:57 1:31:36 3.788 kn 1.0
2 33 1 4 Jørgen Mohr Ernst Melges 24 Baronessen 271 898.2,721.4,622.0 898.2 31656 18:30:00 19:35:59 1:05:59 1:32:38 3.728 kn 2.0
3 75 1 4 Remi Provost J 112 Joy 1 831.6,660.0,582.6 831.6 35884 18:30:00 19:42:29 1:12:29 1:43:41 3.394 kn 3.0
4 87 1 4 Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 876.2,668.4,573.4 876.2 31240 18:30:00 19:52:54 1:22:54 1:51:03 2.967 kn 4.0
5 86 1 4 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 814.6,622.6,533.8 814.6 35931     DNF     6.0
6 83 1 4 Jens Ernst JPK 10.80 Kaha 1 866.0,664.8,573.8 866.0 36668     DNC     9.0
6 42 1 4 Jørgen Kjær Frandsen Boatspeed 23 Seldén 1 865.8,662.6,554.2 865.8 34441     DNC     9.0
6   1 4 Michael Bergholdt Danielsen Sunfast 3200 Joyride 4528 889.4,698.2,614.0 889.4 36667     DNC     9.0

Scoring codes used

CodeDescription Points
DNCDid not come to the starting area Varies
DNFStarted but did not finish Varies
DNSCame to the start area but did not start Varies
DSQDisqualification 8
OCSOn course side at start or broke rule 30.1 Varies

www.kerteminde-sejlklub.dk

www.kerteminde-sejlklub.dk/aftensejlads/dh-koelbaade/
tirsdag@kerteminde-sejlklub.dk

Sailwave Scoring Software 2.28.2
www.sailwave.com