event burgee venue burgee

DH-kølbåde Kerteminde - aftenkapsejlads 2019

Kerteminde sejlklub

Overaltresultater

08-09-2020 - 1 Start

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00, Distance: 7.32, Course: G-Cx3, Wind strength: Mellem
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 74 1 7 Egon Høeg Scankap 99 Scanti 110 1 981.0,746.2,648.0 746.2 18:30:00 19:56:25 1:26:25 1:41:12 5.082 kn 1.0
2 86 1 8 Mikkel Lange X-41 Tomcat 3 7886 1 821.6,624.4,534.2 624.4 18:30:00 19:45:40 1:15:40 1:45:19 5.804 kn 2.0
3 75 1 8 Remi Provost J 112 Joy 1 1 861.8,673.4,592.8 673.4 18:30:00 19:53:57 1:23:57 1:47:37 5.232 kn 3.0
4 73 1 7 Ejvind Hansen Ylva My lady 48 1 980.8,723.2,615.2 723.2 18:30:00 20:02:18 1:32:18 1:49:54 4.758 kn 4.0
5 77 1 7 Carsten Graff Scankap 99 Mathilde 29 1 981.0,746.2,648.0 746.2 18:30:00 20:08:33 1:38:33 1:53:20 4.457 kn 5.0
6 85 1 8 Jesper Olsen X 99 Xandrine 550 1 933.0,710.0,611.8 710.0 18:30:00 20:05:10 1:35:10 1:54:22 4.615 kn 6.0
7 78 1 7 Claus Christensen Molich X Meter Josephine 27 1 940.6,693.0,585.4 693.0 18:30:00 20:05:37 1:35:37 1:56:54 4.593 kn 7.0
8 72 1 7 Jens Kirk Oksbjerg Scankap 99 Miss O 68 1 981.0,746.2,648.0 746.2     DNF     9.0
9 87 1 8 Nis Jørn Møller X 1 TON Turbo 3000 1 878.0,669.2,573.8 669.2     DNC     11.0
9 88 1 8 Joachim Dichmann ALU 35 Aluine 1 1 817.8,642.2,559.4 642.2     DNC     11.0

08-09-2020 - 2 Start

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00, Distance: 4.02, Course: G-Cx2, Wind strength: Mellem
Rank BowNumber Start Fleet HelmName Class Boat SailNo Division WindRats Rating Start Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 27 2 1 Søren Scavenius L-23 Tørn 277 2 1184.4,865.6,741.4 865.6 18:40:00 19:43:51 1:03:51 1:03:58 3.778 kn 1.0
2 47 2 4 Jonas Sørensen Carbonite 21 C21 21 2 982.6,780.0,668.2 780.0 18:40:00 19:38:22 0:58:22 1:04:13 4.132 kn 2.0
3 60 2 6 Peter Reinhold Impala 31 Roughphy 20 2 1008.8,754.4,644.6 754.4 18:40:00 19:37:39 0:57:39 1:05:13 4.184 kn 3.0
4 33 2 4 Jørgen Mohr Ernst Spækhugger Olivia 112 2 1038.2,804.4,706.2 804.4 18:40:00 19:41:07 1:01:07 1:05:20 3.947 kn 4.0
5 62 2 6 Palle Søby Omega 34 Fluks 162 2 979.4,740.2,636.2 740.2 18:40:00 19:37:54 0:57:54 1:06:25 4.166 kn 5.0
6 43 2 4 Wolfgang Stammer Hanse 30 Flipper 60 2 1033.0,780.8,676.2 780.8 18:40:00 19:40:46 1:00:46 1:06:34 3.969 kn 6.0
7 23 2 4 Mads Kirketorp H-båd Daltons 534 2 300,300,300 300 18:40:00 19:41:06 1:01:06 1:39:07 3.948 kn 7.0
8 64 2 6 Jens Fich X-102 Gysmo 38 2 960.8,730.0,629.2 730.0     DNC     13.0
8 31 2 4 Michael Finke Albin Express FLUX 432 2 1047.2,797.4,697.6 797.4     DNC     13.0
8 32 2 4 Jacob Jacobsen Albin Express Kræs 233 2 1047.2,797.4,697.6 797.4     DNC     13.0
8 24 2 1 Bjarne H. Rasmussen Jeanneau Fantasia 27 Midji 67 2 1197.0,867.4,741.4 867.4     DNC     13.0
8 50 2 1 Morten Grove Bavaria 37 Saxe 4 2 300,300,300 300     DNC     13.0

www.kerteminde-sejlklub.dk

www.kerteminde-sejlklub.dk/aftensejlads/dh-koelbaade/
tirsdag@kerteminde-sejlklub.dk

Sailwave Scoring Software 2.28.2
www.sailwave.com