Pigesejler

Kerteminde Sejlklub

pigekap resultater

20-04-2015 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 2.98, Wind: N Let
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Ave speed Points
1 1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke   1003.0 19:00:00 19:56:29 0:56:29 1:11:38 0:00:00 1003 3.166 kn 1.0
2 1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg   998.4 19:00:00 19:57:35 0:57:35 1:12:58 0:01:20 1025.148 3.105 kn 2.0
3 1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill   1023.4 19:00:00 20:01:20 1:01:20 1:15:28 0:03:50 1100.651 2.915 kn 3.0
4 1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl   1308.0 19:00:00 20:18:52 1:18:52 1:18:52 0:07:14 1453.671 2.267 kn 4.0
5 1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm   1090.0     DNC         7.0
5 1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen   998.4     DNC         7.0

27-04-2015 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 4.4, Wind: NV Mellem
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Ave speed Points
1 1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl   945.2 19:00:00 19:57:03 0:57:03 0:57:03 0:00:00 945.2 4.628 kn 1.0
2 1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke   749.2 19:00:00 19:48:57 0:48:57 1:03:19 0:06:16 834.745 5.393 kn 2.0
3 1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg   772.4 19:00:00 19:50:49 0:50:49 1:03:29 0:06:26 860.2 5.195 kn 3.0
4 1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill   783.8 19:00:00 19:55:49 0:55:49 1:07:39 0:10:36 928.382 4.73 kn 4.0
5 1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm   835.8 19:00:00 20:00:31 1:00:31 1:08:32 0:11:29 992.473 4.362 kn 5.0
6 1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen   749.0     DNC         7.0

04-05-2015 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 4.0, Course: g, Wind: v Mellem
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Ave speed Points
1 1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg   772.4 19:00:00 19:50:47 0:50:47 1:02:18 0:00:00 772.4 4.726 kn 1.0
2 1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke   749.2 19:00:00 19:49:26 0:49:26 1:02:30 0:00:12 752.15 4.855 kn 2.0
3 1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl   945.2 19:00:00 20:02:56 1:02:56 1:02:56 0:00:38 954.65 3.814 kn 3.0
4 1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill   783.8 19:00:00 19:57:48 0:57:48 1:08:34 0:06:15 877.65 4.152 kn 4.0
5 1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm   835.8 19:00:00 20:04:03 1:04:03 1:11:21 0:09:02 971.4 3.747 kn 5.0
6 1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen   749.0 19:00:00 20:00:51 1:00:51 1:13:56 0:11:38 923.4 3.944 kn 6.0

11-05-2015 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 4.8, Wind strength: Mellem
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Ave speed Points
1 1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl   945.2 19:00:00 20:03:18 1:03:18 1:03:18 0:00:00 945.2 4.55 kn 1.0
2 1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg   772.4 19:00:00 19:54:37 0:54:37 1:08:26 0:05:08 836.658 5.273 kn 2.0
3 1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke   749.2 19:00:00 19:52:57 0:52:57 1:08:38 0:05:20 815.825 5.439 kn 3.0
4 1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill   783.8 19:00:00 19:57:43 0:57:43 1:10:38 0:07:20 875.408 4.99 kn 4.0
5 1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen   749.0 19:00:00 20:01:04 1:01:04 1:16:46 0:13:28 917.283 4.716 kn 5.0
6 1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm   835.8 19:00:00 20:09:25 1:09:25 1:18:10 0:14:52 1021.658 4.149 kn 6.0

01-06-2015 - 1 Fleet - 01-06-2015

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 4.4, Wind: v Mellem
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Ave speed Points
1 1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl   945.2 19:00:00 20:04:24 1:04:24 1:04:24 0:00:00 945.2 4.099 kn 1.0
2 1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg   772.4 19:00:00 19:56:50 0:56:50 1:09:30 0:05:06 842.018 4.645 kn 2.0
3 1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke   749.2 19:00:00 19:55:56 0:55:56 1:10:18 0:05:54 829.745 4.72 kn 3.0
4 1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm   835.8 19:00:00 20:06:37 1:06:37 1:14:38 0:10:14 975.427 3.963 kn 4.0
5 1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen   749.0 19:00:00 20:02:53 1:02:53 1:17:16 0:12:52 924.518 4.198 kn 5.0
6 1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill   783.8     DNC         7.0

08-06-2015 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 4.04, Wind: NNV Mellem
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Ave speed Points
1 1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke   749.2 19:00:00 19:50:01 0:50:01 1:03:13 0:00:00 749.2 4.846 kn 1.0
2 1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg   772.4 19:00:00 19:51:56 0:51:56 1:03:34 0:00:21 777.665 4.668 kn 2.0
3 1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl   945.2 19:00:00 20:04:01 1:04:01 1:04:01 0:00:48 957.121 3.787 kn 3.0
4 1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm   835.8 19:00:00 19:59:03 0:59:03 1:06:25 0:03:12 883.358 4.105 kn 4.0
5 1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill   783.8     DNC         7.0
5 1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen   749.0     DNC         7.0

15-06-2015 - 1 Fleet - 15-06-2015

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 4.8, Wind: v Mellem
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Ave speed Points
1 1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl   945.2 19:00:00 20.07.27 1:07:27 1:07:27 0:00:00 945.2 4.27 kn 1.0
2 1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke   749.2 19:00:00 19.53.38 0:53:38 1:09:19 0:01:52 772.492 5.37 kn 2.0
3 1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg   772.4 19:00:00 19.56.10 0:56:10 1:09:59 0:02:32 804.158 5.128 kn 3.0
4 1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm   835.8 19:00:00 20.19.07 1:19:07 1:27:52 0:20:25 1091.033 3.64 kn 4.0
5 1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill   783.8     DNC         7.0
5 1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen   749.0     DNC         7.0

22-06-2015 - 1 Fleet - 22-06-2015

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 1.4, Wind: n Let
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Ave speed Points
1 1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl   1308.0 19:00:00 19.40.35 0:40:35 0:40:35 0:00:00 1308 2.07 kn 1.0
2 1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm   1090.0 19:00:00 19.39.54 0:39:54 0:44:59 0:04:24 1278.714 2.105 kn 2.0
3 1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke   1003.0 19:00:00 19.39.03 0:39:03 0:46:10 0:05:35 1242.286 2.151 kn 3.0
4 1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen   998.4 19:00:00 19.39.21 0:39:21 0:46:34 0:05:59 1255.143 2.135 kn 4.0
5 1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg   998.4 19:00:00 19.39.23 0:39:23 0:46:36 0:06:01 1256.571 2.133 kn 5.0
6 1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill   1023.4     DNC         7.0

10-08-2015 - 1 Fleet - 10-08-2015 at 19:00:00

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 1.36, Wind: E Let
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Start Finish Elapsed Corrected BCE BCR Ave speed Points
1 1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke   1003.0 19:00:00 19:48:07 0:48:07 0:55:02 0:00:00 1003 1.696 kn 1.0
2 1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill   1023.4 19:00:00 19:55:25 0:55:25 1:01:52 0:06:50 1325.059 1.472 kn 2.0
3 1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen   998.4 19:00:00 20:00:40 1:00:40 1:07:41 0:12:39 1556.676 1.345 kn 3.0
4 1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm   1090.0 19:00:00 20:02:58 1:02:58 1:07:54 0:12:53 1658.147 1.296 kn 4.0
5 1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl   1308.0 19:00:00 20:13:48 1:13:48 1:13:48 0:18:46 2136.088 1.106 kn 5.0
6 1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg   998.4     DNC         7.0

R10 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Place Points
  1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl        
  1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke        
  1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg        
  1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill        
  1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm        
  1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen        

R11 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Place Points
  1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl        
  1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke        
  1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg        
  1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill        
  1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm        
  1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen        

R12 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Place Points
  1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl        
  1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke        
  1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg        
  1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill        
  1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm        
  1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen        

R13 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Place Points
  1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl        
  1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke        
  1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg        
  1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill        
  1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm        
  1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen        

R14 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Place Points
  1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl        
  1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke        
  1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg        
  1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill        
  1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm        
  1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen        

R15 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Place Points
  1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl        
  1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke        
  1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg        
  1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill        
  1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm        
  1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen        

R16 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Place Points
  1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl        
  1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke        
  1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg        
  1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill        
  1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm        
  1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen        

R17 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Place Points
  1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl        
  1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke        
  1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg        
  1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill        
  1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm        
  1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen        

R18 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Place Points
  1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl        
  1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke        
  1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg        
  1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill        
  1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm        
  1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen        

R19 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Place Points
  1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl        
  1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke        
  1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg        
  1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill        
  1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm        
  1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen        

R20 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Place Points
  1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl        
  1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke        
  1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg        
  1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill        
  1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm        
  1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen        

R21 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Custom Place Points
  1 Skarven Folkebåd D-1140 Kerteminde Sejlklub Annette Bauer-Brandl        
  1 Yline Ylva D-85 Kerteminde Sejlklub Birgit Sunke        
  1 Scanti Scankap 99 D-110 Kerteminde Sejlklub Rie Høeg        
  1 Elvira Larsen 28 D-83 Kerteminde Sejlklub Sabine Gill        
  1 Karma L 23 D-99 Kerteminde Sejlklub Hanne Bjørn Arnholm        
  1 White Diamond First 31.7 D-8587 Kerteminde Sejlklub Brita Christensen        



Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com