event burgee venue burgee

Folkebåd Storebælt Mesterskab 2016

Kerteminde Sejlklub

SBM2016 klub Results as of 12:45 on August 17, 2016

Overall

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Entries: 25, Scoring system: standard A
Rank Nat SailNo Boat Helmname Club CrewName R1 m Fratræk u Fratræk
1st GER 482 Relaxed Rabbit Heino HAASE SVH, Segelvereinigung Huckingen e.V. Erik Larsson (LYC), Jan STOLTENBERG (LRV)   0.0 0.0
1st GER 911 Cabore Udo Hompesch MIYC, Missunder Yacht Club e. V. Klaus Kahl (SSC), Friedrich Mahrt (MIYC)   0.0 0.0
1st GER 1095 Lillevi Michael FEHLANDT Ensfr Holli DITTRICH (BOSV)Stefan Hoppe (YCSTR)   0.0 0.0
1st GER 1101 Emma Siegfried BUSSE SVK Kiel Uwe Pfuhl (LRV)   0.0 0.0
1st DEN 645 Gollum Gustav Nielsen Jægerspris Sejlklub Johannes Olsen (JS), Patrick Nielsen   0.0 0.0
1st DEN 672 Sofie Per Røssel Faaborg Sejlklub Kasper Berens (Ballen Sejlklub)Jon Vibe (Strib Bådeklub)   0.0 0.0
1st DEN 691 TRICKY* Michael Belvad Aarhus Sejlklub Flemming D. Jensen ( Aarhus Sejlklub)Niklas Nielsen (Aarhus Sejlklub)   0.0 0.0
1st DEN 693 PRIVATE LADY Jens Thurøe Kerteminde Sejlklub Jens Haugaard (Kerteminde Sejlklub)Tobias Kronborg (Kerteminde Sejlklub)   0.0 0.0
1st DEN 721 BLUENOSE Peter Brøgger Århus Sejlklub Bo Stævne, Brian Hansen   0.0 0.0
1st DEN 722 Oberstinden Per Damm Kastrup Sejlklub Thomas Jeppesen , Peter Overgaard   0.0 0.0
1st DEN 729 Sulajma John Wulff Jægerspris Sejlklub     0.0 0.0
1st DEN 745 RIO Claus Lund Kerteminde Sejlklub Scott Dydensborg (Kerteminde Sejlklub), Anders Sunke (Kerteminde Sejlklub)   0.0 0.0
1st DEN 768 Nadia Kim Kristensen Jægerspris Sejlklub Kjeld S. Skov (JS), Thomas Csuvari (JS)   0.0 0.0
1st DEN 841 Tibbe Tit Brian Frisendahl Sundby Sejlforening Michael Empacher, Claus Z. Nygaard   0.0 0.0
1st DEN 873 Cirkeline Søren Kæstel Hellerup Sejlklub Erik Andersen, Alex lindegaard   0.0 0.0
1st DEN 909 ALPI Flemming Palm Kerteminde Sejlklub Thomas Bastrup (Kerteminde Sejlklub)Jacob Palm (Skærbæk Bådeklub)   0.0 0.0
1st DEN 926 Geppeline Per Buch Kerteminde Sejlklub Per Puck (Kerteminde Sejlklub), Hans Schultz (Kerteminde Sejlklub)   0.0 0.0
1st DEN 952 Kong Fus Erik Køster Kerteminde Sejlklub Christian Holmgaard (Odense Sejlklub), Bent Mallemuk Nielsen (Kolding Sejlklub)   0.0 0.0
1st DEN 959 Astrea Thomas Clausen Kerteminde Sejlklub Jan Mejdal Petersen (Bogense Sejlklub), Finn Rasmussen (Kerteminde Sejlklub)   0.0 0.0
1st DEN 1007 Smilla Bjarne Marcussen Kerteminde Sejlklub     0.0 0.0
1st DEN 1027 Chess Julie Kold Kerteminde Sejlklub Flemming Kold (Kerteminde Sejlklub), Henrik Kold (Kerteminde Sejlklub)   0.0 0.0
1st DEN 1079 Ka´nok Henrik Møhl Kerteminde Sejlklub Ellen Møhl, Thomas Møhl   0.0 0.0
1st DEN 1120 Idefix Carl-Otto Hedegaard Kolding Sejlklub Peter Secher, Ole Hjaltelin   0.0 0.0
1st DEN 1130 Gisti Ditte Andreasen Sundby Sejlforening Tonny Pedersen (Sundby Sejlforening)   0.0 0.0
1st DEN 1140 Skarven Annette Bauer-Brandl Kerteminde Sejlklub Villy Hansen (Kerteminde Sejlklub), Martin Brandl (Kerteminde Sejlklub)   0.0 0.0

http://www.kerteminde-sejlklub.dk

http://www.kerteminde-sejlklub.dk/staevner/2016-2/sbm-folkebaad-2016/
klassebaad@kerteminde-sejlklub.dk

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com